Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elméleti elektronika (kérdések)
Sziasztok !
Arra lennek kivancsi , hogy ohm-osan lezart transzformator eseten az impedancia hogyan alakul. Pl. adott egy 1:2 menetszam attetelu tr. amelynek a primer impedanciaja (Xlp, nyitott szekunder eseten) = 8 ohm. Ha lezarom a szekunder oldalt 50 ohmmal, a primer oldalra az attett impedancia attetel negyszetszerese lesz, ami 2^2*50 ohm = 200 ohm. Namost ez parhuzamosan kerul az elozo 8 ohmmal es az adja az eredo impedanciat ? Vagyis akkorara kell valasztani a primer tekercs impedanciajat, hogy elhanyagolhato legyen az attett impedanciahoz kepest? Udv. Szabi
Minden kérdésedre választ kapsz, ha lerajzolod a transzformátor helyettesítő képét, és ezzel, ill. a valós üzemi körülményeket is figyelembe véve számolsz.
A primer oldalra áttranszformált szekunder oldali ellenállás, (vagy ált. esetben impedancia) párhuzamosan kapcsolódik a primer tekercs impedanciájával, tehát annak megfelelően befolyásolja a frekvencia menetet. Ha azt szeretnéd, hogy ne legyen befolyásoló tényező, akkor a primer tekercs impedanciájának jóval nagyobbnak kell lennie, mint az áttranszformált impedancia az adott frekvencia sávban.
Es bifilaris tekercseles eseten hogy alakul ? Nem nagyon talaltam informaciot azzal kapcsolatosan.
A bifiláris tekercselés kifejezést az indukció mentes tekercselésre szoktuk használni.
Ha a két szállal tekert tekercselésre gondolsz, (bár ezt is nevezhetjük bifilárisnak, de nem szoktuk) annak csak annyi a szerepe, hogy a két tekercs szoros csatolása révén csökken a szórt induktivitás, és természetesen a szimmetria is jelentősen javul. Az áttételre hatása nincsen, az csak a menetszámok arányától függ. A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
A szellessavu trafokra gondolok , mint pl ez itt:
Bővebben: Link
Helotok
55 V meresnel a tartomany 100,000V >> tovabb nem tudom hogy kene,hogy lessz a : % of reading + % of range a range mivel a 100,000V a vessző után 3 drb szamjegy lehet ezert 0,001 % lessz a range a reading az nem tudom mi lessz, mi lehet http://i.imgur.com/NOgzi5J.png
Egy kérdést, csak egy helyre tegyél fel! Szabályzatban le van írva.
Sziasztok!
Adott ez a kapcsolás. Amit tudni kell róla, hogy a Ra=Rb=Rc=Rd=Re=Rf=R , valamint szándékosan nincsenek a csatlakozások megadva. a)Mennyi az eredő ellenállás? (Re=?) b)Melyik izzó világít legerősebben? Melyik izzóra nem jut feszültség?
Az a D-re menő három vonal kicsit bizonytalanná tesz :S
Annyi segítséget mondott a tanár úr, hogy a D nem fog világítani, de más nem tudok én sem, ezért kell a segítség...
![]()
Még egyszer leellenőriztem, így van a füzetembe is rajzolva...
![]()
A rajzot kijavítva, hogy D ne világítson A fog a legerősebben világítani. Eredő ellenállás 1,6R.
R eredő= (((RxR)+R)xR)+R A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
Hohó! Köszi, de lehetne részletesebben, mi miért, hogy hogyan?
![]() Idézet: „Még egyszer leellenőriztem, így van a füzetembe is rajzolva...” Ülj le fiam, egyes.
Hurokáramok módszerével felírod, és kijön
![]() Vagy végigjátszadozod és logikázva kiszámolod és úgy is ugyanannak kell kijönnie, akár még számolási gyakorlatnak is jó lehetez ez így és ilyen sorrendben...
Köszönöm a pozitív segítséget, akitől jött.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
Sziasztok!
Ha a mai nap folyamán feltöltök egy pár oldal, egyszerű középiskolai fizika feladatokat, akkor lesz olyan kedves kolléga aki átnézi, és a hibákat leírja? Nem bonyolult feladatok, ellenállás, áram, feszültség stb.-vel kapcsolatosak.. ![]()
Köszönöm,most esek neki a másik felének..
![]()
Kész vagyok, elkezdtem feltölteni a képeket, de mivel lassú a netem kitudja mikorra lesz kész. 8kor leszek gépközelben, akkor belinkelem a képeket.
![]() Üdv!
Csak rossz minőségben tudom feltölteni, remélem így is jó lesz...
![]() A legtöbb feladat tudtommal jó, a sárgával kijelölt feladatok (feladatlapokon meg a bekarikázottak) azok, amelyeket nem tudtam megcsinálni, vagy szerintem rossz. ![]()
Sziasztok!
Van itt még egy, az 5-ös papír, amelyen a 4-es feladatot nem tudtam megcsinálni abszolút, valamint a többi egyáltalán nem biztos, hogy jó, mert magamtól vannak megoldva, nem a suliban... Kérlek Titeket, minél előbb segítsetek!!! ![]()
1-es és 2-es feladat megoldása és eredménye jó.
3: - elfelejtetted beleszámolni az áramkörbe a belső ellenállást is. Pedig az is befolyásolja a kialakuló áramot. Máskülönben, az volt a kérdés, hogy mekkora áram folyik át az ellenállásokon. Tehát célszerű úgy megválaszolni a kérdést, hogy megadod minden egyes áram értékét, a különböző értékű ellenállások esetén Többi feladatot még nem ellenőriztem.
Köszönöm szépen a megoldásokat!
![]() Ha van időd, akkor nézz már rá a többire is, meg ha valaki még ráér, az nézze már meg kérem a tegnapi feladatoknál legalább a bekarikázottakat, mert a többi elméletileg jó kéne, hogy legyen... ![]()
Szia,
az 5-ös lapon lévő négyes feladattal kapcsolatban, ott kezdődik a dolog, hogy a rajz nem lentebb, hanem mellett van ![]() Elsőként is vonjuk össze amit lehet: - Sorban van két 12V-os feszültség generátor. Az ugye egszer 24V. - Sorban van vele 1 Ohm meg 2 Ohm, az összesen 3 Ohm - Lent is van sorban 4 Ohm és 5 ohm sorosan, az 9 Ohm. Akkor innentől kezdve van két ideális feszültség generátorod és három ellenállásod. Éa a szuperpozíció tételét alkalmaznám a helyedben, azaz: - Kikapcsolom a az alsó feszültség generátort és rövidzárral helyettesítem. Ekkor egy 24 V-os feszültség generátor dolgozik 3 Ohm-on keresztül a párhuzamosan kapcsolt 3 Ohm és 9 Ohm-ra. Mindhárom ágra így már ki tudod számolni az áramokat. - Kikapcsolom a fenti feszültség generátort (ugyanúgy rövidzárral helyettesíted), és bekapcsolod a lenti 12V-os feszültség generátort. Ekkor a 12 V-os generátor fog 9 Ohm-on keresztül dolgozni a két párhuzamosan kapcsolódó 3 Ohm-ra. Ismét kiszámolod az egyes ágakon az áramokat. - Ezután már csak polaritáshelyesen össze kell adogatni őket.... Utólagos engedelmeddel, a végeredményt nem adom meg, De ez alapján símán meg kell tudnod oldani. Hajrá ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
4.sz. a:Ohm tv.:R=U/I
b.:ismét Ohm tv.:U=RxI c: ez a kérdés nem egyértelmű, de csak kétféle megoldása lehet, vagy sorba vannak kötve, vagy párhuzamosan, megoldás a "Kirchoff" törvényekkel. d.:az előzőek alapján nem nehéz belátni, hogy az arányok pontosan azonosak a fesz.esésekkel, vagy az ellenállásokkal.
Köszönöm mind a kettőtöknek! Holnap nekirugaszkodom, de muszáj aludni mennem. Még jelentkezem holnap!
üdv!
Köszi mindenkinek a segítséget. Eddig ott tartok, hogy egy csomó feladatot magamtól megoldottam, valószínűleg jól, de a : 2.papír, 4. feladat, c) ; 3.papír, 4. feladat, c) ; 5.papír, 4. feladatot még nem tudom elkezdeni. Egyszerűen felfogni se sikerült eddig az 5. papíron lévőt, pedig annyian segítetek benne.. áááá
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...