Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép tápegység
 
Témaindító: sayd, idő: Júl 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 20
(#) speeedfire hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Van itthon egy AT táp, olvastam itt egy cikket, hogy lehet belőle labor tápot csinálni.
A lényeg, hogy nekem csak 24V kellene belőle, ami tud 50-60W-ot. A cikk erre 2db dióda cserét ír, ami legalább 5A-es. Viszont itt a helyi boltban csak 3A-es van. Cserélhető így?
Ugye 12V*3A, bőven elég is lenne nekem elvileg.
(#) Inhouse válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
12V*3A? Előtte még 24V kellett... 24V*3A=72W, akár elég is lehet.
Én már követtem el ilyet (2 féleképpen is):
link1
link2
link3
link4

Az egyik megoldás a trafó szekunder tekercseinek átrendezése. Macerás, egyszerűbb a másik megoldás.
Ott a testet le kell választani a trafó közepéről, és átkötni a -12V-ra. A kettő között 24V a feszültség. A -12V diódáját akkorára kell cserélni, mint a pozitív ágét, na itt ez a macera, mert közös anódost nehéz bontani, de még venni is kócos, de azért van. Vigyázni kell a szigetelésekre, ne legyen zárlat a hűtőzászlókkal! A figyelést a régi +12V-os ágra kell átrakni egy átméretezett ellenállással. A kondikat az új test (-12V) és a +24V (régi +12V) közé kell kötni, természetesen megfelelő feszültségűeket. A TL494 tápját érdemes egy kis segédtáppal megoldani, vagy ahogy én, leosztottam telejesítményellenállásokkal, a linkekből kiderül miért, a fojtó előttről kap tápot és ott magasabb lehet a feszültség a tűrésnél. A ventilátornak is csökkentett feszültséget kell adni, 10-13V között.

Üdv
Inhouse
(#) speeedfire válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Igen, 24V kell nekem. Csak azért írtam, mert a 3A-es diódákkal is elég nagy teljesítményt lehet már elérni.

24V lenne a lényeg.

Csak 2 boltban is voltam tegnap és 3A-esnél nem volt nagyobb itt Győrben.
(#) cimthos hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
hello nekem van egy biztim amin csak annyi van hogy F5AL\250v akkor ez most végül is 5amperes??
(#) -Thomson- hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Üdv!
Mindenkinek, sürgősen kellene a segítségetek! Ma ki akartam próbálni egy alaplapot, de mikor rádugtam a lapra, és utánna felkapcsoltam a táp kapcsolóját, szétpukkant a tápban két darab D13007K nevezetű tranzisztor, nos van nekem itthon egy másik hasonló tápegység ami alkatrészként van itt, és abban pedig E13007-1 van és nem tudom, hogy helyettesíthetem-e vele?
Előre is köszi!
(#) mindenes válasza -Thomson- hozzászólására (») Szept 14, 2012 / 1
 
Szia. A D13007 cserélhető az E13007 el. Adatlap szerint ugyanis egyeznek.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) -Thomson- válasza -Thomson- hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
megvan rendben köszi, most nézem, hogy a c5027-es is ki van sülve, de az egyezik!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) mindenes válasza -Thomson- hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Túl nagy a különbség collektor áramban a 2 tranyó között. Inkább próbálj meg beszerezni egy nyolc amper típust..
(#) -Thomson- válasza mindenes hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
nos bizony nagyon igazad van, mondom csak rápróbálok érted! Hát nem az történt amire én számítottam, azaz, hogy majd szépen csendben beindul meg ilyenek, nem hanem az van, hogy a hűtőborda leégette a kezemről a bőrt, és úgy sípol mint az állat! Nos akkor csak ilyen típusú kell vagy erősebb, csak jelenleg nem rendelkezem ilyennel, de van odakint egy pár képcsöves monitor, tv és azokban hátha van valami ilyesmi
Köszi a segítséget, majd írok hogy mire jártam!
(#) proba válasza -Thomson- hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Nem akarok ünneprontó lenni,de a PC tápok nagy részénél számomra a tranzisztor csere egyenlő a teljes cserével.Nem a helyettesítéssel van bajom,hanem azzal hogy az eredeti mitől ment tönkre.Ez egy marék kondi cserét valószínűsít,meg némi ellenállás tranzisztor cserét,kimeneti diódákat...) Ez a herce-hurca akár egy napodba is beletelik,és akkor elkeserítő ,ha ismét puff a vége. (tetszett mikor a tranzisztor lábai között ,a borda alatti ellenállás volt szakadt...a fene se vette észre,csak hosszas keresgélés méricskészés után..)
(#) -Thomson- válasza proba hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Hát ez a rossz alaplap miatt ment tönkre, de ha sikerül beszerezni ugyanilyen tranyókat akkor nem lesz gond. De már most nem annyira sürgős mert havertól kaptam kölcsön tápot szal ezt megcsinálni ráérek, de amúgy semmi nyoma nincs annak, hogy más kiégett volna forrasztás semmi nem olvadt meg mert miest felkapcsoltam azonnal puff és ijedtemben azonnal le is kapcsoltam, tehát másnak sztem nem is lett volna ideje tönkremenni, bár amilyen gyorsan ki tudnak ezek sülni ennyi idő alatt, akár tönkre is mehetett más is, de maradok addig a tranyócseréknél!
(#) rasty hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Hogyan lehet bekapcsolni a tápot?
Gondolom 2 eret össze kell érinteni, mert ha rákötök egy cd romot akkor nem csinál semmit.
(#) kadarist válasza rasty hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Általában a zöld és valamelyik fekete szál összekapcsolásával elindítható a tápegység.
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Heló!

Biztos hallottatok már a pico nevezetű tápról, mely 12V bemenőből konvertálja az ATX szabványú alaplapokhoz szükséges feszültségeket, tulajdonképpen egy DC-DC konverter, ami 60W-től indul általában.
Esetleg nem tudtok ilyen pico táphoz kapcsolási rajzot?
(#) Tyson05 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hali!
Az mindegy, hogy melyik feketével kötöm össze a zöldet?
Mert én az egyel alatta, átlóban lévő feketével kötöttem össze.
(#) kadarist válasza Tyson05 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A feketék azért azonos színűek, mert ugyanoda vannak bekötve, tehát mindegy.
(#) titi11 hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok van egy tápegységem (400W Corsair) nem akar elindulni probálkozik de nem megy . Tudja valaki mit keresek benne mivel szokott gond lenni? A segítséget köszönöm!
(#) _vl_ válasza titi11 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Elkók, elkók, elkók.
Esetleg zárlatos dióda.
(#) titi11 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Köszönöm!!!
(#) ntivi hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy hpc 420-302 df típusú thermaltake tápegységem.

Hibája, hogy a jellegzetes tápegység sípoló hangot adja ki, ezenkívül, első bedugástól számítva kb 20mp-ig nem indul, közben az egyik 12V-os kimenetén 0,5V feszültséget mértem. Aztán 20mp elteltével a zöld-fekete összezárása után elindul.

Szerintetek mi lehet a gondja? Kondikon semmi nem látszik, minden normálisnak tűnik rajta. Iszonyat tele van zsúfolva ezért nem kezdtem el a kondikat kicserélni, mert nagyon nehézkes.

köszi
(#) kadarist válasza ntivi hozzászólására (») Ápr 15, 2013 / 1
 
Szia!
Kezdd a hálózati oldal kis elkóinak cseréjéve, ha nem jön helyre, akkor menj a zsúfolt kondikra a kimeneti oldalon.
(#) proba válasza ntivi hozzászólására (») Ápr 15, 2013 / 1
 
A készenléti táp kimeneti oldala szokott leghamarabb kipusztulni.Itt van egy 5V meg egy 1x-2x voltos rész .Ezeknek az elkójai szeretnek kitikkadni.Sokszor nem is látszik rajtuk semmi.
(#) tungsram válasza proba hozzászólására (») Ápr 15, 2013 / 1
 
Kiegészíteném annyival, hogy a Schottky-diódát is le kell mérni ami a stanby tápban van. Elég sokat cseréltem aminek a nyitófesze nagyon le volt csökkenve. Minden esetre egy misét megér..
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) ntivi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Köszönöm, megnézegetem.
(#) Hilo hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok, szétszedtem egy régebbi PC-s ATX tápomat, és a következővel találkoztam de sajnos nem jöttem rá pontosan mire jó. Hálózat belefut egy tekercsbe, ebből tovább 1-1 Varisztor van bekötve 1-1 kimenet-föld bekötéssel.
A varisztorok gondolom a túlfeszültségtől védenének, a tekercsre azt mondták hogy a fázis korrekcióhoz kell.
Erről szeretnék kérdezni hogy a tekercs mire is jó pontosan ebben az esetben?
Előre is köszönöm.
(#) _vl_ válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 16, 2013 / 1
 
Idézet:
„ebből tovább 1-1 Varisztor van bekötve 1-1 kimenet-föld bekötéssel.”

Azok zavarszűrő kondik lesznek. Olyasmik, mint ez: Bővebben: Link
A varisztor hasonló, de annak a két bejövő vezeték között (fázis - nulla) kell lennie, mégpedig a kijárathoz minél közelebb, mert az a cél, hogy minél inkább kintmaradjon a túlfeszültség.
A tekercs a nagyfrekvenciás jeleket akadályozza (kintről se jöjjön be, bentről se menjen ki), a kondik pedig nagyfrekvencián rövidzárként viselkednek, mindegyiknek a zavarszűrés a célja.
(#) proba válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 16, 2013 / 1
 
Ha régebbi akkor egy sima hálózati zavarszűrő tekercs. Nem engedi vissza a hálózatra a kapcsoló tranzisztor által keltett zavarokat. Ha nagyobb tekercs ,és a graetz után van ,akkor meg a PFC induktivitása.(bár a régiekben ez nem volt divat még.)
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy a számítógép-alaplapnak meik feszültségekre van Mindenképpen szüksége a működéshez?Lenne itthon egy kicsi kapcsoló-üzemű 5 ill. 12V-os tápegységem,csak annyi hogy nem rendelkezik sem -5 sem pedig -12V-os ággal.Azok nagyon fontosak lennének egy kisebb fogyasztású számítógép-alaplap számára? (Pentium 3 max) A válaszokat előre is köszönöm.
(#) pittti válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
A -5V-ot a mai alaplapok egyáltalán nem használják. A -12V-ot nem tudom, ebben nem vagyok biztos, meg kellene próbálni.

Amire feltétlenül szükség van +3,3V, +5V, +12V.
(#) szikorapéter válasza pittti hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
A 3,3V-ot hogyan tudnám előállítani?(Mármint hogy az 5V-os ágról valami stabilizátor segítségével,mivel az 5V-on a tápegységen nekem lejön 6,2A.Annyit meg csak nem eszik egy P3-as alaplap)
Következő: »»   10 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem