Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   146 / 1679
(#) uli válasza Gery hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Frankó! de elég lesz neki az a két led???
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Tööök jóóóó! (A la "Jóbarátok")
(#) denes44 hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Nem nagy szám, de Jack Bauer-nek biztos tetszene
(#) kaqkk hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
elkészültek a próba nyákok ellég neki bőven a két led majd teszek fel képet.
(#) kerteszsasa hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Elkészültem a labortápommal.
A PCB-féle tápegységet építettem meg.
Kiegészítettem egy stabilizált 12V-osl és egy +-5V szimmetrikus kimenettel, ezen kívül kivezettem a trafó szekunderét. A többi képet nem ide töltöttem fel hogy ne terheljem a szervert. Azok itttalálhatóak.
(#) uli válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
huh :d sokkoóan ért a két beépített multiméter De nagyon ötletes, és szép munka!! Grat!
(#) uli válasza uli hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
énpedig a mai nagypakolás alkalmával megtaláltam az első IC-t tartalmazó kapcsolásom
eredetileg digitális hangerőszabályzó. Nekem nem volt kedvem szétszedni akkoriban a rádiót, ugyhogy ráraktam egy LEdet és azóta LED fényerőszabályzó két kapcsolóval
(#) mtomihun válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Helló!

Jó ötlet a stabil 5 meg 12V. Előbb is elkészülhettél volna igazán és akkor én is berakhattam volna a tápegységembe, de most már mindegy!
Először én is multiméterrel akartam mérni az áramot meg a feszt, de hely szűke miatt csinálnom kellett 7107-tel.
Jól látom, hogy a multik elemről mennek?
Mekkora lett a max kimenőáramod?

Ja és gratula hozzá!
(#) kerteszsasa válasza mtomihun hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Igen elemről mennek. Egy 220-as relé kapcsolja be őket. A max áram 10A, de sajnos 8Afelett már elkezd zuhanni a feszültség a pufferen. Nkem is elég szűkösre sikeredett, de csak sikerült mindent belezsúfolni
(#) fongab válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A műszere, érdekes megoldás csináltál. Az ötlet nem rossz. De ezek nem bírják a 10A csak 1 percig. Kicsi a sönt keresztmetszete. Én cserélném, a söntöt. A tranzisztorok bírják a 10A ha rövidre zárod a kimenetet, nem melegszik át a hűtőborda? Én 100W-hoz 140-150négyzet cm szoktam tenni.
Elismerésem szép munka.
(#) dbase válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ékezetes mappát , és file-t se rakj fel a serverre, azért nem mennek a képeid a weboldalon.
Én tennék külön tápot a müszereknek, bár szerintem ha az egyik áramot mér, a másik meg feszt lehet összevesznek majd ha közös a táp. Célszerü külön szecunderről tápot nekik. Gratula!
(#) kerteszsasa válasza fongab hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Köszönöm, a tranzisztorok bírják , mert a bordán van 2db 8centis ventillátor. Próbáltam 5V 6A es terhelássel, fél óra után 40-50 fokra melegedett. A multik meg remélem bírni fogják. //Azért mltit rakatam be, mert a 2-t vettem 1000Ft-ért és ennyiből csak 1 panelműszer jött volna ki//
(#) fongab válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A multikat értem, hogy miért raktad bele. De a papírján van olyan, hogy nagy áramot rövid ideig szabad mérni. Mert a sönt átmelegszik.
Hűtőborda: bemeneten 30V van. 5V/6A az 30-5=25V ez 6A-ron 25x6=150W jut a tranzisztorra.
Rövidzárnál, 30x10=300W ennyit kell a tranzisztornak elfűteni.
(#) valve hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Nahhh; elkeszultem a TDA7375 -os erolkodovel,.. (tobbekkozt az "egyszeru vegfok" topicban volt szo rolla,..) Amgy megepitettem bekotom egy mp3 lejatszoval probalom es muxik, aztan 24 masodperc mulva teszem at a PC -m kimenetere es biztos, h vittem at egy szaldingalo tapkabel ide-ode fityegett es egy IC banta :o(( Meg szerencse, h 2db -ot vettem, csere es odafigyeles ugyeles,.. Most muxik ;o))
(#) neomur válasza valve hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
szép a kivitelezés.
a liksys reklám azért befigyel
hány wattos ez az erőéködő?
(#) valve válasza neomur hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Epp az a doboz volt elol ;o)) Amgy 2x ~25w korul,..
Ejjel 3ko vegeztem vele, es ma estere meglecc a DSS Synthesizer is
(#) kicsicsira hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Sziasztok! Nemrég találtam itthon egy LM386-ost és gondoltam megépítem hozzá a kapcsot. Íme, ilyen lett:
(#) puskas87 válasza valve hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Szep munka!Grat hozza!
Nagyon tetszik a nyak (az is Philips,mit az alkatreszeid ) hol lehet beszerezni?
(#) mex válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Hogy a t...ömbe lehet ilyen életlen képeket késziteni akár mobillal is?
(#) watt válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Nagyobb panelt nem találtál ahhoz a pici IC-hez? :eek2:
(#) Tomi20 válasza mex hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
például fix fókuszos digit géppel, vagy telóval. Míg nem vettem meg az új telómat, ami auto fókuszos, én sem tudtam jobbat készíteni
(#) 0123456789 válasza Topi hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
hello ez nagyon tetszik
(#) Balázs válasza 0123456789 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Te ezt direkt csinálod?! Már volt Warn-od, nem?
(#) Balázs válasza valve hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Gratulálok, a kivitelezés nagyon szépen sikerült!
(#) Gery válasza 0123456789 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Ezekután én jót nevettem a hozászólásodon.
De komolyan mért jó ez neked?
(#) mex válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Ezek szerint akkor az emlitett gépek alapból nem alkalmasak felvételkészitésre..... Viszont nagyméretű semmitmondó(láttató) képformátum készitésére igen.
(#) valve válasza Balázs hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Pontosabban 43db smile; Fel oraig szamoltam! Mi tortenik itten heee valami jol sikerult vagy Szaddam ledobta az atomot vagy mi az a sok smile???
Amgy a temahoz viccaterve; most sul a nyakom DSS Synthesizer
(#) Moderátor hozzászólása 0123456789 hozzászólására (») Nov 19, 2007
 
Utoljára szóltunk Rád, és javítottunk utánad!
Még egy húzás, és úgy kitiltunk a fórumból, hogy a lábad nem éri a földet!
Ez a fórum komoly embereknek szól, komoly emberek készítik, és vezetik! Az ilyen óvoda kiscsoportos megnyilvánulásokat pedig senki nem szereti!
Ha nem érted, miről van szó:
Fórum szabályzata.
Különösen a XX. és XXI. §-t ajánlom becses figyelmedbe!
(#) Attila86 hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Spektrum analizátor II:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
Még készül....
(#) Gery válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Azt a **** :eek2: Ezt te csináltad? Hát nemkevés munka lehetett vele... Gratula
Következő: »»   146 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem