Fórum témák
» Több friss téma |
Rendben van és nagyon szépen KÖSZÖNÖM a segítő szándékot.
Viszont jól jönne egy USB-és égető terv, amelyikkel lehetne ezt a PIC-et égetni.
A rajz szerint is (és én is ezt hallottam régebben) hogy bizonyos tipusoknál illik földre húzni a PGM-lábat HVP esetén (LVP esetben úgyis a programozó vezérli e lábat, úgyhogy a lehúzó ellenállás pont LVP esetben nem számít hogy ott van-e). A rajzon fixen van az ellenállás a föld felé, az icsp-vel párhuzamosan (nem sorosan van).
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Szerinted mi lenne a helyes megoldás? A rajz szerint csal LVP módban kell földre húzni a PGM lábat ha jól értelmeztem. Legalsó megjegyzés a rajzon.
Idézet: „A rajz szerint csak LVP módban kell földre húzni a PGM lábat ha jól értelmeztem.” Szerintem rosszul értelmezed. Kiemeltem a rajzból a lényeget: a sárgával kiemelt vonal a néha csatlakozó programozó határfelülete, a jobb oldal maga az áramkör: in-circuit programozás esetén. Nálad csak az a különbség hogy még nincs ott az áramkör körülötte, de ezen egy zöld ellenállás akkor is ott kell hogy legyen a rajz szerint. A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Közvetlen földre kötöttem az RB3-as lábat, de akkor sem ment.
Utána olvastam az alsó megjegyzést "RB3 only used in LVP mode". Ezért gondoltam hogy csak LVP módban kell bekötni. Bár angol nyelvtudásom nagyon minimális. Idézet: igen így van. stimmel: ...a programozóba.„csak LVP módban kell bekötni...” Neked nem is kell bekötni a programozóba, csak (egy ellenálláson át) összekötni a Vss lábbal. A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Tehát a céláramkörben szükséges bekötni? Mehet közvetlenül a föld pontra?
Fenti sárga utolsó sora. (config bájt)
Ha meg bemenet, de nem használod akkor is illik ellenálláson keresztül lehúzni az áramkörben. A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Véleményed szerint milyen értékű ellenállás tegyek be?
Szerintem bármit amit az asztalodon találsz: 1-10kohm
Sziasztok!
Nos sikerült beszereznem a PIC-et, rajta a pickit2 elvileg legfrissebb szoftverével. Amit már posztoltam kapcsolást, elvileg működik, legalábbis egy led világít a panelon... Na és akkor hogyan tovább?
A PC pickit2 szoftvere felismeri pickit2-ként? és ha rákötsz egy másik pic-et a programozáshoz annak tipusát felismeri a szoftver?
Ok. Megpróbálom, pont egy 10kohm-os akadt a kezembe. Köszönöm az ötletet.
Sajnos az eredmény ugyan az, 2804h helyett 3E02h, a többi 3FFFh.
Most fogom kipróbálni.
Van itthon egy 16f84. Mindjárt írok...
Tehát akkor az első bájtot ezek szerint beégeti csak rosszul, és emiatt nem folytatja, mert rögtön ellenőrzi is. Próbálj meg játszani az adat és az órajelek invertálásával különböző variációkban. (Sajnos én is ritkán programozok és elfelejtem melyiket kell invertálni és egyszer nekem is csinált hasonlót)-bár lehet hogy a 16f84-est beégeti de lehet hogy itt valamelyik jelet invertálva kéne neki adni? A tipust jól állítottad be?
Igen, a típust 16F88-ra állítottam. Ha állítgatom a jeleket /invertálás/ nem teszi tönkre a PIC-et?
Csak az adat író és olvasó meg a óra jelén állíts. Szerintem nem teszi tönkre. Legalábbis amikor én totózgattam nekem nem ment tönkre semmi. Aztán egyszer csak láss csodát működött.
Nekem a tiedéhez nagyon hasonló programozóm van Propic2 néven fut. Nekem 7407-es ic van benne. A tiedében meg 7406-os. Az egyik nem invertál a másik meg igen. Ezért ha kiválasztod a programozót attól függetlenül még lehet variálni kell a jelekkel.
Próbálgattam mindenféle beállítást, nem tudtam csodát tenni.
A beírt adat változott valamit valamelyik állásban?
Látod erre nem figyeltem, de változott az biztos, újbóli írás előtt törölni kellett.
Amúgy te írtad a programot? Biztos, hogy ehhez a tipusú pic-hez íródott?
Az itt található digitális forrasztó állomás II. programját szeretném beégetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Ic-Prog-ba betöltve a hex fájl-t, a fej részben ezt teszi hozzá ha assembler view-be megnézem.
valami ilyesmit kéne hogy láss:
(az azért lehet hogy a feszültséget fel kell 5V-ra tekerned) A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2013
Sziasztok!
A projektemhez szeretnék segítséget kérni, amit már párszor részleteztem ebben a topikban. Ezúttal a földelés miatt szeretném még a szakértők véleményét kikérni. Próbapanelon már üzemel 1-2 kötés, de még az összes nyák készítése előtt biztosra szeretnék menni. Mint korábban tárgyaltuk, egy vasúti biztosítóberendezési pult vezérlését oldanám meg PC és PIC kapcsolattal. A pult izzókból és nyomógombokból áll, az izzókat TPIC6C595-tel vezérlem, a nyomógombok állapotát 74HC166-tal olvasom be. Na most lett összesen 224 db külön izzó (és n-mosfetek) és 64 db nyomógomb. Ez így 28 db TPIC-et és 8 db HC166-ot jelent. Ezek 4-4 különálló nyákra készülnének egységesen elosztva. Mindegyik nyákra külön 7805 feszültségszabályzó kerül. Miivel sok izzóról és hatalmas áramfelvételről is lehet szó, amelyek egyszerre világítanak (akár 5-6A), ezért abban maradtunk, hogy a TPIC-eket csillagpontosan földelem. A 74-es sorozat földjei a 7805-be mennek. A biztonság kedvéért ezeknek az IC-knek a tápját is csillagpontosan földelem. Nem tudom, hogy a nyomógombok lehúzó vezetékeire kellene-e csillag, de igazából az már részletkérdés, mert ugyanarra a nyákra csatlakozna az összes. Mivel rengeteg földről és sok-sok sorkapocsról lenne szó, nem tudom egy nyákra rápasszírozni az összes (kb 100db) földelést, ezért körülbelül a mellékelt ábra alapján lenne a csillagpontú földelés, ami kb már egy fára hasonlít, de nem tudom ez így jó-e? Most nincs optocsatoló az áramkörben, de ezzel a kapcsolással elkerülhetem a földhurkot opto nélkül is? Ha mégis kellene optikai leválasztás, kérlek segítsetek hova mit tegyek.. Köszönöm előre is a segítségnyújtó hozzászólásokat! (UI: mellékeltem egy foglalatot, hogy el lehessen képzelni az egészet. Ebbe mehet max 12 db izzó, de a nyomógombok is ebbe csatlakoznak, csak akkor a nyomógomb két izzó foglalatot zár össze) |
Bejelentkezés
Hirdetés |