Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   17 / 53
(#) laszlokunstar válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Tetszik a rovarcsapdás teszted a szúnyogriasztó hatékonyságának mérésére!
Írtad, hogy "szúnyogok és más repülő rovarok csak úgy csattogtak rajta", majd "a csattogások száma drasztikusan csökkent". A szúnyogrisaztó más rovarokat is elijesztett volna ezek szerint?

Sok szúnyogunk lesz idén : Bővebben: cikk
(#) szücsien hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok!
A piezo meghajtására sokkal jobb lenne egy hidas meghajtás. Lehetne használni MOSFET drivert pl.:MIC 4428. De meg lehet ugyan ezt építeni diszkrét alkatrészekből is, csak nagyobb helyet foglal. A híd tápfeszültségével meg jól lehet állítani a hangerőt.
(#) Bakman válasza szücsien hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Ha ilyen egyszerűen is működik, kár többet költeni rá. Szerintem.
(#) johny999 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Viszont a piezo élettartamát növeli ha nem csak egy irányba rezeg a membrán. (Ha jól tudom...)
(#) Laslie hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Engem is érdekel a piezo mizéria, bár én már vettem egy conradost. Ott eléggé szűkszavúak, ezért rákerestem a neten, hogy mit is tudhat. Megtaláltam a leírását, és az oldalon ott van egy diagram is. Az alapján tudja (tudhatja), amire szükségünk van.
Üdv Laslie
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) Laslie válasza johny999 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia!

Megépítettem én is ezt a változatot, és nekem sem akar működni.
Szóval megépítettem, bekapcsoltam, és nem történt semmi. Gondoltam ez jó jel lehet, de néhány másodperc után irtózatosan elkezdett melegedni a BD680-as tranzisztor, és ezzel egy időben a bekapcsolást jelző LED elkezdett halványulni, majd ki is aludt.
Átnéztem a nyákot, szakadást, zárlatot keresve (bár a beépítés után többször is átnéztem, de hátha maradt még valahol valami ami akkor elkerülte a figyelmemet), de nem találtam semmit. Kiszedtem az IC3 4017-est, hogy legalább ne melegedjen. Így bekapcsolva a LED szépen, egyenletes fénnyel világít.
Nosza gondoltam megmérem a frekvenciákat, hogy azok jönnek-e ki a megfelelő helyeken, amiket a leírásban megadtak. Elég érdekes értékek jöttek ki:
- IC1a 5-ös láb: váltakozva ~2-6 kHz között (bár itt elvileg 0,5-2 Hz-nek kéne lennie)
- IC1b 13-as láb: ~35 - 60 kHz között.
- IC1b 9-es láb: 0 - ~1 Khz közötti érték
Ez utóbbi ami szerintem nem jó, mivel ha ezt még az utolsó 4017-es elosztja 4-el, akkor gyakorlatilag nem jön ki hang a piezo-n.
Szóval egyenlőre most itt tartok.
Üdv
Laslie
(#) zsenipocok hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Én a PIC változatot összeraktam próbapanelen. Rákötöttem a 9V elemet és azt sem mondta, hogy jaj. Gondoltam, valamit rosszul kötöttem össze és az a gond. Átnéztem, de rendben volt minden. Próba újra, de csak egy nagy fityiszt mutatott nekem újra.
Gondoltam megint, nem fog ki rajtam és rákötöttem egy 9V tápegységet és lás csodát működik. Ahogy le van írva a cikkben, az alapján megcsináltam, de a Conrados piezoval. Magyarán, nálam valahogy a telepes táplálást nem szereti, fogalmam sincs miért.
A lábaknál a V értékek pedig ugyan azok az elemes és a tápegységes táplálás esetén is. Én az elem kapacitására gondolok, hogy nem képes meghajtani. Persze, saját vélemény.
(#) zsolti26 hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem segíteni!!!nem e tudna valaki egy nyáktervet adni a szunyogriasztóhoz előre is köszönöm Üdv:Zsola
(#) denon888 válasza zsolti26 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Melyik fajtához? Pic-es vagy a 4017-es verzió. Egyébként mindkettő verziónak van itt felrakva kapcsolási rajz és nyák terv is.
(#) johny999 válasza szücsien hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Hello,
valami ilyesmi gondoltál?

szunny.png
    
(#) Rumcájsz hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Rettenetesen örvendetes dolog, hogy már mindenki szúnyogriasztó kapcsolásokat közöl, barkácsol de a legalapvetőbb kérdés nincs tisztázva, hogy melyik piezó hangszóró a jó.
(#) denon888 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Ebben teljesen egyet értünk.
Én most a 4017 verziót tesztelem a Con*ados piezóval.
Csak most egy baj van. Nincs szúnyog. Bár igazából ez jó dolog de nem tudom élesbe megnézni a szúnyogokra milyen hatással van.
(#) kocsgab002 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Teljesen igazad van, én rendelném (már nagyon) a piezó sugárzókat külföldről, csak whalaky kolléga válaszára várok, hogy neki ilyen van-e csak ő 5 napja nem válaszol a levelemre, sem itt, sem a privát honlapján...
Potyára pedig nem szeretnék 25000Ft-ért piezót vásárolni.

Úgyhogy várok, hogy Whalaky megerősítsen, és már rendelem is a sok-sok piezót...
üdv
(#) johny999 válasza denon888 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Este még kipróbálom a 4017-es verziót 15V-os laptop aksival, hátha a 9V-os elem nem volt neki elég.
(#) denon888 válasza johny999 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Nálam 13v al megy non-stop.
(#) johny999 válasza denon888 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
9V-os elemről hajtva az első frekvencia elég zavaró volt. Átnyomtam a laptop aksira és az a frekvencia mintha eltűnt volna.
Na indulok is ki, 10 felé mondom az eredményt

Update: Az áramfelvétel is megnőtt. 9Vos elemmel 17mA, akkuval 44mA.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) kocsgab002 válasza johny999 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Melyik piezóval szerelted az eszközödet?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) levaitamas válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Én csak megosztottam veletek ami történt.
(#) Bakman hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Teszteltem én is ezt. Vízparttól kb. 100 méterre álltam meg, kiakasztottam a piezo-t kikapcsolva (lásd kép), majd vártam, hogy megjelenjenek a szúnyogok. Ehhez kellett vagy tíz másodperc.

Ezután kapcsoltam be és kb. 15 másodperc után már érezhetően ritkult a vámpírfelhő. Eléggé szkeptikus voltam a dologgal kapcsolatban, de ez a teszt meggyőzött.

Itt még nem állok meg, majd kipróbálom úgy is, hogy a frekvenciát nem véletlenszerűen váltogatom, hanem elindítom 20 kHz-től és lépésenként elmegyek 50 kHz-ig, majd onnan vissza. A nagyobb léptékű frekvenciaváltásoknál zavaróan kattan a hangsugárzó.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013

szunyog.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
És ez melyik kapcsolás, melyik sugárzóval?

szerk: Ja már látom, hogy melyik kapcsolás..
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) Bakman válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Saját kapcsolás, lásd a hivatkozásokat, ott a fénykép a hangsugárzóról is. Egy alkatrészkereskedésben vettem, de a zacsin lévő feliratok szerint eredetileg a Conrad-ból való. Ha lesz lehetőségem, kipróbálom egy komolyabbal is, pl. olyannal amilyet levaitamas is tesztelt.
(#) Bakman válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Jah, ami a teszteredményből kimaradt: A dolog működik, de ezzel a hangsugárzóval viszonylag kicsi az a terület, amit védeni tud, kb. 2-3 m2. Tehát teljes sikerről nem beszélhetek csak annyiról, hogy a dolog működik. Mindenképpen szerezni fogok valami izmosabb piezo-t.
(#) kocsgab002 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Érkezik nemsokára a sok-sok KEMO L010. Azzal lehet majd tesztelni...szerintem az lesz a befutó.
(#) johny999 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Kemo L10.

Nos hát, lehet hogy működik, de nem 100%-ra riasztja el a szúnyogokat a 4017-es kapcsolás.

7-tol 10-ig kint voltam pecázni, meg megcsipkedtek de nem leptek el. Szúnyogfelhő úgy max 5 méterre volt előttem közelebb nem jött szerencsére.

Lehet ha 1Hz-es lépésekkel változna a frekvencia 20kHz-tól 60kHz-ig hatékonyabb lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) rockersrac hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy ha megépítem az oldalon a pic-es szúnyogriasztót, akkor vajon a használata mennyire zavarja a halakat? Tudom eléggé furcsa kérdés, de gondoltam felteszem időben a kérdést, remélve, hogy NORMÁLIS, nem lenéző választ kapok!
(#) zsenipocok hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Kérdezném, hogy a PIC helyettesíthető lenne 12F675-l?
(#) levaitamas válasza zsenipocok hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Nem, mert nincs benne PWM.
(#) laszlokunstar válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szerintem kérdezd meg Whalaki-t a cikk szerzőjét, nagy pecás!
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Sziasztok
Akit érdekel:Kemo L010 piezó rendelés új infók -->ITT
(#) Bell hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Nem elektronika, de jónak tűnik Bővebben: Link
Következő: »»   17 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem