Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   108 / 194
(#) jandark válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Megpróbálom újra feltenni,nekem sem nyitja meg a tegnap feltettet..
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) jandark válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Felteszem ez volt a tiéd..
(#) kissadam hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem régebben a reflex rx500-as erősítő végfokvédelmét, ami majki honlapján található Bővebben: Link. Az áramkör 2db LM3886-ot kapcsol a hang(fala)sugárzókra. A bekapcsolás késleltetés megfelelően működik, de kikapcsoláskor egy hatalmasat koppannak a hangszórók, még teljesen letekert potmétereknél is. Nem tudom mi okozhatja ezt a problémát, de épp ennek a koppanásnak az elkerülése végett építettem a védelmet. Valakinek van valami elképzelése róla, hol keressem a problémát?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) kissadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Végigböngészem és agyalok rajta kicsit, hogy mi lehet a gondja. Addig is kösz a segítséget!
(#) reloop válasza kissadam hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szia! C1-nek mekkora kondit ültettél be? Nincs esetleg zárlat ezen kondi lábai között?
(#) kissadam válasza reloop hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
2,2µF-os 100V-os elektrolitkondi van benne, multiméterrel rámértem a lábaira és olyan 700-as értéket mutatott diódaállásban, de ez a T3 tranzisztor bázis-emitter átmenete miatt van, megfordítva a mérőzsinórt nem mutat semmilyen értéket, tehát nincs zárlat. Kimértem T3-at, D2-t és R6-ot is, ezek is jók.
(#) Alkotó válasza kissadam hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ha a váltót leveszed a védelemről, akkor kikapcsol azonnal, vagy nem? (ez a kulcskérdés első lépésben, ezt kellene tisztázni)
(#) lacek29 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nekem is ugyanez a problémám ezzel a védelemmel. Az nemlehet,hogy a hálozatbol szedi össze a "csattanást"? Arra gondolok,hogy amikor lekapcsolom az erősítőt,akkor a kapcsoló szikrázik egyet,és az hallatszik bele a hangszórókba?
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia! A hálózati kapcsolójára tégy 10-20nF X2-es kivitelű ívoltó kondenzátort!
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Megfogom próbálni.
(#) mc-4 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Szia Alkotó!

A fórum elején közölt Majki féle védelmet szeretném használni egy FET-es erősítőhöz.
Az itt lévő 70-75V tápot még bírni fogja, melyik ellenállásokat mekkorára kell megváltoztatni?
Köszönöm a segítséget!
(#) Alkotó válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Javaslatom szerint válassz másik védelmet (az RX500 védelme túl sok sebből vérzik). Pl. Reloop védelme külön 9,5V-os váltóról megy, és tök mindegy neki milyen erősítőhöz kapcsolod, ha a relét jól méretezed.
(#) mc-4 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Kapcsolási rajzot tudsz linkelni, esetleg nyomtatott áramköri rajzot?
Köszönöm!
(#) kissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ha leveszem a váltófeszt a védelemről, akkor normálisan elenged a relé, koppanás nélkül.
Ha visszateszem bekapcsol a megfelelő késleltetéssel. Szóval a védelem maga jól működik, csak a kikapcsolási tranziens megjelenik a kimeneten, ha a 230V-os oldalon kikapcsolom a feszt. Valószínűleg a kapcsoló is kontakt hibás, mert egy eredeti erősítőt beleztem ki és építettem át, csak a trafó a doboz és a csatlakozók maradtak, meg ez a kapcsoló. Megpróbálom más kapcsolóval hátha jobb lesz.
(#) blasz válasza kissadam hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Tégy a hálózati feszre zavarszűrő kondit, nekem megoldotta.Nekem is pattant,de eltűnt utána.
De ÁRAMTALANÍTS előtte. üdv
(#) mc-4 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, nem találok kapcsolási rajzot Reloop védelemhez. Rengeteg zenei eszközt ad fel, de egy sem védelem.
Köszönöm!
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Megoldás, kereső!
(#) kissadam válasza blasz hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Gondolom így gondoltad.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013

kondi.JPG
    
(#) proli007 válasza kissadam hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Meg egy ellenállás (pld. 220kohm) a 230V-os bemenetre. Mert ha kihúzod a villásdugót rossz pillanatban, és megtapizod a két villát, akkor a szemeid helyet fognak cserélni..
(#) kissadam válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
A fenti képen módosítottam, valami ilyenre gondoltam én is. Kösz a választ.
(#) blasz válasza kissadam hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nem egészen igy gondoltam,igy mindig áram alatt lesz a kapcsoló utáni cucc.Én 275v 470nf kondit tettem a bejövő vezetékre a kapcsoló után,párhuzamban kötve
(#) mc-4 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Erről mondanavalaki egy pár szót ?
Kapcsolási rajzát nem találtam.
Köszi!
(#) mc-4 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nem találtam meg a kapcsolási rajzot így nem tudok róla semmit.
(#) reloop válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a rajzot. Jól veszem ki akkor a beültetési terven lévő jobb oldali ventilátor vezérlés nekem nem kell. A terven bal oldalon lévő nagyobb részre van szükségem.
Azon kívül, hogy adok neki 9V váltó áramot és a végfok, hangfalak közé berakom más nem kell neki?
Van róla vasaláshoz nyák terved?
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Akkor Téged csak ennyi érint.
Vasalós tervem nincs sajnos. Van itt a képek között elrendezési rajz az általam készített panelről, az segíthet. Az alkalmazható relék sokfélesége miatt nem is fektettem nagy hangsúlyt kidolgozott NYÁK-terv közzétételére.
A félvezetőket azért nem írtam elő, mert szinte bármi jó bele
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Ez már kicsit kerekebb, nem nagyon értek hozzá csak utána építek.
(#) kissadam válasza blasz hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
A bemeneten van 470nF 275V kondi, annyi hogy a kapcsoló előtt volt és nem utána. Most átkötöttem a kapcsoló utánra, csak két vezetékpárt kellett megcserélni. A koppanás okára viszont lehet meglesz a megoldás. A bemeneten van egy LM1036 hangszínszabályzó, ennek a 12V-ot egy nyáktrafó állítja elő, ez a nyáktrafó közvetlen a kapcsolótól kapja a 230V-ot ezt is a szűrőkondi utánra kell majd átkötnöm, remélem így meg fog szűnni a koppanás.
(#) blasz válasza kissadam hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Én az előfok elé tettem puffert,persze nem nagyot,2x3300uf és akkor kikapcsolásnál nem tünt el azonnal a a fesz hanem pár másodpercig "táplálkozott"a pufferből,igy onnan nem jöhet már kikapcsolásnál nem oda illő hang.
De ezek saját ötletek csak,de nekem beváltak.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) reloop válasza kissadam hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Szia! Az LM1036 akkor okoz koppanást, ha a relé nem old azonnal a kikapcsolásra. Az "azonnal" alatt a másodperc felét, harmadát értem
Csatolok egy képkivágást gyári készülékről, hogyan is van ez megoldva a hálózati kapcsolónál.

Kondi.JPG
    
Következő: »»   108 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem