Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   32 / 43
(#) bakos13gab válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Hát átalakítás nélkül, valahonnan előkerülve ér reálisan 10000 körül. Szerintem most már az APX-ek is jelentősen túl vannak árazva, az elmúlt 2 évben rejtélyes módon megduplázódott az áruk. Én anno 6-8000 körül vettem egyet.

Itt le van írva, hogy teljesen fel lett újítva. A gond inkább annyi, hogy összehánytnak néz ki még ha esetleg nem is az. 100-120000 igen sok pénz (főleg mostanság) és akkor már az ember elvárja, hogy legalább az eleje újra legyen szinterezve stb.
Ott volt az a két zöld APX100. Viszonylag igényesen meg volt csinálva (az hogy nekem nem jött be, inkább ízlés kérdése) és azok is nehezen mentek el, többször felkerültek a vaterára is.. Szóval szerintem egy ilyen szintű felújítás ott ér véget, amikor a kinézet is igényes (legyen az akár eredeti állapotra visszaállítás vagy úgy stílusú átalakítás).
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2013
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Az lehet, de én ezt iróniának szántam, mindenesetre ennyit biztos hogy nem ér meg a dolog, ilyen szinten horribilis összeget nagyon hülye lehet aki kiad... (A bele kókányolt időrelé meg méginkább rontja az értékét)
(#) Ricsi89 válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Első ránézésre elég kókánynak tűnik. A beépített időrelé, az utólagos bemenetválasztó, stb. Legalább lefesthette volna újra, hogy néz már ki azzal a kopott hátlappal. Ennyi pénzt biztos nem ér meg.
(#) rockersrac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
A bemenetválasztó az gyárilag is benne van, csak gyárilag DIN(tuhel) csatlakozós az erősítő tudtommal... Mindenesetre a kettő együtt jelenlegi állapotában 10000/db árnál többet szerintem nem ér.
(#) bakos13gab válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Azért azt ne felejtsd el, hogy a trafói át vannak tekerve 8 ohmra. Én nem ragaszkodtam volna a régi MM elkókhoz. Előkerül itt persze, hogy az is nagyon jó meg minden, de egy ilyen szintű munkánál kétséges a dolog. Az időrelét nem is néztem, furcsa de szellemes megoldás. El tudom képzelni, hogy elektromosan kifogástalan és jól is szól csak éppen a külseje nem ezt sugallja.

Persze, festés, igényes belső elrendezés (új nyák pl., alaplap festve), új végcsövek stb. Szóval top állapotban talán lehet ennyit kérni érte, lehet, hogy el is menne.

Ezzel kapcsolatban már van tervem APX100 modernizálására. Az eredeti dobozzal, de modern átdolgozásban. Érdekes, hogy sok ismerősömnek problémája van a dobozának kinézetével, pedig szerintem szereléstechnikailag ügyes és abszolút funkcionális, robosztus. Természetesen a modern erőlködők mellett retro.
(#) Longa György hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Hali.Két éve is talán elcipeltem az én szeretett APX-emet a tesómhoz raktározás gyanánt.A minap vissza hozatta velem, mondván rámol és most már útban van.Kapóra jött új szerzeményű hangszóróim kipróbálására.Ha már itt van a drágám csőcserét ejtek rajta.6p45sz amiből vannak párok.Trafó keresés, nyugalmi áram állítás és öröm.A pl-csövek már nagyon oda lehettek mert most igazán nagyot szól.Még a műszer is kileng amit még mozogni sem láttam idáig.Ha lesz melléklet sikerült feltennem képeket.
(#) Longa György hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Hali.Arra gondoltam kérdezek valamit a fórumon.Írtam mindent csak azt nem ami fontos lenne.Tehát.Az első /előerősítő/ cső két triódája erős visszacsatolása helyett lehetne betenni hangszin szabályzót?
(#) kérdező hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Az APX 100-at használják még mozikban, vagy a MÁV-nál? Vagy már csak elfekvőben vannak itt-ott, pincében, padláson, raktárban?
(#) palko0125 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
APX100 van 6db PL509-em. Elvileg mindegyik használt. Ezt nem tudom biztosan és most cserélgetem őket, hogy melyik kettő lenne jó. Szóval az a gondom vele, hogy beállítom a szimmetriát a csövek között. Tökéletes minden stb. és kis hangerőn mégis torzít egy picit, viszont nagyobb hangerőnél nem. Aztán még csinál olyat is, hogy ha potmétert kötök a bemenetre (500k B), akkor nincs magas hang egyáltalán. Amint odaér a potméter, hogy teljesen feltekert állapotra, akkor visszajön a magas is.
A válaszokat előre is köszönöm.
Minden jót.
Üdv, Palkó!
(#) palko0125 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Üdv!
Sikerült az egyik kolléga segítségével kiküszöbölni a kis hangerőn fellépő torzítást. Ezt a tisztán B osztályú beállítás okozta. (75mA-re állítottam a végcsövek nyugalmi áramát)
Na de, ezzel is vannak bajok, mármint a beállítással. Az a jelenség, hogy ha a nyugalmi áramot csökkentem, akkor olyan 50mA környékén egyszer csak ugrás szerűen leeseik 16mA alá vagy a környékére. szóval ilyen 20-40mA között nem tudok beállítani. Mitől lehet ez az ugrás?
Aztán a hangerő potmétert kicseréltem 100k Ohm-ra és a magas hang így is eltűnik. Csak maximum állásban van magas hang.
Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) cruisher válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
75mA az brutál sok! 40-50mA körül az optimális. Azért esik le ugrás szerűen mert valószínűleg kontaktos az előfeszt állító potméter.

Mod*
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) bakos13gab válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 30, 2013 / 1
 
Tessék a régi potikat kicserélni, nem vicc. Legalább fémházas újakra. Sokkal olcsóbbak, mint egy új PL509-es. És az eredeti tili-tolis beállítást is tessék átdrótozni úgy, hogy a két cső előfeszültsége külön beállítható legyen. ezek ilyen baráti jótanácsok.
(#) palko0125 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Rendben, kicserélem a potikat, és az átvezetékelésről nem is tudom kicsoda, de valaki írt egy részletes leírást erről korábban. Jól emlékszem.
A válaszokat köszönöm, ha van valami jelentkezek!
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Szia!
Még annyit, hogy csatoltam egy rajzot. Az a kérdésem, hogy jól értelmeztem e, hogy így kell e a két potit bekötni, hogy függetlenül lehessen állítani a nyugalmi áramokat?
Köszönöm.
Palkó.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013

APX100.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Igen így kell bekötni.
(#) palko0125 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) palko0125 hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Még mindig nem sikerült megoldanom a hangerő poti problémáját, vagyis, ha maximumra fel van tekerve csak akkor vannak magas hangok, ha mozdítok rajta, akkor eltűnnek a magas hangok teljesen.
A potit már cseréltem 100k A-ra, de így sem oldódott meg.
Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is.
Üdv, Palkó.
(#) cruisher válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Poti környékén minden eredeti? Nem lett valami beletákolva?
(#) palko0125 válasza cruisher hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Nincs semmi belebabrálva, minden az eredeti állapotban van.
De ha jól emlékszem ezt én úgy szereztem, hogy nem volt poti benne, direktbe volt kötve a bemenet, de az áramkörben nincs semmi babrálva.
(#) cruisher válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Nézd azért meg az első cső rácslevezető körüli alkatrészeit. Ott lesz valami gond. Több forrással is jelentkezik ez a magas vágás?
(#) palko0125 válasza cruisher hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Nem próbáltam csak gitárral meg számítógéppel, és ugyanaz. Megnézem amit írtál.
Köszönöm, Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
Megcsináltam a potmétercserét a fentebb látható kép alapján. Hát nem tudom, vagy én néztem el valamit, vagy nem értek hozzá, de teljesen függetlenül nemigazán lehet állítania a nyugalmi áramokat a csöveken, sőt amit írtam korábban, hogy 30mA környékén ugrásszerűen leesik az áram 10mA alá, az most is fennáll.
Mi lehet akkor a gond még mindig!?
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) bakos13gab válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ezt így nem tudom megmondani. Furcsa. A segédrácsfeszültség mekkora? Világít a VR150-es? Itt az áram a segédrácsfeszültségtől függ elsősorban. Ha több mint 150-160V, akkor az is lehet gond.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ha an rá lehetőséged, akkor mérd meg vagy cseréld ki a végcsövek rácsára menő két csatolókondenzátort. Ha azokból valamelyik szivárog, az is lehet gond (bár akkor szerintem elszállna az áram, mint a sicc.
(#) palko0125 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
A végcsövek csatolókondijai ki vannak cserélve. Mondjuk nem 220nF-ot raktam, hanem ugyanúgy 47nF-ot, de ez nem befolyásolja csak az alsó határfrekvenciát, azt hiszem.
A VR150 az 148V-ot állít be.
Ezek tudatában már nem tudom, hogy mi lehet a gond. A puffer elkókat mondjuk még nem cseréltem, de brumm nincs, meg a feszültségek is jók.
Minden jót.
Üdv, Palkó.
(#) bakos13gab válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Akkor lehet, hogy a végcsövek nem az igaziak már.
(#) endrusz hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok! Van két TY 233 jelzésű trafóm. A kérdésem az lenne hogy felhasználható-e APX 100 erősitőhöz illesztő trafónak? Ha igen akkor mi a pontos bekötése. A válaszokat előre is köszönöm. üdv pali
(#) palko0125 hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Üdv!
Mai napon szétszedtem egy apx kimenőtrafót, de sajnos a csévetestet be kellett áldozni, mert nem volt más megoldás. A kérdésem az lenne, hogy nem tudja e valaki a cséve méreteit, vagy nem tudná e megmérni nekem valaki, ha netalán van egy szétszedett, ép trafója.
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó
(#) szendi001 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
HM-trafo Nyíregyháza. Van külön csévéjük is, ha beszélsz a tulajdonossal.
(#) palko0125 válasza szendi001 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ők esetleg el is árulják, mert én szeretném elkészíteni.
Következő: »»   32 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem