Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   107 / 199
(#) Alkotó válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Miért szükséges a saját tervedet elkészíteni?
Ott van az eredeti ajánlás szerinti panelterv, vagy Reloop terve, sőt esetleg az is használható amit Én terveztem hozzá (itt látod milyen).
(#) Csongi_ válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Alkoto! A te terved sprint layouttal van keszitve?? Mekkorak a meretei? (cmxcm)
(#) Alkotó válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Jó közelítéssel 135x120mm. De!!, a trafó terv szerinti elhelyezése egy minimális (alig hallható) búgást okoz. Erről olvashatsz itt néhány tapasztalást.
(#) havranarpi hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Én egy kis kéréssel fordulnék hozzátok.
Tervezve lett ez a kapcsolás ,de csak legyártás után lett észrevéve ,hogy minden hol a 2 Db elkó kondi párosok párhuzamosan vannak soros helyett.
Így most pár sávátvágással és pár átkötéssel szeretném sorossá tenni.
Nem szeretném nagyon megbarmolni ezért a ti ötletetekre volna szükségem.
Hogyan kellene módosítani a legkisebb belenyúlással?

Gu50 Tap.lay
    
(#) pjg válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Vegyél Axiális kondenzátorokat. Egy - egy lábuk a nyákba, egy - egy meg a levegőben egymáshoz kötve.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) havranarpi válasza pjg hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
A kondik értéke 470 µF 200V .és ilyen nincs a helyi boltban
(#) pjg válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
A kék vezeték az átkötés.

nyak.JPG
    
(#) havranarpi válasza pjg hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Köszönöm.
Akkor 2 sávot kell átvágni és 1 vezetéket betenni
(#) CHZ válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Minta alapján mind megcsinálható, piros fólia átvágás, kék átkötés lesz. Alsó elkot polaritását meg kell fordítani.
A terv fólia vezetése sem igazán jó , töltő impulzusokat tovább vezeted, ezáltal a kimeneten kapott DC sem lesz igazán zavarmentes.
(#) havranarpi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Én e szerint a rajz szerint csináltam:
(#) CHZ válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Nem a rajzzal van baj, kivitelezéssel, fólia vezetésével, nem elkötésről beszéltem.
Fehérrel berajzolva mutatnám meg, hogy ezzel a kivitelezéssel az elkot töltő impulzusokat tovább viszed. Előző képen mutattam a jobb megoldást, ahol az elko kivezetéseire megy a fólia és onnan közvetlenül csatlakozik tovább, ez a jobb megoldás. A zöld a jó .., talán a kép szerint érthetőbb.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Valami nem tiszta .
Azt írod tervezve lett egy kapcsolás , amit lentebb ki is tettél .Na most ezen én nem látom , hogy melyik kondenzátorok lennének sorosan kötve.Mindegyik amelyik a tápban van +/ - között vannak , és nem sorban.
Egyébként miért kellene sorba kötni?Kapacitás növekedést úgy nem érsz el .
Szóval nem egészen tiszta az egész, és szerintem az eredeti rajzhoz , amit feltettél jó a nyák terv.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Kisebb feszültségű kondikat kapott.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Igen jól írja pjg
Nem kaptam megfelelö azaz 220 µF 400 V-os kondit.
Ezért kerestem 5-6 ATX-es PC tápot.Azokban pedig szinte mindegyikben 470 µF 200V-os kondik vannak.2 Sorosan pedig 230 µF-400V.
A kiegészítésért köszönöm CHZ-nak ,mert sosem tudtam miért tervezik így a nyákokat.
DE ez már off.Remélem nem öl meg az admin
(#) Doky586 válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Már csak biztosítani kellene hogy mindkettőre azonos egyenfeszültség jusson, különben nagy durranás lesz...
(nincs két egyforma alkatrész, azonos szivárgóárammal)
(#) ZsoltyFM hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
sziasztok!
Némi infóra lenne szükségem a nyák rajzolat megtervezéséhez.
A táp,jel és gnd huzalozásokkal kapcsolatban elég kevés infót találtam ahhoz hogy eldöntsem miként lehetne a legoptimálisabban kialakítani a vezetőpályákat. Konkrétan egy nyáklapra kerülne vagy 20 opa és minimalizálni szeretném a földhurkokat és kapacitív zavarokat. Ha volna valakinek valamiféle alaposabb doksija hogy is kéne ezt profin csinálni nagy segítség lenne.
(#) havranarpi válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Kijelenthetem ,hogy hibátlanul működik!
Köszönöm mindenkinek a módosítási ötletét
(#) martin96 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Tönkrement teljesen egy Renkforce SA9120-as erősítőben a végfok. Ebbe szeretnék egy viszonylag egyszerű, de jó hangú kapcsolást, amihez nem kell trimmer és nem ic-s (azért nem mert most másra kell a pénz és nincs trimmerem, szerezni sem tudok.). Kinéztem ezt a kapcsolást, meg is rajzoltam hozzá egy ilyen nyákot. A négy tranzisztornak mindenféleképpen ott kell lennie.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e benne hiba és milyen?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szia! A 0,47 ohm-okat nem lehet elspórolni, kellenek az ésszerű nyugalmi áram előállításához.
(#) Davidd válasza martin96 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Udv! En is elkeszitettem a nyaktervet. Igaz mind nagyobb labkiosztasu tranyokkal, hogy konyebb legyen a vezetosavokat osszekotni[ha kezzel kotod ossze]. Megkerem a tobbieket nezzek at legyenek szivesek. Igy hirtelen nem talaltam benne hibat, de tobb szem tobbet lat.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hello! Kimenti kör hiányzik, mint ahogy a két 100nF-is a tápról. Átkötés nem kell, ott a szabd út. üdv!
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szia! Kimeneti kort direkt hagytam el, a hangszoro csatira szoktam kotni. A ket kondi jogos, de azt mindig csak a ket pufferkondi labaihoz rakom kozel. Ezzel a paneltervel martin96-nak szeretnek segiteni. Melyik atkotesre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) martin96 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot. Talán így is fel lehetne tenni a hűtőbordára. (másrészről szívesebben csinálnék valami más kapcsolást, ha több helyem és alkatrészem lenne). Még egy kérdés, ami van 4db sorbakapcsolt dióda, oda mehet 1n4007 is?
(#) Davidd válasza martin96 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Inkabb probalj meg bontani oda valo diodat. Nem merem azt mondani hogy jo lesz. Lehet ott szukseg van a gyors-diodara. Vagy ha tudsz beszerezni, akkor nem nagy beruhazas. Szerencsere eleg kicsi lett a panelterv meg 10mm-es ellenallasokkal is. Meg biztosan lehetne kicsinyiteni rajta. Ha tetszik ahogy van, es a tobbiek is jovahadjak hogy jo nincs benne hiba, akkor keszitheted el. Azert csinaltam igy, mert volt hogy enis csak siman kinyomtattam, kifurkaltam a forrpontnal, es osszekotottem koromlakk, hibajavito, filc valamelyikel es igy konnyebb. Nem akarok offolni a temaban. Masik temaban[erosito mindig es mindig] kerdezd meg hogy kicserelheted-e a diodat masmilyenre. Utanna pedig jo utanepitest kivanok. Milyen vegtranyod van? Am az egyik kollega linkelt neked fetes vegfokot, ha van fet-vegtranzisztorod.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hello! A 100nF-nak inkább itt a helye, mint a puffernél. (Sőt még elkót is szoktak ide tenni). A vezetősávokat célszerű megszélesíteni, mint "elmaratni". Átkötés égen-földön egy van benne, sok választási lehetőség nincs. Ami az elkóról megy a kimenti pontra. üdv!
(#) martin96 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Megnéztem amit linkelt. Az jobban tetszik, mint ez a Motorola.
Ha esetleg valaki megnézné azt megköszönném.
A VR helyett egy sima ellenállást raktam be. Mert nincs trimmerem. A TINA szerint, meg így is jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Alakul! A kimeneti RCL elemek környékén látok egy kis bizonytalanságot.
Kicsit összébb lehetne tolni. Ha a NYÁK tervezőben az alkatrész réteget jelölöd aktívnak és kikapcsolod a réz réteget, máris látni fogod hol vannak nagy üres részek.
(#) Doky586 válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Te tudod... Ha neked nem ér meg 10Ft-ot hogy ne menjen gallyra az egész.

A hiba nem jelentkezik addig amíg csak 1-2 órát van bekapcsolva, de ha 1-2 napra bekapcsolva felejted akkor durranni fog.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Kicsit módosítottam még rajta.

150w fet.lay
    
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Egész arányos már az elrendezés
A kimeneti pontot, mint írtam nézd át! C12-R15 testet kéne kapjon. Az R16+L-et a panelre is teheted, de jó máshol is.
Következő: »»   107 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem