Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   235 / 583
(#) Jerry75 válasza botesz hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Kedves Botesz !
Van egyszerű módszer, hogy tudnám kiszűrni, melyik alkatrész a rossz ?
Kondi kiszűrése műszeresen ugye nem túl egyszerű, csak cserével.
Motort kimérni szintén nem igazán egyszerű.
A motor vezérlő kártyát hol találom ?
Nekem úgy tűnik a kábelezésből, hogy a programkapcsolóra van kötve a motor.
Vagy toljam be egy szakihoz, aki nem kevés pénzért megcsinálja ?
(#) botesz válasza Jerry75 hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
A kártya elvileg alul van(ez egy mosó szárító nem?)Egy kis dobozban a gép vázához rögzítve.
(#) lina_1984 hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy apró segítsége lenne szükségem. Indesit witp82 típusú mosógépem van. Nem fiatal már, kb. 2005 szept.-ben vehettük. Alapból nincs vele probléma, de néha behülyül.Pl. múltkor amikor függönyt mostam vele, tiszta víz volt mind a függöny, mind pedig a mosógép, állt a dobjában a víz.Ha ruhát mosok vele, semmi baja, szinte szárazon veszem ki belőle a dolgokat. Ma is mostam, de mikor leállt, vizesek maradtak a ruhák, és a padló is alatta. Alatta a padló általában mindig vizes, nem nagyon, csak kicsit. Törölköző (2 nagy meg egy kicsi), meg egy lepedő is volt közte emiatt maradt talán vizes minden más is? Máskor is már mostam így és ilyen nem volt még. Valaki tudna így esetleg látatlanban vmi ötletet adni, mitől lehetett ez? (30fokon mostam, 5-ös programban, -mosás, öblítések, köztes és végső centrifugálások tartoznak a programba).
Ha nem muszály nem hívnék szerelőt.Hátul az összekötéseit már megnéztem az ok.
Hátha volt vkinek ilyesfajta problémája már és tud segíteni. Előre is köszi! Szép napot!
(#) botesz válasza lina_1984 hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Lehet hogy eldugult a szivattyúja vagy az kezd tönkremenni.Emiatt állhat benne a víz és ugye ha víz van benne akkor nem fog centrizni sem.Ha valahol ereszt akkor az sok minden lehet:csövek szimering ajtó gumi ,esetleg lukas az üst bár ez elég ritka.Nézd meg a szűrőjét lehet hogy tele van trutyival.
(#) Jerry75 válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Kedves Botesz !
Én szerintem ez nem szárítós, sima mosógép.
Legalábbis nedvesen jönnek ki belőle a ruhák, ha vége a programnak.
(#) lina_1984 hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Köszi botesz a választ!

Igen, bocsi, azt elfelejtettem írni,h sima mosógép,nem szárítós!

lina_1984
(#) botesz válasza lina_1984 hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Gondoltam mert Indesitnél felültöltős mosó-szárítót még nem láttam.
(#) elektros90 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok. Automata mosógépünk egy Electrolux EWT1011 tipusú.
Bekapcsolás, programindítás után hajlamos kikapcsolni, amíg a szivattyú nem kezd el szívni.
Néha 10x is ujra kell indítani amíg elkezd mosni. Miután a szivattyú elkezd szívni, azután már mos rendesen.
Valamilyen ötlet, hogy mi okozza a problémát? (Nincs gyakran használva.)

Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) songoten1997 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
A Fagor 1FE-73-as mosógépünkben a programkapcsoló gombja üresen körbeforog.
A kérdésem, hogy hogyan lehetne levenni a gombot? (a kalapács nem szerepel a megoldások között)
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) songoten1997 válasza songoten1997 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
A Hozzászólás sztornó!
A probléma megoldva ...
(#) vjenci75 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van hogy whirlpool awt 5100 mosógép nem indul. Ajtózár bezár,de nem csinál semmit csak a programkapcsoló forog, a stop feliratnál sem áll le. Semmilyen műveletet nem hajt végre.
(#) palko0125 válasza vjenci75 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia!
Úgy tudom, hogy minden programnál perifériás tesztet csinál a gép. Az első teszt a főmotor.
Nos, ha bezárás után nem indul semmi, és forog körbe a kapcsoló, akkor az valamiféle hibára utal. Én megnézném a motor szénkeféit nem koptak e el.
Üdv, Palkó.
(#) Mogar hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Hello,

segítséget kérnék. Tudom nem elektronikai probléma:

sikerült a jó nagy eszemmel levenni a mosogőp "teknőről" (műanyag ház) a gumi köppenyt, vagy micsodát ami összeköti a nyállással és e miatt nem engedi a vizet a dob részbe..

a problémám a csatolt rajzon látható.
Magyarázat: a vízzáró peremet nem tudom hogy erőszakoljam vissza a vájatába?? Gondolom vannak itt szerelők is, és remélem valaki tud jó tanácsom adni, eddig próbáltam nem megsérteni, mert hát az lenne a cél, hogy épen egészségesen vissza menjen..

Candy CTY 1246 -s mosógép, csapágyazáson esett, át de itt elakadtam.. Pedig áll a szennyes halomban ..

Névtelen.jpg
    
(#) botesz válasza Mogar hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ami a vázhoz van rögzítve azt szedd le és úgy próbálkozz.Nekem Whirlpool volt így hogy a végén már kombinált fogóval húztam hogy rámenjen de sikerült.Esetleg egy kicsit meg lehetne melegíteni(vagyis kiteheted a napra)Akkor kicsit felenged nem lesz olyan merev a gumi.
(#) Mogar válasza botesz hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Aza bajom hogy össze kellene rakni.. és Sajnos a gumi túl lágy... ahogy tolom bele a vájatba nem megy bele, felakad a lágy fala...
(#) Mogar válasza Mogar hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hello,

azóta is forgatgattam, nézegettem lehet megoldódik a bajom. Köszönöm a választ!..
(#) belaradio hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni . Egy Whilrpool HDW1011 WG elöltöltős mosógép használati útmutatójára lenne szükségem. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) botesz válasza belaradio hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Menj fel a Whirlpool oldalára és ott a típusszámot beírva le tudod tölteni.
(#) belaradio válasza botesz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Köszönöm megnéztem , de nem találtam a honlapon. A Manuals and Literatura - közt néztem
(#) gumicukor hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Tisztelt fórumtársak,

Mosógépünk az utóbbi időben kezdett el rakoncátlankodni, ugyanis nem óhajt bekapcsolni. Egy Indesit Wite 87 típusú gépről van szó. Eleinte csak egy-két percet kellett várni, de mostanában már csak akkor kapcsol be, ha lehúzom a vezérlő panelt az öt vezetékes csatlakozóról. A csatlakozó felosztása 2-3, tehát kettő ér el van különítve a többitől. A kettő éren 11,32V egyenáram mérhető, míg a másik három éren néhány tized voltot mértem, ami folyamatosan ingadozik. A bekapcsológomb nyomkodása esetén sem változik a helyzet, az összes feszültségérték ugyanannyi. Amikor áramot adok a panelnek, akkor egy pillanat erejéig kigyulladnak a ledek. Ezen kívül sajnos mást nem óhajt csinálni. A panel épp, az extra funkció gombok környékén volt egy kis vízkőlerakódás-szerűség.

Van valakinek ötlete, hogy hol lehet a hiba illetve mit nézzek meg a mosógépben? Előre is köszönöm!
(#) szeva000 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Üdv!
Kaptam egy electrolux EWF10040W masinát......Mivel már nem foglalkozom csak saját és 1-2 közeli rokon gépével,így nagyon nem bonyolódtam bele,inkább segítségeteket kérném.
Odáig eljutottam,hogy a szintszabályzó egyértelműen ludas volt...szétszedtem,picit nyújtottam a rugón és minden rendben volt....1napig...Másnap bekapcsolom és ismét csak a szivattyú megy...Szintszabályzó újra szétszed,de már semmit nem tudok ártani neki,csak megy a szivattyú folyamatosan.Sajna frekit,jelalakot nem tudtam mérni a szabályzó kimenetén,mert a szkópom is eladtam,így kissé bajosabb a dolog.(de bemérgeltem magam és csak rendeltem egyet ebay-ről )
Kérdésem az lenne,hogy ez procihiba vagy mégis a szabályzó döglött be nagyobb eséllyel? (panel átkondizva,mert nem is indult a kezdetben semmi,átnéztem,nem találtam hibát)
Esetleg lenne valakinél egy bontott szintkapcsoló?(rajzot sem találtam,de aeg gépeknél nézegettem,35-45Hz körül kellene lennie a kimeneten? )
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) Picipityu hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Életre kelt a mosógépem, amiben nagyon sokat köszönhetek nektek és a fórumnak!
Nagy köszönet mindenkinek!
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Nemtud senki sem tanácsot adni? A miután kikapcsol, 10x villog a befejezést jelző led.
A használati utasítás szerint olyankor nincs lezárva a dob. Pedig le van zárva. Próbáltuk nyitott ajtónál elindítani, úgy meg sem próbál elindulni.
Leszedtük a házát és kerestem valami meglazult kábelt, de nemtaláltam semmit.
Normális esetben bekapcs, lecsuk, párszor megforgatja a dobot után kikapcs, zárt kinyit és villog a led. 10x utána kis szünet és megint 10x és így tovább. Egy electrolux EWT1011 tipusú felültöltős mosógépről van szó.
Biztos nemtudtok tanácsot adni? (Dombosodik a szennyes) Ha nem, akkor marad a szerelő. Köszönöm szépen a segítséget.
(#) zolika60 válasza elektros90 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Talán a szintérzékelőt vizsgáld meg, ha az ajtózár rendben van.
(#) frázis válasza elektros90 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Szia. Nem vagyok profi, de szerintem az ajtózár rossz. Ha mered, bontsd ki, (sokszor, ragasztott, csőszegecses), lehet találni érdekességet. Ha jó tovább léphetsz, de innen kellene indulni.
(#) elektros90 válasza frázis hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszönöm a tanácsot neked is és Zolikának is. Már nem vagyok otthon. Nézegettük faterral, de nem törpöltünk ki semmit, majd a szerelő megnézi. Belül tiszta volt mint az új. Lezár az ajtózár, anélkül meg elsem indul még a teszt sem, akkor is lehet vele gond? Ha nincs lezárva, kattog vagy 3x, próbál zárni, utána kikapcsol teljesen.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) dani vince hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Az alábbi Wp panelről, a két bejelölt,ellenállás eredeti értéke érdekelne.
Köszönet a segitségért!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013

IMG 0031.jpg
    
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Üdv..
Az R020- 22 ohm, a másik pedig nem bele való hanem oda egy induktivitás kell aminek 1.5 mh az értéke kb.

Laci
(#) Mogar hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Hello,

ismét segítségetek kérném!
Candy CTY 1246 -al van megint problémám. Csapágyaztam ( 1 évet állt és várt erre), összeraktam, Bekötöttem, egy program gyönyörűen lefutott rajta.
Másnap pakolun kbele s a következő program már csak a feléig futott el, ott letiltott.
Azóta nem engedi le a vizet (nincs eldugulva). Le engedtem, átnéztem mindent. Jónak tűnik.
Következő próbálkozás: már a vizet sem engedi be. Feszültség sem jelenik meg a nyitó szelepnél.
Ha centrifugára állítom akkor a motor pörgeti a dobot rendje és módja szerint. (a szivattyú viszont ismételten nem csinál semmi).. A centrifuga a fordulatszám beállításokat is szépen veszi..

Mit érdemes nekiállnom és vizsgálni a vezérlőn (gondolom ezzel lehet a baj)?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) Mogar válasza Mogar hozzászólására (») Júl 26, 2013 / 1
 
Megoldódott a szivattyúban mozdult ki a tekercsnél egy szál. Ami éppen a csatlakozóhoz kapcsolódott. így nem indult el. A gyártó barátaink eléggé tréh munkát csináltak.
Az érdekesség h. már 1X kiszedtem de biztos megmozdul mert akkor jó volt.

Csak azért írom h. hátha valakinek pont a candy szivattyújával van hasonló gondja.

Üdv

Laci
Következő: »»   235 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem