Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   859 / 1271
(#) paprikascs válasza eyess hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Köszönöm. Természetesen érdekel a sorsa hisz akkor nem írtam volna ide. Holnap neki is esek majd átnézem amiket tanácsoltatok.üdv
(#) oonam hozzászólása Aug 22, 2013 /
 
Halihó,

úgy látom hasonló problémák mintha felmerültek már volna a topikban, azért pontosan leírnám a saját gondom és bízom benne, sikerül vmi megoldási irányt találni.

A mellékelt képen (modell.jpg) látható sorszámú Samsung led tv-nk van és elkezdte szószerint az egyik pillanatról a másikra a képminőségromlást, csíkozást, majd ki-be kapcsolgatást.

Pár szervízt megkérdeztünk és egybehangzóan alaplapi problémára gyanakodtak és kb. 40-50ezer Ft lenne a javítás.
Az egyik szakember rákérdezett a Samsung Magyarországnál és azt mondták, hogy nem beszerezhető az az alaplap, ami ehhez kéne.

a kérdésem, hogy volt-e már másnak hasonló problémája, mi a tapasztalata, milyen megoldásokat javasolnak. az ajánlott ár reális-e (gondolom drága dolog az alaplap), illetve kihez lenne érdemes fordulni, akár szerelő, akár csak alaplapot beszerezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

modell.JPG
    
(#) kadarist válasza oonam hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!
Lehet, hogy egyszerű púposkondi-probléma van a háttérben.
(#) DogG válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia/sztok!

Kicseréltem a kondikat, de a hiba ugyanaz... Magát az IC-t kéne kicserélnem? Vagy mi más okozhatja még ezt?
(#) kadarist válasza DogG hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia!
Van azon a környéken még kondi, úgyhogy folytasd a cseréket.
(#) frend válasza eyess hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok
A processzor ment meg , rendeltem és ki cseréltem, és hozzá látam az eredeti hiba fel tárálásában, vagyis ha kábel TV müsorát nézük megy az adás de pár perc után a csatorna elvándorol, ki cseréltem a C215, C242, C243, C244, C122, C208 as Kondikat de semmi eredmény, gondoltam hogy nem a tuner cserével kezdem a hiba kijavitását, igy a tápal folytatam, és ma kicseréltem a C 656 os kondit, és bekapcsoltam erre se kép se hang, a képernyő ball felsö sarkában " GOMB _ _ _ " felirat fogadot semmi elö lapi gombra nem csinál semmit a tv, távirányito nincs.
A processzor meghibásodása ellöt és a processzor csere után is ha egy beltérit (müholdvevö) euroscart Kábelel müködöt hiba nélkül.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013

TV2KCX70.PDF
    
(#) eyess válasza frend hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
A rajz rendelkezésedre áll.Ellenőrizd le , hogy mindenhol meg van e az a feszültség , ami a jelölések szerint kell.Nyilván , ha egy kondenzátort kicserélsz , és előtte jó volt , de utána nem , akkor csak vétettél valami hibát.Ezt úgy szokták csinálni , hogy visszafelé kell menni , hogy merre jártál , és mit csináltál , és tüzetesen átnézni mindent forrasztásokat stb . Általában ahová nyúltál utoljára , és azután se kép se hang, akkor ott kell szét nézni.
A tuner dolog az meg olyan , hogy mérni kell , ha lesz rajta kép , de elmászik ahogy írod.Ennek a menete az lenne , hogy figyelemmel kell kísérni a tunerre menő 5 volt meglétét , és hogy nem változik e miközben elmegy a kép.Ha nem akkor az AGC vel lesz gond, de ezt is csak méréssel , és figyelni , hogy ez változik e , mert ez befolyásolja a tuner működését.
(#) frend válasza eyess hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok
Visza forasztotam a régi kondit C656, de csak ez a " GOMB _ _ _ " felirat jelenik meg.
mintha valami kodra várna.
(#) djseed1 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy Telefunken PalColor 440NV (chassis-618A) tipusu TV! A gond az volt vele egy fél éve mint most! Kikapcsolták este, aztán reggel inítás és a stendby-LED villog! Kb 2 másodpercenként halványan! Szétkaptam, kicseréltem néhány fontosabb elkót, de semmi! Aztán átforrasztottam a táprészen mindent, és lám beindúlt! Na így ment egy fél évet! Mostpedig újra itt a hiba! Csak a standby-LED villog halványan! Az akkor cserélt elkókat nem bántottam, hisz vadi újakat raktam, megpróbáltam ugyanúgy átforrasztani mindent, de semmi! Mellékelem a kapcsolási rajzát! Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen! Előre is köszönöm!

Chassis 618
(#) pisti0012 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok! Egy hónapja vettem LG lcd ledes tv-t, és amikor bekapcsolom, a kép elkezd villogni 2-t, utána abbahagyja. nem tudom, mi lehet ez. a kézikönyvben nem ír erről semmit.
(#) Lali24 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok, van nálam egy Grundig st63-700-as tv ami a ma reggel füstölt ki egy ellenállás volt elégve. Kicseréltem megyen csak a kép alsó és felső sarkai ki vannak bujva a képernyőből. Hogy lehet vissza huzni őket?

CUC 2030.rar
    
(#) Lali24 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia a diódákat meg a tranyókat is mérd át.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Melyik ellenállás füstölt el ?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
szia az R55006
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
És milyet tettél bele 4,7 ohm , vagy 5,6 ohm osat ?Mert nem mindegy.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
5,6 osat
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Azt kellene megnézni , hogy jelenleg az alapon a c53073 milyen értékű.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
360n
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ok az jó a D55004 en meg van rendesen a +33 volt ?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
az nincs 3volt van rajta
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
A nem jó , ha megnézed a táblázatot az szerint +33 voltnak kellene ott lennie.Akkor máris van egy hiba.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
ok nekem is gyanus volt de mit nézzek?
(#) Lali24 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
És a TDA8350Q is eléggé melegszik, vagy annak kell is, hogy meleg legyen.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az ic 50020 környékét , és főleg a feszültségek , amik meg vannak ott jelölve a +16 volt , és a +45 volt meg vannak e .Ha nincsenek lehet tovább menni.
Ha érezhetően irreálisan nagyon melegszik az nem éppen , jó , de még ne mondjunk rá óment méregess előbb.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) djseed1 válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Üdv! Azokat is átmértem, de a hiba már megvolt! A TV működik! A fókuszfeszültség vezetéke, ki volt csúszva a képcső végi tokmányból! Visszadugtam és a TV azonnal beindúlt! Csak nemértem hogy mi köze van annak a bekapcsoláshoz! Talán van valami visszacsatolás oda is! A lényeg még annyi hogy nagyon homályosan mutat, gondolom azért mert a vezetéket csak visszadugtam és nincs megfelelően rögzítve! Ezt majd holnap megoldom! A másik hogy a kép sarkaiban szines foltok vannak, gondolom a PTK se dolgozik be rendesen! Ezt még cserélem, csak az a gond, hogy ami benne van az 3 kivezetésü, ami pedig van ithol az csak 2! Be lehet e helyettesíteni? Hogy kössem de a 2 kivezetésüt a 3 kivezetésű helyére? Egyáltalán lehetséges?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Megmértem és megvan a 48volt meg a 16 is.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ok , ha a D55004 es zéner dióda jó , akkor valószínű cserélni kellesz a TDA8350 es ic t.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Bocsi, ha beleszólok, csak eszembejutott valami! Nemrég nekem is volt ilyen hibám, és az IC körüli összes elektrolitkondit kicseréltem, ezután a hiba eltűnt, azóta is megy!
(#) Lali24 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
már ki cseréltem én is és nem lett jobb
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
a dióda jó
Következő: »»   859 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem