Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM antenna kérdés
 
Témaindító: Gál Norbert, idő: Aug 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 7
(#) forma1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Itt van, igaz az egyik végéről levan törve a műanyag, de van másik is, annak meg olyan a vége mint egy rca csatlakozónak
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ez a 75 ohm-os vékony szalagkábeles verzió és tényleg csak ki kell feszíteni. A rádióoldali csatlakozó viszont kellene, mert abban van az aszimmetrizáló.
(#) forma1 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Következő kérdésem lett volna hogy az egyik hifimen van olyan bemenet hogy 2 ilyen csavarós érintkező, és a sima koaxos. Mi a a különbség a kettő között?
(#) forma1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Az nem csak egy műanyagdarab?
(#) hg5cfj válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Kicsit pontosíts az antenna leirásán mert nem igazán fejthető meg hogy milyen antenna. Valószínű hogy egy dipolról van szó. Mit értesz az alatt, hogy "FM antenna". Az "FM" az egy modulációs mód, nem függ a frekvenciától. Az antenna viszont igen.
(#) kadarist válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
A két ág végén műanyagdarab van, de az egyesített kábel végén egy csatlakozónak kell lenni.
(#) forma1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Igen egy koaxszerű csatlakozó van.
(#) forma1 válasza hg5cfj hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Tudod mit értek FM alatt, ahol az FM modulált rádióadásokat adják, azthiszem 88-108 Mhz kb.
(#) hg5cfj válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Akkor az egy URH antenna. Ezekre általánosan igaz, hogy minél magasabban van annál jobb. A műsorvevőknél már az is elegendő ha a lakáson kivül helyezed el. Ha az ablakban akarod kirakni, akkor a faltól legalább félméterre legyen.
(#) forma1 válasza hg5cfj hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Azt nem értem hogy mért van 2 vezeték egy antannában? És hol szedi össze inkább a jelet, ahol együtt fut a 2 vagy ahol már kettéágazott?
(#) pucuka válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ha a levezető (leghosszabb) szárán egy koax csatlakozó van, akkor azt a HIFI koax csatlakozójába dugd. Ha egy kétlábú, középen műanyag pucuka van, akkor az ennek megfelelő csatlakozóba, ha a HIFI -n csak csavaros szorító két egyforma, akkor a csupaszított szalag tápvonal végeket ebbe. A T felső két egyforma hosszú szárának végén is van egy műanyag, kis lyukkal, evvel rögzítheted a szárakat.
A dipól az antenna, a két egyforma hosszú szár, ennek kell vízszintesen kifeszítve lennie.
(#) kadarist válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ahol kettéágazott.
(#) hg5cfj válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Kicsit hosszú lenne leírni. Javaslom az Antennaköny részt a weboldalamon. Ott minden alapdolgot megtalálsz. Nem szükséges a műsorszóró részt keresni. A rövidhullámú antennáknál mindent megtalálsz. Az elv a lényeg
(#) forma1 hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Ok. Mindenkitől köszönöm a villámgyors segítséget! Tehát akkor azt kell tudnom hogy a közelben lévő adó az függőleges vagy vízszintes-e, és merre felé néz, és arra kell fordítani kifeszítve két oldalra. De ha a faltól messze teszem, akkor mire kössem fel? igazából még mindig nem értem hogy lehetne jólkifeszíteni, hogy megálljon, de messze legyen a faltól.
(#) hg5cfj válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Nos a google sok mindent tud. csak jól kell kérdezni.
Pl.: window, dipol antenna
(#) pucuka válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Az antenna jó működéséhez az kell(ene) hogy szabad térben legyen. Ezt az állapotot kell minél jobban megközelítened. A műsorszóró adók többnyire vízszintes polarizációval dolgoznak, csak zavarvédelmi szempontok miatt van némelyik függőlegesen, de ezt is veheted vízszintes polarizációval, hacsak nem távolsági vételről van szó. Amúgy ez az antenna erre alkalmatlan.
(#) forma1 válasza hg5cfj hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Inkább rákötöm kábeltévére, ott nyomják a rádiadókat is, nem kell bohóckodni ezzel, forgatni mindig ha másik adást akarok hallgatni, komolyan ennél még egy sima drót is jobb.
(#) forma1 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Kitenni azt tényleg nem tudom, meg az se mindegy hogy milyen szögben van, nem lehet csak úgy felrakni a falra se. Magyarul ez csak akkor jó ha ki**szom a hifit az udvarra, és csinálok egy favázat az antennának amit belövök a megfelelő szögbe...
(#) hg5cfj válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Egy dipolban az a szép, hogy ha függőlegesen rakod ki akkor a függőlegest, ha pedig vizszintesen akkor a vizszintes polarizációt veszi. A távolsági vételnél meg akár még fordulhat is a polarizáció.
(#) pucuka válasza hg5cfj hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Helyi adónál mit számít szerinted az a 6 - 8 dB ?
Sokkal nagyobb a probléma, hogyha egy ilyet kifeszítesz a lakásban, hallgathatod az asszonyt.
forma1: valóban a megoldás a kábelTV -t bedugni, de nem ám a TV aljzatba, hanem az R jelűbe. A koax csatlakozó is fordítva van!
(#) forma1 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Milyen R jelőre gondolsz?
(#) pucuka válasza forma1 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
A fali csatlakozóban van két DIN csatlakozó aljat. Az egyik mama a TV -nek, a másik a papa a rádiónak. Ha neked nincs ilyen, akkor szerezz be egyet, véglezárósat, mert ha egy egyszerű elosztóval a TV -t is ráengeded a rádióra, intermodulációs, és minden nagyon zavaros, áthallásos lesz.
(#) forma1 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Köszi, ezt nem tudtam, mindigis direktben volt rákötve az egyik hifire.
(#) hg5cfj válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Számít. A broadcast adók sávszélessége néhány száz kilóhertz. A jó minőségű és sztereó vételhez nagy bemenő jel szükséges. Ehhez kell egy jó antenna, vagy az antenna jó pozíciója, vagy egy antenna erősítő
(#) pucuka válasza hg5cfj hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Nemigen számít, műsorszóró (így hívják a broadcast adót) gerincadónál kb. 30 - 40 km -es körzetben. A térerősség bőven 60 uV/m felett van, aminél még elfér ez a keresztpolarizációs csillapítás. A műsorszóró adók sávszélessége mono esetén 180, szteró esetén 380 kHz, ami kb. 3 dB érzékenység romlást jelent.
(#) Baxi hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Hi Mesterek!
Két napja vettem a piacon 1e-ért egy usb MP3 transmitter-t távirányítóval .
Az a bajom vele hogy a magas hangoknál "recseg"/sistereg a cucc. A transzmitter ic adatlapját csatoltam.
Szóval arra gondoltam hogy az antenna miatt lehet a gond. Ahogy nézegettem antenna szinte nincs is benne.
Két smd keresztül le van rakva földre.
Az lenne a kérdésem hogy ha leválasztanám a földről s raknák rá pl.: egy réz vezetéket nem e lenne jobb?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) enpesta válasza Baxi hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Várjál vele, ne forrasztgass! Az adatlapot elnézve (elég bonyolult cucc), úgy tűnik a kimenőteljesítmény szabályozható! Először ezt kellene megtanulmányozgatni... A magas hangoknál előálló torzítás a kis sávszélesség, vagy a nem kellően pontos frekvencia okán szokott előállni. A külső antenna biztosan javítana, de mivel ez a sáv kb. 3 méteres hullámhossznak felel meg, hatékonyabb antenna a használhatóság rovására fog menni.
(#) Baxi válasza enpesta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ok, nem állt még szándékomba nekiállni tákolni, ezért érdeklődök itt.
Igen én is néztem hogy "digisen" lehet húzni a kimenő teljesítményt, de annyira nem értek hozzá.
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Előre is köszönöm.
(#) szokola hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Vettem egy régi rádiós erősítőt, de nem tudok vele befogni adókat.
Az erősítő hátlapján az antenna jelnél egy rácsavarós megoldás van az FM résznél és külön egy csavar az AM résznek.
Erősítős szobaantennával bejön 1 adó. A régi TV antennával semmi. Kertes házban tettem ki az antennát a padlásra.
Milyen antennát kell használnom, hogy be tudjam fogni a Petőfit? Illetve hogy kell bekötni a koax kábel végét az erősítőbe? Elég a középső részt rögzíteni vagy az árnyékoló vezetéket is kellene csatlkaoztatni valahogy?

köszi a segítséget
üdv
a.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) pucuka válasza szokola hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Először is tisztázni kellene, hogy hol van az a kertes ház. Másodszor, milyen sávot vesz a készüléked. Ennek eldöntése laikus számára meglehet nem egyszerű.
Sok, eredetileg CCIR (EBU) sávos készüléket áthangoltak OIRT sáv vételére. Ha ez így van, akkor vissza kell hangolni az eredeti állapotára. Az OIRT sávban ma már nem találsz műsorszóró adót.
Ha CCIR (EBU) sáv vételére alkalmas, és nem vesz semmit, meglehet hogy meghibásodott. (azért adták el) Akkor a megoldás javítás.
Mikor már a rádió jó, akkor jöhet az antenna kérdés. Magyarországon ma már alig van olyan hely, ahol ebben a sávban akár egy darab dróttal ne jönne semmi.
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem