Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   252 / 582
(#) botesz válasza zsidel hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Be lehet állítani hogy mennyi vízzel mosson.Benne van a használatijában.Nem mondom biztosra de úgy rémlik hogy a startot folyamatosan nyomva bekapcsolod a gépet és úgy lehet belépni a a menübe ahol be lehet állítani a vízszintet.

Így kell csinálni:Bővebben: Link
(#) somys hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Sziasztok urak!Véleményeteket szeretném kérni.samsung wf70f5e2w2w/le mosogépröl.álltalánosságban a szamsung mosogépekröl, jó nem jó megfeleleö?Az echo bubble ér valamit vagy parasztvakitás?Na meg lehet vele hideg vizzel is mosni.Köszönöm ha valaki válaszol.
(#) kérdező hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit gyártmányú mosógépünk. Frekvenciaváltós a gép. Nincs vele semmi gond, tökéletesen megy. Kíváncsiságból nézegettem alulról. A motor 17000-res fordulatra képes, 195V-os három fázisú aszinkron. Van egy panel, amin elhelyezkednek a vezérlő áramkör, és a frekvenciaváltó tranzisztorainak (nem tudom, a mosógépekbe IGBT-t, vagy FET-et tesznek-e) hűtőbordái. Az egész körül egy celofán szerű burkolat van, ami ragasztószalaggal, és tűzőgéppel van rögzítve. Nagyon úgy tűnik, hogy az egy ideiglenes burkolat, és le kellene venni. A használati utasítás nem említi, de szerintem csomagolás. Mennyire melegszik egy ilyen elektronika? Míg él a garancia, addig nem nyúlok hozzá, de érdemes levenni? Hány évente érdemes átnézni, hogy hosszú életű legyen a gép?
(#) botesz válasza kérdező hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Átnézetni nem érdemes mivel 2 évet így is úgyis elmegy.A többi ajándék.
A ragasztószalagos tűzőgépes dologhoz nem tudok hozzászólni.
(#) botesz válasza somys hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szerinted mi a higénikusabb?Ha mondjuk egy agyonizzadt fehér polót 60C-on mosok ki vagy hideg vízben?Természetesen parasztvakítás ugyanúgy ahogy a többi "moss alacsony hőfokon"
feliratok.Nem csak hogy nem higénikus de még a gépnek sem kedvez az alacsony hőmérsékletű mosás.Gyorsabban szaporodnak a baktériumok penészes büdös lesz a gép....stb
A lényeg:Fölösleges megvenni.Ha mosógépvásárlás elött állsz akkor inkább vegyél egy használt Miele-t mert azzal sokkal jobban jársz.
(#) kérdező válasza botesz hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Egyébként mi pusztul el a leghamarabb? IC-k, vagy inkább a teljesítményelektronikai része. Hálózati pufferkondi van benne? (még nem szedtem szét ilyet, inkább tv, rádió, erősítőkkel foglalkoztam) Maga a gép doboza elég masszív anyagúnak tűnik, remélem azért több lesz mint két év.
Ezeket is úgy kellene gyártani, mint annak idején a Videoton a modulos tv-it. Külön lenne a vezérlőáramkör, a hálózati egyenirányító, és a frekvenciaváltó. Egyes részeket szabványosítani is lehetne. Egyszerűen ki lehetne őket cserélni, maga a gép mehetne 20-25 évig, a "a fogyóeszközöket" pedig akár a tulajdonos is cserélhetné.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) somys válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Köszönöm a választ!Millét kb. mennyi ft.-ért és hány éveset javasolsz?
(#) zsidel válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Beállitottam több pótvizre de igy sincs megfelelő mennyiségű viz benne.Érthetetlen.
Ugyanilyen problémám volt az előző samu mosógéppel is,de szétszedtem és tudtam rajta állitani.
(#) Koncsar válasza zsidel hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia! Üresen nézted a vizfeltőltést? Némelyik gép az első pár pörgetésre a motor áramfelvételéből dönti el, hogy mekkora töltet van a gépben és, hogy mennyi vizet adjon.
(#) zsidel válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Persze próbáltam üresen is de ugyanúgy kevés vizet tölt bele.
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Üdv.
Lehet ki kellene pucolni a légcsapdát??
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Azt hol találom?
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hát valahol alul, onnan lehet felismerni, hogy egy vékony cső megy rá aminek a másik vége fent egy kütyüre van dugva.
(#) botesz válasza somys hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ha lehet felújítottat garanciával és minél olcsóbbat.Mechanikus programkapcsolósat ne vegyél.Nem azért mert rossz hanem mert azoknak egy kicsit több a fogyasztása.
(#) somys válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) halilalipapi hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
sziasztok hozzáértők!
tanácstalan vagyok :S van egy ősrégi Candy C581 X mosógépem és úgy tűnik, hogy a programtárcsa lefogott a tengelyén, mivel a megszokott kezdőpontra állítva egy egységgel ( 4-es programot indítva 6-os programhely utánni STOP helyett a 7-es porogramhelynél áll meg) később áll meg :S Gondolom ez azért történhetett, mert az új lakótársam fordított irányban csavarta a tárcsát...
Próbálgatással megtaláltam a 14. programhelyet, ami a csak centrifugálás (ELVILEG!!) viszont a mosószeradagolót vezérlő tárcsa így az elcsúszás után nem valószínű, hogy szinkronban lesz a programmal... illetve a két tárcsa illesztése 90 fokonként módosítható (jó lett volna ha úgy gyártják, hogy ne legyen hibalehetőség... :S

Tudtok-e valami okosat tanácsolni? "Szerelőre kidobott pénz" előtti kérdés.
Köszönöm!!
(#) Mameszka hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Sziasztok! Mezei háziasszony kérdez:
Bosch Clasixx 5 mosógép csapágyas gondolom, mert centrifugáláskor mintha téglák dübörögnének benne. Valamint-ahogy azt itt kiokoskodtam-mágnesszelep hibája is van, mert kizárólag az előmosás tartályába szívja be a vizet...mindig, végig az egész mosás alatt, az összes programon. Tavaly, amikor javították ugyanezzel a hibával, vésztartaléknak vettem egy Daewoo DWD M8051-et, mondván, ha gallyra megy, hát ne fájjon érte annyira a szívem. Ez egy évig hibátlanul működött, mígnem szombaton este mosás közben leállt és se kép, se hang. Kis piros lednek kéne világítania, ha áram alatt van ?
Most akkor itt vagyok két rossz géppel, mosni kéne, a szerelő, akit felhívtam, azzal kezdte, ezekhez a gépekhez nehéz alkatrészt rendelni...most újra nincs keret, még véletlenül sem. Szerelő legközelebb 30 km-re van, választék nincs.
Melyiket érdemesebb javíttatni?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) botesz válasza Mameszka hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
A Clasixx 5 öt felejtsd el mert abban ragasztott üst van csapágyazni nem lehet!Kivéve ha elviszed egy olyan szakihoz aki megcsinálja.A másikban meg nézd meg a panel tápegységét ha teljesen süket az egész.
(#) lukovicsek válasza Mameszka hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Üdv.
Csak az a gáz, hogy a daewoo-nak be van öntve a panelje és alatta tele van Koreai alkatrészekkel.

A Bosch-t meg nem érdemes csapágyazni se mégha szét is vágnád mert 99 százalék, hogy a tengelycsonk eltört.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) dani vince hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Wp awe 7727 panel táp ic-t cseréltem. A javitás után ha feszültség alá teszem a következőt produkálja.Valami hibakód,csak nem tudok rájönni. Ehhez kérném a segitséget.
Kösz.
(#) Gabó válasza dani vince hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Minden vezetéket visszadugtál a panelen a rendes helyére?
Igaz nem ez a típus, de ugyan úgy AWE sorozat. Nálam ez a vízhőfokmérő szenzor.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) dani vince válasza Gabó hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Nem nincs a gépre szerelve,lehet hogy amiatt? Különben én is arra jutottam,csak megzavart a 3.ik led a felső sorból.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) Gabó válasza dani vince hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Persze! Szereld a gépre, köss vissza mindent és úgy nézd meg.
(#) dani vince válasza Gabó hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Azt fogom tenni,pedig mikor más tipust javitottam ugyan ezzel a hibával,és ilyen próbát tettem csak a funkció gombok ledjei világitottak.
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Belefújtam a légcsapda csövébe,teljesen tiszta volt.Ha mosás közben levettem a csövet az érzékelőről akkor egyből több vizet engedett bele.Lehet hogy a vezérlőpanelen romlott el valami?
(#) botesz válasza zsidel hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Nincs a géppel semmi gond.Ha lehúzod a csövet akkor elmegy a légnyomás és azt érzékeli hogy nincs benne víz.Úgyan már írtam neked egy privátot de akkor leírom mégegyszer.....Ha belépsz a szervíz módba akkor be tudod állítani hogy mekkora vízmennyiséggel mosson és öblítsen.Ha nem megy hívd fel a MieleMo.-ot és elmondják részletesen.Ettől szájbarágósabban nem tudom leírni.....
(#) zsidel válasza botesz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Már a szervizmenüben is bekapcsoltam a plusz viz opciót de ugyanúgy nincs benne viz.
(#) ilda hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok!Segítségre lenne szükségem.Hajdu mosógépembe fűtőszálat cseréltem a leírtak alapján.Elég nehezen ment,ezért meg kellett feszegetni egy kicsit,.Hát mit mondjak,ennél több vízkő már nem is lehetett volna benne.Viszont beindításkor engedi a vizet,nem jól tömít.Lehet azért is mert a feszegetéstől megnyomódott az üst széle.Ilyenkor mit csináljak?Előre is köszi a segítséget!
(#) nedudgi válasza ilda hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
A fő kérdés az, hogy mennyire nyomódott meg az üst széle. A tömítés elég rugalmas, vagy esetleg cserélendő az is?
(#) ilda válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Csak egy picit nyomódott a felső széle,de ha benyomom a fűtőszálat akkor nem fekszik rá teljesen az üst szélére.Bár ott a gumi,de mégis csak folyik a víz.Jó lenne,ha valahogy meg lehetne oldani,mert most vettem bele új fűtőszálat.
Következő: »»   252 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem