Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   257 / 584
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Holnap újra méregetek mindent, mert úgy tűnik, hogy nem volt jó az a rajz részlet amit én néztem és nem testhez képest méregettem. Holnap nekiesek. Például nálam nincs a panelen opto és a fő IC-nek ami ha jól tudom 64 lábú annak a 37-es lába nem testre megy hanem közvetlenül a tranyó kollektorára, vagy rosszul értelmeztem a rajzjelét vagy hiányoznak a párjai és így nem teljes. Erre a rajzra gondolok. Holnap pontosítok mindent. Úgy tűnik ahogy utoljára mértem a Triak sem kapja meg a gyújtófeszt és mivel a gate lábát az ULN ic vezérli aminek a kimenetei belülről negáltak és a bemenetén 5V-ot kap ezért érthető is, hogy így nincs vezérlőjel.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) lukovicsek válasza matyusz hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Az indezitnél elég problémás a motor vezérlés, mert nagyon érzékeny és tul sok mindentől nem indithatja a motort, nekem volt egyszer egy olyan esetem amikor abszolult semmi hibát nem találtam a motoron és mégis nem tetszett az elektronikának és egyszerüen nem indította a motort és kész, egy másik motorral vigan ment a gép, és az ő motorja is ment egy másik tipusu indesitbe, ha van akkor érdemes egy másik motorral lepróbálni hogy szükiteni lehessen a probléma forrását.
(#) Gappygoat válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Folyamatosan forog a dob. Párom azt mondta hogy a 6h gomb világít, aminél öblítenie kellene de nem öblít. Kiszivattyúzza a vizet és forog... nem áll le.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) matyusz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sajnos nincsen másik motor. De az a baj, hogy nem tudom, mit zárhattam össze amitől indult, de akkor elindult meg érzékelte is a motor fordulatát. Mivel az ULN 6-7-es lábára 5V megy, így nem él a kimenet, mivel negálva van. Már átforrasztottam az egész IC-t mind a 64 lábával , meg az összes SMD-t a nagy IC körül, mert csak a tápnál azt az 1-2-t nem. Átfújtam az egészet féktisztítóval is, arany tiszta. Ma újra előveszem, talán délután.
(#) Gappygoat válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Konkrétan semmim sincs hozzá jelenleg, de idegesít, hogy kihívjuk a szerelőt, és matat, elkér pár ezret, majd megint rossz, megint matat...
Szóval ki szeretném deríteni mi a baja, és ha lehet megcsinálni házilag.
(#) matyusz válasza Gappygoat hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sajnos nem tudom milyen érzékelők vannak benne. De ha van dob forgás érzékelője az is gond lehet. A motort szabályozza vagy dobálgatja a fordulatot, vagy mit csinál? Vagy egy fordulatot nyom folyamatosan?
(#) Gappygoat válasza matyusz hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Nos a forgás állandó. Az a furcsa, hogy a 6-os program ahol mosás öblítés van csak lefut. De a 7-8-9 programnál ahol van centrizés a végén, ott az öblítés előtti centri résznél hal meg a dolog. Aztán van a csak öblítés és centri ott meg sokszor megcsinálja, néha nem. A szerelő olyat is mondott, hogy ha sok a ruha azért tekeri, hogy eloszlassa a súlyt... lehet, hogy az ez érzékelő romlott el?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) lukovicsek válasza Gappygoat hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Amikor forog és nem centrizik akkor próbáld meg kihuzni az áramból és rögtön visszadugni.
(#) dani vince válasza Gappygoat hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Üdv.
A motort vezérlő relék lábainál vizsgáld meg a forrasztásokat, vagy mindjárt forraszd újra,utána próbáld .
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) tand válasza PPetya hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia!

Érdeklődnék sikerült-e megtalálni a probléma okát?Nálunk ugyanezt a hibát csinálja egy indesit witl 125-ös.
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Egy 2011 es hozzászólásra válaszoltál.A kolléga 11 hónapja nem járt itt.
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Sajnos nem derült ki számomra a problémájának megoldása ami most nálam lett az.Kősöbb láttam adatlapját hogy rég volt fen.
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Pontosan mi a géped problémája?
(#) realpopek hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Idézet:
„Jó napot kívánok!
A következő a problémám:
A mosógép típusa LG Wd-10302tp,elindítjuk a mosást,megy szépen,egyszer csak gondol egyet és megáll.Ilyenkor a kijelzőn lévő "piros kulcs áthúzva" eltűnik,viszont ha a gép elejét megütöm a programkapcsoló környékén ismét világít a "piros kulcs áthúzva" piktogram és megy tovább a mosás.De nem mindig csinálja,néha percenként,néha pedig napokig nem.
Mi lehet a gond?Én vezérlése gyanakszom....
Köszönöm előre is a válaszokat.”


Sziasztok!
Sajnos ismét előjött a nemrég leírt hiba.Lehet kezdeni valamit az ajtózárral,vagy simán csere?
Már ha az a problémája.

Köszi előre is.
Üdv,
Jani.
(#) botesz válasza realpopek hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Esetleg ki lehet kötni de az nem egy biztonságos dolog.
(#) csikar hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a problémám a következő:
Whirlpool AWE 2214 típusú mosógépünk a program végén hibakódra leállt, a hibakód F23.
A csatlakozások jók, a szintkapcsolók rendben vannak.
Ami feltűnő, hogy a tesztprogram elindításakor a mágnesszelepek nem nyitnak, és a feszültség sem megy ki rá. Ez alapján azt gondolom, hogy a vezérlőpanel lehet a hibás. Jól gondolom, vagy tévedek?
Van valaki,aki meg tudja javítani?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) palko0125 válasza csikar hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Szia!
Elvileg vízszintszabályzó hiba az F23, de én inkább megmérném a fűtőbetétet "testzárlatra".
Pár MOhm is okozhat hibát.
Ilyen hiba általában fűtőbetét cserével megoldódik.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza csikar hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Igen jól mondja palko0125 ez fűtőbetét lesz.Nagyon kicsi testzárlat esetén is kiáll hibára szóval azt cserélni kell.Esetleg ellenőrzésképpen megpróbálhatod hogy lehúzod a védőföldelést a betétről.Ha úgy elindul akkor betét hiba.De szerintem tuti az
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Rendben elindul bármelyik program,megy egy darabig,majd megakad egy műveletnél ez a pont változó(hol mosás közben,hol öblítéskor de volt hogy centizés közben)és csak monoton egyformán forgatta megállította a dobot,máskor meg rendben végzi dolgát.

Centrifugáláskor úgy tűnik kipörög a fordulat,szénkeféktől nem látszik semmi villogás(sötétben nézve). Szénkeféket kivettem nincsenek elkopva,elszíneződés se látszódott kommutátoron.(Viszont a komm. szeletei közt a berakodás nem figyeltem meg milyen mértékű).

Szerelő azt mondta motorhiba belerakott egy másikat akkor működött (gondolom egy mosás alatt),de olyan itthon is volt hogy hiba nélkül végig ment. Welling HXGP2.I11 motor van benne.Ellenállásának mennyi a normál értéke?
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Ez kissé zavaros.Ha jól értelmezem akkor bizonyos programfázisokat ismételget?
Mindent végignéznék.Fűtőszál testzárlat NTC szintszab.légsűrítő motor panelon kondik
(#) matyusz hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Nos köszönöm szépen nektek a segítségeket az indesit-el kapcsoltban. (Wite 107) Most úgy tűnik működik. Amiket feleslegesen csináltam: átforrasztottam a vezérlő IC-t mind a 64 lábával együtt, ULN2003 csere, és majdnem az összes smd átforrasztása, a relék kiforrasztása vizsgálata, a triak tesztelése és nagyjából ennyi, ezeket azért írom le ha valakinek ilyen problémája lenne, akkor ezekből tud kiindulni mint hibalehetőségek. A hiba, hogy nem volt triak vezérlés ami a motor miatt volt, amit kitakarítottam, meg nagyjából megtakarítottam a kommutátort és ennyi, nem fordítottam rá sok időt, mert lassan lehet új mosógép lesz. Meg nem akartam egy jó pár órát dolgozni vele, mert a motor nem csavaros összefogatású hanem valami préselt szeg úgyhogy kefék ki aztán takarítgatás és egyéb.
(#) csikar válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!

A fűtőbetét rendben van, de közben megoldódott a probléma. Az ajtózár egyik vezetéke a vezérlő csatlakozóján nem érintkezett jól, átforrasztottam mind a hármat és így már működik
De azért köszönöm a segítséget!
(#) xxrobixx hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni INDESIT VIA 82 mosógéppel kapcsolatba.
Mosás közben kilukadt a ház a fütőszál fölött nagy szikrázás khúzom lefektetem beragasztom a lukat az ajtón kesztül föltöltöm vizzel nem enged sehol jöhet a hálózat ekkor ér a meglepetés
a gép nem indul a ledek sem jeleznek a vezérlő panel kap feszültséget de a bekapcsoló gombra
nem csinál semmit.

Ha tud valaki megoldást rá előre is köszönöm.

Robi
(#) Gappygoat hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Úgy tűnik a probléma szimplán eltömődés volt. Elindultam azon a nyomon, hogy légsűrűség mérőt megnézem. Közben láttuk, hogy van valami a kifolyó csőben, de nem jött el a szűrőig. Lebontottam a dobból lefolyó csövet. Szét szedtem a szűrő felé, és a levegő sűrűség fel is. Teljesen ki lett mosva, áttakarítva. Eltávolítottunk 375.-Ft aprót a rendszerből. Valószínű, hogy amikor épp úgy álltak a pénzek tömítettek, és a nyomás érzékelőt megzavarták. Most végig ment a program, nem akadt meg öblítés előtt, és végül a centrizés is lefutott.
Köszi mindenkinek a hozzászólást!
(#) Bizsu hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok.
Új vagyok itt és segítséget remélek töletek. Hibakód leírást keresek Zanker 7690 tipusú automata mosógéphez. A segítséget elöre is köszönöm.
(#) botesz válasza Bizsu hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Mi a pontos típusa?Mert amit írtál arra a google nem dob semmit.
(#) frázis válasza botesz hozzászólására (») Nov 14, 2013 / 1
 
Szerintem az a típusa, a google ki is dobja, lehet rosszul írtad be.
(#) Bizsu válasza botesz hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Sziasztok, keresek egy pontos tipust. A google nekem nem adott ki semmit. Köszi.
(#) mufflin hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
Tárgy: Indesit WIL105 mosógép - egyszerre tölt és ürít - hibajelzést ad

Sziasztok!

A tárgyi témában kérném segítségüket.

A tapasztalataim:

- mosás program közben jelentkezett a hiba
- egyszerre szivattyúz és tölt a gép
- az ajtózár LED, a vasalás kímélő és az extra öblítés LED egyszerre villog

Eddigi vizsgálatok és tapasztalatok:

- a hálózatból kihúzva és újra táp alá helyezve is jelentkezik a probléma
- ha táp alá helyezem a gépet az ajtózár jelzi hogy nyitható az ajtó (villog, mint mikor vége egy programnak), gyorsan kikapcsolom az ON/Off gombbal, de pár másodperc után húz az egyik relé a vezérlő panelon és a jelenség ismét jelentkezik
- a szűrő nyílást megvizsgáltam, tiszta
- a nyomáskapcsoló rendben (kimértem)
- olvastam, hogy NTC meghibásodás is okozhatja ezt a hibakódot, de azzal sincs gond (21k-t mértem), a vezetékezéssel úgyszint.
- a vezérlő panelt kiszereltem, égés vagy füst nyomot nem látok

Kérem, tanácsotokkal (vagy célzott kérdésekkel) segítsetek, hol és mit vizsgálhatnék tovább.

Előre is köszönöm.

Üdv,

-zsolt-
(#) palko0125 válasza mufflin hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Én még megmérném a fűtőbetétet testzárlatra, meg, hogy egyáltalán jó e. Aztán még a motort is megvizsgálnám, mert nem is olyan rég írta valaki, hogy a motorban lerakódott szénkefepor csinálta a galibát.
Első ránézésre ennyit tudok mondani.
Üdv, Palkó.
Következő: »»   257 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem