Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1444 / 2499
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Hali! Ez egy szép kis föld hurok,no meg ne is beszéljünk a sok össze-vissza vezetékekről.
A gerjedések melegágya.
(#) kadargeri válasza blasz hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Biztos észrevetted de ez a kép már nem mai teljesen át van alakítva a kábelezés is át van csinálva minden szépen leszigetelve de még is zug elég erőteljesen szóval nem hiszem hogy az a baja mivel teljesen (uj)
(#) Beringer 600 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Hali! Ez egy szép kis föld hurok.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) kadargeri válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
És mit tudok vele csinálni. Van valami megoldás valami kapcsolás esetleg
(#) blasz válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Erre nincs rajz erre megfelelő séma van a helye kábelezéshez,és a bekötésekhez.Ha helyesen van minden bekötve és rendesen van kábelezve,nem zúghat
(#) lukacsp válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
A táp vezetékezést is ábrázoló rajzot készíts légy szíves, annak alapján tudunk segíteni, hogy hol lehet földhurok, és mit kéne másképp. A mostani állapotról készíts fotót, az is segít.
(#) kadargeri válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Értem köszönöm a segítséget. Holnap délután küldöm a képeket. De csak délután mert iskolába is kell járnom.
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Mind a 3 erősítő azonos tápról megyen? Tegyél fel képet a mostani verzióról. A jelkábeleket próbáld minél messzebb húzni a tápkábelektől, árnyékolt kábelt használtál vagy csak "2 drótot" a jelvezetéshez?
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Gyárilag nincs összekötve az előlapi nyákon a földelés a helye meg van az összekötésnek,a rajzon az a rész teljesen egyben van a hangerő és a balance közötti földelés.
Tulajdonképpen itt csak a hangerő van földelve,a rajzon pedig minden poti.
Csak simán kössem össze és kész?De akkor azelőtt hogy működött?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Nem tudom hogyan működött eddig, de rajzon jelölt testvezetéseket biztosítani kell!
(#) BEMcorp hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kisebb erölködőt tervezgetek, fadoboza lesz. A kérdésem, hogy árnyékolás céljából bevonjam belülről alufóliával (szépen rákasírozva-ragasztva és lakkozva) a dobozt, és a földpontra kössem, vagy lényegtelen?
Lesz benne előerősítő, mélyszűrő, tehát amik kis jellel dolgoznak.
Számítana valamit is, vagy felesleges?
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Köszi, úgy gondoltam igen (földpontra csatlakozást természetesen nem lakkoznám).

De még egy kérdés:
A hálózati földpontot össze kell-e kötni a készülék árnyékolásával/testpontjával (0V)?
(#) matyusz válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Én úgy tudom, hogy nem, sőt nagyon nem ajánlották valakinek a fórumon.
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
De otthonra, magamnak készül.
Ha jól sejtem, "lánc" alatt a jelforrásokra gondolsz.
Ami nálam főleg PC, illetve amit a vonalbemenetre csatlakoztatok. A PC -reménykedem hogy- földelve van, így akkor lehet inkább össze kellene kötni.
Azt hiszem egy 'jumperes' megoldással fogom csinálni, így ha kiderül hogy valamelyik verzió nem jó, egyszerűen tudok változtatni.

Ha jól sejtem Matyusz is a földeléses kérdésemre írt, nem az árnyékolást ellenezte
(#) matyusz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Bocsánat... Én erre a szövegrészre válaszoltam volna: "De még egy kérdés:
A hálózati földpontot össze kell-e kötni a készülék árnyékolásával/testpontjával (0V)? " A fórumon sokan vitatták ezt a kérdést és a legtöbben azt mondták, hogy nem ajánlott a hálózati védőföldet összekötni az erősítő test részével.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) matyusz válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Igen, köszönöm erre gondoltam. Az árnyékolást pedig ahol tudom ajánlom, azt sosem ártott eddig inkább a hiánya okozott gondot A megoldásod pedig szerintem kielégítő lesz.
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Ha minden más is földelve van, akkor olyan hurkok lesznek a rendszerben, amit még a süket is hallani fog. Ha PC-ről megy, akkor elég, ha a PC földelt.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia

Postán érkezett hozzám az erősítő az előéletéről sajnos semmit sem tudok.
De most már kezd összeállni,viszont azt nem értem hogy gyárilag miért nincs összekötve,meg hogy egyátalán miért is olyan a nyák hogy külön összekötés kell.Az Elektrotanyás szervizkönyvben az a rész teljesen egyben van.

Minden segítséget nagyon köszönök!
(#) blasz hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok,szerintetek melyik volna jobb,csendesebb megoldás? 35cm re kellene a jelet elvinnem,amim van fémhálós jelkábel,vagy csinálnék vékony nyákot ebben a hosszban és azon vinném?
Köszönöm
U.i.Bocs,fémdobozon belül kellene végfok.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) kadargeri válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 1 /
 
Hello. Két külön tápról mennek. Az egyik kicsi erősítőt egy kicsi táp a két nagyobbat egy nagyobb táp. Amúgy itt vannak az új képek és lehet holnap már érkezek megcsinálni egy 25w kis tápegysége még kerül bele.
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Azt kell hogy mondanom, hogy egy erősítőbe nincs mit keressen a szigetelő szallag.
A normális kábelezéshez sokat kell még tanulj...
A lényeg hogy próbálj minél jobban nem darabokból összeforrasztani a kábeleket (ha mégis muszáj forrasztani, akkor vegyél zsugorcsöveket amelyek hő hatására rásimulnak a vezetékre)
Másik dolog még szebben mutatna ha műanyag bilincsel összefogatnád a vezetékeket.

Ami nagyon fontos, AUDIÓJEL VEZETÉSÉRE ÁRNYÉKOLT JELKÁBELT HASZNÁLUNK, másképp egy csomó zavart vesz fel a környezetből (pl. a trafó "szórása", rádióhullámok, 230V os Vezetékek, stb mind zavart keltenek)Bővebben: Kép a jelkábelről
Ez azért szükséges mert a vezeték "köpenyén" GND-t kapcsolunk, és így jól védhetjük a jelet, hogy ne vegyen fel zavart.

Speciális esetben úgynevezett "BALANCED" jelvezetékezést alkalmaznak, mikor egy árnyékoláson belül van két vezeték az egyikre a jelet, a másikra egy fázisfordító alkalmazásával a jel ellentétét vezetik, így egy komparátor használatával minden féle zavar kiszűrhető.
Miért kell bele az az őskori hangkártya? : D
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Szia Gergely! Ez most csak vicc, ugye? Ha nem, akkor csinálj rendet benne elöszőr, mert így nehéz lesz megtalálni a medvét a málnásban.
Üdv.
(#) Csongi_ válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia!
A PC hangkartya mi celt szolgal? Az is be van kotve?
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 3
 
A Castone erősítőmben majd holnap fogok rendet csinálni.

IMAG0897.jpg
    
(#) kadargeri hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Ma egész délután azzal voltam elfoglalva és már nem pont így néz ki szétválasztottam a bemenő jelet az alábbi kis alkatrésszel megoldottam a bemeneti jel tökéletesítését és valóban 1-2 fokkal jobb kevésbé zug de holnap megpróbálom tökéletesíteni. Szabi1 az az őskori hangkártya egy 12-15 w erősítő most amúgy 1994 es kibocsájtású és akkor minél erősebb hangkártyák voltak a divatba úgyhogy az az egyik erősítő. Amúgy ha egy analóg mérőt rákötök az erősítő kivezetésére akkor az már VU-nak számít?
Itt a kép az alkatrészről

IMG_2338.JPG
    
(#) kadargeri válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Ez téleng zűr-zavar de ha te tudod hogy mi hova megy benne akkor nincs baj
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Tanácsolom, míg ez a kicsi erősítő nem megy addig ne nyúlj a Castone-hoz!
De miért nem fogadsz szót, és használsz sima jelkábelt? Sok probléma megoldódna hidd el, lehet még ilyen állapotban is működne, habár nem szép látvány...
Analóg mérőt inkább előerősítőre rakj, mert az erősítő szétvághatja/az erősítő megy tönkre, amúgy is kitudja mekkora belső ellenállású és összevissza módosítaná az eredő ellenállást a hangszóróval együtt (mivel minden frekvencián más az ellenállása).
Szerintem megfelelő kitudja milyen illesztéssel ráköthető az erősítő kimenetére is
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Gergely gyorsan rendet csináltam, és megszünt a dörmögés.

IMAG0898.jpg
    
(#) kadargeri válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Ukrajnában Kárpátalján élek és a 40-50 km-es körzetembe nincsen egy elektronikai bolt vagy szaküzlet sem és most csak azért hogy vegyek egy kábelt nem fogok olyan nagy távot megtenni főleg mert még tanulok helyben és a suli nem engedi úgyhogy ezért, nincs semmi bolti cuccom ami bolti lenne csak az amit magamnak bontok
(#) Szabi1 válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Ez már szép munka mit tud a kicsike?
Következő: »»   1444 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem