Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   895 / 1271
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Hmmm....
Biztos hogy a kép közepén bekeretezett alkatrésznek így kell kinézni?
Ez szó szerint felrobbant.
De így még a típusát sem tudom lelesni.
Most ez ment tönkre, vagy ezt vágta tönkre egy másik hibás alkatrész?
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Az a táp vezérlő IC lesz. Ennek természetesen nem így kell kinéznie, de ha van egy kis időd akkor keresd meg a tv dobozában a másik darabját, azt összeilleszted a tokkal és megtudjuk mi lesz. Vagy egy pontos típust és keresni kell rajzot.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ha IC631 es a pozíciószáma és cuc6300-as panel van benne akkor rajz szerint TDA4605/3-as ic volt benne, de ha megtalálod a darabját az a tuti, biztos benne kell legyen a tvben. A környezetében is lehet majd megnyúlt vagy szakadt ellenállás, zárlatos kondi fólia vagy keráia is és dióda is lehet szakadt és zárlatos is, meg amit az ic hajt fet is lehet zárlatos, de az is lehet, hogy körülötte minden átvészelte, ezt csak méregetésekkel lehet megállapítani. Ha az a paneled, de ezt nézd meg, valahol rajta kell legyen. Itt van egy rajz részlet.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) gurami válasza matyusz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Sajnos a darabját nem találom. De néztem nagyítóval, mintha a megmaradt darabon egy kis u betű lenne. A pozíciószáma pedig IC630. Olyat sem találok rajta hogy cuc6300. A panelszám ez lenne?Mert ezen kívül nem látok rajta semmit.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 / 1
 
A második képeden egyből már látok egy elfüstölt ellenállást is úgyhogy egy sasszi szám kéne a paneledről és a primer körben mindent átmérni a rajz alapján, ha meglesz. A panel alján vagy tetején keress számokat betűket ezen kívül, ami persze nem alkatrész pozíciószám.
(#) gurami válasza matyusz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
A panel túloldalán ezt találtam, ezen kívül csak pozíciószámok vannak.
Ez alapján találtam egy ilyet:Bővebben: Link Első találat.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Itt valami árulás van .Biztos , hogy ez a tv típusa? Mert a manuálon ilyen pozíció szám nincs van ic803 , és ennek az ic nek a száma TNY253P. Chassis S57A egyébként
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 / 1
 
Szia!
Rajz: Bővebben: Link.
Az IC típusa: UC3842.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ez már nem a Samsung, azóta tönkre ment a Grundig tv-m is.

Matyusz, Kadarist: Köszönöm szépen az eddigi segítségeket.
Ami biztos hogy kicserélem a biztosítékot, az IC-t. a matyusz által felfedezett elfüstölt ellenállást és esetleg utána tehetek egy próbát vagy álljak neki méricskélni?
Illetve megmondanátok nekem hogy az elfüstölt az milyen ellenállás?
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Amit Kadarist tett fel rajzot az jó hozzá , és azon 220 ohm kell oda.
De inkább méregess még körbe , mert nem biztos , hogy ennyivel megúszod.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Azt az IC-t mindenféleképpen vedd ki mert zárlatos és úgy a körben mérj ki mindent.
(#) gurami válasza matyusz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
És az ellenállás csak annyi hogy 220 Ohm itt nincs w vagy valami más érték?
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Nincs 1/4 w os bőven elég bele . Van mellette egy 3,6v os zéner is szerintem az is kuka , és a BAT157 es diódát sem árt kimérni .És a tranzisztort sem szóval mielőtt megint bekapcsolnád mindent mérj ki , mert akkor meg van az esélye , hogy megint elszáll minden.
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Melyik ez az elfüstölt ellenállás? Én nem látok ilyet.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Nehogy negyed wattost tegyél be. Ez kép alapján egy 0,6W-os ellenállás. (De lehet 0,3W-os is, de te előtted van a panel) Ha nem akarsz pukkogást görögtüzet füstöt, akkor csináld azt hogy az IC ki és a rajz alapján a primert kört mérd ki, de mindent, nincs sok alkatrész ott.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
R661 a fentebbi két kép közül a jobb oldalin a diódák között.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Látom már!
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
R661
A közepe égett.
Húú de lassú voltam

Eyess: Köszönöm neked is.

Na most akkor milyen ellenállást vegyek?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szívesen , és egyet tudok javasolni , ha lépésről lépésre figyelmesen követed az instrukciókat amiket itt adunk neked , akkor jó lesz a tévéd , de ha kitérőket teszel , és annak beláthatatlan következményei lesznek amiket mi sem tudunk követni , akkor nem lesz jó a tévé .Sajnos volt már ilyenre példa , csak azért írom ezt le.Ezt mindenképpen a többiek nevében is írnám , de gondolom ők is , így vannak vele hisz én is , és a többiek is arra törekszünk , hogy sikerüljön megcsinálnod a tévét , de ehhez te is kellesz.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
A képről valóban kicsinek ítélhettem meg az ellenállás nagyságát , de ha másképp nem megy , akkor kiveszed , és elviszed a boltba , hogy ilyen nagyságú , de 220 ohm ba kellene neked , ha ilyen nagyságú nincs természetesen csak nagyobbat vegyél bele , de 220 ohm legyen.Azért 1w az már sok fél wattos 220 ohm az teljesen jó lesz. szerintem.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Már kivettem, én is úgy gondoltam hogy elviszem magammal. Az a biztos.
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Megvettem az alkatrészeket de majd csak holnap folytatom a műtétet.
Ugyan is leejtettem a pákát és azóta nem melegít.
Ajánlanátok valami olcsót?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) masters hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok.
Volna egy LG monitor.
Cseréltem benne vég tranyót.
Most már jó csak nem tudom összehúzni a képet.
Jobbra balra túl hosszú.
Nem látszik a start menü sem, illetve az óra a jobb sarokba.
Rajz
Köszi előre is
(#) nofali hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
ÜDV!
VAN EGY PHILIPS TV A TETEJÉN VAN EGY SZÜRKE GOMB AMIT MIND A NÉGY IRÁNYBA LEHET NYOMKODNI GONDOLOM HANGOLÁSRA VALÓ DE SAJNOS MIKOR MEGNYOMOM AZT IRJA KI HOGY GESSPERT NEM TUDOM HOGY EZT VALAHOGY FEL LEHET E OLDANI?
VAN TÁVIRÁNYÍTÓJA DE AVVAL SE REAGÁL SEMMIRE!
KÖSZÖNÖM!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) matyusz válasza nofali hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Üdv.
Nem kell kiabálnod, mert kis betűvel is ugyanúgy el tudjuk olvasni... Ez csak a szemünket szúrja. Nem tudjuk a tv pontos típusát, de még azt sem, hogy csöves vagy lcd vagy milyen tv ez.
(#) matyusz válasza nofali hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Talán ez: "Mute a távon és a P+ a taszton 4mp-ig. Majd a szolgáltatásban a LOCK-ot kikapcs, "
(#) jocki21 hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy sharp 70ES03S tv-m.
Bedugom a konnektorba, az elején világít a glimm. De nem érzékeli ha be akarom kapcsolni.
Én valami tápegység hibára tippelek, de persze ez nem biztos. Szerintetek mi lehet a baja, vagy hol keressem a hibát? Itt egy service manual a kapcsolásáról. Melyik alkatrészt, alkatrészeket kellene ellenőriznem? A válaszokat előre is köszönöm.Sharp 70es03s-pdf Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2013
(#) zolika60 válasza jocki21 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
LED lehet az a glimm, mert kétlem, hogy ezen a TV-n más volna. Távirányítóval akarod kapcsolni, vagy a ki-be kapcsoló gombbal?
(#) jocki21 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia. Biztos hogy nem led, de nézd meg a rajzát. Nem távirányítóval próbálom mert sajnos nincs meg hozzá. Egyébként először igen, a bekapcsológombját benyomom, aztán a nyomógombot az elején ami egyébként a csatornaválasztó. Minden tv be szok így kapcsolni de ez sajnos nem
(#) matyusz válasza jocki21 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Valamelyik a hangerőgombot nyomva kapcsol be meg valamelyik hosszabb nyomásra kapcsol be.
Következő: »»   895 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem