Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   160 / 1679
(#) devil2006 hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
Hát izé.... srácok nincs itthon a cuccom most.... a fa alá remélem be tudom rakni nektek!
(#) Travolta válasza devil2006 hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Azert mi meg hiszunk a Jezuskaban!
(#) 0123456789 válasza dilan hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
hi ez nagyon jó :eljen:
(#) nszero hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Helo .van néhány cuccom amit közzé tennék.
Hökapcsolós Wellerhez táp.

(#) még1MbR válasza nszero hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Igényes lett!
(#) abraboro válasza nszero hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hú ez nagyon jó! Nekem pont egy Weller DS-21 50W-os (ónszippantós) pákám van és egy jó öreg pákatrafórol üzemel. Lehet, hogy megépítem ezt a motyót hozzá.
(#) Slope válasza nszero hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
szép munka!
(#) JZoli válasza nszero hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Rajzot, tekercsadatokat tudnál feltenni? Esetleg panelrajzot, beültetést? Jó lenne.
(#) dbase hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Végre leesett a HÓ és lehet csapatni a motoros szánukkkal, ami persze saját készítés, apám csinálta.
125-os csepel motor van benne, meg egy MTZ első kerék hátul!

szánkó.jpg
    
(#) huba válasza dbase hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Juj de durva. Csak irigyelni tudom
(#) uli válasza dbase hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
egyszer ilyet nekem is kell építenem: P ez nagyonfrankesz lehet
(#) denes44 hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Most lettem kész ezzel a vaku-vezérlővel. Egy be- és három kimenet, és egy teszt gomb. Még 1-2 felirat kell rá és tökéletes.
(#) uli válasza denes44 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
huu ez nagyon zsiráful néz ki
Ez azt csinálja hogy ütemre villogtatja a vakut? egy kapcsirajzzal megdobnál minket ha kérhetem? kössz : uli
(#) denes44 válasza uli hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Nem. Ez azt csinálja hogyha rákötöm a fényképezőgépre (szinkroncsatin vagy vakupapucson keresztül), akkor exponáláskor elvillantja a többi rákötött vakut is. Galvanikus leválasztással a régi vakuk nagy talpfeszültsége miatt.
Csatoltam a kapcsolási rajzot.

18.jpg
    
(#) pbalazs hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Nem annyira épített kütyü, de hátha valakinek hasznos lesz.
Ez egy hiszterézises komparátor méretező táblázat. Használjátok bátran.
Én nem találtam benne hibát. Ha mégis van valahol, azért szóljatok.
(#) neomur hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
vicsys féle digitális órám. már csak a dobozolás van hátra. de majd bedobozoltan is rakok róla képeket
(#) Frankye válasza neomur hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Nagyon szép munka, csak a vezetékelésbe lehetne belekötni, de minek?
(#) borvendeg válasza neomur hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Szép munka nekem is tetszik de qazért holnap megnézhetem élőben is ugye???
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
A nyák alakjába is bele lehet kötni. De amúgy nagyon király lett!
(#) Csibi hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Nixie órából sohasem elég!
Ma végre befejeztem én is a GPS Nixie Clock-om.
Bővebb infó itt található Bővebben: Link
(#) még1MbR hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Azt figyeltem meg, hogy legtöbben elkészítenek egy áramkört egy nyák lapra, majd elkezdik bedobozolni abba, amibe épp belefér, ill. külön készítenek hozzá dobozt.
Nem lenne célszerűbb kiválasztani egy megfelelő méretű, kivitelű dobozt és ennek sajátosságaihoz tervezni a nyákot?
Gyakran látni olyan eszközöket, melynél a dobozba belenézve hol itt, hol ott van szigeteket alkotva 3-4-5db kis nyákpanel össze-vissza.
Esztétikusabb egy nagy hordozón szerintem.
(#) borvendeg válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Én is így csináltam az órám,at a dobozhoz terveztem a panelt.
(#) Tom025 hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Elkészültem saját tervezésű erősítőmmel. Szimplatápos, kvázikomplementer végű. Gyönyörűen szól. Kapcsitáppal tervezem használni, oda meg kifejezetten előnyös ha nem kell dupla tápfesz. 4 ohmra 200W körül adhat le elméletileg.

Egyelőre kábelezve vannak a végtranyók, mert nincs L idomom a bordára szereléshez.

Köszönettel tartozom KD mesternek, az ő hasznos segítsége nélkül nem jöhetett volna mindez létre.

Akkor néhány kép, és a kapcsolás...

Szerk: Az áramkör rövidzárvédett, de félek kipróbálni a végtranyók elszállásának árán. Esetleg valakinek valami ötlete a védelem kevésbé kockázatos tesztelésére?
(#) zoknee válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Jól néz ki, és ha még jól is szól... A torzítását, frekvenciaátvitelét meg tudod mondani? Kíváncsi lennék rá. Elég egyszerűen utánépíthetőnek tűnik, hátha vizsgák után megépítem magamnak
Mekkora kapcsitáppal tervzed használni?
Esetleg lesz belőle cikk is?
(#) Tom025 válasza zoknee hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Ha tudsz ötletet adni, ezeket az adatokat mivel mérjem le, természetesen meg tudom adni. A frekiátvitelt majd leszkópolom amint lesz rá időm.. Eddig csak a fülemre hagyatkoztam. Ewb rajzzal tudsz valamit kezdeni?

A kapcsitápból már készül a cikk (amúgy 400W), az erősítő meg úgy gondolom elég egyszerű ahhoz hogy a rajz is elég legyen, de hogy ne tűnjön el a süllyesztőben, elképzelhető hogy abból is írok majd..
(#) neomur válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
hát az órámnak máma én is elkezdtem dobozt keresgélni, de találtma egy olyant amibe nagyon királyul beleépítettem, csak egy kis hiba csúszott a számításomba, ezt meg majd csak holnap javítom ki, és még addig nem akarok róla képet felrakni. addig is ottvan a dobozoltalan kép
(#) még1MbR válasza neomur hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Félre ne értsd, nem konkrétan neked írtam, csak úgy általánosságban jött ez a megfigyelés... párszor beleestem ebbe a dologba én magam is
(#) kaqkk válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Szia hafélsz az első bekapcsolástól igazad van emberek vagyunk Én egy 100 w os 220 as égőt javasolok so rosan a + tápba ha parazsallik jó ha erélyesen világít valahol zárlat lehet viszont a tranyók megmaradnak
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
viszont tetszik a munkád ügyi vagy majd tedd föl ha teljesen kész lesz
(#) Tom025 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
A bekapcsolás már megvolt, mint mondtam nagyon szépen szól, és sokáig is hallgattam. Elnézést ha ez nem volt érthető az előző írásból. Csak a rövidzárvédelem amit nem teszteltem rajta, azaz a kimenetet rövidre kellene zárnom a próbához. Izzó nem hiszem hogy megoldás elé, mivel akkor amúgy is sokat fogyasztana az erősítő..
Következő: »»   160 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem