Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   206 / 254
(#) kaqkk válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Lecsapott...
(#) kisgeri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Előbb voltam ott mint itt, igen, lecsaptam. Eredetileg 30 volt, a másik 5-öt Te vitted?
(#) kaqkk válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Nem! Akartam 6 ot , de lekéstem
(#) kocsgab002 válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Nekem is sikerült 6 darabot vennem.
Meg nem tudom mi lesz belőle...de szerintem óra
(#) kisgeri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Igen, eredetileg tőled kérdeztem. 30-nál is több volt?...
Elég egyedit lehet belőle építeni, az biztos.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) bbazs válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Lekéstem, pedig figyelőn volt
Ha esetleg 6db-ot felkínálnál vételre nekem, szólj légyszives!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) kocsgab002 válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Amikor feltette, 32 darab volt, én néztem meg elsőként, és én licitálrám először. Örülök hogy sikerült vennem, évek óta próbáltam jó áron szerezni ilyeneket.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Jó kis pixie csövek, csak leolvasni kicsik a számok... No meg a szőlő is savanyú... Hogy ne fájjon a szívem inkább nézegetem a legutóbbi szerzeményemet...

z568m.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Nyami... Hány darabot szereztél, és milyen áron? Részleteket kérek..
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Most megint sírjam el magam? ( 1 és 100 )
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
100?
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Jó vásárt csináltatok:Pixie
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Nem gondoltam volna hogy ennek ilyen ára van. Már csak érkezzen meg épségben.
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Igen, ennyiért jó vásár volt, nagyon is. De az új szerzeményed is jóárasítottnak számít manapság.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Pixik működés közben...
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Köszi Sooty! Igen láttam ezt a videót. Jó kis cucc.
Akit érdekel mi ez a cső pontosan:
Olyan konstrukció, ami nem igényel nagyfeszültségű meghajtó tranzisztorokat, mint a nixie csövek. Pont ezért fejlesztették ki, mert ezek a tranzisztorok akkor nagyon drágák voltak. A pixie cső kijelzése öszvissz 5V bemenő jellel továbblökhető a következő digitre, illetve számláló logika is kialakítható belőle pár külső alkatrésszel. Aztán a tranzisztorok gyors fejlődése miatt azok egyre olcsóbbak lettek, így ez a fajta cső is okafogyottá vált (illetve hátránya volt, hogy csak közelről lehetett leolvasni). Ez az ami miatt ritkának mondható. Sokkal bővebben, igaz angolul ezen a linken.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Hoppá, akkor ez nem úgy működik, ahogy gondoltam. Csak a közös katód van kivezetve ! Amiből sok van az a starter elektróda kivezetése. Ez még a dekatronnál is ütősebb cucc.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013

z550m.pdf
    
(#) Pali79 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
(#) kisgeri válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Jajj, ezeket láttam. Ügyes kis szerkezetek, de a hangját el nem viselném.
(#) sooty válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Ez vótmán ... Csak az érdekességekben, de ez még nem is csöves...
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Viszont mechanikus pixie csövet akartam csinálni, 1 glimlámpából és egy mikro léptetőmotorból, már a rajzolata is megvan csak ki kellene maratni rézlemezből ... átszerkeszettem a pixi számlapját úgy, hogy mindíg a felső szám álljon függőlegesen A 0 helyzet beállítására kéne valamilyen ötlet. Ügye a dekatronnál sem egyszerű. De ennél a pixinél meg könnyű.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Igen, először én is néztem, mikor az első ilyenem meglett és utánanéztem, hogy "ez meg mi a szösz". Évekig csak 1 db-om volt, ráadásul az is hibás, mert belül szét van esve. De igen, ez ilyen dekatron szerű, nem olyan, mint elsőre gondolná az ember.
Mechanikus pixie, ez jó
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Valahogy így képzelem...
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Idézet:
„A 0 helyzet beállítására kéne valamilyen ötlet.”
Optokapu + egy fülecske a forgó előlap "hátsó" oldalán
(#) MrBrown hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok,
Az miért van, hogy már a második 7xZM1000 panelt bontom szét a gyári foglalatok miatt (valami külföldi gyári frekimérő, mindkettő ugyan az a típus) és mindkettőben 7441-ek voltak 141-ek helyett, holott a 7441 csak 80V-ig használatos.
Gyárilag direkt ennyivel kissebb feszültségről hajtották őket a mégnagyobb élettartam reményében (a ZM1000 hosszúélettartamú cső amúgy is és az ilyen "extrém" alacsony feszültség a katódmérgezésnek kedvez) vagy bírja az a 7441 a jóval magasabb feszültséget is?
Anódfeszt nem volt módom mérni.
köszönöm.
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Valószínűleg a katódok a 7441-el együtt az égési feszültség alá vannak előfeszítve, így nem kell akkora feszültséget áthidalni. Ha jól gondolom.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Logikus gondolat, de azon mitsem változtat, hogy van három garnitúra gyári foglalatom
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Abszolút igazad van! Azóta újragondoltam, a különbség a két IC-nél csak a 9-en felüli decimális értékek kezelésében van (74141 kiolt, 7441 marhaságot ír ki, ezekkel nem lehet bináris kóddal elsötétíteni a csövet)
(#) blaci hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Üdv!

Elkészítettem a Mule V2-t.
A cikkben található alaplapot és kicsi módosítással (a furatokat tettem odébb, hogy passzoljon az alaplaphoz) az ugyanott található IN-12 panelt gyártottam le.
Az óra az eredeti szoftverrel összerakás után azonnal indult, és kimondottan pontos, pedig a kondenzátort nem tekertem sehova. A 2W 1M ellenállásokat elég nyűgös volt beépíteni, de azóta már elolvastam, hogy kisebb is elég lett volna. Hasonlóan jártam a FET hűtésével is, bár azon csak keveset kellett hajlítgatni, hogy elférjen.

Négy problémám maradt:
1. Nem vagyok túl jó oroszból, de az IN-12 max feszültségének 170V-ot olvastam ki az adatlapból Ez helyes?

2. Ha a minimum feszültséget beállítom 145V-ra, akkor kezdenek működni a csövek, viszont ha az LDR-re közvetlenül rávilágítok egy ledes zseblámpával, akkor a maximum feszültség eléri a 190V-ot is.
Hogyan tudnám ezt megoldani?

3. Hogyan tudom biztosan megállapítani a távirányítóm címét?
(#) sooty válasza blaci hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Kikapcsolod az órában a címfigyelést (az eepromban a távirányító kódok előtti byte-t 90h-ra állítod) és az óra menüjében leolvasod a cím értékeket. (urc 22B nél 14h általában) A 170 v nem maximum, hanem minimum lehet több mindaddig amíg a kioltott digitekben derengést nem tapasztalsz.
Következő: »»   206 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem