Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villog az energiatakarékos izzó kikapcsolás után
Lapozás: OK   3 / 3
(#) kadarist válasza puli122 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
De folyik áram a kapacitív csatolásokon keresztül. Kösd a fázisra a kapcsolót.
(#) Szirty válasza potyo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Hali ptyo!

Idézet:
„Nemigazán létezik, mert ahhoz az kellene, hogy az égőbe legyen beépítve a söntellenállás.”


No és ha a foglalatba tennénk?
(#) Braien724 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok!

A konyhában most cseréltem ki a tönkrement energiatakarékos izzót egy másikra mivel tönkrement.
Az új "kormánykerék" izzó nekem is felvillan időnként. Kettő db váltókapcsolóval üzemeltetem nincs irányfény benne fázist kapcsol tutira mégis villog. Nem volt olcsó és nem szeretném kicserélni.

Valakinek valami ötlete nincs, hogyan oldható meg a villogási probléma?
Köszönettel: Braien
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) kadarist válasza Braien724 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szia!
Az antennaként viselkedő megszakított fázisvezető összeszedi a villanyt a mellette elfutó fázisvezetőből, kapacitív úton. Sok mindent nem tehetsz, esetleg más nyomvonalat csinálhatsz a lámpád vezetékeinek.
(#) szamóca válasza Braien724 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Átalakíthatod. Kétpólusú kapcsolóval, és huzalozással.
(#) proba válasza Braien724 hozzászólására (») Jan 15, 2013 / 1
 
Égővel párhuzamos kondenzátor.Értéke kísérlet tárgya.10-470nF.Esetleg egy másik kisebb teljesítményű nem energiatakarékos égő.( ledes sem jó,mert az meg állandóan világít ,igaz haloványan.)
(#) Braien724 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
A kétpólusú kapcsolóval annyi gondom van, hogy ezt a lámpát váltókapcsolóval tehát két darab kapcsolóval működtetem és szerintem nem létezik kétpólusú váltó kapcsoló, de lehet én tudom rosszul.
(#) Braien724 válasza proba hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szerintem ki próbálom. Feszültségre mekkorának kellene lenni?
(#) Braien724 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm az ötletet proba.
Kipróbáltam a kondit (47nF/630v) úgy néz ki sikeres a dolog. Nem tapasztaltam azóta villogást
(#) estebahen hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok! A mellékleten látható típusú mozgásêrzékelőt szerettük volna bekötni, de sajnos konstans morzézás lett a vége, ami a relé kapcsolgató hangjával párhuzamosan a lámpák villogását is eredmênyezte. Valaki tanácsára kicseréltem körtêkre a csôveket (energia takarékos)de nem szünt meg a villogás. 4 helyett egyet hagytam becsavarva, de az az egy is villogott. Másik érzékelőt is kipróbáltam, ugyanaz a szitu.Váltò kapcsolóval van eredetileg megoldva, hogy bentről, illetve kintről is lehessen fel és lekapcsolni a ház sarkainak a 4 lámpáját. A kűlső kapcsolòbòl érkező lámpaszál adja a fázist a mozgásêrzékelőnek. Tudna esetleg valaki tanáccsal segíteni? Köszönettel! Próbalámpával működik rendesen!
(#) Bakman válasza estebahen hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Biztos, hogy bekötési hiba van, plusz ha váltókapcsolóval akarjátok megoldani, bonyolódik a helyzet, attól függően, hogy mit szeretnél kapcsolni:
A: A kapcsolókkal le lehet tiltani a mozgásérzékelőket illetve lehet őket engedélyezni.
B: A kapcsolókkal be lehet kapcsolni a lámpákat illetve automata üzemmódra lehet kapcsolni, ahol a mozgásérzékelő vezérli a lámpákat.

A mozgásérzékelőnek kell egy fix fázis és egy nulla. A harmadik bekötési pontján jön ki a kapcsolószál.
(#) estebahen válasza Bakman hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Köszönöm válaszod!

2 kapcsoló azért van ugye hogy ha elmegyek este otthonról ki tudjam kapcsolni a lámpát kintről is, vagy hogy gondolta a ház előző tulaja :S
Ezért az ötlet az volt, hogy a kinti kapcsolóról megtáplálva az érzékelőt van áram és működik, vagy lekapcsolva nincs áram és nem működik. Mivel én sajna dilettáns vagyok, gondoltam ez működni fog. Tévedtem. De, ha az érzékelő kimenetére egy tesztlámpát kötök miért működik jól, és miért nem ha a tesztlámpa helyére az érzékelő kimenetre a lámpákat kötöm???
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) Bakman válasza estebahen hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Mivel a mozgásérzékelő sajátossága az, hogy amikor áram alá helyezed, a benne lévő relé behúz. De ha a relé behúzott, megszakítja az áramkört, kikapcsol minden. A relé elenged és ismét áram alá kerül. Te valahogy így köthetted be. A próbalámpa valószínűleg nem vesz felannyi áramot, hogy beindítsa a benne lévő elektronikát, mivel szerintem te a lámpákon keresztűl adsz áramot a mozgásérzékelőnek.

A mellékletben van egy bekötési rajz. Ha így kötöd be, tuti jól fog működni. Ha valamelyik kapcsolót átkapcsolod, a lámpák nem kapcsolódnak be. Nekem mindegy, de a mozgásérzékelőnek nem az lenne a lényege, hogy akkor kapcsoljon be, ha valaki elmegy előtte? Miért kell rá még kapcsoló is?
(#) steelbird válasza Braien724 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
De jó, nálam is villog halványan, egész nap.
Kipróbálom majd én is.

Csak nálam még pluszban bonyolítja a helyzetet az, hogy a kapcsoló éjjeli fényes, van benne egy kis glimm (+ előtét ellenállás hozzá), ami világít, ha le van kapcsolva a villany. A kapcsoló glimmje tutira a fogyasztón kersztül táplálódik, mert ha üres az izzó foglalata, akkor nem világít a glimm.

Én azt hittem eddig, hogy a kapcsoló miatt villog, de ezek szerint szórt kapacitás is elég arra, hogy begyújtson?
Nálam akkor nem biztos, hogy elég lesz egy foglalattal párhuzamos kondi.
(#) estebahen válasza Bakman hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Köszönöm válaszod!

Idézet:
„Nekem mindegy, de a mozgásérzékelőnek nem az lenne a lényege, hogy akkor kapcsoljon be, ha valaki elmegy előtte?”

Arra az esetre, ha elfelejtene kikapcsolni...

És ebben az esetben, nem lehetne felkapcsolni a villanyt kapcsolóval?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) Bakman hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Jelen kiépítésben választhatsz az üzemmódok között:

1: Teljesen kikapcsolt - automata (ezt a verziót már mutattam).
2: Automata - kézi (lásd melléklet v2).
3: Ha alaposabban bele akarsz nyúlni, a kettőt kombinálni is lehet (lásd melléklet v3).
(#) estebahen válasza Bakman hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Nos, köszönöm szépen kimerítő válaszaidat!
Boldog Új évet Neked és Nektek!
(#) dB_Thunder válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„Nálam akkor nem biztos, hogy elég lesz egy foglalattal párhuzamos kondi.”

Az csak az értékétől függ!
(#) steelbird válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ja, aztán meg jól rongálom majd a cos fi -t a nagy kapacitásommal...
(#) fgabor87 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Sziasztok.
Söntölni szeretném a LED-es izzóimat, mivel világító kapcsoló van előttük, és maga az égő nem világít ugyan (halványan sem), de feltünően gyorsan mennek tönkre. Osram égők sem bírják tovább 1 évnél napi 1-2 óra világítás mellett. Most kapják az utolsó esélyüket.
Erre a célra az izzóval párhuzamosan kötött, 220-330 nF-es 400V-os kondit ajánlottak. Nem nagyon ismerem a kondikat, de ha jól tudom az elektrolit eleve kilőve. Fólia kondik jók erre a célra? Vagy van valami, amire figyelni kell? Egy holnapon láttam külön AC és DC-re csoportosítva a kondikat, de AC-nál nincs 400V-os.
(#) orcika70 válasza fgabor87 hozzászólására (») Nov 16, 2015 1 /
 
Akkor nem a megfelelő honlapot kerested fel.
(#) Bakman válasza fgabor87 hozzászólására (») Nov 16, 2015 / 1
 
AC 250 V-os jó lesz.
(#) fgabor87 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Köszönöm. Tehát akkor egy ilyen tökéletesen megfelel a célnak:
Link
Nincs túl nagy választék, AC-ből elég kevés van, DC-ből annál több.
(#) Epu2 válasza fgabor87 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Vagy lepukkant fúró, csiszológépekből kimentett kondenzátorok. 470 nF, 1 µF körüliek és a hálózati feszültségre méretezettek.
(#) steelbird válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
2 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem