Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 260
(#) kata73 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Szép napot mindenkinek!Egy kis segitséget szeretnék kérni,van egy candy csf4570E tipusu mosogatógépem.egy ideje amikor elinditottam engedi a vizet magába de utána megáll a két első lámpa sipol és elkezdi szivattyúzni a vizet .azt irja a hibajelenség hogy nincs elég nyomás.cseréltek kapcsolot benne de ugyanaz a hibája ,állitólag a panelen is cseréltek valamit de a hiba fennáll.tudna valaki segiteni??előre is nagyon köszönöm
(#) furbyhun válasza furbyhun hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A kondi volt, köszi a segítséget
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok.Botesz,vagy valakiakitudnasegítségetnyújtani.

Amosogatógépem vezérlőpanelén,bárhol nézem.220volt van benne.még a led izzóknál is.
Lehet ez a táp hibája??
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Mihez képest?
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
miért annyinak kellene benne lennie??
Pár napja mikor mértem 24-30 voltot mutatott.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Hozzányúltam két ellenálláshoz,és megrázott.utána mértem meg.
Azért nyúltam rá,hogy melegszik e még.
(#) Bécógyerek válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
tudsz segiteni?
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Melyik két pont között méred? A készülék ház és a panel között simán lehetséges.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Próbálkozom vele, de dolgozom is közben ötig, aztán meg haza megyek és olyan hét óra felé leszek megint.
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Bármelyik,elenállásra ráteszem,ott a fázis.a panel közepén,viszont mindössze 2 helyen nulla.
Van egy ellenállás,aminek egyik oldalán ráz,a másikon meg nem.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Itt a második oldalon,van kép is az elektronikáról.
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia.tudod mi adhat plussz áramot??
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem biztos, hogy plusz áramot kap, csak valami szakadás miatt csak a hálózati feszültség egyik fele szakadt és te a föld és a fázis között mérsz. Azt látom a képeken, hogy ez a panel már erősen javítgatva van. Te csináltad, vagy ilyen volt?
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Már nem annyira rossz.azt az óriási kábelt leszedtem,kicseréltem,ugyanis a csati oldalon a melegtől megszakadt.elöttem valaki,már javitotta,állítólag szerelő.
Ma cseréltem rajta kondikat,meg diódákat.

a szakadást hol keressem??

A jelölt részeken cseréltem a dolgokat,meg ott a régi 2,2es kondi is.ami benne volt.a betüeltérés nem lényeg jól tudom?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014

2.jpg
    
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
ilyen lett
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Ha tudnál nekem valami irányt mutatni,nagyon hálás volnék.
Én kis időre eltünök az éterben,mennem kell babákokat altatni,de várom válaszod,hátha van ötleted.Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Azon a részen keress szakadást, ahol bejön a 220. Nem ismerem sajnos a panelt ezért így képről nem tudom. A a dugót megfordítod a konnektorban akkor változik-e a mérés eredménye?
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
szia.nem,nem változik,ha megfordítom.ugyan az.
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Bekarikáztam a szemre gyanús forrasztásokat.
(#) kata73 hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
S.O.S.Szép napot mindenkinek!Egy kis segitséget szeretnék kérni,van egy candy csf4570E tipusu mosogatógépem.egy ideje amikor elinditottam engedi a vizet magába de utána megáll a két első lámpa sipol és elkezdi szivattyúzni a vizet .azt irja a hibajelenség hogy nincs elég nyomás.cseréltek kapcsolot benne de ugyanaz a hibája ,állitólag a panelen is cseréltek valamit de a hiba fennáll.tudna valaki segiteni??előre is nagyon köszönöm
(#) Bécógyerek válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia.Igen,gyanúsnak tűnnek.Ugyanakkor,átmegy rajtaaz áram,jó a kontakt.leszedem,újra forrasztom,biztos,ami biztos.azokon a részeken van megszakadva a vezetők.elégtek a rezek.ezért az áthidalás.elég kókány,de megoldott.Az gond lehet,ha így van?
(#) Bécógyerek válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia.A kérdésem az volna,hogy a mosogatógép hátuljába bemegyáram,az közvetlen egy fehér henger alakuba csatlakozik,onnan tovább..
A kérdés,ez maga a zavarszűrő?illetőleg ettől lehetnek a bajok?
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ha a kontaktok rendben akkor nem baj, de nem látom ezt így képről. Mint azt sem, hogy az elégett vezetősávok mindenhol pótolva vannak-e. Azt tudod-e mi okozta a panel elégését?
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Ez az az alkatrész,amiről nem tudom pontosan,hogy mi a feladata.És egyántalán mi ez??
Az utolsó képen látszik,repedés.Egy kicsit el volt szineződve.Megdörzsöltem,ígyláthatóvá vált a repedés.Visszaemlékezve,voltegy halk pukkanás azon a részen ahol ez van,de nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) zolika60 válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Hálózati zavarszűrő. Ha nincs benne a gépben, az sem okoz működési problémát.
(#) pjg válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ez egy zavarszűrő. HA kiveszed és áthidalod a kötéseit nélküle működnie kell.
(#) Bécógyerek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Nem,azt nem tudom.Szerintem a zárlat,szakadás lehet a ludas.Azért vettem ki,hogy megnézzem közelebbről.A legutóbbi bekapcsolásnál,a gép aljából hallottam halkpukkanást,de nemtudom,honnan,és mi adta ki.Utána jelentkezett a panelen a nem helyes áram.
(#) Bécógyerek válasza pjg hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
megpróbálom.Másik gépből átrakhatom?nem okozhat gondot?
Természetesen csak akkor,ha egyeznek az értékek.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) kata73 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
S.O.S.Szép napot mindenkinek!Egy kis segitséget szeretnék kérni,van egy candy csf4570E tipusu mosogatógépem.egy ideje amikor elinditottam engedi a vizet magába de utána megáll a két első lámpa sipol és elkezdi szivattyúzni a vizet .azt irja a hibajelenség hogy nincs elég nyomás.cseréltek kapcsolot benne de ugyanaz a hibája ,állitólag a panelen is cseréltek valamit de a hiba fennáll.tudna valaki segiteni??előre is nagyon köszönöm
(#) zolika60 válasza kata73 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Nehéz lenne tippelgetni, ezért nem kaptál tegnap választ. Esetleg nézd meg azt a szűrőt ami a vízbevezető cső csatlakozójában van. Lehet csak az van eltömődve.
Következő: »»   70 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem