Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1502 / 2499
(#) lukacsp válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Semmit nem kell csinálni. 45C egy relének teljesen üzemszerű hőmérséklet.
(#) reloop válasza gaben110 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A 36/24V jelölések szerintem a terhelt-terheletlen feszültségekre vonatkoznak. Nézd meg a kis tranyókat, azok csak 50V-osak! Q8, 9, 18, 19 helyett másikat kell rakni.
A táp nagyon jó, kiveszed a két trafót és egyik szekunderének helyére bekötöd a toroidot. A diódákat azért ellenőrizd le, bírják-e az áramerősséget.
Szerk.: a védelem a kapcsoló üzemű tápot állította le, helyette mást kell kieszelni ha fontos a rövidzárvédelem.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ha előtét ellenállást választanál akkor 33 ohm kell a névleges 12V eléréséhez, de szépen elmegy 68 ohm-mal 10,5V-on is, bőven a tűrésen belül. Az ellenállás legyen 1W-os.
Lehet még ezt ragozni, például úgy mint itt az R8, C4. egészen le a tartófeszültségig.
(#) zotya1983 válasza gaben110 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Hajtsd meg simán egy legalább 500 w os pc táppal szedd ki a folytást és az 5 voltos ág figyelését kösd le a 12 v ról így terhelheted is anélkül hogy lekapcsolna a táp.Üdv.
(#) attavill hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek.
Itt a fórumon találtam egy fetes végfok rajzát. Megépítettem de nem tudom hogyan kellene beállítani a 2 db. pótmétert.
A 600W-os verziónak van egy leírása de az angol. Lefordítottam a google fordítójával de számomra érthetetlen.
Az erősítő típusa: Nmos200 - TO247
(#) reloop válasza attavill hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szia! A VR1-gyel a kimenet (Output) egyenfeszültségét állítod 0V-ra. A VR2 a nyugalmi áram állító, a 0,22 ohm ellenálláson 10mV-ot állíts be üzemmeleg állapotban. Az élesztésen túl vagy már?
(#) attavill válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen, megcsináltam amit a fordításból "kimagoztam". Mostmár a biztik vannak bent.
A 0,22 két lábán kell mérnem ezt a 10 mV-ot?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) reloop válasza attavill hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen, az ellenálláson eső feszültséget kell mérni. Gyakorlatilag az itt folyó áramra vagyunk kíváncsiak, 10mV/0,22 ohm.
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ma elegem lett az egészből, és elkezdtem összerakni mindent az erősítőben, mondván, hogy egy kis zajt kibírok, viszont ha így folytatom a zaj keresgélését, sosem fogom hallgatni az erősítőmet.
Ekkor derült ki, hogy a PGA2310 és a DAC között földhurok lép fel, ha a tápjukba is bekötöm a GND-t és a jelföldnél is megkapják. Ezért a PGA-nak a tápjából kiiktattam a GND vezetéket ami a csillagpontba ment, és megszűnt a bugás.
Kiderült azután még valami. Egészen a DAC-tól a fejhallgató-erősítőig DC csatolt a lánc:
WM8740->nincs kondi->OPA228 kimeneti buffer->nincs kondi->PGA2310->nincs kondi->TPA6120 fejes AMP->nincs kondi->Fejhallgató.
Ha így változtatom a hangerőt a PGA-n, akkor 0dB-től felfelé elég erősen elkezd hallatszani egy pattogó hang ahogy lépkedek a hangerővel minden fokozatnál (0.5dB lépések). Ráadásul úgy 20dB erősítés felett már elkezdett melegedni a fülhallgatóm (1.5V a fejhallgató-erősítő kimenetén!).
Szóval valahová be kell tennem egy csatoló kondit, és a legjobb hely a PGA bemeneténél lenne, így nem erősítgetné a DAC buffer kimeneti DC-jét, ami 40mV.
Csak az a probléma, hogy mivel 600Ohm a bemeneti impedanciája a PGA2310-nek, elég nagy értékű kondit kéne betennem, hogy ne vágja a mélyhangokat.
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
600Ohm a legalacsonyabb terhelés amit a kimenet meg tud hajtani, a bemeneti ellenállása 10k.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
És akkor ezt mennyire kell komolyan venni?
Idézet:
„It is important to drive the PGA2310 with a low source
impedance. If a source impedance of greater than 600Ω is
used, the distortion performance of the PGA2310 will
begin to degrade”
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Tedd már ide fel az összeállítás részrajzait! Át kéne egyben tekinteni.
(#) kikesz válasza kikesz hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Senki semmit ?)
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Mijeit? Kapcsolási rajzot?
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ez azt jelenti, hogy ha a bemeneten lévő cuccnak angyobb az ellenállása 600ohm-nál, akkor alacsonyabb a torzítás, vagy valami ilyesmi, elég furcsán van foglamazva.
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ha nagyobb mint 600Ohm, akkor elkezd romlani a minőség. Ezért szoktak buffert tenni a bemenet elé ha a forráskészülék kimeneti imp.je túl nagy lenne.
(#) dolargaan válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ezt írja: Fontos, hogy a PGA2310-et alacsony impedanciával hajtsuk meg. Ha a forrás impedancia nagyobb, mint 600 ohm, akkor a torzítás romlani fog.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
úgy ahogy Reloop kolléga mondja. Egyébként jó hangzású és jól terhelhető erősítő nekem 2db dolgozik itthon. Van rengeteg változata ezen kívül.
(#) Buvarruha válasza dolargaan hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ennyit az angolomról.
Idézet:
„Ezért szoktak buffert tenni a bemenet elé ha a forráskészülék kimeneti imp.je túl nagy lenne.”
De ez nem azt jelenti, hogy a bemenete 600ohm, nem kell nagy kondenzátor oda.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A PGA előtti egység rajza lenne érdekes. Ott már az egyenfeszültséget le kell választani és gondoskodni a meghajtó-impedanciáról.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Csatolom a képeket.
(#) Lali24 hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok.
Elnézést, hogy közbe vágok de lenne reloop kollégához egy kérdésem nemrég kaptam
10 db tranzisztort 5 db 2sc5200 5 db 2sa1943. Eddig még csak TDA7294-ből csinálgattam erősítőket De tranzisztorost még nem. Már néztem pár kapcsolást a neten de nem nagyon merek belefogni anélkül hogy valaki ne segítene. Tudsz ezekhez a tranzisztorokhoz valami jó kapcsolást?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Rajzoltam egy illesztőt a DAC és a PGA közé. Ez teljesíti a feltételeket, alacsony offset-ű műveleti erősítővel. A csatoló-kondenzátorra nehéz rábólintanom.

Illesztő.gif
    
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Én miért nem vagyok ilyen szerencsés?
Ide tökéletes lesz. Most elég sokan vágtak bele, csatlakozz hozzájuk!
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ez mit is csinál egészen pontosan?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Az IOP2 kiegyenlíti a DC hibát, azaz eltünteti a 40mV-ot amitől pattog a szabályzás. Megfelelő leválasztással alacsony kimeneti impedanciát biztosít. (Nívós erősítőből származik)
A fejhallgató erősítőt lehetne esetleg 4u7 kondival csatolni a biztonság kedvéért.
(#) attavill válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ok. Beállítottam a 10mV-ot, mostmár frankón szól az erősítő.
Köszönöm a segítséget.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Bármekkora DC hibát eltüntet? Hogy érted a megfelelő leválasztást? Az én láncomban jól fogja magát érezni?
Gondolkoztam olyanon is, hogy a lánc valamelyik pontjáról kiviszek egy vezetéket, hogy külső analóg forrásról is hallgathassam az erősítőt. Mindenféleképp a PGA előttről kéne kivezetni, hogy tudjam szabályozni a hangerejét. A forrásnak meg ki tudja mekkora a DC-je.
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
A leválasztás alatt IOP1-et értem. Az is kényes a kimeneti terhelésre. Az eredeti kapcsolásban OPA2604-es van.
Az illesztő előtt tudnám a bemenetválasztót elképzelni.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Miért lenne jobb az eredmény, ha újabb aktív áramkörök kerülnek a láncba? Olyan hosszú úton megy már a jel, hogy a végére semmi sem marad. A PGA alapban is "elnyeli" a részleteket.
Következő: »»   1502 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem