Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   549 / 1163
(#) granpa válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Nem tudom mi az ideiglenes megoldásod, de ezekben önbeálló siklócsapágy szokott lenni. Kiveszed a csapágyat, két acéllap között satuban, tengelyirányban összenyomod (egy csődarabban zömíted), utána schauberrel kimunkálod finoman a széleket, hogy a tengely jó passzos legyen (kézzel megjáratod), és visszaszereled egy kis olajjal.
(#) depi52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Az ideiglenes megoldás a szigetelő szalag a csapágyház három pontján van a kopás azt a kopást szigetelő szalaggal pótoltam, mivel a leszorító és a csapágyház szétszedhető, na és nem tudom milyen az az önbeálló siklócsapágy, de én ebben egy normál zárt csapágyat láttam. Nem tudom jó megoldás lenne-e, ha satuban préselném egy kicsit összébb a leszorítót, hogy szoruljon bele a csapágyház.
(#) Sebi válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Vagy egyszerűen Araldittal vékonyan beragasztod. (vagy más egyéb kétkomponenses műgyanta alapúval.)
(#) depi52 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Hát ez is egy megoldás hogy egyberagasztom a két részt, csak nem tudom hogy ezek a kétkomponensű ragasztóknak milyen a hőtűrése, mert kazánnál üzemel a motor.
(#) Sebi válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Amit a moci kibír, azt az Araldit, Alteco is bírja.
(#) depi52 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Akkor jó bár konkrétan ezeket a márkákat nem ismerem, csak átlagos epoxi gyantával dolgoztam, arról tudom, hogy nagyon erős de a hőtűrésére nem emlékszem.
(#) Sebi válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Gondolj bele: a motor nem lehet 90...100 foknál melegebb, a csapágy sem szeretné ezt. Főként - úgy hiszem - azért csúszhatott meg a házban, mert az alu hőtágulása nagyobb a vasénál...
(#) depi52 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ilyen hőmérsékletet sose ért el és nem is a csapágy a hibás hanem a csapágyháznak a 3 füle (ahol van a szigetelő szalag) kopott meg, 16 éves nem csodálom, és ezért a leszorítóban mozog. Szerintem csapágycsere és ragasztás lesz.
(#) Stewe válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Felületes pillantás a rajzjelre...
Nem olvastam.
Pardon!
(#) granpa válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Másmilyen motorra gondoltam (nem láttam jól). Ebben az esetben trombitalemezzel kihézagolni (vagy ragasztani, ahogy javallták; Epokitt is jó). Ilyen alumínium, spiáter anyagok nem bírják a préselést.
(#) depi52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Megesik . Trombitalemez nem halottam még ilyen dologról, de szerintem a ragasztás tartósabb, és hát igen ezért sem nagyon akartam préselgetni a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
A trombita lemez helyett jó lehet az üdítős vagy sörös doboz anyaga is.Nem mindenki ismeri a trombita lemez fogalmát,mondhatnánk úgy is,hogy nagyon vékony rézlemez.
(#) granpa válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Trombitalemez: vékonyra (0.05-0.25mm) hengerelt sárga, vagy vörösréz lemez; szinte 'fólia', de ilyen helyre alkalmaztunk kábel-acélköpenyt is.. A ragasztáshoz nagyon jól le kell zsírtalanítani, és érdesíteni. Utóirat: Az üdítős,-sörös doboz eszembe sem jutott!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) depi52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Így már képben vagyok zsírtalanítani valami mosogatószerrel vagy benzinnel lehet érdesítésre meg valami durva reszelő jó lesz.
(#) granpa válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Annyira nem kell; csiszolópapír/vászon elég <400. Tiszta benzin, széntetraklorid, trisó.
(#) depi52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Rendben köszönöm a válaszokat, megoldom így.... egyébként ez a kis aranyos a szerelő szerint 70 euro kb 22000 ft.
(#) jethro válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Még kimaradt a: pontozóval belülről fölütögeted cikkcakkban.
(#) Sebi válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Akkor versenyképes órabéred lesz a javításra
(#) depi52 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Hát igen ami pénzbe fog kerülni a csapágy meg a ragasztó max 10 euro....
(#) granpa válasza jethro hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ez elég szűk, azért nem javalltam (meg mintha nem is menne körbe? 3 lábon tart?).
(#) rolie válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
A spiátertől amúgy is illik távol maradni a pontozóval, különben magunkra haragítjuk az isteneket!
(#) depi52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Itt egy kép szemből, és igen 3 lábon tart, pontozóval meg nem nagyon férnék oda mini fúróhoz vannak maró fejek nekem esetleg azzal kicsit majd meg kapirgálom.

DSC_0057.jpg
    
(#) granpa válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ez ragasztós! Elég a csiszpapír+benzin (stb).
(#) depi52 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Rendben.
(#) jdani hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Hali. Mi a különbség a HC49U és a HC49S kristály között? A méretén kívül semmi? Az U és az S csak a méretet adja meg? Magas-alacsony.
(#) bbarna hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Üdvözletem!
Segítségetek kérném egy sot23 , de lehet, hogy sc-59 tokozású háromlábú smd beazonosításában.
Sajnos a felirat "lerobbant" a tokozással. "G"-vel kezdődik, valószínű GDS6H vagy GD56H lehet. A google nem segített! Érdekelne a típusa és esetleg helyettesítője.
Egyébként egy Nvidia Quadro FX videó kártyán van.
(#) Fidel hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy mp3 lejátszó, aminek a kimenetével történt valami egy kis hangszóró felcsatlakoztatásakor.
A GND-n van egy smd dióda, amin nincs szám, és ezzel történhetett valami.
A hibajelenség az, hogy ha a fülhallgató kimenetet rádugom a számítógépre, akkor nagyon erőtlenül szól, elmegy a közép és a mély hang, mindaddig, amíg az usb töltőkábelét be nem dugom. Akkor rendbejön minden. Kicseréltem a diódát egy másikra, amitől jobb lett, de nem az igazi még mindig. Ha egy darab huzallal átkötöm, a diódát, akkor teljesen jól szól.
Mi lehet ennek a diódának a célja, valamilyen védelem? Milyen alkatrész kellhet ide, zéner dióda esetleg? A behalt dióda egyik irányban 870Ohm volt.

Van valakinek ötlete?
(#) granpa válasza Fidel hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Egy Si dióda nem (biztosan) döglött, ha egyik irányban szakadás, a másikban 870 Ohm. Bár ez az ellenállás (kis) zénerre jellemző inkább.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) thecyrus hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy kapcsolásom de az ic-ről nem találok semmit! típusa 92D509 SMD ic 14 lábú. Ha tudnátok adatot róla jó lenne. Még mingig keresem!
(#) Sebi válasza Fidel hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ha az átkötéssel rendben működik, de "sima" Si diódával fonnyadt, akkor próbáld meg egy schottky típussal, amin csak 120...150mV a feszültség-esés.
Következő: »»   549 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem