Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   73 / 260
(#) Zsuzsanna71 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!!!

Siemens mosogatógépen nem mossa ki a tablettát. Mi lehet a hiba?
Köszönöm!
(#) cszsuzsa hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Kedves Mindenki!
Indesit DI72-es mosogatógépem, kicsit öreg már igaz,de kezdi beadni az unalmast.. Végig visz minden programot, de eléggé koszosan hagy alsó-felső polcon szinte mindent.. Gyanítottam a felső kar tömítő csatlakozását, el volt szakadva, kicseréltük. Így is.. kitisztítottam tisztítószerrel, a hozzávaló boltival,így is.. végignéztem az összes szűrőt, minden tiszta.. Mi lehet a baj, tudnátok segíteni? Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) peter_23 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Január 10-én vásároltunk egy Electorlux ESF6510Low beépíthető mosógépet. A gépen eddig csak az 1 órás programot használtuk -eddig kb 10 alkalommal. Minden alkalommal büdös olvadt gumis-műanyagos szag érződött a mosás kb 15-20 perce után. Ez mintha a gép tetejéről, esetleg oldalából jönne. Hozzátartozik, hogy a gép tetejét áttörölve kissé koszos gépzsíros volt. Másik probléma, hogy az 1 órás program először 57 majd 55,53,51,49,47 majd 48 perc volt. Függetlenül attól, hogy a gépet üresen járattuk vagy telepakoltuk. A gép ettől függetlenül szép tisztára mos, problémát nem jelez. Valami ötlete van valakinek? Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza Zsuzsanna71 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Próbáld meg a szűrőhöz rakni velem is előfordul hogy benne marad ezért én már csak le rakom a szűrőhöz.
(#) botesz válasza cszsuzsa hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Lehet hogy a keringető szivattyú döglődik vagy le van esve,esetleg laza rajta a lapátkerék és nem nyom rendesen.
(#) botesz válasza peter_23 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Én a helyedben értesíteném a garanciális szervízt.Az égett szag nem normális jelenség!
(#) Bucdarov válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia!
A gép teljesen normálisan működik. Az indításkor szivattyú, aztán csak csordogálás....De alig. Viszont fűt és mosogatószert is adagol, Csak a vízfelvétel a hiba. Nincs programkapcsoló. 6 gomb van. "3 csíkos lábos, 2 csíkos lábos, 1 csíkos lábos, rapid, öblítés és ON/Off"

Alul szétszedtem, az aquastoppot behelyettesítettem egy másikkal de így is csak csorog.
(#) botesz válasza Bucdarov hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ott szét kell szedni a víztartályt mert dugulás lesz.Szerintem.
(#) Roky hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok,

egy Siemens mosogatógép csinálja azt, hogy gyakran nem tölti be egyáltalán vizet, általában a második öblítésnél. Ha épp betölti, akkor azt a megszokott idő alatt teszi, ezért nem dugulás a probléma. Aquastop rendben, mert ha áramot kap, a szelep kinyit és folyik a víz.

Konkrétan vízszintszabályozót nem találok. Vészhelyzet esetére van egy mikrokapcsolót működtető úszó, amit ha megemelek, elindítja a lúgszivattyút, de normál körülmények esetén ez nem lép működésbe.

Van továbbá egy membrános kapcsoló, amit a tartályból lefolyó víz nyom be, miután a tartály megtelt és elkezdi feltölteni a mosogatóteret. Ezután ez a membrános kapcsoló benyomva marad az ürítésig, de ha mosogatás közben manuálisan visszanyomom nem tölt rá.

Indításnál kinyit a szelep ami elkezdi tölteni az oldalsó tartályt, amiből miután megtelt, elkezd lefolyni a víz a mosogatótérbe, a membrán kapcsol, a szelep még egy adott ideig nyitva és kész. Történt már, hogy egy tál a program során felborult, így felfogta a vizet, ezért a keringető víz nélkül maradt, mert a gép nem pótolta a "hiányt".

Tehát nekem úgy tűnik, hogy a vízszintről a gép nem szerez információt. Betölt egy tartálynyi vizet plusz még valamennyit (pl méri, mennyi idő alatt telt fel a tartály, nem tudom...) és kész.

Csak akkor nem tudom miben keressem a hibát. Szerintem vezérlési (panel) hiba.

Szerintetek?
(#) csillag9226 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Nagyon új vagyok itt de sok hasznos infót olvastam és látom vannak hozzáértő emberek a társaságban ezért....
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy 2 éves Whirlpool ADP 6920 as mosogatógépem aminek persze dec közepén járt le a 2 éves garija és persze hogy most romlott el.
A hiba a következő:Levegő volt a csőrendszerben ami a vizet szolgáltatta mert javították a vizet így belekerült.Indítottam mire ö be akarta szivattyúzni a vizet de csak kb 2 mp-ig aztán megállt kiírta hogy F8-E2.Na szétszedés vízpróba szennyvízpróba egyebek.Minden rendben!Aztán a leírtak szerint törlés és indítás lett volna de a törlésnél elakadtam mert nem törli a hibaüzenetet.Újra kipróbáltuk a vizet a szennyvizet minden oké de megint nem törli a hibaüzenetet.Kihúztam pihentettem most már napokat de semmi.Még mindíg ott van a hibaüzenet.Kihívtam egy szerelőt egy egyszerűt aki elkérte a kiszállás díját de nem tudott segíteni mert az elektronikához nem ért.Annyit csinált hogy bemérte a szivattyúkat azt mondta azok jók!Hát kérek valakit aki tudna segíteni mit tegyek mert ez a szerelő olyan 40-50 ezres költségekkel kecsegtetett.Kérlek benneteket ha akadna valami ötlet mit csináljak vele????

Előre is nagyon köszönöm!
Üdv!
További szép napot!
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni van egy Candy CDF 322 mosogatógépünk idáig semmi baja nem volt soha,most azt csinálja,hogy rendesen elindítja a programot ,majdnem végig is viszi,de hideg vízzel és a végén egyszer csak megáll, pirosan villogni kezd az adott program gombja,ha kinyitom az alján ott van az utolsó fázis vize??!!
Előre is köszönöm a segítséget!!!!
(#) botesz válasza Lizus0612 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nyílván fűtésproblémát jelez.Fűtőszál NTC panel jöhet szóba.
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
És ha szépen megkérlek,akkor azt is elárulod,hogy az merre található?
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Mármint,úgy kérdezem,hogy az ajtóban lévő panelen,vagy a gép aljában,mert már szét van szedve teljesen!?
(#) botesz válasza Lizus0612 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A fűtőszál természetesen alul valahol a közelébe pedig az NTC(hőérzékelő)Illetve lehet hogy van benne egy biztonsági nyomáskapcsoló(nem is merem a típust) ami közvetlenül a fűtőszálra van kötve lényege,hogy a víz nyomására kapcsol így víz nélkül nem tud fűteni a gép.
(#) meli17 hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok ! Van egy candy futura cdf 312 ax mosogatógépem, ami bekapcsolásnál rendesen beengedi a vizet, viszont mikor az edényekre kellene a vizet nyomnia, elhalványulnak a ledek és mintha elmenne az áram, a szivattyú leáll, ledek kivillannak és ez megy korbe-korbe. Mi lehet a probléma, elektromos hiba a valoszínubb vagy ...?
(#) botesz válasza meli17 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szerintem a paneltáp döglődik ha halványulnak a ledek.
(#) meli17 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
koszi. itt is a 1µF kondi volt a hibas a panelban...egyenlore elindult a kondi csere utan....
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Helyzet a következő: A kondit kicseréltük, fűtőszálat ellenőriztük és jó,kitakarítottuk a gépet teljesen ezután már egyszer melegítette a vizet ,de ugyanúgy megállt a főmosogatás után villogott a led és a gép alján víz maradt! Következő próba után megint maradt az eredeti felállás hideg vizzel mosogat,megáll,villog a led és víz marad az alján! Most folytatjuk botesz javaslatára az NTC-vel! Ha van javaslat szívesen meghallgatjuk!
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Jelentem az NTC is jó! Botesz azt szeretném megkérdezni,hogy a panelnél mire gondoltál,cserélni kell az egészet vagy csak valamelyik részét?????????
(#) botesz válasza Lizus0612 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
A fűtő körben lévő alkatrészeket ellenőrizd:relé....stb.Azt kéne megnézni hogy egyáltalán meghúz e a relé.
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Bocsi,de a relét a panelen kell keresni,mert akkor feltöltök egy képet róla és segítséget kérek,hogy melyik az vagy a gép aljában található a relé??
(#) botesz válasza Lizus0612 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
A panelen van.Nézd meg hova csatlakozik a fűtés kábele és keresd vissza a panelon.
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Na szóval megvan a relé,de hogy tudjuk megnézni,hogy meghúz-e a relé???
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
A relé is jó! Szerinted mi lehet még a baj???
(#) botesz válasza Lizus0612 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Fűtőszál egyáltalán kap feszt?Nyomáskapcsoló jó?
(#) djacx hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem...
Van egy Orion OD-007-es gépünk, mennyi a normális vízmennyiség mert, a jelenlegi állás szerint nem éri el a fűtőszálat és nem tudom hogy ez normális-e?
Előrre is köszönöm a választ.
(#) botesz válasza djacx hozzászólására (») Feb 9, 2014 / 1
 
Nem kell neki feltétlenül elérni a szálat.
(#) djacx válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Köszi!
Kissé még új vagyok a mosogatógépek lelki világában...
(#) Lizus0612 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
A nyomáskapcsoló is jó! Most jön a drótok átnézése!?
Következő: »»   73 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem