Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1163 / 1319
(#) nedudgi válasza usane hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Idézet:
„Még rácsatlakozni sem tud a PIC-re.”
Ezt Te honnan tudod?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) ktamas66 válasza usane hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
A Pickit3-ban a PIC 3,3V-ról működik, amit az USB-ből stabilizál, nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. A PIC be van építve valamilyen áramkörbe, vagy csak magába próbálod programozni?
(#) messer válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Csak magába akarom programozni, tényleg nem jut el a rácsatlakozáshoz mert mikor nyomok az MPLAB IDE alatt e pickit3-nak egy reconnect-et a következő a jelenség:
Idézet:

PICkit 3 detected
Connecting to PICkit 3...
Firmware Suite Version...... 01.28.90
Firmware type......................Enhanced Midrange
PICkit 3 Connected.
PK3Err0035: Failed to get Device ID

Még el sem kezdem a programozást!
(#) usane válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Egyrészt onnan, hogy ismerem a hibát másrészt, hogy a hibaüzenet akkor jön elő amikor bekapcsolja az eszközt. Pickit3 found, és utána akarja a PIC ID-jét lekérni és ott hal meg a dolog.
Idézet:
„PICkit 3 Connected.
PK3Err0035: Failed to get Device ID”
.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) usane válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Igaz, kérdés, hogy mekkora fesz kell a stabil 3,3V-hoz.
Mindenesetre ha valaki megoldja a rejtélyt az nagy segítség lenne, mert PK3-nál több PIC-nél is előfordul ez a hiba MPLab IDE esetén.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) ktamas66 válasza usane hozzászólására (») Feb 11, 2014 / 1
 
Próbáld meg úgy, hogy a PIC máshonnan kapja a tápot. (Amúgy kb. 300mV-tal kell több neki.) Nekem akkor csinálja, ha nem tudja a tápot meghajtani (a Pickit3 sokkal kevesebb mA-t tud).
(#) potyo válasza messer hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Van egy 100nF kondenzátor a pic táplábai között?
(#) messer válasza potyo hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Igen van közvetlen a PIC-nél.
(#) nedudgi válasza messer hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Fussunk neki mégegyszer. Üres az a PIC? A tápot a PICkit3 adja?
(#) messer válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Üres, és a PICkit3 adja.
(#) messer hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Noss megoldódott:köszönöm ktamas66
Idézet:
„Próbáld meg úgy, hogy a PIC máshonnan kapja a tápot. (Amúgy kb. 300mV-tal kell több neki.) Nekem akkor csinálja, ha nem tudja a tápot meghajtani (a Pickit3 sokkal kevesebb mA-t tud).”


Külső táppal működik!

Azért elég gáz, hogy egy procit sem tud meghajtani ez valami tervezési gond lehet vagy a firmware-ben valami időzítés.
(#) nedudgi válasza messer hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Dél óta ezt kérdezem! Örülök, hogy végre sikerült!
(#) messer válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ha túl nagy puffer kondi van a céláramkörön, akkor a PK2-sem tudja meghajtani. De ezzel együtt időzítési gondok is vannak a firmware-ben. Ha kicsit több időt adna, hogy a tápot hibásnak vélje, akkor menne sokminden a PK2-vel is...
(#) usane válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Hát elég gáz, ha zavaró külső áramkörök nélkül sem tud meghajtani egy PIC-et. Mindenesetre nekem is az volt a tervem, ha legközelebb megint belefutok egy ilyenbe, akkor megnézem mi lesz ha kívülről megtáplálom, sőt, lehet , hogy összedobok valami szabályozható áramkört amit digivel mérek, és nézem, milyen értékek mellett hogyan viselkedik a PK3 és a PIC.

Watt: Az a baj, hogy a PK3 ezt előadja pufferkondi nélkül is egyes PIC-eknél, főleg, ha az USB nem elég combos, pedig egy natur PIC-nek nem kell sok áram, és a PK3 elég régi már, azóta javíthattak volna valamit a firmwaren, vagy abba a nyamvadt MPlabba kellene egy időzítési opció.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) kly válasza usane hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Nekem rendszeresen csinálja ezt a hibát az egyik projektemnél.
Érdekesség az ,hogy amíg üres a PIC addig látja gond nélkül. Viszont ha már egyszer felprogramoztam akkor már csak külső tápról hajlandó ismét felismerni. PK2 vel nem volt ilyen ugyanannál az áramkörnél.
(#) potyo válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Nincs abban a projektben véletlenül tiltva az MCLR láb, és belső oszcillátor van használva?
(#) kly válasza potyo hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Nincs és kvarc-ról jár. PK3 nem eredeti hanem kínai klón
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) Hp41C válasza potyo hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Ha ICSP módon megy a programozás, a külső quartz - os oszcillárot is azonnal indul. Ha a program rövid időn belül kimenetté (TRIS bit 0, T1 oszcillátor, más periféria kimenetévé) állítja a PGC és / vagy a PGD lábat, akkor a programozó nem tud kapcsolatot teremteni a kontrollerrel. A teljes felprogramozás alatt számtalanszor lép ki és be a programozási módba.
(#) AZoli hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítenétek értelmezni a lenti PPS lábakkal kapcsolatos idézetet?
Szeretnék egy lábhoz (RP) egyidőben több periféria bemenetet rendelni, pl. TMR clk, és input capture.
Valamint egy periféria kimenet (pl. output compare) szeretném ha több kimeneti (RP) lábon is megjelenne.
PIC24EP..
Idézet:
„"Literally any combination of peripheral mappings across any or all of the RPn
pins is possible. This includes both many-to-one and one-to-many mappings of peripheral inputs
and outputs to pins. While such mappings may be technically possible from a configuration point
of view, they may not be supportable from an electrical point of view."”

Hogy érti azt, hogy konfigurációs szempontból lehetséges, de előfordulhat hogy elektronikai szempontból nem?
A PIC -en belül előfordulhat hogy mégsem kapcsolható oda, vagy ezt a külső elektronikai környezetre érti? De azzal miért foglalkozna?
Köszi
(#) messer hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Sziasztok PIC18f25k80-as A/D bemenetre potit kötöttem szoftveresen Vss és Vdd közé állítottam a mérési tartományt, mikor a poti csuszka közelít a 0-hoz bizonytalanná válik a mérés, csak akkor stabilizálódik mikor a Vref- és Vref pluszt adom meg referenciának A Vref-t Vss-re a Vref+ Vdd-re kötöm. Esetleg valamit elronthattam?Talán a táp bekötés? Vdd-föld Vss-5V Vddcore/Vcap-100nF-föld felé! Vddcore mire való?
(#) usane válasza AZoli hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Úgy ahogy írta. Sok periféria va és 1 a sokhoz vagy sok az 1-hez konfiggal rengeteg kombináció lehetséges. Konfigurálható és elvileg működnie kellene , de elektronika, és nyilván nem teszteltek minden lehetséges variációt. Lehet, hogy te előállítasz egy olyat, ahol valami nem működik rendesen, vagy sehogy sem.
(#) AZoli válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Vddcore és Vss közé 10µF kerámia kondit javasol az adatlap 47. oldal. Az a mag stabilizált tápfeszültsége. A tápok fordítva vannak, gondolom csak elírtad. Vdd az 5V, Vss a föld.
(#) AZoli válasza usane hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszi... hát az elég csúnya volna. Nem szoktak ennyire hanyagok lenni. Ha így van, nyugodtabb lennék ha azt írták volna hogy elvileg lehet, de nincs minden állapot tesztelve. Plusz ennyi erővel - elnézve az eerata-t- mindenhova oda írhatták volna. Ezzel viszont azt az érzést keltik, mintha tudnának/sejtenének valamit.
(#) messer válasza AZoli hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Igen elírtam bocsánat.
Idézet:
„10µF kerámia”
nem is láttam még ekkora kerámia kondit...
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) icserny válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Idézet:
„A microchip-es adatlap csak 20oldalas te melyiket nézted?”

Bizonyára 622 oldalast. Bővebben: Link

Idézet:
„When the regulator is enabled, a low-ESR (< 5Ω) capacitor is required on the VCAP/VDDCORE pin to stabilize the voltage regulator output voltage. The VCAP/VDDCORE pin must not be connected to VDD and must use a capacitor of 10 μF connected to ground. The type can be ceramic or tantalum.”
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nekem van...
(#) nedudgi válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
10 µF kerámia kondenzátor.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) messer válasza icserny hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Ok már rájöttem amúgy az általam tapsztalt problémát okozhatja szerintetek, hogy csak 100nF van rajta?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Szeretnék SPI-n keresztül kommunikálni egy D/A-val. Régebben próbáltam akkor működött de azt szoftveresen oldottam meg. Itt most a PIC saját MSSP modulját szeretném használni.
Beállítottam az SPI-t és működik is csak nem tudom értelmezni amit az SDO lábán látok. Az első szkópábrán 10000001-et, a másodikon 01111110-át, a harmadikon pedig 10101010-át írtam az SPBUF regiszterbe. De nem értem, ennek így kellene működnie és tényleg ezeket kellene látnom?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
Következő: »»   1163 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem