Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Félig meddig PWM , egyszerű mátrixba kötöd őket.Bár így kell kiegészítő tranzisztor, viszont bármely 11 kimenetes PIC megoldja.Amely színt/ledet halványítani akarod, azt a ciklus közepén negyedén kikapcsolod.Timmeres megszakítással szerintem jól kezelhető
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
Végignéztem a regisztereket, simulatoron, és debug modban PICkit3-al is jó a konfiguráció.Nem hiszed el micsoda bagatel dolog okozta a hibát!!! A pic egyik oldali táp minusz vezetéke el volt szakadva.... Amit nem vettem elsőre észre mert dugdosós panelon van a holmi a vezetékek amiket használok tüskékre vannak forrasztva és zsugor cső is van a tüske végeken. Így a vezeték le volt szakadva a zsugor cső tartotta és én nem vettem észre.Okulás:Ne tegyünk zsugor csövet a vezetékekre tüskénél...
Az esettől függetlenül át fogok térni az MPLAB XC8-ra mert sokszor bogarásznom kell hogy a ccsc parancsok miket írkálnak át... Használjátok az XC-8-at a free verzióban mennyire lehet a kódot optimalizálni?
Gondolkodtam rajta én is, de ha lehet szeretnék elkerülni annyi kiegészítő alkatrészt amennyit csak lehet. Bár lehet, hogy így is kell majd, de remélem a PIC elbírja a 8 egyszerre működő PWM-vezérelt RGB LED-et. Emlékeim szerint 100mA körül van meghatározva a maximális áram, 24 kimenet esetén 20mA-enként sok lenne, de PWM-el megy és nem kell full fényerőn világítania, majd számolgatok egy kicsit. Altatni is szeretném közben.
Idézet: „Használjátok az XC-8-at a free verzióban mennyire lehet a kódot optimalizálni?” 60 napig elfogadható az optimalizáció utána pocsék. Amit assembly -ben be lehetett préselni egy 16F628 -ba (2kword) az csak 16F1827 (4kword) -be, 16F1847 (8kword) -be fog beférni XC8 free optimalizációval. Idézet: Breadboardnál további hibalehetőség, ha a munkaterület két oldalon található tápfesz+GND sínek összekötése kontakthibás. Ezzel is fejre lehet állni (nekem már sikerült). „A pic egyik oldali táp minusz vezetéke el volt szakadva....”
Valamit elszámoltál! Egy RGB LED 3x20mA, azaz a 8RGB 480mA! A mátrix jó ötlet, 3x4-esből ki is jön, de LED-enként fényerőszabályzós mátrixvezérlés nem kis mutatvány! Viszont a legkevesebb alkatrész.
Tudom, hogy annyi.
De egy LED világít 10mA-el sőt 7-8-as is. Ráadásul csak a periódus egy részében fog. Kis mutatvány vagy sem, ezt kell megvalósítani. Nincs hely a sallangnak, mellette még bele kell préselnem 8 ADC csatornát , és a kütyü áramfelvétele sem utolsó szempont. és rá kellene férnie 50x50-es kétoldalas nyákra. Szóval fel van adva a lecke.
Ha nem kell túl apró felbontás a mátrix idő 1/8 1/16 részű megszakítás beállításával 8-16 lépésben állítható fényerő. Egyszerűen az aktuális megszakításnál az adott led kikapcsolása. majd, ha az egy oszlopra kitalált idő letelik mehet a következő oszlop.Itt praktikusan 3 oszlop 8 sor.
5V-ról 1db ilyen LED egyik színe világít, mert 3V körüli a nyitófesze. De éreztem én, hogy LED-es topicot fogsz ebből csinálni...
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
Hello a "CCS PIC Compiler" forum témában küzdök egy dologgal nem akarom ide is beszúrni a kódot aki járatos a c-ben rá kukkantana?
Igen ezt is tudom, de ez hol probléma. Sehol sincs sorbakötött LED.
Ám nem én vittem el a LEDek felé, a uC PWM-jeinek elosztása volt a kérdés, ami végül hardveresen nem megy ugye, ezért adtátok a szoftveres, és mátrixos jvaslatokat, amiket nagyon szépen köszönök. Már csak be kell préselnem az adott helyre.
Hól hibázok szerintetek? Miért nem veszik fel a betűk sorban a bitek értékeit?
Idézet: „De egy LED világít 10mA-el sőt 7-8-as is.” Itt nem azt írtad, hogy 7-8 is világít 10mA-el? Mert az csak úgy lehet, ha sorba van kötve. De szerintem hagyjuk, sok szerencsét a megvalósításhoz!
talán:
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
Ez nem semmi! Én meg vacakoltam a programírással... Köszi, nem is ismertem, eddig.
Én is itt HE-n, láttam Kly írt róla a propeller clock-nál. Nekem megtetszett, rendeltem is 50 db-ot, ami kb. 2 hete jött meg, azóta igen jól szórakozok.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
Gondoltam rá, de a beszerzése még problémás. Nem találtam még megfelelő forrást. 2x annyiba kerül a szállítási költség mint a 20db ára. De tényleg jó cucc én is szemezek vele már egy ideje.
Az ebay-ről 15$-ért vettem 50 db-ot (52-t küldött), nem volt szállítási költség
Hello Köszönöm, de kaptam egy egyszerű megoldást ccsc-alatt volt a dolog így használható a következő függvény.
Idézet: „value = bit_test (var, bit)”
Na, látod ez az, amikor 2 topicba is beírsz és szakad szanaszét a témád...
Idézet: Néhány nappal később, mint külföldön. „Mit tudtok, mikor lesz forgalomban a 32MZ itthon?” "A ChipCAD webáruház együttműködik a microchipDIRECT webáruházzal. Mindaz, ami a ChipCAD raktárából hiányzik, de megtalálható a Microchip webáruházában, megrendelhető a ChipCAD webáruházból néhány napos szállítási határidővel, azonos árszinten, de a vásárlóink kedvezményeinek és fizetési módjainak a megtartásával." Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
Sajnos még a Microchip direct -en sincs PIC32MZ és dsPIC33EV kontroller...
És hallottál valami ígéretet? Az árlistákban már szerepel, áruk is van, érdekes...
Ezek azé' már nem hobby kategóriába esnek...
A VTLA de méginkább a TFBGA már ritkán áll meg két rétegnél ;-D
De a TQFP még mindig használható.
Ha lesz hozzá átalakító (és miért ne lenne), ráforrasztott chippel, akkor akár egy rétegen is lehet használni. Ilyesmire gondolok: Link A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
Biztosan megnézted, hogy milyen tokozásban és lábszámban lesznek kaphatóak?
Ezek tényleg jók, de egy 64lábú TQFP nem lehet probléma, de még a 100-sem. Sokat vasaltam már ilyet!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |