Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   5 / 138
(#) bazarghai hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Sziasztok!

A padláson keresgéltem csöveket, hátha találok varázsszemet, mert után szeretném építeni az itt leközölt kivezérlésjelzőt. Sajna ilyen cső nem volt.

De találtam egy nem használt Tungsram VCL11-es csövet.
Meg tudná mondani vki, h ez mire használható?

Esetleg csere EM 84 re?

(#) TechoRiska válasza bazarghai hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
hi. fogalmam sincs pontosan hogy miként használható a cső de ez egy trióda és egy tetróda egy tokozásban. ennyit tudok.
(#) praxis válasza bazarghai hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
(#) ownn hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Üdv!

Van itthon egy PV 200/1000 nevű egyenirányító csövem, és sehol sem találok hozzá adatlapot a neten. Tudnátok segíteni ebben az ügyben? Érdekelne hogy mennyit bír, és persze a bekötése is, mert fel szeretném használni! Előre is köszi!
(#) Sebi válasza ownn hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
A mellékelt ősi erősítő rajzán jól látható, hogy a bekötése azonos az AZ4-gyel.

BVK100W.GIF
    
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
A cikkemben minden bennvan: Bővebben: Link
üdv
(#) corleone hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Sziasztok!
Van pár darab elektroncsővem, és ezzel kapcsolatban lenne egy pár amatőr kérdésem. Ezek legalább 15 éve fiókba voltak, némelyikük doboza is megvan, nem gondolom hogy bontottak lennének. Ennek ellenére szinte mindegyik cső belső részén látok elszíneződést. Ez normális jelenség, vagy rosszak a csövek? Hogyan tudom megállapítani, hogy jók-e. Mit kell mérnem?
A következő típusokról van szó:
Tungsram pcl85, pcl86, py88, ebf80, ech84,ef183 (siemens is van), ebf30(?), ecc85.
Amúgy ezeket a típusokat mire használják (manapság használják egyáltalán)?

Előre is köszönöm.
(#) Müszi válasza corleone hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A pcl86-85-öt végfokba használják, max 3W.
py88= buszterdióda
ecc85= sztem kettőstrióda
ech=sztem keverőcső rádióba
Ha a fűtés nem szakadt akkor nagy valószinüség szerint a cső jó.
Ha fehér a cső teteje, akkor kiment a vákum, használhatatlan. ha ezüstszínű az elszineződés, akkor nincs semmi gond.

üdv
(#) corleone válasza Müszi hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Köszi a gyors választ!
Nah úgy látom hogy van minek utánaolvasnom.

Egyet találtam is, ami használhatatlan. Viszont a többi cső elszíneződése jellemzően feketés. Hogyan lehetne ezeket kimérni multiméterrel? Köszi..
(#) mp3maker válasza corleone hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Én ezt tudom ajánlani :Bővebben: Link
Itt megvan "minden"
(#) corleone válasza mp3maker hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
ez jól jön, köszi
(#) Mate78 válasza corleone hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
PCL 86-ból egyszerű 4W-os erősítő építhető,nézz szét ebben a topikban,van fent kapcsolásirajz is.
ECC85 egy kettőstrióda,használható például fázisfordítóként ellenütemű erősítőben.


üdv.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Helló mindenkinek!
Most találtam két csövet. Az egyik ECH81 a másik EBF80. Mit lehetne ezekből csinálni. Bármi érdekel.
(#) TechoRiska hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Hello mindenki! érdekelne hogy egy ECC83 vagy ECC85ből miként tudok billenőkört építeni (astabil multivibrátort)? találtam neten nagynehezen kapcsolást de valamiért nem működik. ha valaki tudna kapcsolást adni, az nagyon lekötelezne vele! kösz előre is
(#) witti hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Hello! Kissé talán furcsa kérdéssel állok elő. Vannak rég nem használatos illetve rossz elektroncsöveim. És szeretném őket díszként felhasználni, úgy hogy LED-ekkel alúlról megvilágítom őket! Jó lenne ez, ha az összes közepében nem lenne az a sok fém ami nem engedi megvilágítani az egész üvegfelületet csak az alsó részt. Milyen módon vághatnám le a legalsó részt, hogy a cső ne törjön el, vagy fúrógéppel meg fúrni középen a lábak között ( bár az asszem ez utóbbi nem sokat segítene!) A fémeket szeretném csövek belsejéből eltávolítani! Előfordulhat-e valami csettenés-puffanás vagy akármi a benne lévő esetleges vákum vagy gáz miatt? (mert nem értek hozzájuk...)
(#) zsoltee0001 válasza witti hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
hali
én ugyan nem vagyok a csöves dolgok elkötelezett híve, viszont vannak egy páran akik akik azok. azt tudom neked tanácsolni, hogy a jókat próbáld meg értelmes célokra használni, vagy add el, a rosszakat meg lehet próbálni szétszedni, de én csak védőszemüvegbe és kesztyűbe merném.
üdv
(#) Sebi válasza witti hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Attól függ milyen típusú a cső: színüveg, vagy van neki felragasztott feje (bakelit). Attól nem kell félni hogy nagyot pukkan - ahhoz a mérete elég kicsi - de mindenképp nagy ügyesség kell ahhoz, hogy egyben maradjon a felső rész. Ha a vákuum megszűnik, a felül látható fényes belső bevonat (getter) hófehér lesz és elkezd leperegni. Én sajnálnám a jókat - hacsak nem használhatatlan funkciójú TV-cső - ilyen módon leölni.
Meg lehet próbálni ampullareszelővel (vagy gyémántos tűreszelővel) a kívánt részen körbe karcolni, utána jól felmelegíteni, majd az eldobandó részét hideg vízbe mártani. (Ezt valamikor sörösüvegből pohár készítésére ajánlották) Véleményem szerint előtte a vákuumtól meg kell szabadítani - valamelyik láb óvatos hajlításával forgatásával.
(#) witti válasza Sebi hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Igen valami ilyen megoldásra gondoltam! De ha valakinek van más ötlete a lemetszéssel kapcsolatban, akkor halljuk!
Amúgy ezek régi TV csövek. Ahogy utána néztem nem lehet őket másra használni (legalábbis csöves gitárerősítőhöz nem...) Egyedül a PCL típusok talán esélyesek valamire, azokat hagyom is. Akkor ami már belül átalakult fehérré azokkal fogom csinálni. Csak pár darabra gondoltam úgyis.
(#) witti válasza Sebi hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Kissé átgondoltam!
Igazából arra jutott, hogy ha mégis sikerül leválasztani a csövet az aljától (amire nem sok esélyt látok elméletben) akkor is az a vékony üvegfal nem marad stabil és bármilyen kisebb ütődésre szétrepedhet.
Szóval inkább kifúrnám a csövet az alján a lábak között 5-6mm-es fúróval és belepiszkálnék valami fémpálcával, hogy kissé átrendezzem a belét.
A kérdés az lenne, hogy milyen fúróval lenne érdemes? Van itthon fém, beton, meg fa fúró.
(#) uli hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
sziasztok
Lehet valami olyan kapcsolást csinálni el. csővel, amit rákötünk a szg-re, mondjuk a com vagy a soros portra és arról vezérelünk egy csövet
valami látványos dologra godoltam, de mégis egyszerűre és olcsóra. Vagy ha nemis szg-ről, akkor nyomógombokkal vagy valamivel. lehetőleg pic nélkül akinek van ilyen ötlete irjon
(#) 0123456789 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
hello van vagy 5-4 tv-és elektrocsövem mit tudok vele kezdeni
az is elég ha világít csak nem [akarom kukába küldeni őket]
(#) 0123456789 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
vagy hány voltal működik
(#) brato válasza 0123456789 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Emlékezetem szerint a legtöbb 6,3 V-tal üzemel.
(#) 0123456789 válasza brato hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
hello és kevés alkatrésszel mit lehet kezdeni vele
(#) 0123456789 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
7805 el működik [és van 7805 és 7812 is ]
(#) proli007 válasza 0123456789 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
A fűtőfeszültség a cső típusától függ.
Az "E" sorozatnak 6,3V a fűtése és párhuzamos fűtést használtak.
A TV-kben általában soros fűtést használtak, "P" sorozatnak 300mA. A fűtőfeszültsége, pedig a fűtő(anód)teljesítményigényétől függött.
Pontosan akarod, meg kell nézni a egy katalógusban.
pld:
ECL86 6,3V/0,7A
PCL86 14,5V/0,3A

üdv! proli007
(#) 0123456789 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
és melyik ágra kell kötni a + - ot
(#) proli007 válasza 0123456789 hozzászólására (») Dec 30, 2007 / 4
 
Teljesen mindegy, tekintve, hogy a csövek fűtése általában váltófeszültség. De ha nem használod, csak "fűtöd" akkor az egyen is jó, de felesleges.
Gondolom, a lámpáknál sem szoktál nyálazni, melyik a plusz. Ez pont olyan, mint egy alulfűtött izzó. (kb. 880fok, megypiros)

üdv! proli007
(#) 0123456789 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
és akkor a 7805 re akkor nagy hűtő kell rá és akkor csak világít 5-v ról mert az is elég ha világít :yes:
(#) 0123456789 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
[bocs a rossz fogalmazásért]
Következő: »»   5 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem