Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   134 / 221
(#) djkoko hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Előfordulhat esetleg, hogy ez a kapcsolás működik. Egyenlőre csak hőt termel és drasztikusan leesik a feszültség. A végtranyók BD249-ek.
Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia! Eddig kettő készítettem belőle, mindkettő pöcc-röff indult. Nézegetem a fotóidat, hátha sikerül valamit kiszúrni.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 1 /
 
Na jó, de az ötlet is a tied! Zárlatot, forrasztási hibát nem találtam, a végtranyók elszigetelve a hűtőbordától
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nem titkoltam el semmit
A 2k timmert tekerd maximális ellenállásra. Mérj áramfelvételt és kimeneti egyenfeszültséget. Milyen típusú tranzisztorok vannak benne? A végeket látom BD243C.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
BC 212, és BC301
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Azok teljesen megfelelnek. Végezd el a méréseket!
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Sajnos mobillal nem tudok jó makrót készíteni.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
zseblámpával átvilágítva sem látszik semmi zárlat

DSC_0220.jpg
    
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nos, működik, a próba hangszórók voltak nagyok hozzá. Ami még gond, vagy nem normális jelenség, hogy a füles hangszórói nagyon melegszenek. 16v táp, féltápfeszt lehet állítani, jelenleg pontosan 8v.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Kicsatoló kondi nélkül használod?
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Gratulálhatok magamnak, mert igen.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ez volt a hiba oka, szerencséd van, hogy nem ment tönkre minden.
(#) Orbán József válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Az "A" osztályú 10W már nem annyira kicsinyíthető a bordáival, természetes hűtéssel, így én ezt a bevált, bazi nagy panelt művelem, 7x12 cm, mondjuk a TO-3-as tokkal vonózott tranyókat használom kizárólag, az is rajta és a kicsatoló 2 kondi is.
Viszont monoblokkosan is épülhet, ha valaki úgy szeretné. Pl. én.

P1150817.JPG
    
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Semmi nem ment tönkre, utána már tökéletesen működött. Egy hibrid csöves helyett építettem, és elégedett vagyok a hangjával. Köszönöm!
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Márc 6, 2014 / 1
 
Szerencséd van, ha nem írod a fejhallgató melegedését, akkor már elégett volna a tekercse...
(#) djkoko hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Összeállt a JLH fejhallgatóra, be lett dobozolva, a hangja ebben az esetben is gyönyörű, különösen flac file-oket hallgatva. Egy apró gondom van vele csak, hogy a bal (a képen is) enyhén búg. A kicsatolásnál 2200 mikrós kondik vannak, ez nem tudom, hogy sok vagy kevés.
(#) CIROKL válasza djkoko hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Forgasd el a trafot 90 fokkal .
(#) frrrrr válasza djkoko hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
A trafón megtalálható a köv. jel?:
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) djhans hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok megépíteném Sipos könyvben lévő 10W-os JLH erősítőt az alábbi nyákkal. A kimenő kondi a koppanásgátló panelen lesz. Szerintetek ezt a változatot érdemes megépíteni vagy nem nyerő ez a változat? A féltápot és a nyugalmi áramot nem lehet állítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) keszeg01 válasza djhans hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Jó estét.
Egyszerűen: igen érdemes megépíteni.
Olvas vissza és megtalálod melyik ellenálást kell potira cserélni és kész.
Én a nyugalmit állító potit végleges beállítás után fix ellenálásra cseréltem .
(#) Orbán József válasza djhans hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia!
Ez ugyanaz, de potikkal, ami kelleni fog. Nekem ez van, tökéletes.
By Hapro.
Bővebben: Link
(#) keszeg01 válasza djhans hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
És most vettem észre az r1 rossz értékű az csak 100k rosszul van a könyvben.
(#) djkoko válasza frrrrr hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Nincs rajta ilyen jel, de megoldódott, a tápegységet kellett módosítani.
(#) frrrrr válasza djkoko hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
A fenti jel nem a búgást hivatott megszüntetni. Ha a trafód prim/szek. közti szigetelése megfelő, azaz a képen látható jelzésben megvan a legfontosabb jel, a vízszintes vonal, akkor
az erősítőd(trafója) nem életveszélyes. A vízszintes vonal azt jelenti, hogy a trafó meghibásodása esetén sem kerülhet 230 V a szek.-re. A hozzászólásom csak érintésvédelmi szempontból volt érdekes. Érintésvédelmi szempontból vannak ott (legalábbis a képek alapján úgy vélem) még más problémák is, de ezek a dolgokat a HE-n máshol tárgyalják. Csak a figyelmet szerettem volna felhívni arra, hogy aki 230V-ot "szerel", az az érintésvédelmi minimumra is figyeljen. Jelszó: senkit se érjen balestet.
(#) djhans válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Köszönöm. Megépítettem a saját nyákomat. Működik rendesen. 27V a tápfesz. 1,3A a nyugalmi áram, 13V a "féltápfesz". Természeteesen vártam vele hogy beálljon a hőegyensúly. Ezek nem olyan nagy eltérések, marad a fix ellenállás.
(#) djkoko válasza frrrrr hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Köszönöm! Azóta szigeteltem azt is. Egy problémám mindig maradt a kicsatolással. Az elkó pozitívja a rajz szerint a tranzisztorok fele áll, a negatív a hangszóró felé. Ha így kötöm akkor torzít, de csak az egyik oldal, megfordítva a kondikat normálisan szól, viszont púposodnak. Előtte van 10nf ker, és 10ohm ellenállás sorban, valamint 1k előterhelő ellenállás is mögötte.

kicsat.jpg
    
(#) Orbán József válasza djhans hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Nekem elég sokat kellet tekergetnem a potikat, hogy minden klappoljon, sőt az egyik előtét ellenállást is jól meg kellett változtatnom, hogy a potival dolgozni lehessen.
(#) Gery78 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Ha a kicsatoló kondi felpúposodott, akkor annak kampó, azt ki kellene cserélned újra. A tranyók felé nézzen a kicsatoló kondi pozitív pólusa, és tedd rá az előterhelő ellenállást is, mert akkor egy kicsit pukkanni (koppanni) fog a hangszóró, ha bekapcsolt állapotban rádugod. Nem megy tönkre, de elég zavaró az a hang. Azért van, mert a kondit feltölti a kimeneti DC és a hangszóró hirtelen leföldeli ami okozza ezt a kis pukkanást. A kondi meg nem lehet fordítva, mert akkor ellentéte polaritással kötöd rá. A kimeneten a tranyóknál van +8V a másik oldalon meg test. Ezért néz a tranyók felé a pozitívja a kondinak.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2014
(#) csezo2 válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
A BD 139-es meghajtótranzisztor mennyire melegszik?Elég neki egy pici,pár lamellás borda ?
Nagy reményeket fűzök hozzá,mert Rod Elliott szerint kvázi 1000-szeres pufferkondi-hatás érhető el vele.
(#) csezo2 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Elektrolit kondit fordítva bekötni tilos,hacsak nem bipolárist akarsz utánozni,ami két szembefordított elektrolit.Ha fordítva kötöd be ,3 V potenciálkülönbségnél akár fel is robbanhat !
Következő: »»   134 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem