Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   104 / 614
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Én is erre gondoltam; megvan a véleményem az ilyenekről.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Frankye hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Artisjus... a vendéglátósok réme. Ha máshogy nem, hát inkasszóval hajtják be a lóvét...
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A témához kapcsolódva - ha már érdekességek. Eleve "érdekes" számomra, hogy a pendrive-ra és a CD, DVD adathordozókra is rátették a kezüket - mondván: úgyis lesz rajtuk illegális tartalom. Ez akkor háborított fel igazán, amikor a TV stúdiók számára mentességet kértünk - hiszen 100%-ban a saját anyagaikat archiválják DVD-re. Nem kaptuk meg.
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A karácsonyi telefonlefoglalós bulijuk sem volt semmi, mikor bementek a NAV-osok az üzletekbe, és lefoglalták a telefonokat, mert nem fizették meg a bennük lévő memóriák után az articsókát.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Egy olyan érdekes egyesület, ami a NAV-ot használja behajtásra.
(#) granpa válasza szamóca hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Van még jó néhány ilyen szemét gittegylet; azért, érdekes, hogy ezek nálunk virágoznak. Ezek a saját lelki nyomorukat azon élik ki, hogy lehet mással kitolni.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ehhez szintén volna hozzátenni valóm. Gondoltam örömöt szerzek a lányomnak - letöltöm PÉNZÉRT a kedvenc zeneszámát, hogy na gagyi, alacsony bitrátájú mp3-ra táncoljanak, hanem megadhassák a módját. Ki is fizettem a zeneszámot. De miért is fizettem????? Ugyanis kizárólag a saját telefonomról a google playről lehet lejátszani. Azaz - amit szerettem volna - nem teljesült. A pénzt természetesen nem kaphatom vissza. Régen ezt úgy hívták: szélhámosság. Ezek után ha nálam valaki jogdíjakért kopogtat - elzavarom ahogy illik. Amíg bementem a boltba és megvettem a CD-t nem volt ilyen gondom.
(#) sastas01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ennek utána kell nézni. Mármint a felhasználási feltételekben, hogy miért fizetsz. Az aplenél például teljes licenszet fizetsz. Az más kérdés, hogy nem olyan egyszerű kiapplikálni windows alá a zenét...
(#) Sly hozzászólása Márc 5, 2014 / 1
 
Valaki nagyon ráérhetett...Óra
(#) granpa válasza Sly hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ismétlés a tudás anyja!
(#) _BiG_ hozzászólása Márc 6, 2014 / 1
 
(#) kérdező hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Hibrid Integrált Áramkörök c. elég régi könyvet. Érdekes dolog, az biztos. Kérdés, hogy ma is alkalmaznak szigetelő alapú hibrid IC-ket?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!
Nem kell messzire menni, hogy találj ilyeneket: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Már eleve volt egy vékony vezeték a két tafó között és azért helyezte olyan óvatosan egyszerre az asztalra a két trafót a kísérletező.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Értem. Milyen alapú IC-k a leggyakoribbak?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Alumínium-oxid kerámia. Jó a szigetelőképessége és a hővezetőképessége sem rossz.
(#) _BiG_ válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szerinted akkor minek kötötte össze a trafóvasakat a fekete vezetékkel? Ezeknél a MOT-oknál a szekunder egyik kivezetése a vasmagra van kötve. Ha az általad említett huzal ott lenne az asztalon, akkor csak egy plusz összekötés lenne a vasak között, de a másik szekunder tekercsvégeket ez még nem köti össze.
Van pár MOT-om, ha hazamegyek, kipróbálom
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Érdekes, hogy az integrált áramkörök már elég korán megjelentek, viszont az SMD alkatrészek csak kb. 25 éve terjedtek el igazán, pedig az IC-k gyártása sokkal bonyolultabb, miniatürizáltabb technológiát igényel.
A 78XX, és a 317, stb. IC-k monolit, vagy hibrid IC-k?
(#) Collector válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Létezik 5 század mm vastag huzal is, és gyanítom hogy szándékosan van ilyen rosszul megvilágítva a hely.
(#) kadarist válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nem az asztalon van az összekötés, hanem a tekercsek kivezetései között, ott, ahová azt a pálcát is felteszi. Mint írtam is, nagyon óvatosan tette le a trafókat az asztalra, hogy nehogy leszakadjon az előzőleg installált hajszálvékony drót.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A "kis" méretű IC-k monolit technológiájúak, úgy mint a 78xx és társai. Az SMD már a 70-es években el volt terjedve, más kérdés az, hogy akkortájt a kommersz termékekben nem gyakran lehetett velük találkozni.
A hibrid technológia alkategóriái a vékonyréteg (thin film) és a vastagréteg (thick film) eljárások. A vastagrétegnél használnak egyszerű SMD alkatrészeket jól összesűrítve, gyakran kerámia hordozóra felépítve.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) gkari válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A vastagréteg IC-t már a 70-es években pl. a HIKI is készítette - főleg katonai célra. Az alapkerámiát a KŐPORC gyártotta, az anyag "elizolit" néven volt MO.- on ismert.
(#) kadarist válasza gkari hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Igen, ezeket én is tudom
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Értem.
Tehát inkább egy apró "SMD modulocska", ami tokozásban van.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Igen. Az utángyártott STK-modulok éppen ilyenek. Egy szép példa a vegyes megoldásra: Bővebben: Link vékonyréteg ellenállások (fekete vonalak), SMD kondenzátorok és tokozatlan tranzisztorok, diódák.
Különféle hibridek fényképei.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) csapeter válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Üdv.
Valahogy így néz ki bellülről. Ez egy 40W-os "modul" a '80-as évekből.
STK077.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Köszi a linkeket.
Valahogy nálam ez a szerelési technika kimaradt. Végül is egy mai tv-tuner is elmegy hibrid IC-nek, legalábbis hívhatjuk elvileg annak. Minden esetre a következő projektem egy ilyesmi cucc lesz, mondjuk PCM 2902 IC-vel megépített, majd műgyantával kiöntött hangkártyával.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ha az egyik link nem működne: Vékonyréteg ellenállások és egyebek.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) Csongi_ hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma biciklizni voltam, es elmentem oda, ahol a telen mujegpalya mukodott. Csinaltam par kepet, mint erdekesseg, mert meg nem lattam ilyent, csak elmeletbe felteteleztem hogy nezhet ki a rendszer.
Gondoltam felteszem ide is, aki nem latott hasonlot.
Az elso kepen a jeg alat levo csorendszer lathato, a masodikon a csovek osszekotese es visszavezetese, az utolson pedig a huto berendezestol jonnek es mennek a csovek, rajukkotve a vekonyabb csoveket.
(#) zenetom hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Ebay-en 10 millióba kerül az előző verziója: Bővebben: Link.
Elfogadnék egyet.
Következő: »»   104 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem