Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 33
(#) melorin válasza fecameca hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Találtam új kapcsolót bele, de 15.000Ft.ba kerül :O Na itt kell elgondolkozni, hogy megéri-e venni egyet plusz egy hegyet, vagy másik páka után nézni.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
(#) fecameca válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Vagy thermoelem, és tirisztor, vagy triak vezérlésre átalakítani. De lehet, hogy érdemes a nem teljesen megégett érintkezőket valami ilyesmivel tehermentesíteni. Én évekig használtam például olyat, hogy a hőérzékelője egy fém tokos tranzisztor C-E átmenete volt, de csak az ólmozott forrasztóónhoz jó egy SI tranzisztor elájulási hőmérséklete, az ólommentes ónforraszhoz másmilyen érzékelő elem kell bele.
(#) acrux válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Kicsit rendbehozva az érintekezőjét és triakosra átalakítani.. Úgy még sokáig elmehet, pár mA-t kapcsolgat csak.
Bővebben: Link
egy BT138 megteszi neki
az egész átalakítás 500Ft-ba se kerül..
Bővebben: Link
az enyém is ezzel megy, el is adtam a vatta új tartalék kapcsolomat, mert soha nem lesz már így szükség rá ( én is hirdettem itt az oldalon, nem kellett sokáig)
(#) melorin válasza acrux hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Az utolsó linked nem mutat semmit (0 találat).
Triákot lehet bontani valamiből? Van nekem itthon mindenféle pc táp, TV SMPS, stb.
És mit értesz az alatt, hogy rendbe hozni az érintkezőjét?
(#) acrux válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nálam mutat, nem tudom mi az oka hogy Neked nem
Egyébként egy webáruház linkje volt a BT 138 triakra keresve, azt mutatta hogy 146 Ft bruttó az ára...
(ez volt: retelektronik.hu Bővebben: Link )
termék keresőbe beírva BT138.
De bármely üzletben megtalálható szerintem, én itt vettem mert van boltja a városban.
szerintem ezt érdemes megcsinalni, ha nem beteg, ha nem, az érintkező, mert ezek után szinte örökélet
(#) fecameca válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Tirisztor is jó, csak azt egy Graetz egyenirányító híd + és -a közé kell tenni, úgy viszont már nem biztos, hogy a nyélben elfér, csak a trafóban (+ 2 vezeték kell ekkor). Én anno BRG rádiók tápjáből bontott, 15 A tirisztort használtam. Az érintkezőt valamivel megtisztogatod, arrra gondolt a kolléga. Csak nagyon ne változzanak meg a rugó erők, mert akkor hamarább, vagy később kapcsol, mint kellene.
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Idézet:
„A tirisztor önmagának egyenirányít, így közel a fele teljesítményt kapná a páka,”
Az amit írsz, a Graetz nélkül betett 1 darab tirisztorra igaz. A Graetz egyenirányítón keresztül megkapja mind a 2 fél periódust. Amikor még nem volt elegendő olcsó triac a piacon így használták őket teljes hullámú üzemmódban. Antiparalel kötött kettő tirisztort hogyan vezérelsz egyetlen egy darab kapcsoló érintkezővel?
(#) acrux válasza fecameca hozzászólására (») Dec 21, 2013 / 1
 
Igy néz ki egy tirakos megoldás
Bővebben: Link
ez nem az enyém csak ezt a kpet találtam hirtelen a neten róla.
De kb az sajatom is hasonló, csak nem fotoztam le amikor csináltam
ez tuti elfér ellenállással együtt is
(#) fecameca válasza acrux hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
146 Ft- ért már megéri. 30 évvel ezelőtt nem vagyok benne biztos, hogy léteztek ilyenek.
(#) melorin válasza fecameca hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
És elmagyaráznátok, hogy mit csinál a triak, ha a kapcsoló úgyis kapcsolgat továbbra is?
(#) acrux válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Kapcsolgat, igen. Csak nem mindegy hogy 2000mA-t vagy 20 mA-t
A kapcsoló csak a triacot kapcsolgatja, a fűtőbetét áramkörét már a triac kapcsolgatja és az nem ég be
(#) fecameca válasza melorin hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
A kapcsoló ezután már csak a triak gyújtó elektródájára ad feszültséget a 2,2 kiloohmon keresztül. A 2 Amper ki- be kapcsolása ezután a triak anódja és katódja közt valósul meg.
(#) melorin válasza acrux hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Jól hangzik! Már csak bontani kéne valamiből, mert egy 150Ft-os alkatrészért nem fizetnék 2000Ft postaköltséget.
(#) fecameca válasza acrux hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Lehet, hogy akkor beleteszem én is. Idáig csak attól féltem, hogy hűtőbordára kell tenni, csak úgy meg nem fér el benne. Ha megint a trafóba építem, az +2 vezeték meg csatlakozó.
(#) szines hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Az a problémám hogy a T3001-es drágaságom megadta magát.
Potikat mértem,pupos elkót cseréltem,de semmi.
Nincs valakinek valami rajza erről a tipusról?A panel is elég viseltes,nehéz követni a vezetékezést
főleg az IC alatt.
Esetleg valami külső állomáshoz növeszteném.Szobahőmérsékleten kb. 40ohm a PTC.
(#) helektro válasza szines hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ezt a pákatípust nem ismerem, így nem tudom milyen PTC van benne, de az LR21, a WP80, WSP80 esetén szobahőmérsékleten a PTC ellenállása 20 ohm körül van. 40 ohm 200 fok környékén van ha jól emlékszem.
(#) szines válasza helektro hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
K.h.-s a PTC. Ennek annyi...
(#) Johnny0004 válasza szines hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Üdv! A fűtőbetétbe belemegy az LR-21 hőérzékelője.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) szines válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szerinted ketté lehet azt műteni? Nekem csak a képen látható darab kellene.
A másik képen mi lehet az a dolog az ic tetején? K.b. 10 ohmnak mérem,esetleg valami precíziós ellenállás?
A triac is kakukk. Kicseréltem BT137-esre,ha a ptc helyett beteszek egy 18 ohmos ellenállást már fűt a fűtőkéje.
(#) Johnny0004 válasza szines hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Ja ez ilyen (a nyélbe a vezérlés), én azért írtam azt, mert van itthon egy T3001-es fűtőbetétem (legalábbis az van ráírva), és abba bele lehet dugni az LR-21 termisztorát (persze akkor kell gondolom új külső vezérlés).
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) Johnny0004 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Üdv! Ime a megpusztult WSP-80 szétvágva, középen a termisztor, az a darad drót meg a fűtőszál, és ez kerül olyan sokba?

DSCI1210.jpg
    
(#) vzoole válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem az alapanyag a drága, hanem a mérnökök fizetését és a gyártósor felszerszámozását is ebből finanszírozzák.
(#) ZorK_D hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Nincs véletlenül valakinek fotója a Weller WSP 80-as állomás belsejéről? Illetőleg ha a szervizkönyve megvan valakinek akkor az is megfelel. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) fecameca válasza acrux hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Azért csak úgy, minden hűtés nélkül a pákanyélbe triakot, kipróbáltam. Eléggé melegíti a nyelet, én inkább nem teszek a nyélbe triakot. Majd, ha nem lesz jó a kapcsolója, csak akkor, de külön dobozba, és hűtőbordán, ahogyan már alakítottam régebben tirisztorosra is. Akkor sajnos 4 erű kábel is kell majd neki.
(#) ZorK_D hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok! Kaphatnék egy kis segítséget tőletek? Keresek WSD 151-es típushoz kapcsolási rajzot de nem nagyon találok a neten. Igazság szerint azt szeretném kideríteni, hogy a 9V-os szekunder váltót pontosan mihez használja az állomás.
(#) vzoole válasza ZorK_D hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szerintem a vezérlő elektronika tápjának.
(#) ZorK_D válasza vzoole hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Erre gondoltam én is, viszont az a probléma, hogy nincs hozzá gyári trafóm. Sima 230/24 V-os van mindössze.
(#) richt3r hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Üdv!
Nem rég vettem egy 24VAC Weller pákát trafóval, és a szekunder oldalra szeretnék kötni egy működésjelző (zöld) LED-et! Mire kell odafigyelnem?
(#) elektro777 válasza richt3r hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!
Egyrészt az egyenfeszültség szolgáltatására, ezt teheted diódahíddal, de elég egy sima egyenirányító dióda is pl 1N4007 ez a szinuszos feszültség félhullámait egyenirányítja, neked ez is elég kell még egy pufferkondi, meg egy előtét ellenállás a lednek.
Bekötöd így a diódát és a pufferkondit, majd a kimenetre a ledet és az előtét ellenállást sorba, a ledet polaritás helyesen. Előtét ellenállás értéke az ohm törvény alapján 15mA-es led árammal számolva [(24*gyök2)-0,7-2]/0,015=2069 ohm azaz gy 2K ohm-os ellenállás megfelelő neki, és 0,5W legalább legyen.
A Pufferkondi mivel kicsi terhelésed van egy 220 µF es megfelelő vagy ennél nagyobb is lehet lényeg hogy legalább 33V ot elviseljen szal egy 35V-os Elkó.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) richt3r válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Hú nagyon szépen köszönöm!
Következő: »»   18 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem