Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1173 / 1679
(#) Rumcájsz válasza Fery hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Nagyon szép, profi áramkör!
Biztos jó hasznát veszed, de tapasztalatom, hogy mindig "lemarad valami más" fontos periféria, amit aztán oda kell ideiglenesen "drótozni". Kezdésnek jó!
(#) Fery válasza Rumcájsz hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Köszi. De nem kell drótozni. A jobb alsó sarokban, van egy 16 és egy 32 bit széles dokkoló, oda rádugom az utólagos kiegészítőket...
Mint az a képen is látszik....Az RTC is meg a 8-as kijelző is külön panelen van...
Kezdésnek az előző készült, ezt már használom pár hónapja, nagyon jó tapasztalatokkal....

Fery
(#) silent15 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Le a kalappal, nagyon baró lett! Ez jó ötlet, hogy a porton még pluszba is ki lettek vezetve, ötletes, hogy ki-be tudod kapcsolni a visszajelző ledeket, én is úgyanígy csináltam , leszámítva, hogy 1-1 kapcsoló van portonként, ahol az egész port ledsorát lehet ki-illetve be kapcsolni.
Mégegyszer; nagyon szép!
(#) Fery válasza Fery hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Ez volt a kezdet.....2008-ban.

Egyébként az új panel is elég sok perifériát tartalmaz....
A DS 18xx összes verziója, analóg ki és be, HTC páraszenzor, infra, RF dokkoló, Referencia fesz, I-button, One-wire, I2C, karakteres és grafikus kijelző is feltehető, hétszegmenses kijelző, külön LED sor, nyomógom sor, rádugható felhúzóval, stb....
Tartalmazza a negatív tápot is a kijelzőkhöz.
5 voltos táp, 3,3 voltos táp....ICSP, stb....

A dokkoló meg végteleníti a lehetőségeket....

Fery
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) Fery válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Köszi.
Egyébként alul SMD tranzisztorok kapcsolják a LED-eket, hogy ne a PIC lába legyen terhelve...

Fery
(#) Fery válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
És még valami....A soros portot, RS 232-őt, szándékosan hagytam le róla, hal ki mint a Dínók.....
Van helyette USB....
Nem láttam értelmét a soros portnak, de ha muszáj egy kiegészítő panelen a dokkolóra azt is fel lehet tenni...

Fery
(#) tomi52 hozzászólása Ápr 29, 2014 / 1
 
Ugyan arra a célra csak nem olyan szépen, egyszerűbben, döglött bogár stílusban - ahogy nem olyan rég olvastam itt. Az ötlet nem saját, innen lestem el. Kétféle PIC rakható bele, illetve EEPROM és RAM. Lényegében minden port hozzáférhető, kis kiegészítő panelekkel bármi csatlakoztatható hozzá.
(#) bapeti válasza tomi52 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Király! Hasonló van nekem is!
(#) kameleon2 válasza tomi52 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A legjobb és leghasznosabb fejlesztőpanelek !
(#) trickentrack hozzászólása Ápr 29, 2014 / 2
 
Sikerült elkészítenem az első nyomtatott áramkörömet ami egy egy ledes villogó!
(#) vicsys válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 29, 2014 / 2
 
Jó lesz az! A következőnél majd közelebb tervezed egymáshoz az alkatrészeket és használsz egy kis denszeszben oldott gyantát, hogy szépen befussa az ón a fóliát.
Ha van kedved géppel tervezni, nézd meg ezt a kis videot: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) lukacsp válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Nagyszerű fejlesztőpanel! Gratulálok hozzá! (Ilyenhez hasonlót boltban horror áron mérnek.)

Idézet:
„hal ki mint a Dínók.....”

Ez csak a kommersz termékekre érvényes. Tavalyi évben a munkahelyemen volt szerencsém venni néhány profi méréstechnikai berendezést, mindegyiken volt RS232. Igaz, volt rajtuk usb, vagy ethernet is.
(#) nedudgi válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Tévedésben vagy, az RS232 létének jogosultságát még megkérdőjelezni sem lehet. Kismillió alkalmazás, felhasználás van, amit értelmetlen USB-re cserélni, mert a szükséges erőforrások csak egy sokkal drágább, nagyobb kontrollerben férnek el. Egy Bluetooth, vagy más vezeték nélküli modul - szinte csak soros interfésszel létezik. Nagyobb távolságú vezetékes adatátvitel szintén igényel RS232, RS422 vagy egyéb átvitelt.
(#) eyess válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Tulajdonképpen igazatok van mindkettőtöknek .Mert ha a ma irányzatát nézzük , akkor már lassan az USB csatoló felület is el fog tűnni .Helyette a már most is létező Wifi, DLNA , vezeték nélküli megoldások veszik át az uralmat.
De viszont az is valóban igaz , hogy nem szabad teljesen elhagyni a régebbi port kialakításokat sem .Mivel a lefelé kompatibilitást úgy gondolom meg kell tartani , hogy még a ma is használatos olyan készülékek elérhetőek legyenek vele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) DecebaL válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
A tápegység rész a szabályozással érdekelne ha nem titkos megosztanád?
Nekem tetszik, az a lényeg hogy tegye a dolgát.
(#) dk1 hozzászólása Ápr 30, 2014 / 9
 
Sziasztok,

ismét egy "Luca széke" projektem végkifejletét szeretném megmutatni.
Egy SE OTL kis csöves fejhallgató erősítő van Waarde nyomán, az elektroncso pont hu-n is fent van. 6n13sz és 6n1p(-ev) kombó.
Rengeteget kísérleteztem vele, dupláztam a csöveket, munkapontot tologattam, de valahogy mindig visszatértem az eredetihez közeli beállításokra. Egyszerűen így tetszik a hangja. Másik komolyabb fülessel még nem próbáltam, de az AE2-mel nagyon szeretik egymást, mindannyiszor a hideg ráz, mikor hallgatom. Egy AKG K501-et ezért rápróbálnék egyszer... Igazi mindenevő; jazz, swing, blues, komoly, vagy elektro, hihetetlen alja van és az egész hangkép nyugtatóan lágy, nem tolakszik, abszolút nem fárasztó.
A kapcsolást csak ajánlani tudom, halál egyszerű és biztos a siker. Az enyém szinte szemétből épült, igazi "fiókszökevény". A "szinte" a dobozolásnak és a trafónak szólt. Előbbi egy neves lakberendezési áruház kínálatából jött , utóbbit magam tekertem (soha többé toroidot házilag!!!).
Eredetileg a trafó a kis kagyló forma alá került volna, de a sokadik próbálkozás után sem tetszett, így az kapott lábakat, a trafó pedig megkapja a saját dobozát (mint egy laptop táp, ez még nem készült el).
Én a minimál stílus nagy híve vagyok, nálam a kevesebb mindig több. Nincs benne pot (az előfokomhoz csináltam, abban van relés osztó), nincs bekapcsoló; a jack bedugása indítja az erősítőt és egy időzít, ami a melegedés után rákapcsolja a fülest a kimenetre.
Általában szemben úszom az árral, azaz először tervezem és készítem el a dobozolást és utána tervezem bele az áramkört. Én csak így tudom garantálni magamnak a kompromisszummentes külsőt.
Köszönöm, hogy megnézed

üdv,
Dezső
(#) MrBrown válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Talán a legszebb csöves "cucc" itt a HE-n számomra!
(#) nik válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Szia!

Ez bizony nagyon szép lett! A dobozolás, a beletervezett panel, a képek, amit csináltál már művészi beállítások. Nézve őket bizony összefutott a nyál a számban, nem kicsit. Azthiszem belekezdek egy ilyen építgetésébe jómagam is a közeljövőben. Nemtudom próbáltad-e alacsony impedanciás fülessel, ill. azzal hallgatod-e (32Ω), azokat is jól meghajtja?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) dudassandor1 válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Na ezt a Luca széket megérte kifaragni! Kívül belül makulátlan lett az eszköz. Gratulálok a munkádhoz!
(#) dk1 válasza nik hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen

Igen, próbáltam alacsony impedanciás fülesekkel is, 16Ohmos Sennheiserrel már majdnem kevés volt. A BOSE-om 32Ohm, erre már kielégítő, bár nem árt a nagy bemenő jel, mert a feszültségerősítése is szerény (8-10x). Az előfokom is csöves (ő az), hozzá remekül illeszkedik

üdv,
dezső
(#) vicsys válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 1 / 1
 
Jó nézegetni az építményeidet, igazán szépek!
(#) dk1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen Igyekszem
Az elektronika gyönyörű hobbi. Megtisztelem azzal, hogy a saját magamtól elvárható maximumot beleteszem a munkáimba

Apropó, hányszor gondoltam ugyanezt, csak fordítva
(#) vicsys válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ne hülyéskedj! Én lassan csókolomot köszönhetek!
(#) Fery válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia. Nem kérdőjeleztem, meg, csak megjegyeztem, hogy hal ki mint a dínók.

De mivel elláttam a panelt dokkolóval, bármikor hozzá lehet csatlakoztatni, egy öcsilapot, amin lehet egy MAX 3232-es vagy bármi. Mivel sokkal ritkábban használjuk manapság, ezt az utat választottam. A panelen inkább a sűrűbben használt perifériákat részesítettem előnyben.

Egyébként ennek van egy másik változata, kicsit újabb, amin már ott a CAN busz és az RS 485...
(#) Fery válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ez tényleg gyönyörű. És rettentő frappáns a "doboz" választás.
Korrekt...Gratulálok.

Fery
(#) sooty válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Egy ilyen szép fülhallgató erősítőhöz a lakást is ki kéne cserélnem...
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 30, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Elkészültem az első SMD panelommal. 144db 3528-as nagy fényerejű normálfehér led, az ellenállások meg majd ha megjönnek, akkor 1206-os fajta lesz odapakolva, most tesztelésre kaptak 0,6W-osokat, hátrahajtva, 320 Ohm helyett még csak 560 Ohm van ott, de most is olyan fénye van, hogy normális fényképet sem tudtam róla lőni közelről.
Kamera világításhoz, filmezéshet lesz használva, de mindenképpen kelleni fog még egy PWM-es szabályzó is rá, mert ez így még hátulról is vakít.
(#) lukacsp válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Jah, gondolom nem vagy benne nyakig az ipari elektronikában, azért írod ezt. Engem meg az idegesít a mai világban, hogy mindenféle USB-RS átalakítók fittyegnek naphosszat a gépemből, mert a gyártók a "fejlődés" égisze alatt 10 évvel ezelőtt eldöntötték, hogy nem hajlandók com portot tenni a notebook-okra. A tény meg az, hogy - bár nem a hétköznapi felhasználóknak - szükség van rá.
(#) Fery válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Egyetértek. de általában kisebb az igény rá.
De megoldható. Ha kell rá, akkor egyszer csinálok egy kiegészítőt és feldugom rá....

Fery
(#) ZSozsóó válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Pláne, hogy vannak esetek, mikor az átalakítókat sem szeretik ezek az ipari elektronikák...Van, hogy laptop helyett egy asztali gép + monitor + billenytű + egér kombóval megyünk be a gyárba....mókás. Zs.
Következő: »»   1173 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem