Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   191 / 211
(#) watt válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Szívesen! Örülök, hogy sikerült!
(#) KDavid753 hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Előre is bocsánatot kérek ha rossz helyen írom a kérdést!
Azért fordultam ide, hátha tud valaki segíteni, hátha ismeri valaki ezt a hibát (nem hardwer) a fóliával és a beültetéssel nincs gond azok rendben vannak (PICkit2 klón). A gond az, hogy amikor égetni szeretnék ezt a hibát dobja:
MPLAB X: The programmer could not be started: Tool software could not be found: PICkit2PlatformTool, com.microchip.mplab.mdbcore.pickit2.PICkit2DbgToolManager
MPLAB IDE v8.91: PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x300001 - Expected Value 0x27 - Value Read 0x0)
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Hp41C válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Milyen klón? Milyen típusú kontrollert szeretnél programozni? Az MpLabX egyáltalán nem támogatja a PICkit2 -t.
(#) KDavid753 hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Erről az oldalról készítettem el: Bővebben: Link
Egy PIC18F14K22 -őt szeretnék felprogramozni.
Akkor törölhetem az MPLAB X -et, és jó az MPLAB IDE v8.91?

Hibás link javítva.
Bűvészkedés helyett használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Szia!

Idézet:
„Az MpLabX egyáltalán nem támogatja a PICkit2 -t.”

Na ezt nem értem Hogy-hogy nem támogatja? Akkor miért működik vele? Persze én a pic12f629-hez inkább a jól bevált pickit2 program autoimport funkciót használom, mert úgy nem teszi tönkre az osccal értéket, de ha akarom, akkor az MplabX is simán felprogramozza.

Nekem saját tervezésű klónom és eredetim is van, mindkettővel és a Watt féle klónnal is jól megy. KDavid753-nál valami más árulás van.
(#) KDavid753 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
itt a hobbyelektronikán a fórumban találtam egy firmware-t amire azt mondták, hogy jó, és az van benne ha arra gondolsz :\
(#) bbb válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Az eredeti firmware (ami benne van a pickit2 mappájában) teljesen jó oda, én azt használom mindegyikben.
(#) KDavid753 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
megtudnád mondani, hogy hogy lehet frissíteni a firmware-t, ebben amit csináltam van valami bootloader, és tudja magát frissíteni, csak én nem tudom hogy :\
ezt csináltam
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) Hp41C válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
A PICKit2 V2.61 Help menü About pontját nézd meg. A firmware 2.32.00, akkor a legfrissebb gyári firmware van benne.
(#) bbb válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
A Pickit2 programon belül a Tools -> Download Pickit2 operating system menüpontot keresd meg.
(#) KDavid753 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Igen azt írja. alapból: PICkit 2 found and connected.
Amikor rányomok arra, hogy write, akkor: device error - hex file not loaded.
és rányomok hogy write: No device detected.
(#) Hp41C válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
A Tools / Troubleshoot menüt mérd végig. Vdd -nek 5.00V -ot állíts be.
(#) KDavid753 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
inaktív a troubleshoot menüpont
(#) KDavid753 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
lefuttattam, de még mindig No device connected
(#) Hp41C válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Ha segítséget vársz, póbálj meg több információt adni. Abból, hogy még mindig rossz, nem tudunk tanácsot adni...
A firmware verzió rendben? A Toubleshoot menüpont méréseit műszerrel is mérd meg. Fényképezd le a panel mindkét oldalát, töltsd fel a képeket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) KDavid753 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
VDD teszt 5 volttal => 4,86 valódi érzékelt =>5v (gnd-vdd mérve)
VPP teszt family 8,5V => 4,86 valódi érzékelt => 12,5V (gnd - vpp mérve)
MCLR ON => 0V (gnd- vpp mérve)
MCLR OFF => 0,07V (gnd- vpp mérve)
Verify PGD + PGC alapból => D 0V; C 0V toggle30khz => D 2,75V; C 0V HIGH (pgd/pgc-gnd) => D 4,9V; C 0V LOW (pgd/pgc-vdd)=> D 4,9V; C 4,9V
Itt van az egész mérés a troubleshoot mérésekből.
(Középen nincs megszakadva a fólia, csak rossz a telefon felbontása :\)
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) matheattila hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a Szilva féle PICkit2 klónhoz létezik valamilyen 3.3V-os adapter? Olvastam a topicot és láttam, hogy egyesek keményen dolgoztak rajta, találtam is egy változatot, csak arról azt írtátok, hogy nem működik jól, mert nem szabályozza a VPP-t. Ha bárkinek bármi javaslata lenne, hogyan lehet gyorsan és egyszerűen megoldani akkor azt nagyon megköszönném, mivel most egy PIC32MX440F512H-ra kellene programot fejlesszek, de nincs ehhez megfelelő programozóm
Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Létezik, de egyáltalán nem ajánlott használni. A Vpp hagas szintjét is 3.3-ra vagy a cél rendszer tápfeszültségére kell korlátozni. Itt az ideje teljes(ebb) klónt építeni vagy eredetit vásárolni.
(#) matheattila válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod, azt olvastam hogy az az adapter nem korlátozza a Vpp feszütségét.
Csak azért kérdeztem, mert elég sürgős lenne a dolog és most nem lenne időm mégegy klónt megépíteni, és eredetire jelenleg nem futja, s gondoltam, hátha össze lehet dobni valamit néhány ellenállás + tranyó párosból de akkor úgy néz ki, hogy valakitől kell kölcsönözzek egyet erre a néhány hétre...
(#) brugo hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Szervusztok,
Megszeretném építeni a Pickit 2 -klónt. Lennétek szívesek egy linket adni a legteljesebb, legsikeresebb változatról ?
(#) Hp41C válasza brugo hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Minden funkció, még a ProgrammerToGo is: Furatszerelt klón
Minden funkció, csak a ProgrammerToGo nem: Watt féle klón
Csökkentett funkciók miatt nem ajánlott:
Vdd állítás és ProgrammerToGo nélkül: Szilva féle klón.
(#) brugo válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszönöm szépen .
(#) Hp41C válasza brugo hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Esetleg továbbfejlesztett klón 18F2550 vagy 16F4550 -nel...
(#) KDavid753 hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
valakit tud küldeni egy olyan oldalt, vagy itt egy cikket, amit már valaki megépített, és biztosan működik? Előre is köszi!
(#) KDavid753 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
oh Köszi, csak nem frissítette be
(#) olaszcs hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Most térnék át a 18F47J53-ra. Van benne bootloader (MikroE 1.3), így USB-ről tudom programozni, de PICKIT2-ről kényelmesebb lenne. Az a kérdésem, hogy van-e valakinek PK2device.dat-ja, amiben már benne van ez a PIC, vagy hogy a device data file szerkesztővel ha felveszem ezt a PIC-et, akkor honnan lehetne beygűjteni a szükséges adatokat? Az id-t kiírja a PICKIT2 (58E0) de sokminden, pl. family és egyebek nincs meg.
(#) Hp41C válasza olaszcs hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
A programozási leírásból: DS39687E. Mivel a leírás sok típust tartalmaz, az egyiket (18F45J50) lemásolva, a paramétereket átállítva megoldható a 18F47J53 kezelése is.
(#) olaszcs válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Sajnos ez a PIC nem ebbe a családba tartozik, hanem ebbe: DS39964B
Ebből pedig egy sincs benne, amiből ki lehetne indulni.
Elég reménytelennek látszik annak a rengeteg paraméternek, scriptnek a kitalálása, ami a működéshez szükséges lehet...
(#) Mircsof válasza KDavid753 hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Szia!
PICkit2 amit te is megépítettél nekem is megtetszett. Szeretném után építeni, regisztráltam a honlapra, de nem találom sehol azt a bizonyos letöltési felületet.
Idézet:
„Az eredeti méretű képek és az Eagle file-ok egy csomagban a letöltési területünkön megtalálhatók (csak regisztrált tagoknak).”

Tudnál nekem ezzel kapcsolatban segíteni? És nem mellesleg sikerült már működésre bírni?
(#) Hp41C válasza olaszcs hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
A DS39964B a kontroller adatlapja, a DS39687E a pic18FxxJxx programozási adatlapja. Az utóbbiban minden lényegeset megtalálsz.

DS39687E.JPG
    
Következő: »»   191 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem