Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2296 / 3569
(#) pjg válasza Zaustuv hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Obi -ban vettem üvegszálast. Van fehér, szürke és fekete.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Kültéri ajtó készítésbe kérnék segítséget. Bár furcsán hangzik, hogy miért akarok vele vesződni de egy beltéri kamra ajtót már csináltam. Igaz az ragasztott technikával készült vizes ragasztóval. A legjobban a zárszerkezet helyének készítése érdekelne, vagyis a marás.
(#) Schnitt válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
A zár helyének kimarásához egy spéci gépet használnak az asztalosok, ami úgy néz ki, mintha egy felsőmaró, egy csempevágó, és 2 asztalosszorító vadházasságából született volna.
Bővebben: Link

Egy darab miatt nem érdemes ilyenbe beruháznod.
Én javasolnám a hagyományos módszert, a deszka élére felrajzolni a méreteket, egy széles vésővel végigkocogtatni a hosszú oldalakat, mjd egy keskeny vésővel a végeinél beütve megfeszíted, és kiszakad a "körbeásott" rész.
Lejjebb érve már a végén megfeszítős módszer nem működik, ekkor a rés közepénél megtámasztva a vésőszárat 45 fokban megdöntve kalapáccsal beütöd, és egyik felét mélyíted a horonynak, aztán ugyanezt a másik irányba.
Kis lépésekben haladj, mert szétrepesztheted.
Kezdd a gyakorlást egy tüzifa kuglin, aztán ha már kb jól megy, egy ajtóvastagságú deszkán. Ha ez sem reped el, mehetsz az ajtólapra.
(#) sargarigo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Nagyon ügyes a fazon, gyönyörű megoldásai vannak a fa megmunkálásához!
De arra a lélekvesztőre én fel nem mennék! Murha nagyon lehet onnan fentről zakózni! Ugye a szerkezet viszonylag könnyű, a súlypont meg fent a tetején (és még mozog is)! Köszi
(#) bundibacsi hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Szép estét mindenkinek!Van pár idegesítő kölyök a környéken akik rendszeresen dobálják dióval a házakat.A múltkor az ablak előtt ültem és el is találták,de elfutottak.A szomszédéknál a redőnyt is összedobálták vele tavaly.Ma rájuk szóltam,olyan volt mintha a falnak mondtam volna.Megverni ugye nem lehet őket,mert egyből jönne a rokonság meg a rendőrök,ezért arra gondoltam,hogy felveszem őket videóra.Egyéb ötletek?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) papa43 válasza bundibacsi hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Vele sem tudtak mit kezdeni.
Link
(#) sooty válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Biztos a mókusoktól szedték el... Makkos mikro...
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) sooty hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
Sziasztok, nincs valakinek tapasztalata arról, hogy forgalomból ideiglenesen 2002-ben kivont autót(szürke forgalmival, rendszám van, műszaki nincs ) , hogyan lehet megvenni, átíratni. (eredetvizsga kell ilyenkor? az új tulaj intézheti (én) ? biztosítás kell az átíráshoz?) Veterán korú, de nincs veteránvizsgája, azt majd én intézném a felújítás után. Ha lehet privátban, hogy ne offoljuk szét az offot
(#) zolika60 válasza sooty hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Az új tulaj mindent intézhet. Eredet vizsga kell meg biztosítás.
(#) pjg hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
Sziasztok. Kis segítség kéne. Adott egy távoli gép W7-el. FTP kapcsolatom van vele. Elérem a teljes C meghajtót. Ez a gépet kéne újraindítanom. Hogyan lehetne?
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Ha szabad megtudni, milyen veterán autót vásárolsz?
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Team Viewer-el távkezeled. Olyan, mintha előtte ülnél.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Sajnos még nem veterán, csak öreg. Ahhoz majd OT vizsgára kell vinni, ha össze van rakva. 40 éves Ford ...
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Értem.. Ford mi? Talán Mustang?
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Csak FTP elérés van.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
A Team Viewer leállt ezért kellene a restart.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Taunus TC-1
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Hűha! Nagyon menő, de azért egy 3000ccm-es V8-as jobban húzná a kasztnit
(#) elektrorudi válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Idézet:
„A zár helyének kimarásához egy spéci gépet használnak az asztalosok, ami úgy néz ki, mintha egy felsőmaró, egy csempevágó, és 2 asztalosszorító vadházasságából született volna.
Nem lehetne egy PIC-el megoldani?

Eltöltöttem egy kis időt a videók megnézésével, Rengeteg ügyes, ötletes dolog van köztük.
(#) pjg válasza vicsys hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Húúúú! Mit tudhat a @?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2014
(#) zenetom hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Valójában tolja...
(#) Ricsi89 válasza sooty hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Nem rossz gép. Szeretem ezeket a régi vasakat. Ha úgy adódik én is valami öreg gépet akarok majd venni.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem tudja esetleg valaki, hogy milyen állat petéje lehet a képen? A függönyön találtam ma reggel, olyan 0,8 vagy 1mm átmérővel rendelkeznek.
(#) kérdező hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Sziasztok!
A biciklit bűvölöm, és a gumit szeretném kicsit ápolni. WD-40 jó rá, vagy hozzak mindenképp glicerinolajat? (A futófelületet békén hagyom, mert ha az is be van kenve, csökken a tapadási tényező, és nem tudok rendesen megállni.)
(#) Norberto válasza kérdező hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Melyik részét ápolod a bicikli guminak?

Én ilyenről még sose hallottam. Mihez szükséges ez?
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
A bicaj szobadísz? Akkor glicerint használj. Amúgy meg használd a bicajt és akkor nem kell kenegetni a gumit.
(#) Szárnyas válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Én valamilyen pókra tippeltem volna, de hasonló módon lerakott és színű peték láthatók ezen az oldalon lévő képeken, amikre azt írják, hogy a zöld poloska petéi.
Hasonlót sokszor láttam már én is levelek fonákján, csak fehér színben.
(#) kérdező válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Nem szobadísz, de sokan be szokták kenegetni, lassabban öregszik. Bár ha nem olyan lényeges, hagyom.
Következő: »»   2296 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem