Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   65 / 170
(#) dollerakos válasza eSDi hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Üdv!

Köszi, de semmiképp sem gondolkodom PC-szkópban. Hagyományos szkóp és függvénygenerátor érdekel csak és lehet használt is.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) pucuka válasza dollerakos hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Idézet:
„és legyen tároló funkciója is”

A hagyományos szkópoknál a tárolási funkció, nem az egyszerű, nem túl extra szkópok sajátja. A PC szkópoknál viszont van.
(#) Massawa hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Van egy jo hirem a sávszélességek bajnokai számára. Itt van zsebemben az ilyen célra szolgálo chipek egyike, minden komolyabb külsö cuccok nélkül 2 GHz-ig megy egy átfogással!!!
Már szállitanak a gyártoknak.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Homályos az üvegzsebed, nem látunk bele
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
A legujabb cél IC FFT analizátorral a chipben, a többi dolog programozhato. Kiváncsi leszek mikor jelenik meg az elsö müszer, ezzel a technologiával.
A kollégák már megcsinálták az elsö spektrum analyzatort meg oszcilloszkopot, de még van egy kis munka hátra.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ára is van?
(#) Massawa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Van, de tudtommal kiskereskedelmi forgalomban még nincs.
Az sem biztos, hogy lesz, mert eddig csak NYÁK-kal, árnyékolással, hütéssel meg némi bizsutériával volt szerencsém hozzá.
A Broadcom gyártja.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Biztos van, de nem (nagyon) veszélyes.
(#) Gery78 hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket illetve a véleményeteket kérni, szkópvásárlás ügyben. A látóterembe került egy orosz CI-118A típusú szkóp, nem tudok róla semmit, hogy pl. működik-e (valószínű igen, és szép állapotban van). Véleményetek szerint, milyen ez a szkóp? Jó minőségű? Érdemes befektetni egy ilyenbe? Érdekelnének a műszaki adatai is, ha esetleg meglenne Nektek, kérlek osszátok meg velem. Ha működik, akkor mennyit ajánlhatok érte? Aki használt már ilyet, hogy van megelégedve ezzel a szkóppal? Vannak buktatói? Mik a határai? Könnyű szervizelni? Sokszor szokott meghibásodni? Alkatrészek beszerezhetőek hozzá?
Várom a véleményeteket, és előre is köszönöm.
(#) nagym6 válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Egy rajzot tudok róla, ha mást nem is.

C1-118.pdf
    
(#) granpa hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Csatlakozom az előttem íróhoz: CI-94-ről kérek infókat. Továbbá, ha alacsonyabb feszről (tekerős toroid) indítanám (kondik kímélése) lenne értelme?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) Gery78 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Köszi szépen! Le is mentettem.
(#) kadarist hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Amúgy C1-... (Sz1-...). Csak azért, hogy nehogy megharagudjanak odaát
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Aug 27, 2014 / 1
 
Nekem volt ilyen kb. 8-9 évig, kisméretű, ügyes, jó készülék, teljesen elégedett voltam vele. Semmi hiba nem volt vele, pedig sokat használtam. A potméterek picit néha bizonytalankodtak, de nem kellett cserélni. A hatátfrekvencia táján, vagy utána -pontosan már nem emlékszem- a trigger kezd enyhén jitteres lenni. Nem gond, csak alaposabb odafigyelés veszi észre.
Nem véletlen, hogy Németországba is exportálták, ezek német feliratokkal készültek.
Nincs értelme alacsonyabb feszről indítani. Esetleg néhány elkót cserélni kell kb. 10-20 évenként a tápegységben, nem nagy ügy.

C1-94.djvu
    
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Úgy-úgy, de így egyszerűbb volt.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Köszönöm a gépkönyvet! 5 éve biztos nem volt bekapcsolva. Nagyon pipec állapotban van. Mennyit adhatnék érte?
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A Vakerán kb. 7000-10000Ft. körüli átlag árban mentek el, szinte mindig tartozékok nélkül, ami kb. 5-6 eladást én láttam elmúlt néhány évben. Ennyiért hozzá lehet jutni (amikor éppen van, nem mindig). Ennyit szerintem mindenképpen megér, hasonlítva más típusok árához is.
Még egy nem jó megoldás nála. A képernyő előtti plexin a raszter vonalak nem csak festve vannak, hanem mélyedések is, így van öntve a plexi. Ezekben van a festék. Zavaró, mert megtöri a fényvonalat, ahol a rasztreon megy át. Én kicseréltem másik plexire, amire alfasettel tettem rasztert. Egyszerű kicserélni, csak megfelelő méretre kell vágni.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Gery78 hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok!
A CI-118A szkóppal kapcsolatban esetleg volna még némi információtok?
(#) holex hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy TV Miniscope-3 típusú oszcilloszkópom. Ér ez még szerintetek valamit, vagy kuka?
(#) Collider válasza holex hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Szerintem egy fiatal hobbysta, akinek nincs pénze újra, nagyon örülne neki.
(#) Ge Lee válasza Collider hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Így van, néhány ezret megér annak akinek nincs jobb. Az orosz N313-nál biztosan jobb.
(#) holex hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Köszi!
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Szia!
Megvettem, csili-vili, működik, csak a triggerelése nem működik jól. Fut a jel kissé. Javítósban rákérdeztem.
Az C1-118 (kétsugaras) mennyit érhet, mennyire javítható? Ez is csili-vili, de a jaxley-k, potik kissé kontaktosak, az egyik sugár (vonal) néha leesik. Amúgy rendesen működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
A 118-at nem ismerem, 67-est meg 77-est használtunk régebben. A kontakthibán kívül más bajuk nem nagyon szokott lenni, azok a kapcsolók nem Japán minőség az tény. Illetve még az orosz tranyókkal lehetnek gondok, de azokat ki lehet cserélni korszerűbbre ha szükséges.
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm! 10-15-öt megérhet? Sajnos nem tolonganak az ismerői. Nem rádiózáshoz kellene.
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Annyit talán igen. Az enyémre sem tolongtak mert már mindenki LCD-sben gondolkodik, azt hiszik hogy az jobb. Egy két dologban valóban, másban meg nem.
(#) Collider válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
15-ért vesz a fiatal harcos egy ennyibe kerülő és ennyit érő USB szkópot, de nem lehet róla lebeszélni. Szerintem 10-et lehet kérni egy ilyen szkópért, nálam ez volt a lélektani határ egy használt "régi" szkópért.
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Oké fiúk, én is így gondoltam. Lehet, hogy megveszem, nagyon szép, jó állapotban van. Kicsit kh.-s, de azon könnyen segítek.
(#) sny válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ezen nem gondolkodtál?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
Következő: »»   65 / 170
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem