Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2379 / 3965
(#) mikrokapcsolo válasza amda hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Én Így szoktam, csak a hurkot felülre teszem, nem alá.
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Csodálkoztam is volna, ha nincs róla videó.

Ennek az oda-vissza hajtogatásnak is megvan az előnye, de macerásabb. Hosszabbítónál nem is érdemes ilyennel vacakolni. Szerintem.
(#) mikrokapcsolo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Én, mindent, még a 3m-est is így tekerem. Megszokás. Színpados szakmában mindent így tekerünk.
(#) Bakman válasza aramis hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Megoldható, csak nem lesz hatásos. A motor fordulatszámát is szabályoznod kell, a forgásirányt is. Utóbbit váltogatják a mosógépek a hatásfok javítása érdekében. A fűtést is meg kell oldanod, szabályozhatón, mosószer, öblítő adagolás stb. Tehát egy konkrét mikrovezérlő fog inkább kelleni. Biztos, hogy tönkrement a vezérlő és nem éri meg javítani? A mosógépszerelők általában nem javítják a paneleket, hanem csere, persze vannak kivételek.
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Mi az optikai kábeleket tekerjük így, ismerem a technikát. 40-50 m-es hosszabbítónál már jóval macerább a dolog, próbáltam.
(#) pucuka válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Igen, mindent így tekernek a kábelesek, mert nem gubancolódik össze. Én még a slagot is így tekertem mindíg.
(#) zolika60 válasza aramis hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Meg lehet, de akkor már nem automata. Inkább javítsd meg. Itt kapsz segítséget hozzá.
(#) zsolt20 hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Olyan kapcsolási megoldásra van szükségem mellyel, egy feszültség szintet figyelek és,ha az átlép egy meghatározott értéket, akkor a kimeneten kapok valamiféle impulzust.
Van valakinek ötlete?

Üdv:
Zsolt
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
A 40-50m-es sem nagy ügy, csak a könyökhajlatba kell tenni a tenyered helyett. Néhány ezerszer csináltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) proli007 válasza zsolt20 hozzászólására (») Szept 3, 2014 / 1
 
Hello! Kissé általános a kérdés. A megoldás egy komparátor, és utána egy monostabil multi.
(#) zolika60 válasza zsolt20 hozzászólására (») Szept 3, 2014 / 1
 
Ez kell neked.
(#) zsolt20 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Köszönöm! Így már el tudok indulni!
(#) amda hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Köszönöm az ötleteket! Majd kipróbálom.
(#) aramis válasza Bakman hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Sajnos ,tönkrement a panel, de azért valami rövid üzemben csak lehetne megoldás.
üdv:ara
(#) plaschil hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Ezt lehet forrasztani házilag? Vagy esélytelen?
kép1
kép2

A méretek miatt mondom, a panel 4.3"-os. Csak hogy el lehessen képzelni mekkora amit forrasztani kell. Az első képen a felső rész (4 helyen).
(#) plaschil hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Ez egy TFT panel és a szalagkábeljére van forrasztva egy touch digitizer. Úgy néz ki hogy panel+üveglap(ez a digitizer) egymáson. Ez elrepedt, és egy újat kéne ráforrasztani. Senki nem játszott vele, gyárilag ilyen
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) plaschil válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Hát én ezt a kijelzőt (HSD043I9W1) 4700-ért találtam, + 1000 a tracking. Te tudsz olcsóbban esetleg?
(#) plaschil válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Én bízom benne, hogy valakinek lesz olyan műszere amivel meg lehet csinálni. Nekem van pákám de az ehhez nagy, a játékszer meg drága.
(#) david10 hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Sziasztok,
KH53X tipusu hoellenallas-rol van valakinek datasheet-je?
A valaszokat elore is koszonom.
(#) Mircsof hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről? Bővebben: Link
Nem ipari célra szeretném szigorúan csak elvétve hobbi célból! De látva az árát és tudván, hogy "olcsó húsnak híg a leve" így gondoltam megkérdem a nálam tapasztaltabbakat.ű
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) nyekk válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Nálam már évek óta üzemel,nem nagy durranás az egész,de ezért a pénzért elmegy.
(#) Papika hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kapunyitó motor vezérlőpanelben az egyenirányító híd /Greatz/ elszállt, KBU 8J volt, helyette KBU 8M beépíthető?

Köszönöm!
(#) proli007 válasza Papika hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Hello! Természetesen a 8J 600v-os, míg a 8M 1000V-os..
(#) nyekk hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
Helló. Triakos szabályzás(induktív terhelés) esetén van- e értelme az A1-A2 közé beiktatni egy varisztort? Triak 800V -os ,220V -at szabályoz ,persze 250V/350 értékűre gondolok,vagy értelmetlen?
Kösz.
(#) naburus hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
Hello, én nem értek a villamossághoz, de egy nyugdíjas villany szerelő elakadt nálunk egy problémában. Szóval a lényeg van egy kapcsoló , egy reduktor 220V -bol csinál 8 voltot és belemegy egy csengőbe. Eddig nincs gond, de két csengőt akarunk egy kapcsolóhoz, és valami olyasmit mond két csengő nem lehet mert az egyik rövidre zár. Tudna erre valaki mondani egy megoldást. Ha megnyomok egy kapcsolót mind a két csengő egyszerre szóljon?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
(#) granpa válasza naburus hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Csengő függő, de kösd párhuzamosan őket, és próba. A trafó el szokta bírni.
(#) naburus válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Mind a két csengő olyan hogy egy sima tekercs meg egy tüske. És folyamatosan szól mind a kettő kapcsolótól függetlenül. Valami olyasmit magyarázott a villanyszerelő hogy a 2 csengő egymást zárja rövidre, nem igazán értem. Bár az tény a csengőben nincs megszakítva semmi. Csak egy tekercs és ennyi. De ha csak az egyik csengő van bekötve nincs gond. Egyébként nincs zárlat már bemértük.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
(#) granpa válasza naburus hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Elég érdekes, amit írsz! A nyomógomb(kapcsoló elem) megnyomásig megszakítja az áramkört, akkor hogy-hogy szólnak? Ez olyan bim-bam csengő szerű? Azok is működnek párhuzamosan.
(#) naburus válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Ilyen a csengő: Bővebben: Link *** tescos

Link javítva, használd a link gombot!
Trágárkodás itt nagyon nem divat!
Viselkedj!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
(#) naburus válasza naburus hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Ha csak az egyik van bekötve és felkapcsolom a kapcsolót szól, de ha a kettő akkor folyamatosan szolnak. Egyik szál a csengőhöz van kötve a másik a kapcsolóhoz.
Következő: »»   2379 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem