Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   64 / 72
(#) SwiftLacy válasza dara hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Az enyém ugyan ezt játszotta. A végtranyó csere megoldotta, de az okát azóta sem tudom.
(#) dara válasza SwiftLacy hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Neked milyen volt benne?Nekem BD249 van 2-2 oldalanként,lehet kiveszek1-1 meglátom mi lesz.Pedig azonos sorozatszámuak.
(#) SwiftLacy válasza dara hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Az enyémben 2n3055 volt - van. Akkor rendeltem őket amikor építettem, kb. 1 éve. Azokkal ugyan ezt csinálta, aztán túrtam a padláson hozzá régit.
Egyszer még tizen éve a suliba próbáltam építeni egy ilyet, annak a paneljából kivettem és azóta tökéletes. Azóta napi használatban van és még nem volt azóta hozzányúlva.
Én nagyon imádom a hangját, és ebben az átmeneti időben elkél a fűtés.
(#) arnie89 hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
2N3055 hiányában 2N3773-at raktam bele. (Ez volt még itthon, 2N3055-öt most rendeltem kintről.)
Bekapcsolás után az áram csak ment felfelé, emiatt a tanácsolt izzót tettem be a tápba. Amint kezdett melegedni, csökkent az áramfelvétel. 0A-nál kivettem az izzót, és kezdtem beállítani az áramot. Szépen be is állt, de mielőtt felmelegedtek a végtranyók, addig ingadozott. Tesztelgettem, 1,6A-ig húztam fel, a tranyók egy óra után is 48C-ig melegedtek csak. Furcsa volt, hogy először miért volt olyan nagy az áramfelvétel...
(#) arnie89 hozzászólása Okt 22, 2014 /
 
Ha kikapcsolom az erősítőt, a zene tovább szól addig, amíg pufferek le nem "merülnek". Mivel tudom azt megoldani, hogy kikapcsoláskor a kimeneten ne legyen feszültség?
(#) CIROKL válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Nem special ehhez az erősítőhöz tartozik a kérdésed de nagyon egyszerű a válasz erre , egy relé és ennyi .
(#) arnie89 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Tudom, hogy nem kifejezetten ide tartozik a dolog, de itt segítenek.
Magyarul a tápfesz vezérli azt, hogy a kimeneten van-e kimenő jel. Mennyit ronthat ez a hangminőségen?
(#) CIROKL válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Hangminőség romlás ?
Mitől hogyan ?
Rendes normális relét kell betenni és ennyi , egyéb iránt valljuk be nem nagy szám ez az erősítő tehát nincs mitől félni !
(#) arnie89 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Igazad van...
(#) aramis válasza szamóca hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Elnézést ,ha megkérdezem a bc 212 pozicioja a rajzon mintha nem lenne helyes. már ami a rajzot illeti jobbra van a tranzisztor lapos oldala akkor viszont nem jó.
(#) aramis hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Sziasztok!Szeretném kérdezni ,hogy egy videoton rádio szimmetrikus trafónál ki hagyom a középleágazást és csak a két végét használom egyenirányítva és szűrve 10.000uf rá lehetne kapcsolni erre az erősítőre.Már megépítettem de csak egy 30v trafóval próbáltam ki és él mert a bemeneten egy kis Pick ot hallani a hangszóróban a kopogást.
(#) CIROKL válasza aramis hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Kiprobálni elegendő a vidi trafó de hosszútávon már nem elég .
Idézet:
„30v trafóval próbáltam ki és él mert a bemeneten egy kis Pick ot hallani a hangszóróban a kopogást.”


Ezt nem értem ?
(#) aramis válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szóval egy 30 v-os trafóval néztem meg úgy ,hogy a bemenetre kötöttem egy lemezjátszó pickupot azt megütögetve hallatszik a hangszórón. De ha egy Videoton trafót két végén már 42v ot mérek AC akkor a z egyenirányítás és szűrés után kb 48 v lesz.
(#) Alkotó válasza aramis hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nem 48V lesz, inkább kb. 56V.
(#) lele hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
A 42 V AC egyenirányítás és szűrés után, számítás szerint 59,22 V lesz DC - be.
Ne felejtsük el a szorzó tényező 1,41.
Ez a feszültség már az erősítőnek sok lesz.
Üdv.
(#) aramis válasza lele hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Akkor nekilátok tekerni egy ilyen trafót.
köszi az infókat
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 3, 2015 /
 
Sziasztok! Eme remek erősítő építésébe kezdtem.Kérdésem az lenne, hogy miért kell ilyen "nagy" AC feszültség a stabilizált tápegységnek? A 43V-ból kb 58V lesz . Ez kb 18v plussz a 40v kimenethez képest.
Nem lenne kevesebb külömbség elég? Márcsak hogy ne fűtsön fölöslegesen a táp tranzisztor.
Nem működne megfelelően mondjuk AC 36 V-ról?Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
(#) dara válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Hát ebből a rajzból semmit nem látni,de szerintem ez a stab fesz előállítására szolgál.Enélkül is működő képes,dc40V ról,de stabil táp kell neki.Böszme trafó,böszme kondi.
(#) Nagy Tamás válasza dara hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Bocs nem birom benyomni a Tápegység rajzát. Ott van az első oldalon. A stabilizátoros végfok nyákok már készen vannak. Trafó kondi téma tiszta, Csak az érdekel hogy kissebb AC ról üzemképes e még a stabilizátor.
(#) dara válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 3, 2015 / 1
 
Persze.Dc be Dc ki külömbsége legyen pár volt,cc 5V.
(#) Nagy Tamás válasza dara hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Köszi!
(#) Anden hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Szemezgetek a kapcsolással, és az lenne a kérdésem, hogy van kettő egyforma 21VAC / 155VA-es trafóm..A teljesítmény elég is lenne, de a fesz is?? Az kb. 30-31V DC lenne!
Gondolom lenne némi teljesítmény vesztés, mondjuk a kimeneten 10Watt lenne kb szerintem, de az nekem elég is lenne!

Üdv!
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Most lettem kész az erősítővel ez csak deszkamodell, és csak kíváncsiságból csináltam, szóval nem is lesz rendesen megépítve soha.
Az erősítő működik, gondoltam hogy sokat fog enni, de 4A 30V-ról. 1 szám és a bordát megfogni nem lehet.
Valakinek vannak ezzel kapcsolatban tapasztalata?

DSC_0417.JPG
    
(#) keszeg01 válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Jó estét.
Olvasd át a hozzászólásokat, minden benne van.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Ezzel a bordákkal ne is csodálkozz !
A topikban minden kivan tárgyalva .olvasni , olvasni _!
(#) Anden hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nagy gond lenne e ha BC212 helyett, BC556B típusú tranyót tennék bele?? (Elvileg helyettesítője, utánanéztem!)
Olvasgattam a fórumot, de erre nem igazán találtam választ!
Nem szoktam eltérni az alkatrészek típusaitól, de ilyenem van itthon egy kazallal.

A második kérdésem még hogy hangerő szabályzásra mekkora értékű potit ajánlotok??
Azt tudom hogy Log-os (A)-s kell, de hány K.ohm-os??
A B5-ömbe 10K-sat ajánlott annak idején KD, annál nagyobb értékűt nem igazán, mert sajnos érinti az erősítő hangját a nagyobb érték, mintha levágná a magasat..stb.. Ennek a miértjét le is írta anno KD!
Ezért a kérdésem, hogy esetleg ennél is hasonló a helyzet, vagy nagyobb értékkel is lehet próbálkozni, ennél az erősítőnél??

Köszönöm!
(#) Alkotó válasza Anden hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
A potméterek karakterisztikáját nem egyformán jelölik. Az "A" jelenthet lineárist is. Célszerű nem csak a betűjelre hagyatkozni, hanem kérdezni az eladót, és/vagy mérni is lehet.
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Szia! Ennek az erősítőnek nincs az elején (meghajtó impedancia függő) aluláteresztő szűrő, ennek ellenére 10k-s potit ajánlok a külső zavarok jobb elnyomása érdekében.
A tranzisztor helyettesítés rendben lesz.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Köszönöm szépen!

Hamarosan teszek fel képet, ha egyszer elkészül!..
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Jön a tél, ilyenkor dupla öröm az A-osztályú erősítő
Következő: »»   64 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem