Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1245 / 1679
(#) kameleon2 válasza tomi52 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia! Félig-meddig volt kész. Elő- és hátlapok nem voltak. Szinte feketéllett a retektől. Kicsit rendbe tettem. A Kontaset rackdobozokhoz voltak ilyenek régebben.
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 / 1
 
Ha kötekedhetek: Örökös vesszőparipám, a nyelv. Azt már csak-csak megszokom (elfogadni nem tudom, csak megszokni!), hogy sok helyen angol a feliratozás. De ez már egy kicsit sokkolt, hogy egy része magyar, más része angol.
Másba akarattal sem sikerülne belekötnöm, de persze nem is akarok.
(Az első megjegyzést nem vitaindítónak szánom a magyar vagy angol nyelv kapcsán, csupán egy irigységtől sárguló arcú epés megjegyzésnek... )
(#) kameleon2 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia! Én is így vagyok ezzel. Azonban kb.25 éve a tápom előlapját készen kaptam. Amellé került egy TR PIF teljesítmény hanggenerátor - szintén angol feliratokkal. Kilógott volna a sorból... Azóta elkészültek a talpak is. Mivel mindegyik dobozom rackmount - ez is kapott 4 rack tappancsot. És mivel nem voltam megelégedve a leválasztótrafó fogásával, készült hozzá egy acél fogantyú is.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) killbill válasza Frankye hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Idézet:
„De ez már egy kicsit sokkolt, hogy egy része magyar, más része angol.”
Hol van azon az elolapon magyar szoveg? Vagy a fixre gondolsz mint magyar szora? Mert az angolul valoban fixed kellene legyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 6, 2014 /
 
Meguntam, hogy, ha ki akarom szedni a pákát a helyéről, mindíg ki kell bányásszam a kábelét. Ezt ott dugom be ahol akarom, csak egy tápkábel kell és nem kell kibontani a telepített kábelt.

Pákafark.jpg
    
(#) don_peter válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Praktikus mindenképp, de a dobozba nem fért volna bele?
Vagy zsufi van bent?

Csatoltam én is egyet az új gépeken már nem fix a energia kábele..
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) Frankye válasza killbill hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
A "leválasztó" - szerintem - nem igazán angol szó, már csak az ékezetes karakter miatt sem. A "Fuse" pedig - tudtommal - nem szerepel a magyar szavak között.
(#) killbill válasza Frankye hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ezer bocs, megy egy anyamedve! Figyelmetlen voltam, es azt hittem, hogy errôl a keszulekrol van szo.
(#) Buvarruha válasza don_peter hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Belefért volna éppen, de nagyon közel lettek volna a kontaktok a trafóhoz, meg így nem kellett sem fúrni, sem faragni, csak ment a kábel a másik helyére.
(#) Gránátalma válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Idézet:
„nem szeretem, ha 240V lóg egy dróton”


Miért, ezen mennyi lóg? 240-et ír az előlap.
(#) kameleon2 válasza killbill hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
A kedélyek megnyugtatása végett: én is átsiklottam a "fuse" szón. Mivel egy eredeti bakelit adattábla szövegét másoltam át. A trafón egyébként teljesen ékes magyar nyelven volt az összes adata és a fuse felirat.
(#) kameleon2 válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Nem dróton lóg, amit meg tudok érinteni - pont ez volt a projekt célja. Zárt csatlakozók, műanyag mindenhol és kézzel nem érinthető egyetlen fém csatlakozás sem.
(#) Gránátalma válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 / 3
 
ja értem, csak én szeretek veszélyesen élni akkor...
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 6, 2014 / 6
 
Rögtönzött IC beültető, ellenőrző kamera. Eredetileg azért készült, hogy IC csere közben, amikor füstöl a flux a pofámba, lássam, hogy mikor van helyén az IC, de annyira jól sikerült, hogy forrasztások ellenőrzésénél is megálja a helyét. Egy 3000Ft-os EMTEC webkamerát bontottam szét és meglepődtem, hogy a gyári optikával 1.5cm-től, vagy 10 méterig lehet álítani a fókuszpontot, ráadásul 1280x1024-es felbontást is tud 5FPS mellett, így elég hasznos szerkezetnek bizonyult, még azt is látom vele, amit nagyítóval sem.

Persze gányolmány, de ilyen eredményre nem számítottam, szóval fogok venni mégegyet (ha kapni) és csinálok rendes állványt, dobozt neki, megérdemli. A ledekkel el kellett szórakozzak, de végülis kiderült, hogy akkor jó, ha annyira messze vannak, hogy nem látszik a fényük (nem tükröződnek) a nyákon és a fényerőszabályzás is lényeges, mert mindíg a nyák színéhez kell álítani, de nagyon hasznos tud lenni egy ilyen kamera.

EMTECcam.jpg
    
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ez tényleg nagyon jó. Ment a pont. Mélységélesség egy ellenállás magasságnál is jó? Tehát ellenállás alja, teteje egy beállítással éles?
Nekem is van ilyen régebbi webkamerával, de gyenge mélységélesség, és ón csillogás miatt pihen. Itt írta valaki, hogy milyen lencse kell elé csillogást szűrni, de nem tudtam beszerezni.
Forrasztani is akartam így, de nagy a késés -időben- a mozdulat, és ennek monitoron megjelenése között.
Ha pontosabb típusszámot írnál a kameráról, én is veszek ilyet.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Írj lencse típust, megkérdem fotós öcsémet.
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Nem lencse kell, hanem polár (polarizációs) szűrő.
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Már nem emlékszem a típusra, de majd itt visszakeresem.
Köszönöm.

pjg
Köszönöm, nem tudom régebben ezt írták-e. Megnézem optikában, hátha van.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) kérdező válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Nagyon szép lett!
Olyan igazi magyar készülék jellege van. A kaméleon embléma is nagyon jól mutat rajta.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Én is arra gondoltam, de lencsét írt.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 / 1
 
Ez a legolcsóbb. Itthon sok ezer Ft. Bővebben: Link
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 / 1
 
Ha van polaroid szemüveged (horgászoknál alap felszerelés), próbáld elé.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
A mélységélesség pont jó, tehát éppen az ellenállás teteje és az alja is éles. Pontos típust nem tudok írni, a burkolatán nincs rajta, más nincs már meg hozzá, de erről lenne szó. (A kígyós merev kábeles)

Ha realtime-ban figyelem forrasztás közben, akkor visszaállítom 640x480-ra, így tud stabilan 30FPS-t és a késés is minimális, persze a kép nem olyan szép. Ami a csillogást illeti, ezért kell messze vinni a ledeket, a mellékelt képen látszik, hogy próbálkoztam közelebbi ledekkel, nos az nem jött össze, ahogy írtad is csillogott rendesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014

emtecled.jpg
    
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Akkor led fénymennyiséggel belőhető a csillogás minimalizálás. Ezt majd megpróbálom.

granpa
nincs, de horgászbolt van bőven itt, holnap megnézem.

pjg
sajnos Ebay nekem nincs, fizetési lehetőség és angol tudás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ja igen, és nagyon fontos még, hogy az automata képkorrekciót ki kell kapcsolni, különben esélytelen, mindent alapra kell álítani és manuálisra és a fényerővel belőni a képet, így jó.

A melékelt ábrán beállítottam eg IC cserélő pozíciót, naggyából látszik rajta a mélységélesség, egyenlőre nem tudtam semmivel sem menteni magának a kamerának a képét.

mélység.jpg
    
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ha jól tudom, a mélységélesség fényerő növeléssel javítható, nagyobb lesz. Ezzel viszont nő a csillogás, az meg kollégák előbbi írásaik szerint polárszűrővel javítható, vagy kiküszöbölhető.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
PrintScreennel sem ?
(#) Buvarruha válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Nem, filmnek veszi és nem látszik. W7 alatt igen, de az messze van.
(#) kameleon2 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szia! Köszönöm. Végre valaki aki észrevette ! Ugyanis ez volt a cél. A 60-as 70-es évek designja ugyanis elég időtállónak tűnik a maiakkal szemben.
Következő: »»   1245 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem