Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   63 / 82
(#) lac08 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ááá a kutya már rég kinyalta a tányérjukat ...
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Az erősítős lepkében is van baluntrafó, mert azt nem lehet megúszni akkor sem, ha erősítős a lepkénk. Ott a balun. De úgy látom, hogy a topik hangulata újra átmegy moralizálásba meg nosztalgiázásba...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) pucuka válasza lac08 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Egy ilyen antennával megpróbálkozhatnál az árboc csúcsán. Ez legalább korrekt.
(#) lac08 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Én is.
A leiratában benne van ennek az antennának, hogy 75 ohm a kimenete.
Az igazat megvallva nagyon meg se figyeltem magát az impedancia-illesztést, mert teljesen úgy néz ki, mintha nyákos balun lenne.
Az egyik szálat - középen a kiscsavar alá,
az árnyékoló-harisnyát meg a leszorítós másik alá.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) kadarist válasza lac08 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Az UHF-Yagiban egy microstrip-trafó van nyákból képezve és ott még könnyebb megtalálni a helyes bekötést. A lepke a VHF-sávban is működik, ezért a keskenysávú nyákbalun nem működik nála. Ezért van egy szélessávú gyűrűvasmagos trafóval megoldva az impedanciaillesztés a lepkénél.
(#) Joe_001 válasza lac08 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
hagyd békén az erősítő elejét, a villám úgyis tudja a dógát. a kisebb károkat tranyócserével megúszod nagyobbak átmennek széntablettásba, tehát kuka. Többször kérdezték: Villámvédelem? Ha volt természetesen bekötöttem, de volt ahol bekötés után csapot belé a ménkű. Erősítő? Először legyen jeled amit lehet erősíteni! Egy közeli adó még csatornaerősítőt is leültethet a szélessávút pláne! ott sztem reflexió okozhat problémát ami analóg időkben alig látszódó szellemképként jelentkezett tán nem is látszódott. Again ok,a ber kicsi,vagy alacsony-ként jelentkezhet rendesen összerakott rendszernél. A vételi irányszög szűkitése kisebb nyíászögű antennával. Az a yagi azért nem jó mert M2 Szentes 23 csat (487.25MHz) és 6 csatornára csoport antenna ami a sáv tetején igen vacakul muzsikál. De az elv a megoldás valóban az: vmi hosszabb antenna kéne oda elsősorban a reflexió kiszűrésére.
[quote][/quote]
(#) lac08 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Az igazság az, hogy nagyon sokat költeni én nem igazán akarok erre az egészre.
Ha az anyósóm tényleg annyira tévézni akarna, már rég befizethetett volna a faluban futó akármilyen kábel TV-re is.

Én ezek után úgy vagyok vele, a meglévő anyagból kell azt valahogyan kihozni.
Ha neki erre nincsen pénze (pedig azt hiszem, csak havi 990 Ft), akkor sajna ez van!
(#) Joe_001 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
kitalálható (kis gyakorlattal) a balun bekötése a miniszalagkábelel. Amúgy volt UHF balun amiben ferrit se volt...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) lac08 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A diódás bemenet-védelem egyáltalán NEM a villám ellen védene, csupán a légköri elektromos-elektrosztatikus kisülések ellen.

Ha már maga a villám csap bele az antennába, akkor azt egyből antennástól, árbócostul, kábelestől és tévéstől megette a fene!

A jelen szentesi DVB-T adások már magasabban az UHF V. sáv 786 és 826 MHz-ein mennek!
Hogy aztán csomagjellegű-e (azaz mindkét frekvenciánál benne van minden), avagy az egyikben az egyik fele, a másikban meg a másik - azt nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) Joe_001 válasza lac08 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Természetesen !
(#) kadarist válasza lac08 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Örülj, hogy nem csapkodott meg a villany a direktbe kötéstől. Vagy a leválasztó kondenzátorokat azért megtartottad? Lassan érdemes lenne abbahagyni az offolást.
(#) Inhouse hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Adott egy Strong Str8110-es DVB-T vevő, ami a sógorom anyukájánál üzemelt. Egyszer csak nem kapcsolt tovább a távirányító. Megnéztem, az IR_LED jó, az egész kipucolva, zárlat nincs, ami forrasztás van jó, az elemek, elemtartó jó. Van rajta még egy kerámiakondi, nem zárlatos, és van egy rezonátor, ami a szokványos 3 lábú, de 3,58MHz-es??? Z3,58MT a felirat rajta, T-vel nincs a neten, csak Z3,64T, de simán lehet látni, hogy ez tényleg olyan... Nem is viszi egy univerzális távirányító sem, se a Silvercrest tanítható (beégetett kódokkal, ugye nincs mit tanítani...). Keresem a neten, a tuner kompletten 7-8eFt, a hozzá való távirányító 4-5eFt....
(#) eyess válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
És a beltérin lévő gombokkal se megy ?
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A távirányító nem ad jelet, kamerával is ellenőrizve. Ahonnan elhozták, működött, de távirányító nélkül macerás használni. Vettek egy másikat közben (más fajtát), azzal más gond van, elfelejti a csatornákat pár nap után.
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Üdv!
Ilyen?
rezonátor
Ha igen, sajnos csak jövőre !
Ha van kéznél vmi hasonló próbára berakható, (pár forrasztást megér) legalább látszik a kamerán h elindul. Ha nem akkor sajna ic.
Joe
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ez lesz az! Köszi! Nem vészes az ára... Hasonló csak a megszokott 455KHz, stb...
(#) színészbob hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Üdv!
Van egy HDTV-m, aminek a tv tunere NTSC/ATSC szabványú.
TV leírás
A probléma, hogy emiatt a tv adásokat csak fekete-fehéren, hang nélkül, vagy teljesen zavarosan lehet fogni.
Találtam egy külsö tunert, és erröl szeretnék véleményt kérni egy hozzáértö embertöl.
Tuner leirás

Az lenne az elképzelésem, hogy ezt a tunert összekötöm HDMI kábelen keresztül a TV-vel.
Azért vagyok bizonytalan, mert a külsö tuner DVB-T rendszerü, a kábeltévé szolgáltatónk pedig analóg jelet sugároz továbbra is.
A kérdésem gyakorlatilag az,hogy ez a DVB-T rendszerü tuner képes e analog kábeltévé adás vételére.
Elöre is köszönöm a segítséget!

Egyébként jelenleg egy régi videon keresztül müködik a TV, a videot AV bementre kötöttem, de nem szeretném ezt a megoldást választani hosszú távra.
(#) kadarist válasza színészbob hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia!
Sajnos a digitális vevők csak digitális vételre alkalmasak.
(#) színészbob válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ettöl féltem
Köszönöm a gyors választ!
(#) Joe_001 válasza színészbob hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Üdv!
"Egyébként jelenleg egy régi videon keresztül müködik a TV, a videot AV bementre kötöttem, de nem szeretném ezt a megoldást választani hosszú távra."
Akkor még a szín csatorna átalakításában is gondolkodhatsz az NTSC miatt, ugyanis itt PAL a "divat" .
Joe
(#) orsika hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Üdv!
Van egy Strong SRT 8105 ECO set-top-box és nem látja a külső HDD-t,illetve az 500GB 2,5"-t. Egy Y kábel van hozzá (2x usb a táp miatt) A STB papíron 800mA-t tud,a HDD max 300mA vesz fel.Pendrive-ot jól kezel,valamint egy 3,5" IDE-s külső tápos NTFS 160 GB vinyót is,partíciókkal együtt.Mi lehet a probléma?
(#) eyess válasza orsika hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Talán szoftver hiba. Utána kellene nézni van esetleg hozzá frissités.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) orsika hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Frissítettem,semmi nem változott!
(#) eyess válasza orsika hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Esetleg nemlehet az , hogy nem kezel csak bizonyos méretig külső hdd t ?
Mert ugy olvasom a 160 Gb osat látja , illetve kezeli , de az 500 as hdd már nem.Illetve lehet még az is hogy a box csak bizonyos fájl lendszert támogat .Tehát Fat 32 , és NTFS fájl rendszert nem , és ezért nem látja, vagy rejtett partició stb,stb,stb.
A FAT fájl rendszert biztos , hogy tudja , de hogy a többit kezeli e az kérdéses.
(#) orsika hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Lehet hogy az 500 GB nagy neki,és nem is kezeli?
(#) pont válasza orsika hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Nekem a legelső DVBT box-ok közül van kettő, mindegyik működik az 1TB-os HDD-vel. Ha egyáltalán látja meg lehet próbálni megformázni a HDD-t. De ha asztali géppel működik is, lehet, hogy mégis az USB kábel a ludas. Esetleg ha könnyen kiszerelhető a HDD csak egy SATA(IDE)-USB átalakítóval és külön táppal lehet próbálkozni...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) orsika hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
De mire formázzam a HDD-t? Az usb kábel asztali gépen tökéletesen működik.Az lenne a poén,ha 'kvázi" pendrive-ként tudnám használni a külső vinyót,vagyis a tápot a STB biztosítja,igy tudok felvételt programozni anélkül hogy állandóan forogna a HDD.Másrészt megfordult a fejemben hogy vajon megoldható-e egy olyan kapcsolás hogy amikor bekapcsol a STB ,az usb-n gondolom megjelenik 5V és pl. egy reed relével ekkor kapcsolna be a HDD külső tápja????
(#) Massawa válasza orsika hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A külsö táppal ne legyen gondod, szinte valamennyi külsö HDD magátol leáll, ha nem kommunikál az USB.
(#) amda hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Üdv! Hogyan érdemes beállítani a lcd tévét és a mindigtv dekódert, hogy ne lógjon ki a kép teteje és alja? Scarttal vannak összekötve.
(#) Ge Lee válasza amda hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
A legkevesebb gondod akkor lesz ha a box 16:9-re van állítva, a TV pedig full megjelenítésre. Ekkor a műsorok zöme jó lesz, kivéve a dunán meg itt ott vetített régi 4:3-as filmeket, mert olyankor szét lesz húzva a kép. Hogy azt is nézni tudd olyankor a TV-t normál megjelenítésre kell állítani, ekkor a kép jó lesz, csak lesz két oldalt fekete csík, vagyis ott nem lesz tartalom.
Következő: »»   63 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem