Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   349 / 489
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
igen váltót
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A fet biztos jó mert szépen ad ki a trafó felé feszültséget. Szerintem a légmagos trafó nem ok.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Aztán mivel méred?
Ugye nem digitális műszarral?
Vedd csak elő a régi depréz műszert!
Mit lehet egy légmagos trafón elrontani ??
Maximum nagy a távolság az álló és forgó rész között.
100-150 menetszám semmi nem lehet elrontani
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Miért is nem jó a digit műszer?
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
mert a digitális műszert nem nagy frekvenciára találták ki
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Attól még feszt lehet vele mérni nem?? Próbálok tanácsot kérni hogy mi az ami elronthattam vagy mit nézzek még meg. abbólgondolom hogy a bázis jó mert a fet 0 és 27 volt között ad feszültséget a trafó felé.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
ne bízz a műszerekben feltétel nélkül ha lekötötted a forgórészről a tekercs végeket akkor tegyél a tekercs végre egy 12V-os izzót 1-3 W ha világit jó ha nem .........
(#) dara válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Lehetni lehet,de hogy nem azt fogja mutatni,az biztos.Na már most,mennyi a betáp a forgó rész felé?12V?Akkor hogy is mérsz 0-27V ot?Próbálsz tanácsot kérni mit ronthattál el?Azt mi nem tudhatjuk,a leírt jelenségekre reagálunk.A prop lekötöd,a szek re rakj egy díódát,fogd le a motort és mérd meg a feszt.Vagy izzót, mint KKobra írja.Kapcsold be a ventit,fogd le a motort,a mérés ideéig nem lesz semmi baja,és mérd meg a feszt.
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Láti-láti? Milyen jó is lenne most egy szkóp...!
(#) KKobra válasza dara hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Nem egyszerűbb lekötni a motort? Kényelmesen mérhet bármit a rotoron. Az hogy forog vagy se nem befolyásolja az áramellátását a rotornak
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Tudom én hogy jó lenne de az sajna nincs így maradnak a mezei eszközök.
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Le van kötve a motor. Azt nem értem hogy a légmagos trafó szekunderén miért csak 0,6 V van.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Ne foglalkozz azzal hány volt! Tegyél rá egy izzót amit már javasoltam. Ennél egyszerűbb teszt a légmagos tekercs ellenőrzésére nincs. A műszer becsap ekkora frekvencián hidd el nekem. Feltételezem nincs menetzárlat vagy szakadás a tekercsben amit feltekertél a forgórészre akkor a
kitöltési tényező lehet túl magas vagy túl alacsony.
Azt mondod nincsen csak 0,5v akkor tegyél rá sima zseblámpa izzót és meglátod amit a műszer nem mutat
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Köszönöm! megpróbálom ezt is.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Nos rajta az izzó is annyi változott hogy a fesz leesett 0,5 V-ra és ennyi.
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
És? Világít??
Mérj már fesz nélkül egy ellenállását is.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Nagyon gyengén világít. A légmagos trafó tekercsellenállására gondoltál? Primer 3,2 Ohm szekunder 3,6 Ohm.
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Jó lesz az... Ha világít, már fél siker. ->Nem szakadt a tekercs.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Végre az első jó hír. Következő dolog?
(#) patexati hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Ha világít egy 12v 3W köröli izzó fél fénnyel a szekunder tekercsen akkor odáig minden stimmel! A motort ha pc ventillátor vagy lekötöd vagy lefogod (nem megy tönkre nekem elhiheted ha egy hétig is fogod akkor sem én már csak tudom) és így mérj tovább a rotoron!
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Tehát megállapítottuk a tekercs nem szakadt nem zárlatos. Ha nem nagy a távolság a két tekercs között akkor nincs hiba a tekercsben. Felejtsd már el a feszültség mérést a digitális műszerrel! Vagy szerinted egy 12V os izzo mit csinálna 0,5V-al (megsúgom semmit)
Ha világított az izzó fél fénnyel akkor egy kis finomítással a kitöltésen elég energiát át tudnánk vinni
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Rátettem egy 12V 4W izzót és most nem világít. Az izzó jó a tegnapi izzó nagyobb volt feszültségben.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ezt akkor most nem értem, most akkor vagy világit vagy se jó lenne eldönteni.
Túl sokat vacakolunk már rég működnie kellene
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Nagyon gyengén világít. A légmagos trafó tekercsellenállására gondoltál?”

Ezt írtad egy napja.
Idézet:
„Az izzó jó a tegnapi izzó nagyobb volt feszültségben.”

Ezt meg ma.. Ha a tegnapi nagyobb volt feszültségben, és mégis világított a szerencsétlenje akkor, ha stabilak a forrasztások a primer tekercsen, illetve a szekunder is jól van kötve az izzóhoz akkor ennek is világítania kellene. Nem tudom, mit kötözöl arra a tekercsre, de valami hasonlót kellene baloldali izzó
(#) ging hozzászólása Dec 27, 2014 / 1
 
Hi everyone.

I'd like to share with you my latest propeller clock using HP41C's firmware/circuit who I'd like to thank very much. You can see it here Bővebben: Link

It uses three PIC16F886s to independently light the top 7 LEDs, the bottom 7 LEDs, and the RGB LEDs at the top/middle/bottom. To simultaneously compress the width of the image by a factor of 2 (to produce a more pleasing visual aspect ratio for LEDs rotating in a cylindrical manner), and also duplicate everything twice (180 degrees apart) the line in the firmware is altered from:

  1. movlw   .120                    ; Init divisor


to

  1. movlw   .240                    ; Init divisor


in this section:

  1. ; Calculate pixel pitch
  2.  
  3. CalcPixelPitch                                  ; that is a hard one. We have to divide by 120 !!!
  4.                                                                 ; PixelPitch = PeriodCnt / 120
  5.  
  6.                 movf    StorePCnt1_H,w  ; check if two period counters
  7.                 movwf   DIV_LO                  ;
  8.                 xorwf   StorePCnt2_H,w  ; are the same. If not, don't
  9.                 btfss   STATUS,Z                ; calculate new pixelpitch because
  10.                 goto    CalcDone                ; the rotation speed was not stable
  11.                 movf    StorePCnt1_L,w  ;
  12.                 xorwf   StorePCnt2_L,w  ;
  13.                 btfss   STATUS,Z                ;
  14.                 goto    CalcDone                ;
  15.  
  16.                 clrf    DIV_HI                  ; Divider = 00:StorePCnt1_H
  17.  
  18.                 movlw   .240                    ; Init divisor
  19. .
  20. .
  21. .


Because this tiny firmware alteration duplicates everything in the display twice (180 degrees apart) I have used 2 sets of vertical LEDs spaced exactly (this is critical) 180 degrees apart whose corresponding LEDs are lit using the same outputs from the same PIC chip. Now the refresh rate of the image is double that of the motor frequency and all image flickering has disappeared. I am running the motor at 20Hz (very quiet), and the refresh rate of the image is 40Hz. Obviously this method in only useful for LEDs arranged vertically, spinning cyclindrically. For LEDs spinning circularly (eg. for an analogue clock face) this will produce an unuseable image.

regards
(#) patexati hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Érdekes ez az óra. Gondolkoztam rajta,hogy a 16f886 smd óra nyákján sok alkatrész feleslegessé vállt az adatátvitel miatt miért ne lehetne ezeket lehagyni és egy 180 fokos szimetrikus nyákot készíteni így a kis fordulat sem villózna és az egyensúly is javulna.Ez mekkora módosítást igényelne a jelenlegi programban? Hp41C meg tudnád mondani?Két kontroller lenne mert egyel áthuzalozni nagyon bonyolult lenne csak az offsetet elég lenne eltolni egyik programjában ?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2014
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Egy ilyen propeller tök jó lenne!
Szívesen megépíteném a 2550-es Bázis mellé!
(#) Hp41C válasza ging hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Great design. It looks very well.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Egy nagyobb kapacitású kontrollerrel és léptető regiszterekkel kellene nekiállni...
(#) patexati hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Pl:74HC595 SMD SO-16,PIC18F2620 ?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2014
Következő: »»   349 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem