Fórum témák
» Több friss téma |
Hello! "Töltésvisszajelző nem kell"
Félek hogy mos úgy jártunk, mint amikor a rabló bemegy a helységbe, és a pultra kitesz egy táblát "Bankrablás!". A pult mögött álló, meg lenyúl éskitesz egy másikat. "Hetes üzlet".. Mert a topik címe, hogy DC-DC konverter. Vagy is egyenáramból állít elő egyenáramot. Te meg trafóról beszélsz, majd lassan kiderül, aksitöltőt szeretnél. Nos annak van saját topikja nem?..
Elnézést, nem voltam precíz. Van egy áramkör ami előállítja a 24V egyenáramot. És ebből kellene nekem 14.4V-ot előállítani.
PB137-el.
1., tranzisztor nélkül: beraksz sorban kb. 14 db diódát nyitóirányban és leejtenek 10 voltot
2., 1 teljesítménytranyóval, 1 db 15 voltos zenerrel + ellenállások, elkók áteresztő stabilizátor 3., 12 voltos stabil IC, talpa megemelve 3 diódával vagy 1 db leddel (disszipáció kb. 4 W) 4., 15 voltos stab IC, kimenettel sorbakötsz 1 db diódát (disszipáció kb. 4 W). 5., stb.... A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2014
Tiszteletem Mindenkinek !
Van egy a mellékelt képen látható DC/DC konverterem. A "lelke" egy XL4015 IC. Valaki ki tudna segíteni a kapcsolási rajzával ? Előre is köszönöm ! A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
Talán attól próbáld elkérni, aki az e-bay-on árulja...
Feltételezem, hogy a "hasán" egy pic is van a két 358 mellett... oda meg progi is kell. Nem egy "rakd össze" panel.
Szia!
Nem kell oda semmilyen PIC... Gugliban megkeresed a 4015 adatlapját, és abban jó eséllyel megtalálod a kapcsolást.
A labortápos topikba feltettem nemrég a komplett rajzát műszerek nélkül, keresd meg.
Ja, bocs, elnéztem... nekem is van messziről hasonló, de az kijelzős és progizható.. nem figyeltem..
Sziasztok! Egy 48v-os akkupack-ról kellene működtetnem mikrovezérlőt 5v. Az lm2576 HV verziója elég drága és a bemeneti 60v-jával eléggé a határon van, mert a töltés végére 60-61v-ra megy fel a feszültség. Találtam az LNK500-ast de nem ismerem, a kimeneti trafónak mi lenne jó?
Csökkentheted a feszültséget pl. LM317-tel biztonságos értékre, aztán meg mehet a 2567-es step-down.
Biztos bírná a 60 voltot az lm317? És elfűteni sem szeretném a pluszt, azért gondoltam kapcsolóüzeműre.
Bírni fogja. A be és a kimenete között lehet 40V. Jelen esetben viszont csak 20V-ot kell csökkenteni, a többit elvégezné a step-down.
Az adatlapon meg sincs jelölve a max fesz, csak ez a 40V. A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
Mondjuk ezek vannak itthon, kipróbálom, köszönöm.
Sziasztok!
Internetet végig böngészve és a dolgot feladva (bár találtam kapcsolásokat, de olyat, amit le tudnék modellezni, alkatrész hiján nem voltak jók), kérem a segitségeteket. 9 V-os tápról szeretnék meghajtani egy 12 V-os keringető szivattyút, 300-500 mA között van valahogy az áramfelvétele, a táp 1 A-es. A szivattyú eleinte ment 9V-ról, most viszont csak "berreg", 12 V-os tápról meghajtva működik üzemszerűen, de nem akarok egy 40 W-os tápot erre pazarolni. Nézegettem tranyós kapcsolásokat, booster IC-seket, de kismillió adatlapot átbányászva sem találtam megfelelőnek mondható kapcsolást, amit igen, abban a boost IC 2000 ft körül volt, abból már tápot veszek... Szóval a lényeg: Ube=9V, Uki=12V, Iki=500mA. Tudtok valami kapcsolást mutatni, amihez nem a világ végéről kell összeszedni az alkatrészeket (csak ilyeneket találtam)? Válaszokat előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
Köszönöm, de vadászok még egy kicsit, hátha találok egyet. 1000 ft körül van már 12 V-os táp, nem azon van a hangsúly, sokkal inkább, hogy épiteni szeretnék egy ilyet.
Sziasztok!
Egy MCP1640-es DC/DC STEP UP IC-ből szeretném kiverni a lehető legnagyobb kimenő áramot, ugyanis telefontöltésre használnám. Be: LiPo cella, 1000mAh, 3.7...4.2 V Ki: 5V, ?mA Az adatlap ilyen kondíciók mellett 300...350mA max. kimenő árammal kecsegtet, azonban jelenleg 5V-on 50mA-t sem tudok kivenni belőle (leesik a kimenő feszültség). Az ajánlott kapcsolást raktam össze, az ajánlott értékekkel. Mivel azt is írj,a hogy a kimenő áram nagyságát befolyásolja a kimeneten lévő kapacitás, azt is megnöveltem az ajánlott 10µF-ról 68µF-ra, de nem nagyon volt hatása. Induktivitásnak egy 1.2A-es telítési áramú, kutyaközönséges Lomex-es induktivitást tettem be... Feltételezem, hogy alkatrészválasztással lesz itt a gond (mondjuk ultra low ESR kondi kellene), de egyelőre akkor is gyanúsan kevés a kivehető teljesítmény. Van-e esetleg ötletetek? Köszönöm!
Túl sok verzió nincs a hibára: az a közönséges induktivitás 5 uH körül van-e vagy sem...
Talán nem cserélted el 47 uH-ra? 68 µF meg szükségtelen.
Eseteg?5-2-es ábrán 5V 1A-es megoldás külső fettel.
Egyébként azt is beírhattad volna, hogy ugyanakkor mennyi az akku feszültsége és hány mA az áramfelvétel belőle.
Ne felejtsd el, hogy az IC 500 kHz-en megy ( és valamit válaszolnod is kéne..)
Szia!
Amennyiben a 4R7 felirat 4.7 uH-re utal, akkor nem. Az akku feszültsége - lévén LiPo cella - 3.7 és 4.2 V közt mozog, jelenleg 3.9 V. Az áramfelvételes dolgot nem értem. Nyilván "kimenő áram x (Vin/Vout) x hatásfok".. de az jelenleg mA-ekben mérhető, míg az akksiból 1-2Aig bátran ki lehet venni! Az 500 kHz-es dolgot mire írod? Hogy az akksi nem tud elég gyorsan áramot szolgáltatni? Megpróbálkozhatom nagyobb input kondenzátorral, az még nem egy rossz ötlet! Kössz!
Azért kérdeztem a tekercset, hogy nem más-e, mert az IC 500 kHz-en kapcsolgatja és bírja-e ezt a frekit
Az áramfelvételt pedig azért, hogy összhangban van-e a kimenővel, pl legalább 60 mA-t fogyaszt-e 50 mA kimenőnél.
5-2 -es ábrán? .. Nem látok külső FET-es kapcsolást. Ugyanazt az adatlapot nézzük? Belinkelnék a tiédet, kérlek? Ez az 1A-s dolog érdekelne! Köszönöm!
Ott van az, de szerintem ugyanígy meg leszel lőve...
Szóval, mennyit vesz fel 3.9 volton és az 50 mA-t hány volttal adja le? Szerintem próbáld meg egy régi rádió hernyó vagy hasonló ferrit hangolómagjából megcsinálni azt a 4.7 uH tekercset, hátha jó lesz. ( pl. régi csöves kf, 470 kHz, pont ott is működik, tranyós zsebrádió ferritantennából 1 centis kis darab..). A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Mivel az 50 mA környéki kimenő áramnál már leesik a kimeneti feszültség (nem tudja tartani az 5V-ot), ezért egy nagyobb ellenállású terheléssel mértem le. Terhelés: 330 Ohm, az értékek: kimenet: 5V, 15.7mA, bemenet: 3.9V 25.8 mA.
Amit küldtél rajz, az MCP1650-es IC, nem a 1640-es. Az 3szor drágább és kell hozzá még egy FET meg egy dióda is.. persze ez 1 db-nál nem lenne érdekes, de szeretnék kicsit nagyobb darabszámot ebből a cuccból. Jó volna a 1640-esből kiszedni az ígért áramot. Még az tűnt fel, hogy van ebből ugye 2 tokozás, és a nagyobb áramú kimenetek az ajánlott kapcsolási rajzokon mindenütt a másik tokozásúval van ábrázolva... de hát sehol nem írja, hogy lenne köztük különbség. Megpróbálok valami másik induktivitást, vagy jobb híján csinálok, ahogy Te is javaslod, hátha... |
Bejelentkezés
Hirdetés |