Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2508 / 3965
(#) nedudgi válasza kisdever hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
(#) proli007 válasza kisdever hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ez egy ellenállás volt fénykorában, csak most már cseppet megsült. De írva nem is lesz rá írva semmi, mert a színes csíkok jelölik az értékét. Itt láthatod..
(#) ptesza válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha számítógép táp akkor egyenáramot. Ha van rajta valami cimke akkor kb ilyent olvashatsz.: 5V DC /20A .5 volt egyenáram és 20A-al lehet terhelni.
(#) kisdever válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 1
 
KÖSZÖNÖM! Megtudnatok mondani az értéket mert a telomon nem tudom megnezni?! Lehet ilyet venni?
(#) devergo74 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Köszi, igen számítógép táp, most már megtaláltam rajta, miután kiszereltem a gépből.
(#) proli007 válasza kisdever hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szerintem nem lehet megmondani az értékét, mert elszíneződtek/nem láthatóak a sávok.
- De az, hogy így néz ki, még nem biztos, hogy hibás is. Esetleg meg kellene mérni OHM mérővel mit mutat.
- Kapni biztos lehet, ha tudod az ellenállásértékét és teljesítményét.
- Viszont azt is kellene tudni miben volt,mely áramköri részben, hogy egyáltalán mekkora értékű lehetett eredetileg. Valamint ha ez megsült, akkor ott vagy más hiba is van/volt, vagy tervezési hiányosság.
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szerintem tekerd fel a fényerőt a monitorodon - nálam látszik, hogy a színek nem égtek le az ellenállásról.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ezt tekerjem fel? Örülök ha kép van rajta.. De ha "látó vagy" akkor inkább az értékét mond meg szegény kollégának.
(#) negro79 hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egy Panasonic SA-AK220 Hifibe szeretnék USB aljzatot építeni megoldható-e.
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
A port próbáltad már lemosni?
Én csak annyit látok, hogy vannak csíkok, és nem égett meg. Ha megmondja, hogy milyen színű csíkok vannak rajta, akkor kikeresem a kódot.
(#) Mircsof válasza kisdever hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Az én poros monitor, és akácfa tüskével kiszúrt retinámon keresztül Barna, Fehér, Fekete színeket "látom" A 4. arany azt csak odaképzeltem... Ha valóban ezek vannak rajta akkor 19Ω az értéke.
Biztos, hogy tudsz ilyet venni, ha netán nem ezek a színek vannak rajta, akkor írd le mik szerepelnek ott, és megmondjuk a pontos értéket.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) szila13 hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
sziasztok szakik!

kellene egy kis segítség. nem igazán vagyok szakember, ezért amolyan józan paraszti eszes válaszra lenne szükségem.
Kaptam egy toroid trafót a tipusa: Bővebben: Link

A problémám az hogy rákötöm a 220V-ot a két fekete (ezek a vékonyabb kivezetések) vezetékre, a primer oldalt üresen hagyom, bekapcsolom és már veri is le a 16A-es kismegszakítót. Ez azt jelenti hogy rossza a trafó?
Az adatok alapján Primer 220 V AC
szekunder 24 V 6.25A
150VA

Egy cekasz szál melegítésére szeretném használni, és én azt hittem hogy 220 V-a primerre, a szekunder a Cekasz és már megy is. De ezzel szemben ha a szekunder üres már akkor is leveri a biztosítékot.

Segítsetek!!!

Köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) Peet19 hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Sziasztok!
A mellékletben egy LED manuálja van és nem tudok rajta 100% biztosan eligazodni. Ehhez kérnék egy kis segítséget. Mekkora a LED nyitófeszültsége és mekkora áramot igényel?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Karon01 hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Fisher Price macis projektoros forgót (kiságy fölé szerelhetőt) szeretnék - bár ez túlzás - átalakítani, hogy adapterről/hálózatról működjön, elem helyett, van erre lehetőség?

Fisher Price macis forgó

Köszi előre is!
(#) BEMcorp válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Vf=3,1V
If=20mA

Szerk.: Bár az is érdekes, hogy lejjebb a grafikonon, már 3,2V-hoz tartozik 20mA...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) proli007 válasza szila13 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Hello! Inkább a tekercsek ellenállását mérd meg, mert a nagyobb ellenállású a primer.
(#) proli007 válasza Karon01 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Hello! Elvileg van, de én kiságy fölé-mellé soha nem tennék olyan dolgot-drótot aminek köze van a hálózathoz. Inkább aksi a jó megoldás.
(#) Karon01 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ok, mondjuk ebben igazad van..
És akksival hogyan tudnám megoldani? Nagyon zöldfülű vagyok, így közelítsük meg lszi a dolgot
(#) Peet19 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Igen a grafikonon a 3,1V nál kb: 12mA van épp a lineáris szakasz kezdete. Akkor most 20mA áram esetén 3,2V -al számolhatok?
(#) pucuka válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 1
 
Pardon. A dióda karakterisztikájának nincs lineáris szakasza. A görbe tört hatvány függvénynek a grafikus képe.
(#) proli007 válasza Karon01 hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 1
 
Úgy hogy veszel az elem helyet aksikat meg töltőt. Feltöltöd és bele teszed. Legfeljebb a kisebb feszültség miatt kicsit lassabban fog forogni. (Úgy sem kell csak néhány hónapig..)
(#) Karon01 hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Ok, túlgondoltam a dolgot, nem ez jutott hirtelen eszembe az akksiról, de igazad van, köszi
(#) jdani hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Hali. Vannak azok a tipikus 80x80as 12Vos ventilátorok. Rajtuk szokott lenni a piros és feketén kívül sárga is. Az a fordulatszám mérésére való? Impulzusokat ad?
(#) BEMcorp válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha nem tudod kipróbálni (mert gondolom nincs kéznél egy ilyen LED), akkor én a helyedben inkább 3,1V-tal számolnék.
Jobb ha marad 'tartalék', mint túlhajtani.
(#) Peet19 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Rendben, köszi
(#) BEMcorp válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Igen, úgynevezett 'open-collector"-os kimenet, azaz, egy npn tranzisztor kapcsolgatja a testet arra a lábra a forgásnak megfelelően.
(#) bbalazs_ válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Igen, pontosabban OC kimenete van altalaban.
(#) Peet19 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Értem, köszönöm.
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha előtét ellenállást számol, akkor ez pont fordítva van..
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Őőm, nem tudom hogy számol, én konkrétan arra akartam utalni, hogy ha 3,1V/20mA-re kiszámolja az ellenállást - pl 12V-nál ez 445 ohm , akkor nem lő nagyon mellé , mert 3,2V/20mA-os LED-nél az csak 440 ohm lenne, így legfeljebb nem lesz meg a 20mA.
Vagy tévedek?
Következő: »»   2508 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem