Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   520 / 607
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szia! Tudnál nekem mutatni egy teljes puffer kiépítést? A helyzet annyi hogy mindkettő panel ugyan azt produkálja.
(#) atiber válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ezek a hűtőbordák csak a 'beröffentésig' lesznek rajtuk, ha minden tökéletesen működik akkor mennek a helyükre, a egy Grundig V8200 STK végfokozatának kiváltására... Na abban már lesz komolyabb hűtőfelület: előzmény.
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
A pufferek értéke 10000µF körül Bővebben: Link
A méréseket el tudod végezni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Jó ha mindent leírsz róla és holnap elvégzem a méréseket.
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Erről lenne szó. A 9, 10 lábakat nem kell közvetlenül elérned, a hozzájuk vezető alkatrészek lábán is mérheted a feszültséget.
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
9,10 Lábakat lemértem 15v és folyamatosan csökken. Rámértem az egyik nagy tápszürő kondira az egyiken csökken kb 5v marad míg a másik kondin meg 27 -28v
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ezek az eredmények milyen összefüggésben vannak a torzítással és a ki/be kapcsolt állapottal?
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Első indulásra 5-10 ms megy így mind a 2 tápszürő kondin egyforma a feszültség,aztán ahogy fokozatosan megy az egyik tápszürő kondin esik a feszültség a másikon nő.
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Így már világos a probléma. Fotózd, vagy rajzold le a trafó, egyenirányító, tápszűrő kondik összekötését! A test kialakítása hibás, közösen kijavítjuk.
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia! Erről lenne szó. Amit lerajzoltam ugyan az amit mutattál kapcsolást, kivétel a szaggatottan jelölt részt. Ezt hova kössem?
(#) sonny007 válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia!
Az a toroid trafónak a test kábele.
A 2db kondenzátor fordított polaritását áthidalod, összekötöd és oda megy ez a szál. Így a kondenzátorok után jön 3 kábeled. +/- GND ( magyarán test.)
(#) reloop válasza szemy91 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szerintem egyértelmű volt a rajz, de inkább be is rajzoltam.
A biztosíték helyére jelöltem egy izzót (230V, 60W), élesztésnél érdemes használnod - mint áramkorlátozót.

Táp.jpg
    
(#) szemy91 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Igen. Egyértelmü volt csak a figyelmetlenség és kapkodás csodákra képes. Rájöttem aztán magamtól is,jó fél órája hallgatom és jó hangja van. Köszönöm Reloop kolléga a kitartásod. Viszont majd nem ártana egy puffer mezőt kiépíteni nyákra vasalásos technikával, és az erősítő penelra felszerelni a biztosítékokat. Lesz még Bőven meló vele de most már nyugottan fogom csinálni
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
+-20V egyenfeszültségről lepróbálható az erősítő? 2x15V-os toroid van kéznél, csak ezért kérdezném...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Működik vele kényelmesen.
(#) Szabi1 hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy 2xTDA7294-es hidalt erősítőm. Tökéletesen működik, több toroid van benne (pontosabban 3 darab:2 darab van sorba kötve az egyik csatornához, és van egy izmosabb ami a másik csatornát hajtsa). Az a baja az erősítőmnek, hogy nagyon csúnya alapzaja van, próbáltam már alufóliával betekerni a trafók tetejét és szélét, ami le van földelve, de nem sokat segített. Szerintetek mit csináljak vele? Ma egy SONY erősítőt javítottam, STK végfok menne bele, de volt itthon egy darab TDA 7294 híd panel, amit annó még az erősítőmhöz gyártotam pluszba. Ezt a panelt elővettem, átalakítottam sztereó 7293-as IC hez és beraktam a SONY erősítőbe. A SONYnak EI magos vagy M magos trafója van, alapzaja szinte 0, van benne valami analóg jelfeldolgozás (Audio Signal Processor) amúgy TA-AX44 névre hallgat. Volt már más toroidos (vasba öntött toroid,ami földelve volt) erősítő is nállam amibe végűl TDA 7294-es IC-t raktam STK helyett, de egyiknek sem volt olyan nagy az alapzaja mint az én erősítőmnek
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Szia! Mielőtt belefognék az általános tanácsok felsorolásába, tudnál feltenni képet az erősítő belsejéről?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Volt egy képem, de nem találom esetleg holnap küldök. Rajzoltam egy rajzot, ilyen az elrendezés, minden PCB függőlegesen áll. 1-1 Híd panel alatt hűtőtönk van. A végerősítő panelei gyáriak, a relés védelemhez én terveztem a panelt. A jelkábeleket ábrázoltam zöld és piros szinnel, velük bilincselve futnak az egyenáramú kábelek. A jelkábeleknek jól árnyékolt mikrofon kábel van rakva.

erosito.jpg
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Láttam már veszélyesebbet is Először a híd bemenetét, közvetlen a panelen kösd a testre. Ebből látjuk, hogy a jelvezeték mennyiben volt ludas.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Egy gyors próba meg is volt, működik csont nélkül...Kimeneten nincs egyenfeszültség, a nyugalmi áram, a két panelnak összesen 110 mA, a pozitív ágban mérve...Na most jöhet a V8200-ben a helyére 'bűvészkedés'.
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Remek! Nem lehet elégszer leírni, az IC hűtőzászlója a negatív tápfeszültséggel van összeköttetésben, ezért csillámmal (hővezetőpaszta nélkülözhetetlen) és szigetelő gyűrűvel kell a bordához fogatni, mely minden valószínűség szerint testelt.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Nincs elfelejtve... Itt csak a teszt környezet miatt nem kínlódtam a szigeteléssel, illetve bele volt kalkulálva, hogy a bordákon negatív tápfeszültség van...Ott is mértem/ellenőriztem a meglétét... A V8200.s hűtőbordája erősen testelt, így ott már bekerülnek a szigetelős dolgok, mondjuk én olyan szilikonos, gumi szerű szigetelőlapot: ilyet kaptam hozzá. Ennél is pasztázzam?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Szigetelő alátétnek elsősorban a csillám (mica) alkalmas. A szilikon lap sajnos nem szorítható le a hűtőzászló furatán keresztül, mert nem lesz párhuzamos az IC hátlap és a borda a gumi deformációja miatt. Ebben az esetben az IC test középpontjára kell a leszorító nyomást gyakorolni, erre találsz példákat a képmellékletekben. Itt egy gyári megoldás a szemléltetés kedvéért.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Bontott kapcsolóüzemű tápokból lesz hozzájuk szuper leszorító kengyel is... A 0,22 Ohm-os ellenállások helyett biztosítékokat tervezek berakni...Milyen értékűeket ajánlanátok?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Itt a kimenettel soros ellenállásra gondolsz? 100W-ra számítunk 8 ohm terhelés mellett, ehhez 3,53A kell. Egy 4A-es biztosíték pont megfelel.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Nem, a +- tápfeszültség ágban van beiktatva 2-2 db 0,22 Ohm-os ellenállás (egymással párhuzamosan), amik valami tranzisztoros áramkört vezéreltek. A tranzisztoros áramkör meg úgy nézem, hogy a STK (megboldogult) 4 és 5 lábain vezérelt valami MUTE dolgot, túláramra?
Tényleg a kimeneten mi maradhat? A két dióda, soros 4,7 Ohm-os ellenállás az induktivitással, a 10 Ohm-os ellenállás a 2db 220 nano-s kondenzátorral? V8200
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
2-2 A biztosíték elég lesz / IC / +- tápáganként, a 0,22 Ohm-os ellenállások helyére?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Azt a 3,5A-t amit a kimeneten nyerünk, a két tápoldal adja össze, tehát helyes a 2A-es választás.
Van egy gyakorlati megfigyelés, miszerint az egyik táp kimaradása tönkreteszi az IC-t, ezért az egyenirányító elé szoktam helyezni a biztosítékot.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Az nagy öröm...mert már legyártottam az ellenállások helyére illeszkedő biztosítékfoglalatokat egy kis próbapanel darabkán... A hangszóró/végfok védelem sem védi ki ezt a 'hibát'? Terhelés nélkül sem szereti, ha valamelyik tápfeszültség kimarad?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Optimizmusra semmi ok Már az élesztési főszabályok között is szerepel, hogy csak kisütött pufferekre szabad a TDA7294-et rákötni. A tönkremenetel nem garantált, de a számtalan leírt eset a magas kockázatot támasztja alá.
Következő: »»   520 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem