Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   70 / 105
(#) zenetom hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Ezek közül a folyasztószerek közül használta már valamelyiket valaki?
első,
második,
harmadik.
Hallottam olyat, hogy meg tudják az ilyenek viccelni az embert, mert van olyan, aminek vezető tulajdonságai vannak. Vagy az csak a forrasztózsírnál van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) tomipap válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2015 / 1
 
Mire fogod hasznalni az a kerdes. Rengeteg tenyezotol fugg, hogy melyik az idalis a munkahoz. Altalanossagban en az NC559-el jol teljesitek de annak is van tobb valtozata. En tobbnyire az AS-t haszanlom. De van ASM is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Szia, Pont ,most olvastam a számítógépek topikban, hogy egy folyasztó-zsír csinált hasonló átvezetést, az USB vonalak között. ezek az adagolósak általában gyorsan elillannak, de azért célszerű izopropillal, vagy flux lemosóval megtisztítani. Van kifejezetten no-clean azt elméletileg nem kel...
(#) zenetom válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Leginkább SOIC, SSOP tokok forrasztásához.

Chipmunk1960: akkor valószínűleg ez lenne a legjobb választás: Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 16, 2015 / 1
 
A forrasztókrém az ami vezet, ha nincs nagyon alaposan letakarítva simán megvicceli az IC-t a lábak között. Emellett oxidál is, néha szinte fekete lesz tőle az ón. A nyáktól legalább másfél méter távolságra kell tartani, hogy véletlenül se kerüljön az ember keze ügyébe.
(#) Chipmunk1960 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Visszatértem a természetes hegedű-gyantára, ill sz 559-ASM, aminek igen jó oxid oldó képessége van szerintem.
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Atmega32U4-et szeretnék beforrasztani, QFN tokozásút. Lehetséges ezt pákával megoldani, vagy csak forrólevegős állomással? Arra gondoltam, hogy meghosszabbítom a PAD-eket 1-2mm-rel, és így, kicsit távolabbról melegítve el fog jutni a megfelelő hőmennyiség az IC lábaihoz? Köszi!
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Be lehet forrasztani pákával, csak egy kis folyatószer kell hozzá, viszont jó lenne a hasát is leforrasztani a nyákhoz.
(#) Chipmunk1960 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Így igaz! A hűtéshez nagyon is kell. Én kis ón-pasztával szoktam bekenni, s úgy adni neki a a forró levegőt.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Tegnap sikerült egy "északi hidat" reflow-zni, eddig nem mertem neki vágni. A Youtube-on volt egy videó, ha nincs kép a Dell Inspiron M5030-on, és 7-et csipog, akkor az a bga gond. Mutatta, ha 15-20 percig úgy hagyja, "megjavul" kipróbáltam igaza volt, mert azt nem mondta, hogy 5-10 percre. A chip megnyomására viszont előjött a kép. Jobb híján alufóliából 4 rétegben csináltam maszkot köré. A művelet megkezdése előtt 559-es fuxot nyomtam a BGA oldalára, majd 150-200 fok között "befolyattam" alája. Feltéve az alu-maszkot elkezdtem a hőmérséklet növelésével, szűkítő nélkül körbe.körbe melegíteni, közben emeltem a hőfokot 380-400 ig, majd folyamatosan csökkentve hűtöttem le. Azóta, 2 napja folyamatosan megy a gép.
(#) cupika97 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Én hajszárítóvan szoktam javítani mostanában. Tudom, ez nem javítás, csak életmeghosszabbítás, de osztálytársam ennek is megörült
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) Viktoria211 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Szia. Mindenképpen forrólevegővel kel feltenni. Fel szoktam ónozni körben a padeket vékonyan, egyenletesen + az alkatrész is fel szoktam ónozni és az alját is feltétlenül. Csak az alján ne tegyél sokat, mert akkor nem ül le rendesen a panelra az alkatrész. Ha levétel előtt befuxozod és ügyesen veszed le akkor nem kell a padeket felónozni, elég az alkatrészt. Viszont az alkatrész helyét érdemes kicsit befuxozni és rámelegíteni, hogy szépen egyenletesen elterüljön a rajta maradt ón. Ha feltetted az alkatrész és az oldalán nem egyenletes a forrasztás akkor pákával szépen ki lehet húzni. Viszont a hűtése miatt feltétlenül le kell forrasztani az alkatrész alját is. Az egész csere alig pár perc.
(#) Viktoria211 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ha nem vagy messze és van felszerelésed szívesen megcsinálom neked. Sajnos itthon nincs hozzá cuccom, de napi szinten forrasztok hasonlókat.
(#) Dannler hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a tv-Ben lévő t-con paneleken mi szokott elromlani? Tele van smd alkatrészekkel. A hivatalos szerelő inkább panelt cserél. Szemel látható hiba
(#) Dannler hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Bocs, szétesett a hozzászólásom. Szóval égés, törés nem látható rajta.
Köszönettel.
(#) Kovidivi válasza Viktoria211 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Szia. Köszi!
Forrólevegős állomásom nincs. Megpróbálom pákával, ha nem sikerül, akkor beizzítom a mini sütőt.
(#) Dannler hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Egy kis érdekesség az egyik bga javítással is foglalkozó honlapról:

A technológia ismerete
A legtöbben azt gondolják, megnéznek egy youtube videót, és akár egy elektromos sütőben le tudnak cserélni egy BGA tokozású IC-t. Ez nem vicc, hallottunk már ilyet. Az igazság az, hogy a BGA javítás során a legkevesebb a leforrasztás és felforrasztás folyamata. Az előkészítés, a megfelelő idők kivárása, a tesztelés sokkal több időt vesz el, és ezeknek ismerete fontosabb a teljes folyamatot tekintve.

Azért ne vegye el senki kedvét!
(#) Andr3wJ válasza Dannler hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
T-con panelt mi is inkább cseréltük, de sokszor a gamma IC volt a ludas (AS15-F)
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
(#) Viktoria211 válasza Dannler hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Az én kedvem nem vette el. Ez a kedvencem. Ez nálam már felér a betegséggel.
(#) Dannler válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
A gamma ic is a t- con panelen van? Ezen nem találom. Más a számozása?
(#) Andr3wJ válasza Dannler hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Nálad nem feltétlenül ez lesz a gond, bekarikáztam az IC-ket azok felelősek a GAMMA-ért.

Gamma.jpg
    
(#) Dannler válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Fujitsu 500Gb Hdd elektronika. Hőlég + XG-50 pasztával a pad-ek vékonyan bekenve.

IMG_5390.JPG
    
(#) elektros90 hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Pasztával és hőléggel forrasztok smd ket. Forrasztás után alkoholba áztattam a panelt, hogy ázzon le ami nem oda való. Száradás után fehér por szerű réteg jelent meg az összes paden. Azzal mit kezdjek, ill. mi miatt van?
Köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia, Használj izopropilt, azt nem kell áztatni, legfeljebb egy fogkefével áthúzni, ahol vastagabb a flux-maradvány, s nem hagy nyomot.
(#) sny válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Izopropil alkoholt keverd meg 4:1 arányban lakkbenzinnel. Nem lesz többé ilyen problémád.
(#) sny válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Sajnos az izopropil alkohol is hagy nyomot, mert kiszárítja a nyákot.
(#) elektros90 válasza sny hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Köszi!
Az előző adag izopropil volt, aztán amit utána vásároltam az valami szagosított és valami zsíros réteget hagy maga után. Mi az a lakkbenzin? Sima festék higító?
(#) sny válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Nem hígító!!!! Lakkbenzin. Festékboltban így kérd.
(#) Chipmunk1960 válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Ezek szerint,már az sem tiszta, mármint az izopropil. Nekem spray-s van, nincs ilyen gondom. A lakkbenzin sima festék hígító, de az is olajos picit. Itt Írben, csak "Methylated spirit" /metil-alkohol/ amit kaptam, de az nem old le mindent, így keverem az izopropillal.
Következő: »»   70 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem