Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 213
(#) csaba19880509 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Hangosabb lesz ?! Ezt úgy értsem első bekapcsolásnál vagy minden be kapcsolásnál egy pár másodpercig ? Bocsi ha hülyét kérdezek de azt azért meg jegyzem nem vagyok egy elektronika guru alapvető dolgokat felismerek és meg csinálgatok
(#) kadarist válasza csaba19880509 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nem lesz hangosabb, a fórumtárs csak viccelt. Cseréld ki és utána hallgasd meg.
(#) csaba19880509 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Na most szőkének érzem magam Köszi a válaszokat Akkor irány a boltba cuccért aztán csere
(#) Buvarruha válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nem vicceltem egyáltalán, hibás kondikkal való működés közben picit meglazulnak a tekercsek, ha ilyenkor új kondit kap a táp, megint alacsonyabb frekvencián fog menni ezért jellemzően készelétben úgy vonyíthat, mint egy újszülött.
(#) hobbyboby válasza csaba19880509 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Lehet, hogy az a néhány pupos "kondér" már kapacitását vesztette egy kissé, és fortyog benne a lé - ami valójában adja azt a hangot.
Csoda, hogy a TV más funkciói nem haltak egyből be ...

Mindenképpen javallott a csere!
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Ma kipróbáltam egy távszabályzóval ezt a TV-t bekapcsolni. És BEKAPCSOLT!
Persze simán csak fénye (háttérvilágítás) van, de aztán tovább - se kép, se hang.
Olyan mintha
1. vagy az agya nem fogta volna fel (a kis százlábú) hogy bekapcsoltam (lehet halott a professzora?)
2. vagy egy az egyben - tunerhibás

Persze antennát nem csatlakoztattam hozzá, mert ez a TV lenn van a picében - (ott meg igazán nincs kábelem), de talán valami hangnak azért illene lennie, mégha csupán olyan "susogós" is.
Vagy mindez az ilyesmi tévékre nem igazán lenne jellemző?
Az egyik kézi kikapcsolásnál például - csak egy pillanatra - még a szinek is bevillantak.

Valami jó ötlete valakinek a további böngészéshez?
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Épp jó kedve volt a processzornak és elindult, de se menü, se kék képernyő semmi.... Zúgás-t ne várj, mert a zajt némítani még egy ma már 30 éves videoton Tv is képes volt, azzal nem fogsz tudni mit kezdeni, én sem tudnék, cserélni kell a lapot.
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Esetleg, ha van rajta USB port s találsz hozzá való firmware-t akkor rárakva egy pendrive-ra megfelelő formátumban és bedugott pendrive-al indítva megpróbálkozhatsz hátha frissíti magát és észheztér.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Köszi!
Alaposabban meg kellene vizslatnom, van-e rajta egyáltalán USB port, de hááát - miért ne lenne? - Ha már HDMI portja van. .......
avagy - CSAK az van!

Ám nekem maga a felvázolt "frissítéses eljárás" az eléggé kínai!
Valahonnan a netről töltsek le hozzá firmware-?

És ha sikerülne?
Ha rádugom a TV-re, majd megjelenne valami ablak, ahol elindíthatom az exe fájlt?
Vagy mégsem ennyire egyszerű? Netán magától elindul és automatikusan frissül?
De akkor valamennyire nem kellene rajta legyen a neten? - vagy az antennájával egy kábelhálózaton, vagy az internetes LAN kábelen - valamin?

Ennyire ebben sajnos "nem vagyok otthon".
Lemaradtam még a csöves és tranzisztoros Tv-nél, meg aztán - amióta nem fejlesztem tovább a Videoton TS3302-es Szupercolor TV, már nem igazán vagyok képben ebben a digitális és IC-s technikában, no meg a hozzá kapcsolódó szoftveres dolgokban ...
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2015
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Vidd szervízbe. Blabla-blabla értelmetlen szövegelés az megy, csak azt nem értem mit nem értesz. Ha pendrive-ra rakod a rárakandó FW-t, akkor mégis mi a pók hátáért kellene netre kötni, vagy koax-ra, de most komolyan. A frissítés menetére nehéz nem rátalálni gulival, de annyiból ál, hogy beledugod a pendrive-ot, majd bekapcsolod, vársz vele egy darabig és frissítés után újraindul a masina ha X idő után sem csinál semmit, akkor teljesen agyhalott, ilenykor előny, ha kártyaolvasót dugsz rá, vagy bármit ami jelzi, hogy olvas-ír a meghajtó (villogó leddel) mert akkor tudod, hogy csinál-e valamit, vagy teljesen kuka.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2015
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Köszi a jótanácsodat, de azért nem kellene a hozzá nem értőket mindjárt ennyire ledorongolni.
Én még BIOS frissítést sem csináltam soha életemben, de tévéket, videókat már javítottam meg.
Persze ezek már annyira nagyon tudományos TV-k, ha nem értem őket, az miért annyira baj?

Nem lehet mindenki olyan okos ...
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Semmi tudományos nincs benne csak gondolkodni kell ahelyett, hogy litániákat írsz értelmetlen szövegekből.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Bocsánat - de én tanácsot szerettem volna kérni - és nem holmi lebunkózást.
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Megvolt a tanács is, próbáld ki amit írtam és írd le utána a lényeget szívesen segítek, mi történt, mi nem történt, körítés nem kell!
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Első kérdésem
- egyáltalán honnan lehetne letölteni ezt a firmware nevezetű "csodaszert", mert
- bár állítólag - "a google a barátod", ám én azzal sehol sem találtam semmi használhatót!
Ez a firmware a TV epromjában lenne a szoftver? Mert az van a lapon ...
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Ez már döfi. Általában sehonnan, mivel noname TV-kről beszélünk támogatás nélkül. Sajnos nem az eeprom-ban van, van egy külön flash tároló, ugyanis 50-60MB-ot is elérheti egy ilyen, (az eprom-ban felhasználói beállítások -I2C- és bootloader -SPI- szokott lenni). Sajnos visszajutunk oda, hogy main-t kell cserélni, nem véletlenül javasoltam ezt. Mainboard-ot találni, ami pont ehhez a Tv-hez való szinte esélytelen, de hasonlót lehet találni, legfeljebb a távirányító nem fog menni.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Az Orion mióta "noname"?
Igaz - van belőle a világon kettő is - a régi "híres" magyar - a Jászberényi úton (ami termelői gyárként elég régen bezárt, és most valami kínai piac)
Vagy van a japán Orion
- ami lehet persze, hogy a magyar név-eladásából/vételéből keletkezett.
Japán Orion videómagnót egyszer javítottam - nagyon szépen meg van csinálva.
Hogy persze eléggé gyenge alkatrészekből (és itt a mechanikai alkatrészeket értem), az kissé érdekes.
Persze mondhatnók reá azt - ez itt kérem már a nyugati fogyasztói társadalom!.
Ha elromlik, vegyél újat, ezt meg rögtön dobd el! Mert nem javítható ....
Hasonló belsővel láttam én Vestel TV-t, és Hitachi-t. Lehetséges, hogy többen több néven de ugyanazt a cuccot dobozolják be?
(#) Andr3wJ válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Sajnos már nagyon oda kell figyelni hogy mit veszel, egyes neveket megvettek vagy licenszelnek, vagy bérgyártatnak alsó kategóriában...
Az Oriont is elég régóta a vestel gyártja már, de van Philips, JVC, Sharp stb néven.
(#) hobbyboby válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Azt már ezeddig is tudtam, hogy az "eredeti" Orion cuccokban egyedül csak az összeszerelési munka és a külsején a márkanév (és talán még a csomagoló doboza) a magyar, ám a többi mind kínai, japán, koreai vagy egyéb.
Sohase felejtem el, amikor az Orion gyár - a halálát megelőlegezetten - összeállt a japán Panasonic céggel valami hyper-super videomagnó "gyártására" (összerakására).
Aztán mire készen lett, és kikerült a boltokba, pontosan annyiba került - amennyiért Bécsből csaknem 3 ugyanolyan képességű de noname-t lehetett hozni.
Na ez aztán be is tette a kaput a nagynevű gyárnál.
A végére még bagóért se vitték el a zemberek a drága cuccot.
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Nem, az orion-nak már semmi köze a magyarokhoz, de tény, hogy van japán orion és van a kínai orion, akik megvették a magyar orion nevét. Azért noname-nek hívom ezeket, mert, ahogy Andr3wk kolega is írta helyesen ugyanaz a Vestel bele van, mint az összes olcsó Tv-nek, a vestel pedig egy kapcsolóüzemű tápot nem képes normálisan megtervezni, nem ám a mainboard-ot és tényleg az a "szép", hogy megveszel ma már egy philips TV-t és ugyanazt a hulladékot kapod, mint egy orion-nál. Például ezért is mondtam, hogy az alaplap típusára rákeresve találhatsz firmware-t, de ha az nem orion lesz, hanem bármi más, akkor is jó eséllyel menni fog, de a távirányító nem fog stimmelni például, esetleg lehet rajta másféle tuner, vagy 17MB22-nél, vagy 20-nál a hang erősítője is lehet más, de alapjaiban ugyanaz a lap...
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Köszi a sok törődést és segítséget, valamint a jószándékú szakmai hozzászólásokat, de!
Két gondom van már csak.

- Az egyik, hogy sehol sem találtam firmware-t.
Lehet hogy ezeddig mind rossz helyeken keresgéltem.

- A másik, hogy hiába lenne akármilyen megfelelő firmware-m, ha ezen a TV-n hátul mindenféle csatlakozó van (SCART, RCA, HDMI), csak éppenséggel USB nincs.
Vagyis? - fel se tudnám tölteni a cuccot, ha lenne.
HDMI - USB, RCA - USB, vagy SCART- USB átalakítóról pedig eddig én még nem hallottam.
Már az elvi alapjaik is mások ...

P5100387.JPG
    
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Ezesetben tényleg nincs mit tenni, alaplap csere.
(#) Andr3wJ válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Sajnos ezekhez nincs firmware, Elvileg Service manual szerint lehetne ugyan szoftverezni de ugyse találsz megfelelőt.
Azt meg megprobalhatod hogy a foglalatban levo e2prom-ot kicsereled egy uresre néha az segít, bár nem olvastam vissza mi a hiba.
(#) hobbyboby válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Az kérem ebben a TV-ben a hiba, hogy bááár bekapcsol, még fénye is van (tehát a háttérvilágítás csövek mennek), ámde hangja az nincs - ( bár sokak szerint, ha nincs belőve semmilyen TV csatornára, akkor teljesen természetes, hogy nem sustorog úgy "üresben", mert egyből bekapcsol a MUTE ([i] zajnémító) áramköre.[/i])

Amúgy a táp a feszültségekeket és áramokat mind leadja, de
- bár nekem az egyik kikapcsolása után még a szinek is bevillantak egy pillanatra - tehát - olyan mintha valahol tényleg menne, (él és virul), de aztán mégse akar igazán.

Sokak szerint a készülék egy az egyben "agyhalott" - s akkor
- vagy alaplap (MAIN) cseréje lenne esedékes,
- vagy csak simán KUKA!
LEHET, hogy az eddigi használói pontosan azért tették ki "ad- acta", mert túl sokba kerülne az "újraélesztése" ....
(#) Andr3wJ válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
A képet te fényképezted amit utoljára küldtél vagy csak netről szedted?
Már valahol írtam ezen a fórumon hasonló hibára, 26" CMO LCD-nél bekapcsolásnál vagy nincs kép vagy esetleg néha bejön, akkor a T-con-ról az LCD-re menő fóliakábel egyik oldalsó két lába szokott hibás lenni gyárilag.
Vagy kábel csere, vagy azt a két vezetéket bekábelezed vékony szigetelt vékony vezetékkel.
Ha csinálsz képet a T-con-ról megmondom ez az a típus vagy nem. Onnan lehet megismerni hogy a panel nem alkatrész oldala van feléd , hanem a másik oldala és ha jól melékszem a felfogató csavarok furatai körül csak háromszög alakban van a nyákon rézfólia.

Más fajta 26"-os T-con esetén is van ilyen bekábelezős megoldás arra rá kell keresni a netem.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem erről van szó, a 26"-os chi-mei kijelzőknek szériahibájuk a túl vékonyra tervezett tápszál a kijelzőben. Kikapcsoláskor azárt villan szín, mert leáll a kijelző tápja, ez teljesen normális jelenség.

Amúgy egyszerűen kideríthető, meg kell nézni az LVDS kábelen, hogy van-e jel.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Igen ebben igazad van, ezért írtam ha az a fajta amit írok annak csak az volt a gondja amit első részben írtam, csináltam belőle vagy 30-40 darabot kb. Sose jött belőle vissza egy se.

Amit te írsz abból talán egyet próbáltam volna vezetékezni a neten található infók alapján de nem volt kedvem fóliára forrasztgatni.
(#) hobbyboby válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Én fényképeztem - a "betegről" ...
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Azt azért érdemes tudni mg, hogy eleinte be sem kapcsolt.
(#) hobbyboby válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
"a T-con-ról az LCD-re menő fóliakábel egyik oldalsó két lába szokott hibás lenni gyárilag. "

Nálam viszont nem lapos fóliakábel van, hanem szines drótokból "összebandázsolt" huzalhalmaz. A képen jól láthatóan egy fekete műanyagcsőbe húzva - a kis fekete EPROM IC felett. Aztán bemegy szépen a korbács alá, de ott átmegy alattuk - a képernyőhöz.
(az LCD meghajtó elektronikára)

És volt már olyan esetem is, hogy bekapcsolás után egy függőleges szinskála jelent meg - de teljesen "fekete-fehérben". (illetve - inkább afféle "megmagyararázhatatlan" - rózsaszínes-szürkés szinben)
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015

P4220316.JPG
    
Következő: »»   53 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem