Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 213
(#) q765 válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
A képen felvannak cserélve?
Kigoboztam... Nem a csatlakozókat cserélted, hanem a kábeleket...
A többit írtam.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) Lali24 válasza q765 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Igen fel vannak cserélve. Egész nap ezzel játszom nyomogatom a panelt a szalag kábeleket, és mindig csíkos volt. Most meg észre vettem, hogy egyformák a kábelek, és mondom ki cserélgetem őket, és jobb is lett a kép. De miután levágtam belőlük, szinte jó is a kép, csak két csík van még benne amit nem nagyon tudok eltüntetni.

DSC_0103.jpg
    
(#) Buvarruha válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Na akkor talán mázlid lesz lesz vele és csak ott van kontakthiba, bár ahogy látom azért egy csík így is maradt benne. Próbálkozz, hátha sikerült életre kelteni.
(#) Andr3wJ hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Adott egy Thomson 30LCD8038 LCD TV.
Probléma hogy bekapcsoláskor véletlenszerűen vagy beáll rendes üzemmódba és lehet lépkedni menüben van tuner zaj stb vagy bekapcsolás után nincs tunerzaj elkezd össze vissza "működni"
Ha át van rakva bármilyen más forrásra ami nem tuner akkor rendesen indul mindig.

Már a második ilyen TV amit ezt csinálja, de mivel már nem dolgozok műhelyben kicsit nehezebb a javítás.
Valaki esetleg találkozott ilyennel?

Táp kondizás sajna nem segített.
(#) Raszy hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Sziasztok! lenne egy kérdésem: van egy Samsung LE37S6 típusú tv és az a gond vele hogy a színek elkeveredtek, kép van csak nem nézhető. Nem értek hozzá és csak az érdekelne, hogy érdemes-e javíttatni. A csatolt képen látható a hiba!
Kérek gyors segítséget.
Köszönöm a szakiknak!
(#) lacek29 hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Sziasztok.Egy Toshiba Lcd tv-n, feszültség alá helyezés után kb 1 perc mulva,a stby led 2másodpercenként 3-at villan.Mit okozhatja ezt?A tv típusa Toshiba Regza 37XV733
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Lehet, hogy épp a harmadik után kapcsolna tápot a kijelzőre, ami rövidzáras és ekkor leáll a táp, majd újraindul és így tovább. Bele kell mászni, feszültségeket kell mérni. Ha minden feszültség rendben van, akkor processzor, vagy FW hiba.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Aha,értem.......ha lehúzom az invertert,akkor is ugyanezt produkálja.De miért csak kb 1 perc mulva.....addig semmire nem reagál.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Mértél tápfeszültséget? Amúgy nem az invertert, a kijelzőt mondtam (LVDS).
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Igen mértem.5V,12V,és 24V-os kimenetek vannak a táp panelen.Addig,amíg elnemkezd villogni a led,megvan mind a 3 feszültség.Amikor elkezd villogni,a 24V eltünik,a 12,és az 5V utána is megmarad.Ugyanez a helyzet akkor is,ha lehúzom az LVDS kábelt.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Ezek után egyértelműen a processzorral van a probléma, konkrétan amíg fel nem melegszik, addig kontakthiba van (BGA). Javítgatni, melegítgetni kár is lenne, max fél napig tartana, main csere szükséges. Írd le a main típusát, esetleg fénykép is jöhet.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) lacek29 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
PE0840/A/ V28A001113A1 a mainboard típusa. Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Pedig nyakamat tettem volna rá, hogy már ez is Vestel lapos. A main-en ellenőrizd a stabilizált feszültségeket, amik közvetlenül a processzorokat táplálják, de addig amíg nem indul el.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Gondolom valahol a lap hátulján kell akkor mérjek.Nemlátok rajta stab.ic-t az elején.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Azt, hogy mit hol lehet mérni csak tudhatod. Ahogy látom van rajta kapcsolóüzemi DC-DC konverter is bőven, potenciális hibaforrások, kezd azokkal.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Méregettem a processzorok körül.Megvannak a feszültségek,csak a 24V tünik el.Közben kiderült a gazdájátol,hogy villámcsapásos lett a tv.Volt szervízben,ahol tápegység panelt cseréltek,de ők sem jutottak előrébb.Úgyhogy nagy valűszínüséggel annyi a main-nak.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
A következtetésed helyesnek tűnik.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Nemtudom mennyire kozkázatos egy használtat rendelni ebay-rol....ha egyáltalán megéri.Szerncsére a táp ugynézki hogy jó.Gondolom a 24voltot a main board tiltja le.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Valószínű, hogy induláskor indítja a tápot, majd utána álítja le és olyankor őrül meg. FW frissítéssel lehetne még próbálkozni esetleg, ha lehet hozzá találni persze. Ha nem horribilis áron van a main, akkor érdemes lehet venni bele használtat.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Majd a gazdája eldönti,hogy milegyen vele.Köszönöm az eddigi segítséged.
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Sziasztok!Van egy INNO-HIT Lcd tv-em,17MB21-1 az alaplapja,egyszeruen kikapcsoltam,masik nap bekapcsoltam es nem indul.A kek led sem vilagit elol,se kep,se hang.A tapegyseg az jo kell legyen,mert meg van egy ugyanilyen tv pontosan,csak annak a panelje sem indult,de a tap az ki volt probalva addig meg mukodott ez a tv.A tapbol kijon a 3,3v,az 5v es a 12v,de ha osszekapcsolom az alaplappal,17MB21-1,akkor a 12v lecsokken ,a tobbi marad.Uresbe meg ok mind a harom feszultseg.Szerintem ha megjavitom ezt a lapot,akkor a masikat is,egy es ugyanaz kell legyen a bajuk.Ha tudna valaki segiteni ez ugyben halas lennek.Koszonom.
(#) Andr3wJ válasza stefanpecsi hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Írok pár leheőséget. Elég sok ebből halott is marad, sajnos.

Keress 3-4 SMD biztosítékot az alaplapon forrasztási oldalon, a tápcsatlakozó környékén.
Néha el szokott szállni magától az egyik. Azért mérjél rajta zárlatot, mármint az alaplapon.

Cseréld ki az EEPROM-ot egy üresre, vagy írj bele valami hasonlót, hátha elindul. Utána lehet szórakozni majd szerviz menüben a beállításokkal.

Az alaplapon meg feliratozva vannak a Standby feszültségek, ezeket is nézd meg.

Esetleg rezgőkvarc csere (x100), ebből is volt pár hibás.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
A smd biztositekok mind jok,biztosra,epromot azt meg a masik laprol ami az is rossz,probaltam,amikor meg jo volt ez az lcd,de avval sem megy most.Marad a feszultseg meres stanby-ban es a kvarc csere.Kosz,majd meg irok,foleg ha megjavitom,koszi.
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sajna kvarcot is cereltem,ugyanolyanra,tobb ugyanolyan ertekut probaltam,semmi.A STB feszultsegek mind megvannak,mind a ket tapot ha kiprobaltam a lappal,mert mondtam van meg egy ugyanilyen hasonlo tv,aminek a lapja ugyanigy viselkedik,mind ami most elromlott-MEGVANNAK A STANDBY FESZULTSEGEK,1,8V,3,3V,5V,DE MEGSE INDUL,A KEK LED ELOL NEM VILAGIT,EGYIK LAPNAL SEM.Annyit meg hozzatehetek,hogy a tv valakinel volt,rossz ido,nehez ido kozelgett,a gyerek azt mondta ,hogy a konnektorbol kihuzta,meg az antenna kabelt is,de nem tudom ,ha ez igaz,mert lehet az is,hogy a procival van baj,minda kettonel ?Koszi elore is ,barki mond valami jot,hogy meg tudjam javitani!
(#) Buvarruha válasza stefanpecsi hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
A javítás mainboard cserével oldható meg.
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
As lenne a legkonnyebb,de megis mi a rossz a lapon?
(#) Andr3wJ válasza stefanpecsi hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Valószínűleg a proci.
(#) Buvarruha válasza stefanpecsi hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Nézd meg a nyák túloldalát. Konkrétan a színét és a processzor alatt pásztázd inkább. Akkor megtudod, hogy mi a gond és az okot is.
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Mi az a nyak tuloldala,meg a pasztazas?Nem defel,hogy mit. kell csinaljak?
(#) stefanpecsi hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Annyit meg hozzafuzhetek,hogy a 12v leesik,ha osszedugom az alaplappal,vagyis ami 12v bemegy a tap Ic 804-be az megmarad,de ami kijon belole 12v es megy a laphoz,az a feszultseg leesik!
Következő: »»   59 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem