Fórum témák
» Több friss téma |
Egy 150nF 1kV feszültésgű kondenzátornak vélem.
Nem találom a képen a nyilat hogy melyik alkatrészre kérdezel....
Nem sok kék téglalap van rajta, de előtted már megválaszolták.
Üdv! Van egy AA13181 típusú tápegységem, rajzot nem találok hozzá. A 8 lábú vezérlő ic-jére csak ennyi van írva: 0600 az alatta lévő sorba: 9249J. Nem találkozott valaki ilyennel?
Jónapot mindenkinek!
Tudnátok-e nekem valamilyen információval szolgálni a képen látható izzókról? Pl. hogy kb. hány wattosak lehetnek, mire használhatták ill. használnak ilyeneket. Átmérőjük kb. 10cm. Köszönöm.
Ezek PAR izzók lehetnel, általában 100-150 Wattosak. Ezekről valaki leszedte az E27-es menetes részt.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2015
Üdvözlet!
Van egy Tungsram elektroncsövem aminek a típus jelölés egy része már lekopott. Ami látszik: E??CC Én 83 vagy 85-re tippelek, de abszolút nem látszik semmi maradvány a jelölésből. (A szokásos pl: ECC83-as jelöléstől azért tér el mert ipari/katonai kivitel lehet?) Valahogy ki lehetne deríteni a konkrét típusát? A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2015
Üdv, szerintem E88CC, annak ilyen a belseje
Jó estét, sziasztok! Az nem igaz, hogy nem tudom, hogy mi ez, mert ez egy szárítógép programkapcsolója. Engem inkább az érdekelne, hogy mivel lehetne helyettesíteni. Mert amikor megrázom, eléggé csörög benne valami. És mivel sajtolva van, nem merem szétszedni, nehogy ne tudjam összerakni.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Google-n nyomozva képek alapján valószínű igazad van, e88cc lesz. Köszi!
Nincs mit
Próbálkozhatsz a Sini-Answo-nál pótalkatrész ügyben. Éppen azért csinálják préselve, hogy ne is lehessen javítani. A sorozatgyártás miatt pedig olcsóbb, mintha minden funkcióját ki akarnád váltani. Elektronikával is megoldható, de akkor kell kijelző az állapotok visszajelzéséhez, tápegység, vezérlés a kijelzőhöz a be és kimenetek kezeléséhez, bemenetek vezérléséhez nyomógomb, kimenetekhez relé. Gondolom sejted, miért oldották meg így.... A forgatható programkapcsolónál a tekerőgomb az input, a pozíciója a kijelző, a beépített rugós szerkezet az időzítő és a mozgatott érintkezők, amik egymáshoz képest időben eltolódnak - a végrehajtás. Sőt talán még egy kis csengő is belefért, ha lejár az időzítés.
Nagyon szépen köszönöm! Kimerítő választ kaptam. Bár a Sininél nem találtam megfelelőt, írtam nekik. Remélem tudnak segíteni.
További szép napot! Kipuke
Szia, Ha már úgyis gagyi nyugodtan szétszedheted, lehet a motor fogaskerék áttételek között, vagy valamelyik leégett/ letört érintkező ami zörög. De ha működik, /mert erről nem írtál/ akkor inkább hagy amíg megy!
Ahogy mondani szokás: zúgni zúg, de nem megy. Szóval a dob forog, de nem fűt. Tehát nem is szárít. Fűtőszál, vezeték rendben. (A vezetékek pedig közvetlenül a kapcsolóból jönnek.) A Sininél nincs ilyen (meg mellesleg máshol sem), mert már nem gyártják. Úgyhogy jó lenne össze dobni valami jó kis kapcslást. Vagy ha valakinek elfekvőben van egy ilyen kapcsolója/időzítője, akkor azt szívesen megveszem.
A szétszedést meg addig mellőzném, amíg nem jutok hozzá olyan kapcsolóhoz, ami működik is. Vagy esetleg érdekel valakit egy eladó szárítógép? Főként alkatrésznek ajánlott. Kipuke A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
Szia, Akkor biztosan a fűtőbetét érintkezője égett be, vagy le. Ha innen elcipeled, kimegyek a recycle -be, összeszedek pár gépet 2€-ért viheted! Kapcsolót, mivel típust nem írtál, csak itt találtam.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015
Igen, valószínűleg. A kapcsoló meg szerintem EZ lehet. Sőt, szinte biztos, a számok alapján. Típust meg azért nem írtam, mert én sem tudom/tudtam.
Viszont ha tudsz ilyen kapcsolót szerezni nekem, akkor akár meg is venném, de 130$-t nem adok érte! Egyébként egy Siemens Siwatherm 6100-as gépről van szó (SW61000/11), amit úgy kaptam. Tehát nem akarok sokezer forintot rá költeni. A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015
A SINI-nél van a SW7100-hoz programkapcsoló, hátha ugyanaz?
Amúgy keress egy hőbiztosítékot még a fűtőszál és a programkapcsoló között, mert általában még akad az is.
Szerintetek hány ohm -os a képen látható ellenállás?
Mérd meg vagy használd az értékmeghatározó programot.
Akkor a következőt javaslom. Szedd össze a paramétereket. Sok gyártónak létezik programkapcsolója. Használd egy másik gépét. Ezzel lesz a legkevesebb macerád. Ha pedig pusztán kíváncsiságból és az élvezet kedvéért csinálod, akkor a paraméterek mentén lehet egy mikrokontrolleres, LCD-s csodát alkotni. De ezt is kiválthatod egy bontott gép vezérlőjével akár. például innen . Ha készítésnél maradsz, az első lépés olyan tekerentyű mechanikát beépíteni, ami csak egy jeladó a mikrokontroller számára. Jelzi, hogy fizikailag melyik program a kívánt. Ehhez akár a meglévő programkapcsolót is átalakíthatod - akkor megspórolod a kijelzőt (igaz sok plusz infót ki tudna jelezni, mennyi idő van még hátra, hol tart, ha végez akár jelezhet is). Ha megvan a jeladód pozíciója, ezt több dologgal is tudathatod a mikrokontrollerrel. Ragasztatsz apró mágneseket - a pozícióról így reed relék adhatják a jelet - ez bombabiztos, mert nem koszolódik, talán be is tudod építeni a meglévő házba, hogy ne érje pára, nedvesség. Ha megvannak a jeleid, mehet a mikrokontroller bemenetére, némi zavarszűrés kíséretében, hogy a motor és egyéb fogyasztók által keltett zavarok ne szólhassanak a hasznosjelbe. Még biztosabb, ha optocsatolós leválasztást is használsz. A mikrokontroller kimeneteire például tehetsz egy ULN 2803-at, ami képest például 24V-os reléket kapcsolni. Ha ügyesen csinálod, akkor minden reléhez egy kontroll ledet is beépítesz, hogy ellenőrízhesd a funkció valóban működik-e. Ezt megteheted a programválasztó kapcsolónál is, így kizárhatod a kontakthibákat ellenőrzéskor. Így összeáll a vezérlésed hardvere. Ehhez kell még tápegység, ami a reléket és az elektronikát stabil, szűrt táppal látja el. Minden elektronikát valamilyen - legalább IP2x-es védelemmel érdemes ellátni. Ez lehet műanyag doboz passzos kivágásokkal, amin átbújnak a vezetékek a dobozon belülre, de lehet tömszelence is - ebben az esetben kerek vezetékből 1db egy tömszelence vagy 1 kábel egy tömszelence. Ha a hardver önmagában kész, jöhet a szoftver. Melyik programhoz melyik kimeneteket kell aktiválni, hol kell reteszfeltételeket alkalmazni. Hülyebiztossá kell tenni a vezérlést. Ha már asztalon minden működik sima izzókkal, akkor jöhet az éles próba. Persze, ha még fordulatszám szabályzás is kell, az kicsit megbonyolítja a dolgot, mert mondjuk a centrifuga motort PWM-el kell szabályoznod - nem relével. Ott érdemes szintén valamilyen optós leválasztást, vagy MOC-os meghajtást használni.
40G ohm a program szerint ! Ha jól olvastam le a szineket.
Biztosan nem annyi. Fordított sorrendben mennyire jön ki? Műszered van?
Sziasztok!
Keresek valamilyen alkatrészt, ami hőmérséklet emelkedésre "generál" egyre nagyobb ellenállást. Tehát az lenne a cél, hogy egy vezetéken annál nagyobb legyen az ellenállás, minél melegebb van. Nem tudom mi lehet a neve, ezért kérdezem ilyen mostohán megfogalmazva
Mi a cél? Mire szeretnéd leginkább használni? Milyen felbontással? Mert elég nagy a választék.
Szia, Próbáld meg a TV szerelős topicban, ott biztosan van hozzá rajzuk, vagy fejből tudják a kollégák! Az egyébként egy komplett Impulzus trafó meghajtó FET kocka.
Már megfejtettük, hogy TOP246 van benne.
Szia, Köszi, én most elnéztem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |