Fórum témák
» Több friss téma |
Vettem egy ilyen eszközt (elvileg egy egyszerű 433mhz-s modul).
433mhz-s adóvevő Itt pl egy raspberry-vel van összekötve meg is csináltam kapja is a jelet, de igazából semmit sem csinál. Van valami egyszerűbb tesztje, hogy lássam selejtet sóztak-e rám?
Ugyan ez van nekem is! Antennát tettél rá?
Elvileg egymás mellett van a kettő, a google találatoknál azt írták nem kell rá (majd csak ha messzebb kerülnek egymástól).
Most kipróbáltam, kapott mindkettő 5 V-ot, az adó adat lábára meg egy 1k ellenállás majd mikrokapcsoló majd a +5v-ra. A vevőnél mértem az adat lábat és azt láttam, hogy 1,7V körüli értéken van, de amikor megnyomom az adónál a gombot akkor egy pillanatra 0-ra esik vissza. Kezdek összezavarodni Pedig elvileg a leírás szerint csak rákötöm 1-1 GPIO lábra és már megy is akár úgy is, hogy az egyik 3,3V-os a másik 5V-os....
Akkor jó a modul. A vevőre ha rákötöd a ledet, világít, ha az adó ad, akkor a led villog. Mondjuk nekem antenna nélkül nem ment. De van egy cikk róla itt a hobbielektronikán, érdemes elolvasni, ha még nem olvastad. Bővebben: Link
Idézet: „Mondjuk nekem antenna nélkül nem ment.” Nem is fog antenna nélkül menni.
Nekem azzal sem megy, össze-vissza villog a vevő oldalon.
Azt hiszem megint félreteszem egy ideig, mert valahogy semmi nem akar működni...
Üdvözletem!
Egy gyors kérdésem lenne. A 433 és a 433.92 modul ugyanaz és csak lustaságból nem írják ki a működési frekvenciát? Vagy két külön rendszerről beszélünk? Üdvözlettel Kukuri
A 432 - 438 MHz rádióamatőr sávon belül a 433.05 - 434.79 MHz, 1,74 MHz sávrész, 433,92 MHz közepes frekvenciával ki van jelölve harmadlagos szolgálatként általános alkalmazású (nem hangfrekvenciás) kishatótávolságú eszközök (SRD) számára.
Mivel mindkét elnevezés egyértelműen erre vonatkozik, mert az erre használható sáv közelében sincs azonos célra használható frekvencia. Persze pontosabb, és hivatalos egy sáv közepes frekvenciájával történő azonosítás. De mivel a sávfelhasználási feltételek, csak típusengedéllyel, minősítéssel rendelkező berendezésekre vonatkoznak, így egy átlagos felhasználónak nem sok esélyélye van a frekvencia befolyásolására a sávhatárokon kívül. Ezért egyértelműen mindkét eénevezés ugyanarra vonatkozik, bár a 330 MHz szokásosan pongyola megnevezés. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
Köszönöm az infót. Akkor remélhetőleg nem lesz gond.
Van egy garázskapu távirányító ami 4 csatornás. Ebből 2 van használatban a nyitáshoz és csukáshoz. A maradékot fel akarom használni pl világítás kapcsoláshoz. Tervem szerint arduinoval ez megoldható.
Ha elügyetlenkeded, akkor meglehet, hogy felkapcsolod a villanyt, és kinyílik a garázsajtó is. Meg kell nézni, hogy a kulcsokban állítható-e a belső azonosító. Ha nem, akkor másik után kell nézned, nem elég ha csak az adó frekvenciája stimmel, az enkóder-dekóder paramétereinek is párban stimmelni kell. (frekvencia, cím)
Azt gondoltam hogy a távirányító egy kódsort küld ki mint az infra távirányító.
PL A158C04AB32 És arra is számítottam hogy ezt lehet fogni és értelmezni. Amúgy ez a távirányító. Starset S4
Jól gondolod. Mind a 4 gombhoz tartozik egy kódsor (cím+gombkód). Ezt tudod is értelmezni. Csakhogy (ha jól értettem) a garázsnyitódhoz tartozó felesleges két távadót szeretnéd felhasználni. Ha ezeknek a kódsorát nem változtatod meg, továbbra is működtetni fogják a garázsnyitó vevőjét.
Hogy más célra függetlenül is használni tudd, a kódsort, legalábbis az abban található címet meg kell változtatni. Ezt nem biztos, hogy az távadóban meg lehet tenni.
Szerintem a távirányítón lévő két, nem használt gombot szeretné funkcióval ellátni, vevőt építeni hozzá. A távirányítón négy gomb van, amiből kettő van használatban. Az egyik nyitja, a másik csukja a garázskaput.
Lehet, hogy így van, sőt nagyon valószínű, de ha más célra szeretné használni, akkor vagy átállítja a címet, vagy kiszedi a két kapunyitásra használt gombot, hogy véletlenül se nyomhassa meg. De nem ismeretes a projektje, eddíg csak az ardunióról tudunk, amivel a kódot szeretné értelmezni.
Idézet: Ez már az ő felelőssége. „hogy véletlenül se nyomhassa meg”
Igen, Murphy törvénye szerint, ami bekövetkezhet, az előbb utóbb be is következik.
Jól látjátok.
Egy jelenleg nem használt gombot akarok használni. 4 gomb van a garázskapu nyitón. Ebből 1-el lehet csuki nyitni az ajtót. Tehát marad 3 A terv az hogy egy külső világítást is fel lehessen kapcsolni az esti beálláshoz az autóból. Mivel már ott a távirányító a zsebben ezért akarom ezt használni nem pedig egy újabb távirányítót. Így is 2 van már mert az elektromos kapuhoz is adtak egyet. Létezik olyan kis távirányító amit fel lehet külön programozni? Akkor egy távirányítóval mindent meg lehetne oldani.
Sziasztok!
Én is vettem olyan adó vevő modul. Az egyik vevő alapból rossz volt, a második 2nap használat után ment tönkre. Akkor működik jól a modul ha a kimenő adat lábon változó feszültség merhető, ha fixen 3.65v mérhető akkor megdöglött. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján ezt szűrtem le. Ti is tapasztaltátok ezt a jelenséget? A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
Mit kötöttél a vevőre? Nem lehet, hogy túlterhelted?
Arduino Leonard-ra kötöttem a vevőt, ha ez a kérdés. Az adót pedig Arduini pro mini-re van rákötve. Másodpercenként küldött 4bájt adatot. Rendben müködött, aztán arra lettem figyelmes tegnap ,hogy már nem fogja az üzeneteket. Rámértem a DATA lábra és ugyan azt tapasztaltam mint kezdetekkor. Amit előtte nem használtam, teljesen új volt, akkor bontottam ki.
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy milyen hosszú antennát kell ezekre a 433 Mhz-es adó/vevő modulokra csinálni? Elvileg 17,3 cm-ert (lambda/4). Ha hosszabb lenne, akkor mi fog megváltozni?
Ahogy írtad, a hullámhossz negyedének kell lenni az antenna hosszának, azaz 172.7mm, 433.92MHz esetén: Bővebben: Link.
Ettől bármerre való eltérés azt fogja eredményezni, hogy kisebb lesz a hatótávja. Hogy mennyivel, azt majd a témában jártasabb fórumtársak leírják. A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
Igazából olyan problémám van, hogy van egy 433 Mhz-es adó/vevő modulom. Mind a kettőhöz forrasztottam egy 173 mm hosszú egyeres drótot. Az istenér sem sikerül 1m-nél nagyobb hatótávot elérnem. Mi lehet az oka? Pedig az adót kipróbáltam már 12V-al hajtva. Akkor egy kicsit erősebb lett. Esetleg egy ilyen antenna jobb lenne? Bővebben: Link
Kéne a modulról pontos leírás, vagy link, illetve az áramkörről is egy leírás, amivel meghajtod. És a legfontosabb, a tápegység.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
A modulról a pontos leírás:
TX Technical Specifications: Receiver module parameters 1.Product Model: MX-05V 2.Operating voltage: DC5V 3.Quiescent Current: 4mA 4.Receiving frequency: 433.92MHZ 5.Receiver sensitivity:-105DB 6.Size: 30 * 14 * 7mm 7.External antenna: 32CM single core wire, wound into a spiral Technical parameters of the transmitter head 1.Product Model: MX-FS-03V 2.Launch distance :20-200 meters (different voltage, different results) 3.Operating voltage :3.5-12V 4.Dimensions: 19 * 19mm 5.Operating mode: AM 6.Transfer rate: 4KB / S 7.Transmitting power: 10mW 8.Transmitting frequency: 433M 9.An external antenna: 25cm ordinary multi-core or single-core line 10.Pinout from left → right: (DATA; VCC; GND) Application environment Remote control switch, receiver module, motorcycles, automobile anti-theft products, home security products, electric doors, shutter doors, windows, remote control socket, remote control LED, remote audio remote control electric doors, garage door remote control, remote control retractable doors, remote volume gate, pan doors, remote control door opener, door closing device control system, remote control curtains, alarm host, alarm, remote control motorcycle remote control electric cars, remote control MP3. Remark 1.VCC voltage module operating voltage and good power filtering; 2.Great influence on the antenna module reception, preferably connected to the 1/4 wavelength of the antenna, typically 50 ohm single conductor, the length of the antenna 433M of about 17cm; 3.Antenna position has also affected the reception of the module, the installation, the antenna as possible straight away from the shield, high pressure, and interference source; frequency used to receive, decode and oscillation resistor should match with the transmitter. Az adó rész egy 5V-os DC-DC átalakítóról megy, ami egy 18650-es Li ion aksira van kötve. Az adó modul pedig egy 12V-os (23A) elemről kapja az áramot. A vevő áramkör modullal együtt egy 5V-os trafóról megy. A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
Egy cseppet se zavarjon, hogy a dokumentációban le van írva milyen, és mekkora antennát kell használni.
Ja, köszi!
Csak azt nem értem, hogy az adónál 32cm-en spirálisan drótot kell tekerni, de milyen átmérőn?
Sajnos ez az 1 dolláros RF vevő nem túl erős. 1m-nél nagyobb hatótávot nem tudtam elérni vele, pedig a leírásban szereplő antennákkal is próbálkoztam. Rendeltem egy ilyen Szuper heterodin vevőt. Azt írja a leírás, hogy nagy érzékenységű. Ez igaz?
Ezekkel jobban jártál volna anyagilag. RFM85W adóval és RFM83C vevővel 3V-os adó tápfesz mellett, nyílt terepen 100m+ volt a biztonságos adatátviteli távolságom, bárminemű kódolás és hibajavítás nélkül. Antennának, mind adó mind vevő oldalon, 1/4 hullámhosszú egyenes vezeték darabot használva. Én ezekben a rugókban nem hiszek.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |