Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   209 / 244
(#) BiG_Lui-Gee válasza frissadam hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Létezett 15"ban kevlár somogyiban ? Az én füzetemben 12" a legnagyobb. Nekem 10" volt, nem szólt csúnyán, de én nem szeretem a lágy mélyeket, és érzéketlen halk volt a fülemnek.
(#) frissadam válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
SBX 4060 a pontos típus. Valami használható tapasztalati eredmény érdekelne a termékkel kapcsolatban.
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem inkább a Hifi témákban érdeklődj utána.
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem a hifitől ez messze van....
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem meg inkább a hangosítástól van messze.
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem hangosabb mint amennyire szépen szól!
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem meg jó mindkettőre kivéve akik nem értenek vele egyet. Nekem van 2db 30cm-es kevláros mélyközépem 1-1 hangdobozba beépitve, én meg vagyok elégedve vele. Van 40cm-es MAC Audio is , hozzá viszonyítva.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Bocs ha valakit megsértek ,de ezek a somoDi ,M-enCÉ stb.hangszórók csak játékszerek. Nem mondom hogy én nem dőltem be nekik.Én is építkeztem belőlük,de egy kicsit többért már lehet venni pl.Celestion ,Eminence hangszórókat amik már belépő szinten vannak a hangosításba.
(#) frissadam válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Ok! De mindenki abból főz ami van. És kíváncsi vagyok eddig ebből a hangszóróból ki mit főzött, és milyen íze volt.
(#) zotya1983 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
Én nagyjából 15 év kísérletezgetés után is keserű főztöt tudtam csak kihozni belőlük,de mint az epe...Bocs de ezek a márkák a legalja,és tényleg javítani sem érdemes őket.
Viszont! A SAL PA 30100, 40100, És a PA 50100, az első számok a cm ert jelölik,ezekkel már érdemes foglalkozni,és nyugodtan állíthatom hogy nem a legrosszabb hangszórók!
Sőt! A Pa 30100 topládára kiváló midbassnak pl, a 40 és az 50100 Sajnos már egyiket sem gyártják Teljesen jó pl scoop tölcséres szubládába, majdnem tökéletes frekimenetet lehet kihozni és hangzást,pláne ha diszkóra kell ott nem annyira mérce a minőség csak hangos legyen kb ennyi
(#) frissadam válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Köszi! De a kevlár érdekelne jelenleg.
(#) Davidd válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 2
 
Alátámasztom, hog scoopban a sal pa50100 ugyancsak nyomja.(t.amp ta2400al hajtva).
(#) frissadam válasza Davidd hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Egyre jobbak vagytok
(#) Davidd válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Tudom nem egy csúcskategoria. Somogyi...de ahoz képest meglepően jól szól. Nem buzdítani akorok én senkit, hogy ennèl jobb nincs, de ennyi pènzèrt jobbat nem nagyon tudok mondani. Ezért vitát nyitni nem kell, nem is akarok. "Low buget"-ből ez jött ki.
(#) zotya1983 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Tanácsot kértél megkaptad,de somogyi helyett tudok ajánlani fs audió szériából,vagy pl beymát,picit többe kerül de minőségi!Vagy akár Rh soundot még az is jó tud lenni.
A felhasználási területet még nem mondtad,mire használnád?
(#) frissadam válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Arra használtam volna amire való. Tehát amiben tapasztalatok alapján "jól" szól. Ha nyitott dobozban akkor arra, ha bandpass akkor abban.
(#) steelbird válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Beyma, "picit" többért, mint a SAL? Honnan szerzed be ilyen olcsón, ez szerintem sokunkat érdekelne...
A legolcsóbb 15" -os Beyma is 200$ körül van.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) sanyikiraly válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szia! Arra nem is gondolsz, hogy talán meg kéne mérni azt a hangszórót és egy hozzá illő dobozt építeni neki?! Így "talán" még szólna is valahogy.
(#) frissadam válasza sanyikiraly hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
De. Viszont nincs eszközöm hogy megmérjem. Vagy esetleg ha tudsz ebben segíteni, akkor megmérhetjük.
(#) zotya1983 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Rosszul fogalmaztam,úgy kelett volna írnom hogy picit gyűjtsön még és ruházzon be egy megbízható márkába,az nem okoz csalódást.
(#) zotya1983 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Minden normális hangszórónak kell lenni legalább egy frekvenciaátviteli táblázatnak/adatlapnak,(Bár a Somogyi lehet hogy titkolja amit meg is értek valahol) az alapján könnyebb lenne beazonosítani mibe is lenne jó,milyen ládába pl.Én el tudnám képzelni egy mondjuk 2 utas hifire szobában egy basszreflex ládikóban kiegészítve egy jó dómsugárzóval,megfelelően leválasztva.
(#) steelbird válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A SAL gyártási szórásai miatt az adatlapjaik csak nagy fenntartásokkal fogadhatók el. Már ha léteznek...
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ez igaz. És az a legjobb, hogy se frekimenet se Qts se Qes semmi nincs róla. Ha lenne se fedné a valóságot....
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Szia! Gugli esetleg? Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) ozpecs válasza frissadam hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Nagyon régen egyszer megpróbáltunk SAL hangszórót tenni zenegépbe, nem kellett volna , mivel két nem egyszerre vett darab még csak nem is hasonlított egymásra szinte, elég rendesen szórnak a paraméterek, gyakorlatilag nem lehet hozzá tervezni. Ha egyszer véletlenül meghibásodik amit mérések alapján egyszer beépítettünk kicsi az esély rá, hogy az új megint hasonló lesz. Csak olyan dobozba lehet esetleg betenni ami aránylag érzéketlen a paraméterekre... Ha találsz olyan doboztervet
(#) mraulajos hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Hali!
Kérnék valakit erre reagálni. Köszönöm!
(#) frissadam válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Rákötöd félórára egy 12v vagy 24V-os mezei lemezes trafóra. Attól függően mekkora a hangszóró teljesítménye.... De van humánusabb megoldás is
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Köszi de pont az jött ki amit beszéltünk... Ez 4 különböző adat. Te melyiket ajánlanád mérvadónak?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Egyértelműen ki kell mérned a hangszórót. Ha eddig netán kétségeid lettek volna a mérés szükségességét illetően, remélem sikerült eloszlatni
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Szerintem nem ér annyit a hangszóró mint amennyit kellene foglalkozni vele.
Következő: »»   209 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem