Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mérőátalakító
 
Témaindító: finsoft, idő: Márc 4, 2008
Lapozás: OK   1 / 2
(#) finsoft hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Segítséget kérek!....
A másik file lemaradt..
talán most..

aramvezer.gif
    
(#) finsoft hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Talán most sikerül....
Segítséget kérek!
Építenem kell egy mérőátalakítót ami 0..5A AC be 0..10V DC kimenettel rendelkezik.
Elkészült a kapcsolás, a TINA Pro 5 DC-re jónak találta de az AC tesztre értelmetlen kimenetet (161V out !!! 2*12V a táp!!! ) produkált.
Ennek ellenére összeraktam, elindult , kb 10 perc után (a terhelés lekapcsolásakor! 350W halogén lámpa a 741 kihalt próbálkoztam hidegítéssel, sima analóg táppal - ujabb 2db 741 - mivel a komparátorokat nem én gyártom... :nemtudom:

Ennek a résznek kellett volna fölülre kerülni.....

belsotap.gif
    
(#) finsoft hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Ami még lemaradt...
a j7..j9 csatlakozó -> potméterek a legfelső emeleten 100k helipot, valamint van még 3 a kimenetekhez 10k részint terhelés az integrátornak részint finombeállítás a kimeneteknek.
Én nem ragaszkodom ennek a kapcsolásnak a javításához ha valakinek van valami jobb.... :yes:

Sürgős lenne!! (a munkahelyemen agyoncsapnak...)

Bocsi, ha kissé darabos voltam, nem kis gondom van a nettel (áldassék a szolgáltató.. )

"Minden megoldás érdekel"
(#) aflmor válasza finsoft hozzászólására (») Márc 4, 2008 / 4
 
Nem lehet, hogy "bemeneti tüske" vágta haza az IC-ket?
(#) finsoft hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Erre én is gondoltam, 100nF szűrést tettem a bemenetre (nem nyert)

Újabb elfelejtés : a bemeneti "áramváltó" majd' 2 menet primer 1mm2 huzal , 100 menet szekunder O15 mm kisfrekv. ferrit gyűrűn (nagy meló volt tekerni!)

hátha ez segít!
(#) finsoft hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Sajna mennem kell!
Holnap 8-tól újra vagyok!
Sziasztok!
(#) horcsab válasza finsoft hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
2db szembe kötött zenerrel fogd meg az áramváltón a feszt. vagyis a 47ohmos ellenállásokon.
(#) finsoft válasza horcsab hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Köszi. Jó ötlet!
Már meg is csináltam, bár nem zenerrel, hanem 2 db szembekötött gyors dióda (TV tuner bemeneti védelme) mivel 5A bemenőre a trafó szekunderén 0,35V-ot mértem elméletileg nem szól bele!

A 741 már nem pusztul , de sajnos a cucc még nem mér!
0,5A-> 0,3V; 1A 0,4V; 2A 1,9V; 3,4A 1,6V 5,2A 1,3V
Megpróbáltam a bemenetet (tr) a táppontokhoz zárni, az eredmény ugyanez!
Valaki trafós segítsen, mert úgyérzem ott van az árulás!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Szkóppal kellene nézned, hogy a bemeneti feszt hogy követi a 741 kimenete, anélkül nehéz lesz.
(#) finsoft válasza (») Márc 5, 2008 /
 
Köszi. kicsit össze-vissza válaszok!
Sajnos 1 éve nincs szkópom (nem tudtam a céget meggyőzni, hogy kell egy használható, sajnos ez a melő "csak" ritkán van, és eddig meg tudtam oldani!)

Az első változatban az áramváltókon lévő poti osztóként volt bekötve, a kapcsolás még nagyobb marhaságokat produkált - bár ekkor a 741 nem pusztult-
itt azért van így, hogy az "áramváltó" terhelőellenálása minél kisebb legyen.
Az erősítést álítgattam, ha fölfelé megyek (miközben az áramváltó potiját lejjeb viszem) csak a "lineáris" szakasz mennyisége csökken, az előbbi értékek már optimális beálítással jöttek ki.
Papírforma szerint ennek a kapcsolásnak tök jól kellene működni, ezért gondolok a trafó valami hibájára??
Talán? telítésbe kerülő mag+ kapacitív csatolás a hálózati feszről (kézzel közelítve változik a kimenet!!)
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 4
 
Ha a telítésre gyanakodsz, vegyél le 1 menetet a 2-ből.
Kézkapacitás? Akkor árnyékolj, földelj...
Próbálj meg egy normálisan visszacsatolt 741-et rátenni a többi cucc nélkül és sima DVM-mel mérd az 50 Hz-et a kimenetén, mennyire lineáris. Nem tetszik a megoldás a végén.
(#) proba válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hát én 12v alatti zénerrel nem is próbálkoznék(és elég egy mert a fordított polaritásra úgysem csinál semmit) .Szerintem ez a kapcsolás a bemeneti pozitív csucsértéket másolja át a kimenetre (bemenő jel max 1.2 volt(két dióda) -kimenő jel szintén.
tinában próbáld meg a tekercs helyett egyenfeszöltségű tápegységgel (attól lesz AC hogy változtatod) és a kimeneten látod hogy az adott (pozitív) csúcsértékű AC re mekkora kim feszültséggel reagál(ideális esetben) (gondolom én)
(#) finsoft válasza proba hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
A tinában először én is trafó nélkül teszteltem, 1V vpp szinusz jellel, tök jól ment 10-es erősítéssel majdnem 10V lett a kimenő, és teljesen lineárisan működött!
Ezért gondolom, hogy a trafó környékén van a gubanc!
(#) proba válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 4
 
Áramváltónak biztos szerencsés a ferrit? (lehet inkább vasat alkalmaznék).
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
A végén lévő megoldást egy kényszer szülte mert:
- a 741 "összezavarodik" ha csak simán rákötöm a diódát (csúcsegyenirányítás) mert a terhelés bekapcsolásakor egy tüskével tölti a kimeneti puffert
- a diódán keresztüli visszacsatolás pedig az áramkör offsetjét teszi rendbe
- ha nem tévedtem ez a dióda tranzisztor páros valamelyest kompenzálja a hőmérséklet változásból adódó "elmászást" is (nincsenek párba válogatva tehát...

Egyébbként ezek nélkül is sz..
(#) finsoft válasza proba hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Kicsi, könnyű....
valamint ez volt a fiókban
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 4
 
A "tüskét" integrálni kellene, ha lehet... a csúcsegyenirányító terheletlenül nem oké.

Az akármilyen ferrit tényleg nem jó ..
Biztos a lemezelt vas.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Kössz de
Terhelve van! egy 10k potival a kimeneten..
Említettem a (#189950)-ben.
Ha nem lenne a kimenet folyamatosan a legutolsó csúcson állna!
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Ezeket a gyűrűket kisfrekis szűrőnek kaptam valamikor Noé idejében.. gondoltam jó lesz...
A lemezes vasnak utána kellene járnom.. bár gondoltam egy döglött zsebrádió kibelezésére, de szigorú utasítás szerint "csak kereskedelemben kapható alkatrész"-t használhatok.
A szomszédunkban van egy elektronokai bolt ott láttam - sajnos ferrit E-E magot, erről mit tudtok? próbáljam ??
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 1
 
Oké...
Akkor próbálkozz a lemezelt vassal... +R-C szűrés azért a kimenetre.
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 4
 
Ne használd, ameddig nem lesz jó vassal.. ezek 50-100 KHz-re valók...szerezz vele tapasztalatot, hogy úgy mit csinál, hogy legyen összehasonlítási alapod. Utána ráérsz " kereskedelemben..." cuccot keresni.

Kisméretű hiperszil trafót keress, azt könnyű tekerni.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Köszi.
Megyek trafóval küzdeni.
Ha van valami ilyenkor szokásos jókívánság....
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Sok sikert...
(#) finsoft hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
A menetszámokat elfelejtettem megkérdezni!
A primer 5A miatt legalább 1mm2 spagi ? menet
A szekunder ???

Köszi a segítséget!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 5, 2008 / 4
 
A primer oké, a szekundert a kényelem miatt 0,15-0,2-esből, menetszám kísérleti... tegyél fel 100+50 menetet.
Asztalon 5 amperrel pl. 250-500 mV~ legyen , könnyebben számolsz.
Terhelés az eredeti közben, IC nem kell addig.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Köszi.

F
(#) sliter hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Szerintem használj hall-elemes mérőátalakítót,megbízható,pontos és rendkívül egyszerű.

Nagyobb üzletekben kaphatsz,de szerintem megrendelik ha nincs.

(#) finsoft válasza sliter hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Üdvözlet

Ezt a megoldást nem ismerem, tudnál valami bővebbet küldeni!
Előre is kössz!
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Sikerült 3db megfelelő méretű trafót szerezni! V.mi bontott cucc egy nyákon, (jelenleg kit érdekel!) áttekerés után majd visszaragasztom a vinyettáit és akkor kereskedelmi lesz (főnők oldalról béke!!).
Ha van valami eredmény írok!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 6, 2008 / 4
 
Találtam 2 régi kisebb áramváltót, mindkettő ~2 cm^2-es lemezelt vas.
1, ill. 3 menet primer, a szekunder 100-200 menet ( nem akarom szétszedni, letekerni, hi...).
0,7- 3 amper között cca. 0,15-0,9 volt jön le terhelve ( 56...100 ohm). Szerintem elég lenne 220-330 ohm előterhelés, utána kis erősítés kell már.
Linearitás ~5%.
Csak infónak az összehasonlítás kedvéért.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem