Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   51 / 75
(#) papus51 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Pontosan. Legalább 700mV-nak. Ez indokolhatja az érzéketlenséget.
(#) gerenk válasza papus51 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Én is így gondolom, meg kell nézze a BF240 bázisát hova is kötötte a 47 kohm másik végét ?
Vagy a kollektor vagy +5V .
(#) szucsistvan123 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Bocsi elírtam!
a +5V-ra húztam.
Itt egy kép arról a fetről amit beépítettem.
Sajnos a gyártóját nem tudom, mert kaptam.
(#) papus51 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Rövidre zárt bemenetnél is kijelez számokat?
(#) szucsistvan123 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Akkor nem. Sőt akkor sem, ha rádugok egy szkópszondát.
(#) papus51 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2016 / 1
 
Akkor egyértelműen a micro vagy macro környezetből szed össze zajt.
Ismét csak a teli GND és az árnyékolás a javaslatom.
Az alacsony érzékenység pedig adódhat a BF 240 nem optimálisra állított munkapontjából.
Mérd meg légyszi., hogy a kollektorán rövidre zárt bemenet mellett mekkora DC szint van.
(#) szucsistvan123 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Rendben!
Holnap tudom legközelebb.
Az egész NYÁK-ot árnyékoljam, vagy csak az előerősítő rész?
(A fólia felőli oldalt tudom csak, mert a másik oldalon ott az LCD)
(#) papus51 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Hát, én új nyákot terveznék.
(#) szucsistvan123 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A kivitelezés sajnos most nem menne, mert nincs itthon maratószer, (közelben nem lehet kapni), és nincs normális fúrószáram, (mert kiment az élük, vagy eltörtek) Ha új NYÁK-ot csinálnék, az SMD lenne, de csak azután tudnám, miután elkészül az új forrasztóállomásom.
(#) papus51 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Egy utolsó próba: a BF240 bázisáramát változtatva próbálj meg kb. 2,2V-os kollektor feszültséget beállítani. Az eredeti rajzon a 47K a bázis és a kollektor közé volt kötve. Ez a megoldás egy automatikus munkapont beállítás eredményezne, de a cikk végén valaki panaszkodott erre, mivel nála ekkor jelentkezett az össze-vissza mérés. Viszont a zaj elnyomását a 74HC132 hiszterézise hivatott ellátni. Ez tipikusan kb. 1V, és ez úgy 1,8V és 2,8V közötti tartomány. Ennek a sávnak a közepén lenne az ideális kollektor feszültség. Ezt a 47K helyett más értékkel lehetne közelíteni.
Ekkor viszont az érzékenység növekedése miatt még fokozottabban kell figyelni a bemeneti rész árnyékolására és a táp szűrésre.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) elektroncso hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Egy kis kísérletet szeretnék közzétenni. Építettem egy egyszerű kvarcoszcillátort 10 400kHz-es kvarccal. Ezt rákötöttem a Vicsys féle frekvenciamérő bemenetére. A kapcsolási rajzban módosítást nem eszközöltem, csak ami a cikkben is jelzésre került (47k-s a +5V-ra lett kötve).
Viszont amit észrevettem, oszcilloszkóp szondával nem mér rendesen, főleg ha x10-re van kapcsolva, viszont ha az általam barkácsolt vezetékkel mértem akkor tökéletes (50Ohm-os koax kábel, BNC csatlakozó, krokodil csipeszek).
(#) Kera_Will válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
x10 állásban 10et oszt a bejövő jelen a szkóp mérőfeje.
Ezért már bizonytalan lehet a bemenő erősítőd is.
(#) Kera_Will válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Nem jársz te túl sokat Béka oldalára ?!
Ezt nem nagyon lehet trimmerelni ?! Esetleg ha hajlítgatod.
Elvileg a hosszuk számítana a lemezeknek.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) elektroncso válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Pont tegnap kísérleteztem vele, a wien-hidas generátoromból 50kHz-es szinuszjelet engedtem bele, majd elkezdtem csökkenteni a jel amplitúdóját. 20mV-ig mért szépen, ha alá mentem akkor már csak a Hz felirat volt a kijelzőn.
Ma ráteszek egy potit a kvarcoszcillátor kimenetére, és kipróbálom, hogy ennél a magasabb frekvenciánál mi a minimum feszültség aminél még tud mérni.
(#) elektroncso válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Nem én szedtem szét kérem szépen. Így találtam. Én csak lefényképeztem.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 22, 2016 / 1
 
10 MHz -en potmétert feszültségosztónak használni, már nem biztos hogy jó dolog. A belső kapacitásai miatt egyáltalán nem biztos, hogy azt fogja csinálni, mint amit elvárnál tőle.
Készíts csillapító tagokat, vagy legalább frekvencia kompenzált osztót, ahogy a szkóp bemenetén is van.
(#) vision61 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Szia!
Ezt az 1 Hz-et nem értem. Nekem alaphelyzetben 0 a kijelzett frekvencia és a periódus idő is.
(#) Hp41C válasza vision61 hozzászólására (») Feb 22, 2016 / 1
 
Pedig nagyon egyszerű:
A frekvencia mérés egy kapuzott mérendő jel (egszerűség kedvéért a felfutó) éleinek számolása. Ha a bemenő jel magas szinten van és a kapujel magas szintre vált, akkor működtető él keletkezik, a számláló lép egyet.
(#) otvenkilenc hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Vagy lefutó élre. Mint például a régi TTL 7490, 91, 92, 93
(#) vision61 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Ez rendben van, értem a működését. Szerintem az általam használt verziójú program nullázza a kijelzőt, ha nincs bemeneti jel. Eszerint nem mindegyik így lett megírva.
(#) attila_v válasza vision61 hozzászólására (») Feb 29, 2016 / 1
 
A leírtakból arra következtetek, hogy az én módosított programomat használod, hiszen periódusidőt is mutat a műszered. Egyfelől megtiszteltetés nekem, másfelől semmiféle nullázási algoritmus nincs a kódban. Sok mindent átírtam annak idején, egyedül a countert hagytam eredetiben, mert az tökéletes. Véleményem szerint nem kell 1 HZ-et mutatnia a műszernek alaphelyzetben, hiszem ha nincs bemenő jel változás, akkor nincs számlálás sem. Egy sem. Enyém is így működik.
(#) vision61 válasza attila_v hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Igen, a Te általad feltöltött verziót használom, köszönet érte.
(#) Hp41C válasza vision61 hozzászólására (») Márc 1, 2016 / 1
 
Nincs semmi elvárás a programmal szemben. Ha megnézed a kapcsolási rajzot, a bemeneten és a BF240 bázisánál is AC csatolás van. Hogy a kapujel váltásakor lép-e a számláló, attól függ, hogy a BF240 kollektorán milyen a DC szint.
Ha lefutásra lép a számláló, akkor a kapujel lefutásakor lehet egy nemkívánatos lépés, ha a mérendő jel magas szinten van. Ez ellen az egy nemkívánatos lépés ellen nem lehet védekezni. Pontosan ez rontja el az alacsony frekvencia mérésének pontosságát:
1000Hz mérésnél 0.1%, 100Hz mérésnél 1%, 10Hz -nél 10%, 1Hz esetén pedig 100%.
A módosítások között azért szerepel a periódusmérés, mert az ilyen alacsony frekvenciáknál pontosabb eredmény érhető el. Itt a kapujelet a bemenő jel teljes periódusidejére alakítják ki (az egyirányú váltások közötti idő), az órajel pedig egy belső órajel. 1MHz órajellel 1 Hz -es jelet mérve 1000000 a számlátl érték. Az egy nemkívánatos lépés 0.01 % hibát okoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) szebee hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérésem lenne hogy tudna valaki adni nekem egy 100%-osan működő frekvencia mérő .lay fájlt és kapcsolást a mi pontosan olyan méretű mint a kijelző és a tüskesor is pont ott helyezkedik el?

Előre is köszönöm!
(#) papus51 válasza szebee hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Parancsolj:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) szebee válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!! HEX fájl melyik jó hozzá?
(#) otvenkilenc válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ezt Sprint Layout 5 -ben is tudnád?
(#) papus51 válasza szebee hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Itt a HE-en megtalálod a cikkek között.
(#) papus51 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Sajnos nem, de itt van PDF-ben, csak Neked:
(#) szebee válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   51 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem