Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   28 / 489
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Csatolok 2 képet, remélem érthető a szitu...

1.jpg

2.JPG
   
(#) zolee1209 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ha "ebben a formában" szereled fel a LED-et a tranyóhoz, akkor kiderül hogy működik-e az áramköröd! Nem biztos hogy CSAK BP103-mal működik, lehet hogy a kivitelezés a ludas! Nem?
A képről lemaradt egy "n" betű...

DSC00082.JPG
    
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Érthető a "szitu" eddigis érthető volt.....Most hogy van benne bp103 meg a ir led is ottvan így nemvilágít eggyik led sem.Ez normális?És hogytudod azt elérni hogy kijelezzen vmit?
(#) zoz11 válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Működik az SFH309-el is!!!
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Most ha ráadod a tápot magától felpörög. Ekkor a távszabályzóval kapcsold ki. Aztán a távszabályzóval kapcsold be. 5-10mp-en belül megjelenik a kijelzés.
Tettem fel 1 kis videót:
Bővebben: Link (26.6MB)
(#) tony994 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
És mejik gomb a ki be kapcs?Jah és mijen távinyó jó hozzá?
(#) Tom025 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Üdv!

Új fényképezőmmel egy igen érdekeset sikerült fényképeznem, ezt most megosztom veletek. Nem ez volt a fő tárgy, csak feltűnt, és kivágtam a képből, azért ilyen a minősége. De érdekes, nem?

prc.PNG
    
(#) tony994 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Hát nyomogatok mindent a távírányítón deh semmi És van 1 pár hely a fórumba ahol leírja hogy mejik gomb mit csinál és asziszem a 12 vagy a 13 a motor ki deh nekem csak 0tól 9 ig van számozva a távírányító.....Csatoltam 1 képet

SS850071.JPG
    
(#) tony994 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Jah meg még van egy TESCOS 300 ft-s távirányító ijen univerzális.......Tih mijen márkájú,tipusú távírányítót használtok?
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Ha van univerzálisod, akkor taníts be neki philips kódot! Például legyen Philips videó. (gondolom kaptál hozzá egy kis könyvet, amiben benne van egy csomó készülék kódja)
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Szia
Azthittem a cikk után csináltad. Abban benne van egy egyszerű távirányító is.
(#) tony994 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Most nemvilágít semmi...

Film_0002.wmv
    
(#) Moderátor hozzászólása tony994 hozzászólására (») Márc 8, 2008
 
Rendesen írjál, meg ez így nem mehet tovább! Szedd össze magad, és teljes egész mondatokat produkálj, vagy inkább akkor ne írj semmit!
(#) tony994 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Azt hogyértitek hogy 13 mas gomb?Vki magyarázza el!Csak 9 gomb van a távírányítómon...
(#) robbbb hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Sztem te sem gondolod komolyan h. bármilyen távirányítóval tökéletesen fog működni.
Van hozzá távirányító.
Csatolom.
Üdv!
(#) Tomi20 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Van olyan távirányító amivel minden funkciója elérhető, de nagy szerncse kell, hozzá, hogy megtalálja az ember. De az általad belinkelt távirányító tökéletes hozzá.
(#) tony994 hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
És erről a távírányítóról van vkinek nyákrjaza,alkatrészlistálya,és beültetési rajza???Ha igen linkelje már be...
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Ezt nem is láttad??
Bővebben: Link
:bummafejbe:
(#) tony994 hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Dehogynem láttam.....deh itt nincsen nyákrajz beültetési és alkatrészlista a távírányítóhoz...
(#) Slayer válasza tony994 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szia!
Ha jól emlékszem mélyentisztelt Vicsys barátunk már egyszer mellékelt itt a fórumban egy komplett alkatrészlistát. Menj a keresésbe és ebben a témában alkatrészlista címszóval keress a fájlmellékletekben.
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 

Szerintem komolyan el kellene gondolkoznod azon, hogy ez a propeller clock nem nagy falat-e neked. Gondolom nem lehetsz nagy spíler elektronikából (az írásaidból ítélve) ezért én a helyedben jóval egyszerűbb projektekkel kezdenék. Egy ilyen bonyolultságú óra elkészítéséhez több tapasztalat/ tudás kellene. Gondolom már tele lehet a *****-d az elektronikával órástól mindenestől, ezért lenne jobb, ha egyszerűbb áramköröket készítenél, és lenne sikerélményed is. Azt pedig te sem várhatod a fórumozóktól, hogy helyetted megcsináljanak mindent. Tessék megnézni a kapcsolási rajzot, kiírni az alkatrészeket, elmenni a boltba, megvenni, megtervezni a panelt. Én még abban is biztos vagyok, hogy az óra nyákrajzát át sem nézted, lehet, hogy az is hibás. Egy projekt elkészítésében nem az a jó, hogy ott a kész nyák, megépítem és működik. Hanem magam tervezem a nyákot, és ha nem működik, akkor napokig küzdök vele, mindent szisztematikusan végigondolva, hogy melyik rész mit csinálhat, és már amikor tényleg nem tudom, hogy mi lehet a gond, akkor segítséget kérek. De akkor sem azt írom be, hogy: Nem működik, segítsetek! Hanem pontosan leírod, hogy mi a problémád, meg miket mértél stb.
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Kedves Tomi20!
Mivel elég jól ismerlek (az osztálytársi kapcsolat műve... ), azt kell mondjam:IGAZAD VAN! Bárki másnak is igazat adtam volna ebben a hozzászólásban... És hogy miért? Mert a saját bőrömön tapasztaltam nem egyszer a NYÁK készítés örömeit és problémáit! Viszont aki "vérig" szenved egy kapcsolás elkészítése során, arra nem mondhat senki, semmi rosszat! És mindamellé ott van az építés öröme! Nincs annál szebb, mikor van egy kész áramköröd, amibe minden tudásodat belefektetve működésre bírod! Oldalakat írhatnék arról, miért lenne jó ha tanulnál inkább egy keveset és addig csak "egyszerűbb" áramköröket építenél...
De nincs helye az OFF-nak, szóval tanulj ifjú Padavan és ne zavarj másokat korán reggel!!!
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
PROPELLER CLOCK
RC5 TÁVSZABÁLYZÓ ALKATRÉSZEK

ELLENÁLLÁS
68 Ω 1 db
1 KΩ 5 db
100 KΩ 4 db

KONDENZÁTOR

33 pF 2 db
100 nF 1 db
100 uF 6,3V 1 db

FÉLVEZETŐ

IR LED 1 db
78L05 stab IC 1 db
BC 337 tranzisztor 1 db
PIC 16F84P uC 1 db

EGYÉB

4 MHz Rezgőkvarc (mini) 1 db
IC foglalat 18 láb 1 db
CuZ huzal 0,2-0,4 mm 20 m
Mikrokapcsoló 3 raszter 16 db
NYÁK 76x38mm 1 db

...és a program amivel tudsz nyákhoz nyomtatni:
Bővebben: Link

táv.lay
    
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Én amikor megvettem a cuccokat a távirányítóhoz,akkor csak 27pf-os kondi volt 33-as helyett.
Ugye ez nem lehet probléma?
Elvégre 10^-12-enről van szó,tehát nagy különbség nem lehet,csak gondoltam megkérdezem.

üdv!
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szerintem nem gond...
(#) tony994 hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Köszönöm szépen vicsys!Még egy beültetésit-it mellékelsz hogy kikövegeztessem hogy mekkora Mikrokapcsolók kellenek....Kedves Tomi20!Szerintem a fórum arra van hogy írjanak bele....Ha meg nemtudsz válaszolni arra amit kérdezek akkor ne oltogass le...Jó????
(#) tony994 hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Jah látom van beültetési benne THX
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
ezt megbeszéljük privátban...
(#) tony994 hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Hányszor hány mm-es kapcsólókat vegyek?
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Bővebben: Link
(6x3,5)
Következő: »»   28 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem