Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2563 / 3579
(#) BarnaPili válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Traktor motor végén verettem légkulccsal ,nem jött le. Utána hosszú hajtószár,meg cső. Durrant egyet,megtágult,majd kézzel kijött.
(#) SzervízMacska válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Néhány újabb motornál (pl. Fiat Multijet) ez a csavar tartja pozícióban a vezérművet is. Ráadásul - mivel finom menetes - konkrét nyomatékkal kell meghúzni...
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Nem volt jó ötlet. Hazavágta a NET-em. Nem kis kínlódásomba került míg újra működésre bírtam.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Nekem a főtengely lefogáshoz egy saját célszerszámom van. Egy első szíjtárcsára hegesztettem egy félcolos csődarabot, azt kitámasztom az akna széléhez, vagy a hossznyúlványhoz és így a főtengely csavart akár másfél méteres csővel is lazíthatom. Persze ez csak olyan autókon működik, amiken ezt külön csavarok tartják. Például VW 1,6-1,9 diesel.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Akkor nekem miért működik tökéletesen a rendszer? Nem érteni semmit.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ez már csak egy ilyen játék. Nem is én szoktam ezért tuningolni a gépem, mert többnyire így járok.
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) pjg válasza storm hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Biztosan jobbmenetes?
(#) Szebence hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy csavarom, a meneten mérve 2,7 és 2,75mm közötti átmérőt mérek. Ez hányas csavar lehet? M2,5 vagy M3? M2,5-re tippelek, mert ha ennek menetet kellene készíteni, akkor 2,4mm magátmérővel kellene kifúrni és ebbe menetet vágni. Jól gondolom?
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Kedves PJG Mester!
Jó híreim nincsenek.
Szerettem volna Neked "borotválkozó" tükröt készíteni "króm" spray és üveglap segítségével, de amint látszik, nem sikerült.
Az üveglapot alaposan megtisztítottam, denaturált szesszel zsírtalanítottam, ahogyan illik.
Sajnos teljesen matt lett, ahogyan a képeken is látszik.
Ami érdekes (és engem is meglepett), hogy nem az üveg felőli oldala lett a szebb, hanem a másik
Nekem az jött le a kísérletből, hogy "króm" festék is csak alumínium reszeléket tartalmaz, csak kicsit apróbbat, mint a klasszikus "kályhacső" lakk (vagy én vettem nagyon gagyit ).
Üdv,
Gábor
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) nagym6 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
M3 -as a csavar. Ha 2.4mm lukat fúrsz, nem az a menetméret, hanem a 2.4mm lukba fúrt menettel kapott -közel- M3 mm méret.
M2.5 mm csavarnak át kell menni 2.5mm furaton, ha 2,7mm a csavar, már nem menne át.
(#) granpa válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Biztos, hogy metrikus? Mérd (számold) meg, hány menet van 10 mm-ben. Az M2.5-es, ~2.5 mm; az M3-as, ~3 mm, ha mérem.
(#) Szebence válasza granpa hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ha jól számoltam 10mm hosszban 20 menet van.
2,75mm az átmérő a meneten mérve.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) nagym6 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 / 1
 
Az M3 csavar menetemelkedése P=0.5mm, ha 10mm hosszon 20 menet van, akkor az P=0.5mm, minden bizonnyal M3 csavar.
Itt találtam kalkulátort, ha valakinek kell: Bővebben: Link
(#) elektroncso válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Paraszti logikával gondolkodva én úgy szokom "lemérni", hogy fogok egy M3-as anyát és beletekerem. Ha passzentosan benne van akkor M3-as, ha lötyög benne akkor kisebb, ha nem megy bele akkor nagyobb. Jobb háztartásban csak akad egy darab anya.
Amíg nem volt meg a rutin, hogy ránézésre megmondjam, hogy egy csavar/anya mekkora addig mindig így próbáltam ki. Lehettem vagy 10-12 éves. Régi szép emlékek... Ma forrasztottam igazi fenyőgyantával (több mint két éve TS500-at használok), most feltoldultak a régi emlékek, amikor a legelső forrasztásaimat csináltam akkor dolgoztam igazi fenyőgyantával.
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Köszönöm a fáradozásod. Sajna még nem vagyok Mester, csak inas!
Akkor a tükör házi készítéséről le kell mondanom. A technológiát ismerem, de az otthon nem kivitelezhető.
(#) Alkotó válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Menetemelkedésre legjobb eszköz a menetfésű.
A külső méret tűrése jelentős. Ha valóban tudni kell pontosan milyen egy menet, akkor arra van egy speciális eszköz, ami nem a menet élét méri, hanem a lapját. Úgy képzeld el, hogy ha például egy M12-es menetes szárat megesztergálsz, és leszeded D11-re, attól az még M12 marad, csak nem lesz éles a menet. Egyébként az erőt nem a menet hegye viszi át.
Ez egy sima M3, ami nem sikerült a legjobban.
(#) Szebence hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Köszönöm mindenki válaszát!
(#) Gj hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Üdv!
Egy mini SIM kártyát (2FF) körbe lehet vágni ollóval, hogy passzoljon egy micro SIM-es (3FF) telefonba? Asztali lámpával átvilágítva úgy tűnik, hogy nincs semmi az érintkezőkön túl.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Ha lenne gépem én is megcsinálnám . A fűrészemmel egy egyeneset sem tudok vágni. Körfűrész lenne- de mivel nem famunkán nevelkedtem - még azt sem tudom milyen pengével tudnék szépet vágni?
(#) kocsgab002 válasza Gj hozzászólására (») Márc 30, 2016 / 1
 
Abban az esetben, ha új fajta kis chip-es kártyád van, akkor igen. Ha ILYEN régi sim-es van, amiben nagy a chip, akkor nem, mert belevágsz az érintkezőkbe.
(#) Qju válasza Gj hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Szia! Amennyiben előfizetéses vagy akkor a legegyszerűbb ha felkeresel egy ügyfélszolgálatos munkahelyet és kicserélteted ingyen.
(#) Ricsi89 válasza Qju hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Kártyásnál is cserélik ingyen, ha a nevén van a kártya.
(#) BarnaPili hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Ez nektek is így jelenik meg?

hirdet.jpg
    
(#) szucsistvan123 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Igen!
Hogy sikerült ezt kivitelezni?
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
2 hete rendeltem,de még nem jött meg...majd a józan eszemmel együtt érkezik
(#) Petyaa válasza Gj hozzászólására (») Márc 30, 2016 / 1
 
Körbe lehet, egy mezei papír-írószer boltban kapható ollóval vágtam micro sim méretűre egy mini sim et. Ez a sim kb 2008as lehetett, az érintkező mellett vágtam közvetlenül. Utána igényelt egy kis csiszolást arra pedig pont jó egy körömreszelő. Jó ha végzel egy próbát hogy az olló hogyan is vág, nehogy kisebbet vigyen, erre jó egy régi diák igazolvány is.
Egy kép segítségül: micro sim
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) kala1982a válasza Gj hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
Bővebben: Link Kinyomtatod 100%-ban, ráilleszted, berajzolod vonalzóval, és mehet a vágás.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) kérdező hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Az angol doubly fed electric machine kifejezésnek mi a magyar megfelelője? Értem magát a gépet, de magyarul minek hívják? Nem találtam semmilyen leírást róla.
(#) kameleon2 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Szerintem szélgenerátornak.
Következő: »»   2563 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem